Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αίτημα στις 18/11 από NRG σε myhome online, 26/11 ελαβα μαιλ ότι προωθηθηκε στο ΔΕΔΔΗΕ, χθες αλλαξα ψηφίο στον αριθμό παροχής μου και σήμερα που μπαίνω στο ebill εχουν σβηστεί όλα, έχει μείνει μόνο η κάρτα μου για την πάγια εντολή. Ενω πριν φαινόταν ότι το myhome online είναι υπό εξεταση ΄τώρα με αφήνει εκ νέου να επιλέξω ένα από τα 3 προγράμματα. Πηρα εξυπηρέτηση και δεν ξέρουν τπτ, θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν και φυσικά δεν ξέρουν με ποιες τιμές θα είμαι.... 

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, TeoNOKIA είπε

Αίτημα στις 18/11 από NRG σε myhome online, 26/11 ελαβα μαιλ ότι προωθηθηκε στο ΔΕΔΔΗΕ, χθες αλλαξα ψηφίο στον αριθμό παροχής μου και σήμερα που μπαίνω στο ebill εχουν σβηστεί όλα, έχει μείνει μόνο η κάρτα μου για την πάγια εντολή. Ενω πριν φαινόταν ότι το myhome online είναι υπό εξεταση ΄τώρα με αφήνει εκ νέου να επιλέξω ένα από τα 3 προγράμματα. Πηρα εξυπηρέτηση και δεν ξέρουν τπτ, θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν και φυσικά δεν ξέρουν με ποιες τιμές θα είμαι.... 

Capture.JPG

MHN πατήσεις για κανένα λόγο κάποιο προϊόν, γιατί θα πουν το το επέλεξες εσυ και θα μπεις με τις νεες τιμές.

Εγω το πάτησα και τρέχω με ΡΑΕ και ΔΕΗ και δεν φτάνω.

Επεξ/σία από chris2000
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chris2000 είπε

Στον opera που το εχω adbloker το έβγαλα αλλά τα ίδια.

Στον chrome που δεν έχω τπτ και εκεί τα ίδια. Άρα έχουν γενικό πρόβλημα.

Έχω μιλήσει με ΡΑΕ για το θέμα αυτό, η καλύτερη λύση ανεβάζεις όλα τα αρχεία όσο μέγεθος και να έχουν στο Google Drive σου και τους στέλνεις το link αφού τα κάνεις κοινόχρηστα

3 λεπτά πριν, rose from hell είπε

παιδια εχω ΔΕΗ Γ1Ν  δεν παρακολουθησα και το θεμα

τι κανω?   

δεη myhome enter ?

 

Άργησες, τόσο καιρό έχει βουίξει ο κόσμος εδώ έχουν αυξηθεί οι τιμές κατά 70% περίπου τώρα, αλλά πάλι μου φαίνεται καλύτερα από το Γ1 είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, lefman07 said:

Καλημέρα παίδες. Βγήκε πρώτος λογαριασμός. Δεν είπαμε ότι δεν έχει ρήτρα; σας ανεβάζω τον λογαριασμό. 

IMG_20211209_131824.jpg

Βλέπεις τις δυο χρεώσεις ρεύματος με διαφορετική τιμή; Ήσουν Γ1 για ένα διάστημα και αυτό αφορά η ρήτρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, leotzian είπε

Έχω μιλήσει με ΡΑΕ για το θέμα αυτό, η καλύτερη λύση ανεβάζεις όλα τα αρχεία όσο μέγεθος και να έχουν στο Google Drive σου και τους στέλνεις το link αφού τα κάνεις κοινόχρηστα

Άργησες, τόσο καιρό έχει βουίξει ο κόσμος εδώ έχουν αυξηθεί οι τιμές κατά 70% περίπου τώρα, αλλά πάλι μου φαίνεται καλύτερα από το Γ1 είναι.

