Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φίλος Geoponer και άλλοι δεν πάτησε εκ νεου το online όπως και εγώ έχουμε εδώ και καιρό υπό εξέταση το αίτημα και ξετσεκάρονται πχ. ο μηνιαίος λογαριασμός, σε άλλον φεύγει η πάγια εντολή οπότε τα ξαναενεργοποιούμε. Συν ότι χάνεται το ιστορικό αλλαγών στο ebill. Το τί θα γίνει εννοείται και εγώ θα ενημερώσω μόλις υπάρχει κάποια εξέλιξη. Yπέγραψα 18/11/21.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, noble είπε

Ο φίλος Geoponer και άλλοι δεν πάτησε εκ νεου το online όπως και εγώ έχουμε εδώ και καιρό υπό εξέταση το αίτημα και ξετσεκάρονται πχ. ο μηνιαίος λογαριασμός, σε άλλον φεύγει η πάγια εντολή οπότε τα ξαναενεργοποιούμε. Συν ότι χάνεται το ιστορικό αλλαγών στο ebill. Το τί θα γίνει εννοείται και εγώ θα ενημερώσω μόλις υπάρχει κάποια εξέλιξη. Yπέγραψα 18/11/21.

18/11/21 υπεγραψα κι εγω...Εμενα απο τισ 6/12 που αποεπιλεχτηκαν εκτος την παγια εντολη δεν εχει ενεργοπιηθει κατι εκ νεου.. κι εγω αναμονη κι εννοειται οτι ενημερωνω για καθε εξελιξη..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Τωρα που ξανα πατησες την ενεργοποιηση του online πας με τον νεο τιμοκαταλογο.

Μα δεν ξαναπάτησα το Online, κάποιες από τις επιλογές ήταν απενεργοποιημένες και τις ενεργοποίησα ξανά. Έχω κρατήσει screenshots από την αρχική τους ενεργοποίηση και το ενδιάμεσο.

52 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Ειμαστε πολλοι πουυ εχουμε αυτο το θεμα, μαζι κι εγω, και περιμενουμε απαντηση απο την ΔΕΗ. Θα σου προτεινα να μιλησεις μαζι τους.

Περιμένω να δω τι θα γίνει, γιατί δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη το Online. Μόλις δείξει μέχρι πότε ισχύει θα μιλήσω μαζί τους για να επιβεβαιώσω εάν είμαι με τον παλιό ή το νέο τιμοκατάλογο.

image.png.37df436ee815ef7bfecef30378792244.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2021 στις 9:11 ΜΜ, sarakats85 είπε

 

 

 

15 λεπτά πριν, Geoponer είπε

Μα δεν ξαναπάτησα το Online, κάποιες από τις επιλογές ήταν απενεργοποιημένες και τις ενεργοποίησα ξανά. Έχω κρατήσει screenshots από την αρχική τους ενεργοποίηση και το ενδιάμεσο.

Περιμένω να δω τι θα γίνει, γιατί δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη το Online. Μόλις δείξει μέχρι πότε ισχύει θα μιλήσω μαζί τους για να επιβεβαιώσω εάν είμαι με τον παλιό ή το νέο τιμοκατάλογο.

image.png.37df436ee815ef7bfecef30378792244.png

Σε εμένα μέχρι χθες ήταν το αίτημα για online υπό εξέταση.  Χθες επίσης άλλαξε και το τελευταίο ψηφίο του αριθμού παροχής 

Σήμερα παρατήρησα το ίδιο έχουν  ξετσεκαριστει οι επιλογές στο e bill και έχει σβηστεί το αρχείο επιλογών και σε αφήνει να επιλέξεις εκ νέου το online ή το enter 

Μίλησα με ΔΕΗ αναφέρθηκε το πρόβλημα και είπαν ότι θα διορθωθεί και θα με καλέσουν 

Εν αναμονή λοιπόν….

