Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ekrepali Γνωρίζουμε εάν αυτό με την πληρωμή εκτός πάγιας εντολής αφορά διαφορετικές κάρτες ή ισχύει και με την ίδια που έχουμε καταχωρήσει στην ΔΕΗ;

Αύριο θα καλέσω και εγώ να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα σας γιατί όταν μίλησα μαζί τους τηλεφωνικώς στις 29/11 μου είπαν ότι δεν χάνεται το πρόγραμμα εάν δεν πληρώσεις ή π.χ. πληρώσεις λιγότερα διότι είναι συμβόλαιο κανονικό.

Εκτός εάν λέει ο κάθε υπάλληλος ότι του έρχεται στο κεφάλι και παίζουμε με τις πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

39 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Λοιπόν μάγκες... ρώτησα κι εγώ τηλεφωνικώς και ισχύει αυτή η μαλακία. 3 διαδοχικές πληρωμές πληρωμές χωρίς πάγια εντολή, ακυρώνεται η πάγια εντεολή και το πρόγραμμα ως αποτέλεσμα.

Δε ξέραν ο 1ος λογαρισμός που ήταν πιστωτικός μετράει. 2ος λογαριασμός ήταν 46 ευρώ, εγώ ο ανοιχτοχέρης πλήρωσα 200. Οδεύω πρόσω ολοταχώς δηλαδή να χάσω το πρόγραμμα. Ζήτησα αν γίνεται να μου επιστραφεί το πιστωτικό υπόλοιπο μέσω IBAN και μου είπανε πως δε γίνεται σε ενεργή παροχή. Ζήτη να μεταφέρουν το υπόλοιπο στο λογαριασμό του αερίου ούτε αυτό γίνεται.

Αν ο 1ος λογαριασμός πιάνει σαν πληρωμή και αυτός που βγήκε τώρα σαν 2η πληρωμή... τότε τέλος Δεκέμβρη καίγομαι.

Έστειλα αίτημα υποστήριξης στη φόρμα να δω πώς θα ξεμπλέξω.

Οπότε μάγκες προσοχή... αν δε πληρώσετε με πάγια εντολή σε 3 διαδοχικές πληρωμές, αποχαιρετήστε το Online. @HERTHAN

Eυχαριστώ τον @Pantzan9 για την ενημέρωση. Μας έσωσε.

edit: Αν δε βγάλω άκρη με την επιστροφή χρημάτων, μόνο το self-metering μπορεί να με σώσει στο τέλος του μήνα, αν φουσκώσω τη κατανάλωση... ρε γαμώτο πού έμπλεξα.

Το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι να μιλήσεις αύριο με την υποστήριξη και να τους απαιτήσεις τα χρήματα που φαίνονται σαν πιστωτικό να εκδοθούν σαν έκτακτος λογαριασμός γιατί έκανες λάθος και ήταν για να πληρωθεί άλλος λογαριασμός. Να φανεί δηλαδή ότι ήταν λάθος κι όχι ότι δεν τα άφησες μέσα για εξόφληση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

ΜΙα απο τα ίδια & σε εμένα...

01/12 αίτηση σε Κατ/μα ΔΕΗ για αλλαγή ονόματος - προγράμματος στο Πατρικό μου σπίτι ( απο Γ1Ν σε Enter N )

Μέχρι & χτες φαινόταν κανονικά ότι το πρόγραμμα λήγει 01/12/23 σήμερα βλέπω ότι λήγει 05/12/23...

Εχω στειλει αίτημα προκειμένου να επικοινωνήσουν μαζί μου & να αποσαφηνιστεί το θέμα με τις χρεώσεις...

Οταν ενημερωθώ θα σας πώ...

 

Το μόνο που με καθησυχάζει οτι ακόμα είναι 2χρονο πρόγραμμα , ενώ το νέο έντερ(με τις καινούργιες τιμές ) είναι 12μηνο. Τι να πώ , ελπίζω να ειναι απλα τεχνικό θέμα( που απο ότι κατάλαβα δεν το πολυέχουν με το ebill)και να μην τρέχουμε με ΡΑΕ. Θα ενημερώσω και εγώ μετά τα αυριανά τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν υπάρχει λογική? η δεη τά λεφτά της θέλει να πάρει, δηλαδή πληρώνει κανείς το ποσό 10 ημέρες πριν πάει να τραβήξει η πάγια βλέπει υπόλοιπο 0 δεν τραβάει τίποτε, τι ζόρι τραβάνε εκεί, εκτός και αν ψάχνουν αιτία να πετάξουν έξω κόσμο από το πρόγραμμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Λοιπόν μάγκες... ρώτησα κι εγώ τηλεφωνικώς και ισχύει αυτή η μαλακία. 3 διαδοχικές πληρωμές χωρίς πάγια εντολή, ακυρώνεται η πάγια εντολή και το πρόγραμμα ως αποτέλεσμα.

