Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dreaming123 είπε

Οπότε έκανα λάθος που πάτησα για μηνιαίο λογαριασμό;

Μπορεί να σωθεί τη Δευτέρα με τηλ στην εξυπηρέτηση η την πάτησα λόγω βιασύνης;

Aκυρο.
Τα δέχτηκε και είναι υποεξέταση.

οκ τελεια.

Να διαβαζεις προηγουμενα μηνυματα να δεις τι εκαναν οι προηγουμενοι και μετα να κανεις οτιδηποτε.Αν δεν διαβαζετε και πατε ετσι ολο λαθη θα γινονται και μετα θα τρεχετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο
12 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Η τηλεφωνικη αιτηση με βοηθεια του email θεωρειται αιτηση σαν σε καταστημα ή econtract ;;;;

σε 1 εργασιμη ηρθαν τα συμβολαια στο email προς υπογραφη και πισω.

Σύμβαση εξ αποστάσεως είναι... δε ξέρεις πόσες μέρες θα πάρει να πάνε πίσω τα χαρτιά, να τα αναλάβει κάποιος υπάλληλος και να τα προωθήσει. Εγώ που έκανα σύμβαση τηλεφωνικώς στο αέριο σε περίοδο που δεν υπήρχε φόρτος, έφαγα σύνολο 24 μέρες ενώ τα χαρτιά ήρθαν σε 2-3 μέρες.

@ekrepali

Το econtract αργει απο οτι καταλαβα. Η τηλεφωνικη αιτηση ισως δεν αργει οσο αυτο αν και "απομακρυσμενη". Εικασιες κανω αλλα αυτο το αισθημα εχω γιατι κανουμε την διαδικασια για μια παροχη.

Επεξ/σία από Sheriff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

 

όντως ρωτάς ? Δες μόνος σου , άλλες χρεώσεις άλλες τελικές , που κόλλησες ?

 

εκανα αυτο που μου είπες. συνολο γ1ν μου βγάζει 683ε

παω πρωτη καρτελα, βαζω τις ιδιες καταναλωσεις (το συνολο να βγαινει ιδιο με το ετησιο της άλλης καρτελας) και βγάζει στο νεο online 544 και στο παλιο (υποθέτω?!) 310ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

οκ τελεια.

Να διαβαζεις προηγουμενα μηνυματα να δεις τι εκαναν οι προηγουμενοι και μετα να κανεις οτιδηποτε.Αν δεν διαβαζετε και πατε ετσι ολο λαθη θα γινονται και μετα θα τρεχετε.

Το λάθος ήταν οτι το είδα χθες το βράδυ και διάβασα 10-15 σελίδες μόνο.
Και το μέγα λάθος επειδή είναι για τον πεθερό μου το έκανα απο το κινητό και δεν λειτουργούσε τώρα απο το pc μια χαρά αλλά έβαλα την κάρτα του και δεν ζήτησε κάποια επιβεβαίωση η μια τυπική χρέωση για έλεγχο για να είναι οκ.
Θα δείξει απο Δευτέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

εκανα αυτο που μου είπες. συνολο γ1ν μου βγάζει 683ε

παω πρωτη καρτελα, βαζω τις ιδιες καταναλωσεις (το συνολο να βγαινει ιδιο με το ετησιο της άλλης καρτελας) και βγάζει στο νεο online 544 και στο παλιο (υποθέτω?!) 310ε!

το παλιό είναι "Στο πρόγραμμά σας" , αν τόσο είδες , τόσο είναι

Υπόψιν το ΓΝ1 το έχω με τιμές χοντρικής αυθαίρετες κατα εκτίμηση  , αν πέσει είναι κάτι που δε γνωρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

το παλιό είναι "Στο πρόγραμμά σας" , αν τόσο είδες , τόσο είναι

Υπόψιν το ΓΝ1 το έχω με τιμές χοντρικής αυθαίρετες κατα εκτίμηση  , αν πέσει είναι κάτι που δε γνωρίζω