αργησα δεν θα πει τιποτα  

τωρα τι κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, leotzian είπε

Έχω μιλήσει με ΡΑΕ για το θέμα αυτό, η καλύτερη λύση ανεβάζεις όλα τα αρχεία όσο μέγεθος και να έχουν στο Google Drive σου και τους στέλνεις το link αφού τα κάνεις κοινόχρηστα

Άργησες, τόσο καιρό έχει βουίξει ο κόσμος εδώ έχουν αυξηθεί οι τιμές κατά 70% περίπου τώρα, αλλά πάλι μου φαίνεται καλύτερα από το Γ1 είναι.

Το δοκίμασα και αυτό με το google drive αλλα τα ίδια

Υπάρχει τρόπος να τους το στείλω με κάποιο εμαιλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, TeoNOKIA είπε

Αίτημα στις 18/11 από NRG σε myhome online, 26/11 ελαβα μαιλ ότι προωθηθηκε στο ΔΕΔΔΗΕ, χθες αλλαξα ψηφίο στον αριθμό παροχής μου και σήμερα που μπαίνω στο ebill εχουν σβηστεί όλα, έχει μείνει μόνο η κάρτα μου για την πάγια εντολή. Ενω πριν φαινόταν ότι το myhome online είναι υπό εξεταση ΄τώρα με αφήνει εκ νέου να επιλέξω ένα από τα 3 προγράμματα. Πηρα εξυπηρέτηση και δεν ξέρουν τπτ, θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν και φυσικά δεν ξέρουν με ποιες τιμές θα είμαι.... 

Capture.JPG

Είμαστε ακριβώς στα ίδια.

Μίλησα δύο φορές με την εξυπηρέτηση της ΔΕΗ, η πρώτη δεν ήξερε και πολλά και είπε θα με πάρουν τηλέφωνο, η δεύτερη που ξαναπηρα εγώ είπε ότι θα με εντάξουν σε μερικές μέρες στο παλιό online αφού η αίτηση μου έγινε εντός προθεσμίας. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, desiro είπε

Καλημερα παιδες.....ειμαι και εγω στο home online της ΔΕΗ απο αρχες Σεπτεμβρη κ πριν κανα μηνα εκανα αιτηση για νυχτερινο ρευμα κ περιμενω ακομα....λογικα θα συνεχισω στο παλιο προγραμμα που ημουν κ θα προστεθει απλα η καταναλωση του νυχτερινου....πιστευετε οτι υπαρχει εστω κ μια πιθανοτητα να αλλαξει το προγραμμα κ να μπουν οι νεες τιμες

Είμαι στην ίδια φάση και ρώτησα γραπτώς και μου απάντησαν πως δεν επηρεάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, rose from hell είπε

αργησα δεν θα πει τιποτα  

τωρα τι κανω ?

Όντως άργησες αλλά είναι και δύσκολο για τον μέσο καταναλωτή να είναι σε εγρήγορση διαρκώς.

Παρότι έχει ακριβύνει κατά 70% εξακολουθεί το myhome on line να είναι φθηνότερο.

Τουλάχιστον θα πάρεις 30€ έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TeoNOKIA είπε

Αίτημα στις 18/11 από NRG σε myhome online, 26/11 ελαβα μαιλ ότι προωθηθηκε στο ΔΕΔΔΗΕ, χθες αλλαξα ψηφίο στον αριθμό παροχής μου και σήμερα που μπαίνω στο ebill εχουν σβηστεί όλα, έχει μείνει μόνο η κάρτα μου για την πάγια εντολή. Ενω πριν φαινόταν ότι το myhome online είναι υπό εξεταση ΄τώρα με αφήνει εκ νέου να επιλέξω ένα από τα 3 προγράμματα. Πηρα εξυπηρέτηση και δεν ξέρουν τπτ, θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν και φυσικά δεν ξέρουν με ποιες τιμές θα είμαι.... 

