Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, desiro είπε

Καλημερα παιδες.....ειμαι και εγω στο home online της ΔΕΗ απο αρχες Σεπτεμβρη κ πριν κανα μηνα εκανα αιτηση για νυχτερινο ρευμα κ περιμενω ακομα....λογικα θα συνεχισω στο παλιο προγραμμα που ημουν κ θα προστεθει απλα η καταναλωση του νυχτερινου....πιστευετε οτι υπαρχει εστω κ μια πιθανοτητα να αλλαξει το προγραμμα κ να μπουν οι νεες τιμες? 

Θα παραμείνεις στο παλιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, tsampouros είπε

Στο ebill ακόμα κι όσοι έχουν τις παλιές τιμές εκεί που λέει "Αναλυτικός τιμοκατάλογος" κάτω από το MyHome Enter έχουν τις νέες χρεώσεις.

Τους πήρα τηλέφωνο για να διευκρινίσω ότι είμαι όντως με τις παλιές χρεώσεις και ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα στo ebill και μου απάντησαν ότι οι χρεώσεις εκεί είναι έτσι για όποιον το ενεργοποιήσει τώρα. Όμως δε βγάζει νόημα να βλέπουνε αυτό όσοι το έχουν ήδη ενεργό με τις παλιές τιμές. Για καλό και για κακό κρατήστε και τον παλιό τιμοκατάλογο στην άκρη μήπως χρειαστεί.

Edit: Γυρίζοντας πίσω τώρα είδα ότι σε όλους έτσι είναι στο ebill.

 

image.png

Καλημέρα,

σήμερα με ενεργοποιήσανε και μου γράφει

Το προϊόν είναι ενεργό έως 07/12/2022

Ένω εχω κάνει αίτηση απο 10/11/2021. Έχω όλα τα χαρτιά και τα pdf.

Πως μπορώ να κάνω καταγγελία στην ΡΑΕ και τις να τους πω

ευχαριστώ

 

update:

Έκανα ήδη μια καταγγελία και περιμένω. Αν έχετε κάτι να μου προτείνετε ευχαρίστως

 

Επεξ/σία από chris2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, chris2000 said:

Καλημέρα,

σήμερα με ενεργοποιήσανε και μου γράφει

Το προϊόν είναι ενεργό έως 07/12/2022

Ένω εχω κάνει αίτηση απο 10/11/2021. Έχω όλα τα χαρτιά και τα pdf.

Πως μπορώ να κάνω καταγγελία στην ΡΑΕ και τις να τους πω

ευχαριστώ

Τι ημερομηνία υπογραφής έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, chris2000 said:

11/11/2021

τα έστειλα τα χαρτιά 3 φορές.

Μπες στο myrae και ριχτους την αβέρτα. Όταν ενεργοποιήθηκα εγώ κάπου στις 16/11 παίρνω τηλ γιατί ενώ είχε αλλάξει ο πάροχος και ήμουν πια στη ΔΕΗ για κάποιες μέρες Με είχαν σε Γ1. Και μου λέει με τουπέ η υπάλληλος ε τι να κάνουνε κανείς δε ξέρει ποτέ θα σας περάσουν στο online. Της λέω ναι αλλά στο μεταξύ στο Γ1 τρέχει ρήτρα αναπροσαρμογής. Μου λέει δε μας αφορά αυτό ηα τι πληρώσετε και αν δεν σας αρέσει να κάνετε καταγγελία στη ΡΑΕ. Το ίδιο βράδυ την έκανα και πήρα απάντηση προχθές ότι όχι όχι δεν σας χρεώσανε και ειστε πελάτης από την Χ ημερομηνία. Άρα υπολόγισε να απαντήσουν σε περίπου 3 βδομαδες

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, marmagia είπε

Μπες στο myrae και ριχτους την αβέρτα. Όταν ενεργοποιήθηκα εγώ κάπου στις 16/11 παίρνω τηλ γιατί ενώ είχε αλλάξει ο πάροχος και ήμουν πια στη ΔΕΗ για κάποιες μέρες Με είχαν σε Γ1. Και μου λέει με τουπέ η υπάλληλος ε τι να κάνουνε κανείς δε ξέρει ποτέ θα σας περάσουν στο online. Της λέω ναι αλλά στο μεταξύ στο Γ1 τρέχει ρήτρα αναπροσαρμογής. Μου λέει δε μας αφορά αυτό ηα τι πληρώσετε και αν δεν σας αρέσει να κάνετε καταγγελία στη ΡΑΕ. Το ίδιο βράδυ την έκανα και πήρα απάντηση προχθές ότι όχι όχι δεν σας χρεώσανε και ειστε πελάτης από την Χ ημερομηνία. Άρα υπολόγισε να απαντήσουν σε περίπου 3 βδομαδες

Προσπαθώ εδω και μισή ώρα να το στείλω και συνέχεια μου βγάζει λάθος

Unhandled Rejection (TypeError): Failed to fetch
newInstance._this.submitInstance
src/views/examples/consumer/newInstance.js:445
  442 | 
  443 | if (localStorage.getItem('token')) {
  444 |     if (this.state.selectedReceiver == 3) {
> 445 |         fetch(process.env.REACT_APP_API_LINK + '/api/workflowinstances/new/', {
      | ^  446 |             method: 'POST',
  447 |             headers: new Headers({
  448 |                 'Authorization': 'Bearer ' + localStorage.getItem('token'),

Δοκίμασα chrome, opera τπτ.

