Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα , ηρθε και εμενα ο πρωτος λογαργιασμος ,ειναι για 14 ημερες η καταναλωση, εχω ερθει απο nrg και βλεπω ενα ποσο αναπροσαρμογης. Αυτο πως δικαιολογηται; 

Καταγραφή.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, GeG είπε

Αυτο πως δικαιολογηται; 

απο πλευράς ΔΕΗ θα σου πούνε οτι είχαν όγκο αιτήσεων , φταίει το σύστημα κτλ

κάνεις αμφισβήτηση με κοινοποίηση

μικρό το ποσό τώρα που το βλέπω , εσύ αποφασίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

απο πλευράς ΔΕΗ θα σου πούνε οτι είχαν όγκο αιτήσεων , φταίει το σύστημα κτλ

κάνεις αμφισβήτηση με κοινοποίηση

παλι τα ιδια δηλαδη, ακομα κουβεντουλα μεσω rae κανω με την nrg ,τωρα θα εχω και την δεη ; τωρα ειναι 4 ευρω, ισως περιμενω και τον επομενο να δω αν θα εχει ξανα ή οχι ; τι προτεινεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeG είπε

τωρα ειναι 4 ευρω, ισως περιμενω και τον επομενο να δω αν θα εχει ξανα ή οχι ; τι προτεινεις;

μάλλον δεν το είδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

μικρό το ποσό τώρα που το βλέπω , εσύ αποφασίζεις

πάντως ο επόμενος δε θα έχει Γ1 μέσα

2 λεπτά πριν, GeG είπε

τωρα ειναι 4 ευρω

αν βγάλεις και τις πιστώσεις δεν είναι τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις άλλες εταιρίες φύγαμε για να μην έχουμε την προσαύξηση του άρθρου 8.8, έχουμε και στη ΔΕΗ τέτοιο ρε παιδιά (ή με άλλο όνομα); 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, topmar είπε

Από τις άλλες εταιρίες φύγαμε για να μην έχουμε την προσαύξηση του άρθρου 8.8, έχουμε και στη ΔΕΗ τέτοιο ρε παιδιά (ή με άλλο όνομα); 

Στο Γ1 απο 5/8

επίσης δεν έφυγες απο εταιρία με ρήτρα , αλλά απο πρόγραμμα με ρήτρα και οι άλλες εταιρίες έχουν σταθερά προγράμματα (μέχρι και Σεπ ήταν αρκετά ανταγωνιστικά)

Επεξ/σία από korakios
αναδιατύπωση...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε για να καταλάβω ήταν θέμα του ΔΕΔΔΗΕ σε ποιο τιμολόγιο θα μπω; 

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Δεν σημαίνει ότι ο υπάλληλος που έδωσες την μέτρηση ότι την περασε.. Έρχεται ο Δεδδηε και καταγραφεί την μέτρηση και για την ενεργοποίηση στον νέο παροχο.. 

Όταν άλλαξα τον παροχο μου ζήτησε την καταμέτρηση και την καταχώρησαν υποτίθεται! Δηλαδή είναι θέμα του ΔΕΔΔΗΕ σε ποιο τιμολόγιο θα με εντάξουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, B. E. M. είπε

Οπότε για να καταλάβω ήταν θέμα του ΔΕΔΔΗΕ σε ποιο τιμολόγιο θα μπω; 

Όταν άλλαξα τον παροχο μου ζήτησε την καταμέτρηση και την καταχώρησαν υποτίθεται! Δηλαδή είναι θέμα του ΔΕΔΔΗΕ σε ποιο τιμολόγιο θα με εντάξουν; 

όχι , μη δίνεις σημασία , δεν έχει καμία σχέση ο ΔΕΔΔΗΕ

εσύ απο που κατάλαβες οτι σε έχουν σε νέες τιμές ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Κοιτα να τρέξεις το θέμα της ΕΔΑ στο myrae. Μην αφήσεις έτσι την οφειλή και τη βρεις μια μέρα ξαφνικά μπροστά σου

Φράγκο δεν θα πάρουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Decano είπε

Φράγκο δεν θα πάρουν. 