Capture.JPG

Και σχετικά γρήγορα ξεμπέρδεψες. Εγώ από 8/11 στις 18/11 έστειλα όλα υπογεγραμμένα, στις 25/11 προωθήθηκε δεδδηε και 2/12 ενεργοποιήθηκε από δεδδηε. Από τότε μέχρι 5/12 το βραδυ έλεγε σε επεξεργασία. Από 6/12 πρωι έχουν σβηστεί όλα εκτός από πάγια εντολή. Έχω στείλει 2 αιτήματα τηλεφωνικά απο Δευτέρα κ 2 Ηλεκτρονικα. Δεν έχω απαντήση σε κανενα. Σε αναμονή κι εγώ 

1 ώρα πριν, chris2000 είπε

MHN πατήσεις για κανένα λόγο κάποιο προϊόν, γιατί θα πουν το το επέλεξες εσυ και θα μπεις με τις νεες τιμές.

Εγω το πάτησα και τρέχω με ΡΑΕ και ΔΕΗ και δεν φτάνω.

Κρίμα φίλε μ για εσένα. Πιστεύω ότι θα βρεις άκρη. 

1 ώρα πριν, thespartian είπε

Είμαστε ακριβώς στα ίδια.

Μίλησα δύο φορές με την εξυπηρέτηση της ΔΕΗ, η πρώτη δεν ήξερε και πολλά και είπε θα με πάρουν τηλέφωνο, η δεύτερη που ξαναπηρα εγώ είπε ότι θα με εντάξουν σε μερικές μέρες στο παλιό online αφού η αίτηση μου έγινε εντός προθεσμίας. 

 

Το ίδιο είπε κ σε εμένα η τελευταία που άφησε αιτημα. Δεν έχω εμπιστοσύνη. Περιμενω. 

1 ώρα πριν, Pantzan9 είπε

Είμαι στην ίδια φάση και ρώτησα γραπτώς και μου απάντησαν πως δεν επηρεάζεται. 

Έχει ξανα αναφερθεί δεν επηρεάζει πουθενά στο πρόγραμμα ή στις τιμές του το νυχτερινό. Ούτε ανανέωση σύμβασης γίνεται για να πάτε σε νέες χρεώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έκανα σήμερα την αίτηση να αλλάξω πάροχο από W&V σε MyhomeOnline. Είχα ebill από παλιά. Έκανα την αίτηση, φώτο από ρολόι, ταυτότητα, λογαριασμό W&V κλπ... Πήρα και αποδεικτικό αίτησης χωρίς να μου έχει έρθει ακόμα email επιβεβαίωσης αίτησης. 

Στο ebill όταν μπαίνω δεν αναγράφεται το ακίνητο, λογικό μου φαίνεται αφού δεν έχουν επεξεργαστεί τίποτα ακόμα αφού σήμερα έκανα την αίτηση. Σωστά? 

Παρεμπιπτόντως, σήμερα που έκανα την αίτηση δίνει μέτρηση και ο ΔΕΔΔΗΕ. Επιπλέον, εδώ και 5 μέρες έχει συνδεθεί το καινούργιο ρολόι gama300 με χρονοχρέωση για νυχτερινό που είχα αιτηθεί πριν 10 μέρες περίπου. Παίζει κανένα μπέρδεμα με αυτά? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rose from hell είπε

παιδια εχω ΔΕΗ Γ1Ν  δεν παρακολουθησα και το θεμα

τι κανω?  

 

Τον σταυρό σου μήπως βγει κανένα πρόγραμμα της προκοπής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

18 λεπτά πριν, rose from hell είπε

εξυπνάδες

έτσι μου είπαν και μένα στην αρχή και είχαν και δίκιο.

τι περιμένεις τώρα που έχουν αυξηθεί οι τιμές. έχεις αργήσει πολύ.

βρες μήνυμα του korakios στο θεμα, κατεβασε το excel από την υπογραφη του βαλε τις kwh που καις και δες τι σε συμφερει. και σιγουρα διαβασε τις προηγουμενες σελιδες.

Επεξ/σία από baladisk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...