για να μην το πολυτραβάω λεω αφου εχω γ1ν και ebill να ριξω μια ονλινε τωρα. αν δεν προλαβω τις τιμες ειναι πάλι κερδος σε σχεση με το γ1ν συμφωνα με το excel. σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

λεω αφου εχω γ1ν και ebill

αφού έχεις άπιστε Θωμά (καλά κάνεις και το ψάχνεις) , πάτα το κουμπί

τι να μην προλάβεις , σήμερα δε θα το ενεργοποιήσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε
10 λεπτά πριν, arcadian27 είπε

Όχι εννοώ αν χρειαστεί καινούργιος λογαριασμός, να μου τον φτιαξουν την Δευτέρα επιτόπου, όπως είχε γίνει και την προηγούμενη φορά και όταν επισρέψω σπίτι να τον ενεργοποιήσω και να βάλω αμέσως το online...

θα το ρωτήσεις εκεί

Αν πάνε όλα καλά ( λέμε τώρα ...) και προλάβουμε όσοι είναι την αίτηση για το online πριν τις 2/12 αλλά καθυστερήσουν αυτοί να το ενεργοποιήσουν, θεωρείς πως θα είμαστε καλυμένοι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, arcadian27 είπε

Αν πάνε όλα καλά ( λέμε τώρα ...) και προλάβουμε όσοι είναι την αίτηση για το online πριν τις 2/12 αλλά καθυστερήσουν αυτοί να το ενεργοποιήσουν, θεωρείς πως θα είμαστε καλυμένοι;;;

εγώ ναι , η ΔΕΗ δεν ξέρω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

αφού έχεις άπιστε Θωμά (καλά κάνεις και το ψάχνεις) , πάτα το κουμπί

τι να μην προλάβεις , σήμερα δε θα το ενεργοποιήσεις ?

ναι τωρα μπηκα. αντε να δουμε...

 

σε 30 δευτερα το έκανα. νταξει μπαμ ειναι. απλα μια καρτα εβαλα και λεει υπο εξεταση.

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ababa641 είπε

Για όσους τρέχουν να προλάβουν αλλαγή παρόχου και ένταξη στο myhome enter... χθες πήγα σε ένα κατάστημα ΔΕΗ και έγιναν όλες οι διαδικασίες, μου έδωσαν αντίγραφο της σύμβασης που αναφέρει όλα τα στοιχεία καθώς και τον κωδικό εταίρου. Μπήκα στο e-bill έκανα εγγραφή και γράφει οτι "Το προϊόν είναι ενεργό έως 25/11/2023 ".  Βάζουν την ένδειξη από την φώτο, η ΔΕΔΔΗΕ πιστεύω οτι περνάει για να δώσει την ένδειξη στον άλλο πάροχο για να βγει ο τελικός λογαριασμός.

Eυτυχως σ'εκοψε το μυαλο και το εκανες ετσι οπως επρεπε και δεν ταλαιπωρηθηκες.

Ωραιος.;)

49 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Να ξέραμε τόσο καιρό... θα είχαμε κάνει όλοι Γ1 και μετά  Online. 

Εκ του αποτελεσματος ηταν η πιο σωστη επιλογη φιλε.

Ευτυχως που ηρθαν ετσι τα πραγματα στην περιπτωση κι ετυχε να το κανω ετσι και τελειωσα αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Είμαι στην NRG. Γιατί να μην κάνω αίτηση από εδώ για το Online; Γιατί πάτε σε καταστήματα;

Screenshot_2021-11-27-21-25-57-733_com.android.chrome.jpg

Γιατί αν προχωρήσεις θα δεις ότι μόνο για το βασικό της ΔΕΗ μπορείς να κάνεις μέσω του econtract.

Μόνο από κοντά για το enter και μέχρι τις 30/11 αν δεν έχει αλλάξει κάτι.

Και αν όπως είπε ο κορακιος το enter είναι κανονικό πρόγραμμα και όχι addon όπως το online ίσως είναι ακόμα πιθανότερο να μην το πειράξει η ΔΕΗ μέχρι να λήξει η σύμβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...