Αν βγάλουν διαταγή πληρωμής και στείλουν τον ΔΕΔΔΗΕ να σου κόψουν το ρεύμα, θα τρέχεις σαν τρελός.

Αν δε θες να δώσεις φράγκο, ξεκίνα καταγγελίες από τώρα. Μπορείς να ζητήσεις μέχρι και ποινική ρήτρα και να πάρεις λεφτά.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν βγάλουν διαταγή πληρωμής και στείλουν τον ΔΕΔΔΗΕ να σου κόψουν το ρεύμα, θα τρέχεις σαν τρελός.

Αν δε θες να δώσεις φράγκο, ξεκίνα καταγγελίες από τώρα. Μπορείς να ζητήσεις μέχρι και ποινική ρήτρα και να πάρεις λεφτά.

Τους έχω κάνει καταγγελία. Ωστόσο λογαριασμό δεν έχουν βγάλει μετά από τόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , μη δίνεις σημασία , δεν έχει καμία σχέση ο ΔΕΔΔΗΕ

εσύ απο που κατάλαβες οτι σε έχουν σε νέες τιμές ???

Στο ebill μου έβγαζε μέχρι πρότινος ότι ήταν ενεργοποιημένο το my home enter, μέχρι 30/11/2023 και τώρα χθες μου έβγαλε ότι είναι ενεργοποιημένο το ίδιο πρόγραμμα μέχρι 08/12/2023 και έτσι πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών που μου είπανε προφορικά ότι είμαι στο νέο τιμολόγιο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, B. E. M. είπε

πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών που μου είπανε προφορικά ότι είμαι στο νέο τιμολόγιο! 

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά και γωνίες
περίμενε την έκδοση λογαριασμού και βλέπεις

απο τη στιγμή κιόλας που υπέγραψες το enter σε κατάστημα μέχρι 2/12 είσαι υπερκαλυμμένος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, B. E. M. είπε

Στο ebill μου έβγαζε μέχρι πρότινος ότι ήταν ενεργοποιημένο το my home enter, μέχρι 30/11/2023 και τώρα χθες μου έβγαλε ότι είναι ενεργοποιημένο το ίδιο πρόγραμμα μέχρι 08/12/2023 και έτσι πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών που μου είπανε προφορικά ότι είμαι στο νέο τιμολόγιο! 

'Εχουν χάσει τη μπάλα (στην καλύτερη) ή ρίχνουν άδεια να πιάσουν γεμάτα από όποιον δεν ασχοληθεί (στη χειρότερη).

Εγώ μίλησα πάλι με ΔΕΗ, γιατί έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία από ΔΕΔΗΕΕ και βλέπουν ημερομηνία ενεργοποίησης του Home Online 30/11, αλλά εγώ στο ebill βλέπω ακόμη ότι το αίτημα είναι υπό εξέταση. Ενώ τη Δευτέρα μου είπαν ότι είναι τυπικό το να εμφανιστεί κανονικά στο ebill, σήμερα μου είπαν ότι όντως είναι ακόμη υπό εξέταση και λογικά αρχές τις άλλης εβδομάδας θα δω αλλαγή στο ebill.

Γιατί έχω ένα προαίσθημα ότι δεν θα δω ημερομηνία ενεργοποίησης 30/11 στο e-bill? :-(

Επεξ/σία από Geoponer
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά και γωνίες
περίμενε την έκδοση λογαριασμού και βλέπεις

απο τη στιγμή κιόλας που υπέγραψες το enter σε κατάστημα μέχρι 2/12 είσαι υπερκαλυμμένος

Ευχαριστώ φίλε μου! Μου δίνεις κουράγιο... 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...