Δε ξέρω αν ο 1ος λογαρισμός που ήταν πιστωτικός μετράει. 2ος λογαριασμός ήταν 46 ευρώ, εγώ ο ανοιχτοχέρης πλήρωσα 200! Οδεύω πρόσω ολοταχώς δηλαδή να χάσω το πρόγραμμα. Ζήτησα αν γίνεται να μου επιστραφεί το πιστωτικό υπόλοιπο μέσω IBAN και μου είπανε πως δε γίνεται σε ενεργή παροχή. Ζήτησα να μεταφέρουν το υπόλοιπο στο λογαριασμό του αερίου ούτε αυτό γίνεται.

Αν ο 1ος λογαριασμός πιάνει σαν πληρωμή και αυτός που βγήκε τώρα σαν 2η πληρωμή... τότε τέλος Δεκέμβρη καίγομαι.

Έστειλα αίτημα υποστήριξης στη φόρμα να δω πώς θα ξεμπλέξω.

Οπότε μάγκες προσοχή... αν δε πληρώσετε με πάγια εντολή σε 3 διαδοχικές πληρωμές, αποχαιρετήστε το Online. @HERTHAN

Eυχαριστώ τον @Pantzan9 για την ενημέρωση. Μας έσωσε.

edit: Αν δε βγάλω άκρη με την επιστροφή χρημάτων, μόνο το self-metering μπορεί να με σώσει στο τέλος του μήνα, αν φουσκώσω τη κατανάλωση... ρε γαμώτο πού έμπλεξα.

Να μην πληρώνουμε δλδ πιο νωρίς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Οπότε μάγκες προσοχή... αν δε πληρώσετε με πάγια εντολή σε 3 διαδοχικές πληρωμές, αποχαιρετήστε το Online. @HERTHAN

 

Επρεπε να συμβει σ'εμενα και να με πεταξουν απο το online.....και θα ειχαμε μυθια παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Βγήκε ο πρώτος λογαριασμός myHomeOnline αφού δήλωσα ηλεκτρονικά την μέτρηση.

Μου έχει χρεώσει αρκετές kWh με τιμές του Γ1 οικιακού και τις υπόλοιπες με την τιμη του myHomeOnline. Αυτό πιθανότατα έγινε επειδή ήμουν μισο μηνα στο Γ1 και μισο στο myHomeOnline.

Για τα άλλα σπίτια που έχω, να δηλώσω πρώτη ένδειξη αρκετά χαμηλή ώστε να χρεωθώ όσο λιγότερα γίνεται στο Γ1; Στο επόμενο μήνα θα δηλώσω ηλεκτρονικά όλες τις kWh. 

Ναί ή κακή ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, flienky είπε

Καλησπέρα,

Βγήκε ο πρώτος λογαριασμός myHomeOnline αφού δήλωσα ηλεκτρονικά την μέτρηση.

Μου έχει χρεώσει αρκετές kWh με τιμές του Γ1 οικιακού και τις υπόλοιπες με την τιμη του myHomeOnline. Αυτό πιθανότατα έγινε επειδή ήμουν μισο μηνα στο Γ1 και μισο στο myHomeOnline.

Για τα άλλα σπίτια που έχω, να δηλώσω πρώτη ένδειξη αρκετά χαμηλή ώστε να χρεωθώ όσο λιγότερα γίνεται στο Γ1; Στο επόμενο μήνα θα δηλώσω ηλεκτρονικά όλες τις kWh. 

Ναί ή κακή ιδέα;

αν ήρθες απο άλλο πάροχο και υπέγραψες online διεκδικείς τιμολόγηση μόνο με online

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JDimi είπε

Όσοι ήσασταν πριν στη ΔΕΗ, φύγατε και επιστρέψατε πάλι σας εμφανίζει στο πεδίο επιλέξτε ακίνητο και το παλιό συμβόλαιο;

Ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, flienky είπε

Ήμουν στο Γ1 της ΔΕΗ και πηγα online.

τότε ναι δηλώνεις λιγότερες , αλλά αν τύχει και πάρει καταμέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ θα έχεις θέμα

επίσης αν η ΔΕΗ το θεωρέι έναντι , τότε στην εκκαθάριση ίσως να σου βγει το ίδιο

το καλύτερο είναι να δώσεις μέσω ΔΕΔΔΗΕ αν βγαίνουν οι ημερομηνίες ωστε να είναι εκκαθαριστικός

φυσικά παραμένει το "αν τύχει και πάρει καταμέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ θα έχεις θέμα"
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...