Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Πρώτη φορά το ακούω, πάρε τηλέφωνο τη ΡΑΕ (αν πιάσεις γραμμή) ή στείλε mail να ρωτήσεις.

0.02 για 300kw Σεπτεμβρίου, Οκτωβρίου, Νοεμβρίου, Δεκεμβρίου για όλα τα σταθερά (οικιακά, οικιακά με ΚΟΤ, επαγγελματικά χαμηλής τάσης). Δηλαδή 24 ευρώ σύνολο ανά παροχή.

έχω λάβει 2 λογαριασμούς (νοεμβριος,δεκεμβριος) για εμενα,και 2 για το πατρικο μου,home online ,Και οι 4 εχουν μονο την εκπτωση κοτ,αρα γινεται λαθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

απο άλλο πάροχο , όχι , μόνο χρεώσεις online

αμβισβήτηση

Ισχυει και για οσους παρ'ολου που συμφωνησαν homeonline, μας βαλανε Γ1 και μετα απο μερες το μετατρεψαμε σε απο το ebill σε HomeOnline? Θα βρουμε το δικιο μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Ισχυει και για οσους παρ'ολου που συμφωνησαν homeonline, μας βαλανε Γ1 και μετα απο μερες το μετατρεψαμε σε απο το ebill σε HomeOnline?

αυτή την περίπτωση λέω, η ΔΕΗ όφειλε απο τη στιγμή που δίνετε και κάρτα να τα έχει όλα έτοιμα και σε (ορισμένο χρονικό διάστημα) αν κάτι δεν ήταν σωστό στα στοιχεία της αίτησης να σας ειδοποιήσει

αν τώρα έχετε και scrennshots απο χειροκίνητη έγκαιρη ενεργοποίηση ακόμα καλύτερα

10 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Θα βρουμε το δικιο μας;

δεν εξαρτάται απο μένα για να σου δώσω απάντηση

16 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

έχω λάβει 2 λογαριασμούς (νοεμβριος,δεκεμβριος) για εμενα,και 2 για το πατρικο μου,home online ,Και οι 4 εχουν μονο την εκπτωση κοτ,αρα γινεται λαθος ?

ανέβασε έναν ολόκληρο λογαριασμό μέσα σε spoiler , χωρίς να φαίνονται στοιχεία σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, gemis XTX είπε

Με ήρθε και εμένα ο πρώτος λογαριασμός. Ενώ γράφει ότι είμαι στο home online και λογικά με παλιό τιμοκατάλογο με έχουν βάλει ρήτρα αναπροσαρμογης 100 ευρώ.. Κανονικά δε θα έπρεπε να έχω καθόλου ρήτρα σωστά; τι κάνω στη συγκεκριμένη περίπτωση;; 

Screenshot_20211216_164235.jpg

Μπηκες η σε έβαλαν στο online 30 Νοεμβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτος λογαριασμός και για μένα στην παροχή, μετά την αλλαγή απο W&V

Spoiler

 

XFeduZl.png

y1gyVnD.png

 

 

 

Δεν βλέπω κάτι περίεργο. Τώρα περιμένουμε να τραβήξει το δίευρο από την κάρτα στο τέλος χωρίς απρόοπτα. fingers crossed!

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, korakios είπε

αυτή την περίπτωση λέω, η ΔΕΗ όφειλε απο τη στιγμή που δίνετε και κάρτα να τα έχει όλα έτοιμα και σε (ορισμένο χρονικό διάστημα) αν κάτι δεν ήταν σωστό στα στοιχεία της αίτησης να σας ειδοποιήσει

αν τώρα έχετε και scrennshots απο χειροκίνητη έγκαιρη ενεργοποίηση ακόμα καλύτερα

δεν εξαρτάται απο μένα για να σου δώσω απάντηση

ανέβασε έναν ολόκληρο λογαριασμό μέσα σε spoiler , χωρίς να φαίνονται στοιχεία σου


 

 

 

 

dei2.jpg

dei1.jpg

πως βάζουμε εικόνα μεσα σε spoiler?

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BGiwrgos είπε

Καλησπέρα, έχω Ήρων UP και πρόσφατα πήρα ΚΟΤ, συμφέρει να μεταβώ στο ΔΕΗ enter; 
Έχω χαθεί λίγο με την τόση πληροφορία και τι ισχύει τώρα. 

κοιτάς καταρχάς τη ρήτρα στον τελευταίο λογαριασμό Νοεμβρίου

μετά αν βγαίνουν σαν το Γ1 τσέκαρε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58970956

10 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

πως βάζουμε εικόνα μεσα σε spoiler?

πατα spoiler αναβοσβήνει ο δρομέας μέσα στο spoiler, ανεβάζεις φωτό......

δε βλέπω αυτο που ανέφερες

1 ώρα πριν, scarface5323 είπε

χω λάβει 2 λογαριασμούς (νοεμβριος,δεκεμβριος) για εμενα,και 2 για το πατρικο μου,home online ,Και οι 4 εχουν μονο την εκπτωση κοτ,αρα γινεται λαθος ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gemis XTX said:

Με ήρθε και εμένα ο πρώτος λογαριασμός. Ενώ γράφει ότι είμαι στο home online και λογικά με παλιό τιμοκατάλογο με έχουν βάλει ρήτρα αναπροσαρμογης 100 ευρώ.. Κανονικά δε θα έπρεπε να έχω καθόλου ρήτρα σωστά; τι κάνω στη συγκεκριμένη περίπτωση;; 

Screenshot_20211216_164235.jpg

Έχουν χρεωθεί αρκετές κιλοβατώρες στο Γ1. Ήσουν πελάτη της ΔΕΗ πριν την ενεργοποίηση η έκανες αλλαγή παρόχου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

κοιτάς καταρχάς τη ρήτρα στον τελευταίο λογαριασμό Νοεμβρίου

μετά αν βγαίνουν σαν το Γ1 τσέκαρε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58970956

πατα spoiler αναβοσβήνει ο δρομέας μέσα στο spoiler, ανεβάζεις φωτό......

δε βλέπω αυτο που ανέφερες

 

 

εχει και την εκπτωση των 30ε,αυτο ενταξει,οι εκπτωσεις ΤΕΜ για τις οποιες συζηταμε που ειναι ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Dante80 said:

Πρώτος λογαριασμός και για μένα στην παροχή, μετά την αλλαγή απο W&V

  Hide contents

 

XFeduZl.png

y1gyVnD.png

 

 

 

Δεν βλέπω κάτι περίεργο. Τώρα περιμένουμε να τραβήξει το δίευρο από την κάρτα στο τέλος χωρίς απρόοπτα. fingers crossed!

Έτσι από περιέργεια γιατί έπεσε το μάτι μου και μου έκανε εντύπωση, γιατί έχουν βάλει διαφορετικα τετραγωνικά του ακινήτου σε ΔΤ, ΔΦ και ΤΑΠ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

στον εκκαθαριστικό όποτε και όταν

σε ευχαριστώ, εκκαθαριστικοί δεν είναι και αυτοί? εγω δινω τις μετρήσεις βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...