καμια ιδέα? (ευτυχως πριν πατήσω το κουμπί τα κράτησα όλα σε pdf μην τα ξαναγραφω απο την αρχή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chris2000 είπε

Προσπαθώ εδω και μισή ώρα να το στείλω και συνέχεια μου βγάζει λάθος

Unhandled Rejection (TypeError): Failed to fetch
newInstance._this.submitInstance
src/views/examples/consumer/newInstance.js:445

  442 | 
  443 | if (localStorage.getItem('token')) {
  444 |     if (this.state.selectedReceiver == 3) {
> 445 |         fetch(process.env.REACT_APP_API_LINK + '/api/workflowinstances/new/', {
      | ^  446 |             method: 'POST',
  447 |             headers: new Headers({
  448 |                 'Authorization': 'Bearer ' + localStorage.getItem('token'),

Δοκίμασα chrome, opera τπτ.

καμια ιδέα? (ευτυχως πριν πατήσω το κουμπί τα κράτησα όλα σε pdf μην τα ξαναγραφω απο την αρχή)

πατα το Escape 2 φορες νομιζω. Καπου ισως αναφερει οτι μπορεις να το κλεισεις με ενα μικρο [X]. ωραια την εφτιαξαν την σελιδα 😂.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

πατα το Escape 2 φορες νομιζω. Καπου ισως αναφερει οτι μπορεις να το κλεισεις με ενα μικρο [X]. ωραια την εφτιαξαν την σελιδα 😂.

Το δοκίμασα και με το Χ και Escape και με συννημένα και χωρίς τπτ.

Πατάω Χ και με γυρνάει πίσω και ξανα υποβολή και ξανά το λάθος.

Έχω στείλει ήδη ενα εμαιλ στην ΔΕΗ. Αν καταφέρω κάτι ή αν αλλάξουν κάτι αυτοί θα το αναφέρω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chris2000 είπε

Το δοκίμασα και με το Χ και Escape και με συννημένα και χωρίς τπτ.

Πατάω Χ και με γυρνάει πίσω και ξανα υποβολή και ξανά το λάθος.

Έχω στείλει ήδη ενα εμαιλ στην ΔΕΗ. Αν καταφέρω κάτι ή αν αλλάξουν κάτι αυτοί θα το αναφέρω,

Καπου έχει αναφερθει προηγουμένως οτι πρέπει να έχει κλειστο το Adblock στην σελιδα της ΡΑΕ. Το εχεις κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Είμαι στη ΔΕΗ με Κοινωνικο τιμολόγιο και αναρωτιέμαι αν αξίζει να πάω σε κάποιο πρόγραμμα my home enter ή online. Είναι κάποιος με ΚΟΤ που το έχει βάλει; Συμφέρει; Βλέπω ακριβότερη τιμή kw αλλά δε θα έχει αυτή τη ρήτρα αναπροσαρμογής η οποία μας... συστήθηκε στο τελευταίο εκκαθαριστικό. Ο τελευταίος μου εκκαθαριστικός είναι ο παρακάτω.

image.png.85892773992144c426a63c60d5292a1f.png

Γνωμούλες;😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lefman07 είπε

Καλημέρα παίδες. Βγήκε πρώτος λογαριασμός. Δεν είπαμε ότι δεν έχει ρήτρα; σας ανεβάζω τον λογαριασμό. 

IMG_20211209_131824.jpg

προφανώς το ποσό της ρήτρας αφορά το Γ1Ν. Αν δεις έχει 2 χρεώσεις ημέρας και 2 νύκτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Καπου έχει αναφερθει προηγουμένως οτι πρέπει να έχει κλειστο το Adblock στην σελιδα της ΡΑΕ. Το εχεις κάνει?

Στον opera που το εχω adbloker το έβγαλα αλλά τα ίδια.

Στον chrome που δεν έχω τπτ και εκεί τα ίδια. Άρα έχουν γενικό πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DAEMON2013 είπε

προφανώς το ποσό της ρήτρας αφορά το Γ1Ν. Αν δεις έχει 2 χρεώσεις ημέρας και 2 νύκτας. 

Δηλαδή οι μέρες που ήμουν στο Γ1Ν μεχρι να ενερηοποιησουν το online ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lefman07 είπε

Δηλαδή οι μέρες που ήμουν στο Γ1Ν μεχρι να ενερηοποιησουν το online ε; 

ναι ακριβώς. Να φανταστείς ότι εμένα για 3 ημέρες μόνο παραμονής στο Γ1Ν μου έβαλαν ρήτρα ποσού 11 ευρώ. Είναι φαιδροί αλλά αναγκαίο κακό μπροστά στους υπόλοιπους παρόχους που γδέρνουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...