Αν και ξανά για ΡΑΕ με βλέπω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην ιδια κατασταση ειμαι και εγω (το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση). Aιτημα για το myHomeOnline 20/11,  24/11 αποστολη δικαιολογητικών  και 26/11 αποδοχη απο την ΔΕΗ και αιτημα προς ΔΕΔΔΗΕ. Ελεγχω το e-bill καθημερινα. Σημερα ενεργοποιησα τον μηνιαιο λογαριασμο,θα ενεργοποιησω και την Παγια εντολη με χρηση κάρτας παρολο που θυμαμαι κατα την online  αιτηση την ειχα περασει..  Τους εχω ενημερωσει οτι δεν δεχομαι τον νεο τιμοκαταλογο σε περιπτωση που ψαχνουν να βρουν μ*****

- Τωρα μιλησα μαζι τους.Φαινεται οτι γνωριζουν πια το θεμα, θα ενημερωθουμε με e-mail ...

 

Επεξ/σία από haralabosg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας. Να κανω μια ερωτηση εχω myhome enter απο 20κατι νοεμβρη. Μεσα στο ebill εμφανιζει ενα green pass ή καπως ετσι. Ειναι κατι που αξιζει; Το ενεργοποιω ή ουτε καν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jim D. Ace είπε

καλησπέρα σας. Να κανω μια ερωτηση εχω myhome enter απο 20κατι νοεμβρη. Μεσα στο ebill εμφανιζει ενα green pass ή καπως ετσι. Ειναι κατι που αξιζει; Το ενεργοποιω ή ουτε καν;

Δεν υπάρχει λόγος, όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Jim D. Ace είπε

σας ευχαριστω πολυ. απο τα υπολοιπα βαζω παγια, ηλεκτρονικο και μηνιαιο λογαρισμο ετσι;

αν θες επιστροφή εγγύησης , όχι χαρτί και κάθε μήνα έκδοση αντίστοιχα , τότε ναι

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβαλα κάτω και καταλήγω ότι μάλλον συμφέρει το Enter Plus σε σχέση με το Online. Για εμάς που θα κάνουμε τώρα την αλλαγή και θα είμαστε με το νέο σταθερό τιμολόγιο, η διαφορά είναι 0,17 --> 0,18 στην τιμή της ημερήσιας κιλοβατώρας, αλλά τα Enter έχουν και την έκπτωση συνέπειας 5% και το 2% λόγω πάγιας εντολής, χώρια τις 5 επισκέψεις μαστόρων.

Σε άλλα νέα, ρώτησα στο τηλεφωνικό κέντρο της ΔΕΗ και αφού το έψαξαν (άρα μάλλον έγκυρη απάντηση), είπαν ότι το ποσό της ρήτρας δεν παίρνει έκπτωση συνέπειας. Οπότε με τα Enter, για την ίδια κατανάλωση έχουμε λίγα ευρώ παραπάνω έκπτωση συνέπειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτα που διαβασα γιατι καπου χαθηκε η μπαλα από μενα. 

Αφηνω λεφτα στον λογαριασμό που ειναι συνδεμένος με την καρτα για να τραβηξει το ποσο οταν δωσουν εντολη, σωστα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Philippe είπε

είπαν ότι το ποσό της ρήτρας δεν παίρνει έκπτωση συνέπειας.

δεν έχει ρήτρα

3 λεπτά πριν, Philippe είπε

ρώτησα στο τηλεφωνικό κέντρο της ΔΕΗ και αφού το έψαξαν (άρα μάλλον έγκυρη απάντηση),

σίγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

αν θες επιστροφή εγγύησης , όχι χαρτί και κάθε μήνα έκδοση αντίστοιχα , τότε ναι

 Γρήγορη ερώτηση korakios, είναι προυποθεση για επιστροφή  εγγυησης ο μηνιαίος λογαριασμός?Για εντερ με υπογραφή σε κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει ρήτρα

Αναφερόμουν στο Γ1 που έχει. Εγώ καίω 5000kWh κάθε χρόνο το τετράμηνο που μόλις ξεκίνησε (Δεκ-Μαρ). Με το Γ1 που είμαι θα έχω 30€ έκπτωση συνέπειας, με το Enter+ που λέω να μπω οσονούπω, θα έχω 45€. Ε, αυτά τα 45 υπερκαλύπτουν την διαφορά στην τιμή kWh μεταξύ Enter και Online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...