Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αίτηση που έγινε για home online για μετάβαση απο άλλο πάροχο γράφει στο app για γ1. Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη. Είναι σωστό ; Δηλαδή μόλις περάσουν οι 2-3 εργάσιμες ια φαίνεται online? 
Στης μητέρας μπυ που το άλλαξα Χθες από γ1 σε home online άλλαξε κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, geofak είπε

Τελικός λογαριασμός στις πόσες περίπου μέρες βγαίνει στη ΔΕΗ αν έχει γίνει ήδη μετάβαση σε άλλο πάροχο;

Συνηθως σε 6-7 μερες περιπου.. Αν εχει γινει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, paylidis είπε

Έως 2 μέρες συνήθως 

Η ημερομηνία έναρξης του συμβολαίου θα είναι η ημερομηνία που έγινε η αίτηση ή η ημερομηνία ενεργοποίησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, infini είπε

Η ημερομηνία έναρξης του συμβολαίου θα είναι η ημερομηνία που έγινε η αίτηση ή η ημερομηνία ενεργοποίησης;

Δε το γνωρίζω, κ μικρή σημασία έχει θεωρώ. Άπαξ κ έκανες αίτηση κλειδώσεις τιμές, αυτό σε αφορά νομίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2024 στις 7:01 ΜΜ, matrixxx είπε

Αν εχεις ξαναπαρει ποντους απο συμβολαιο ΔΕΗ το τελευταιο 12μηνο, απο αλλες περιπτωσεις που εχω δει, οχι ΔΕΝ θα στους ξαναδωσει. Το λεει και στα ψιλα γραμματα αλλωστε, αλλα εχει βγει και στην πραξη.

εγω εκανα αιτημα ,δεν το γνωριζα αυτο,δεν το διαβασα δλδ. αυτην την εβδομαδα θα δω αν οντως ετσι γινεται.οτι το γραφει μεσα παροτι δεν το διαβασα δεν το αμφισβητω απλα κανεις τους εδω και 2 φορες που κλεσα για αιτημα δεν το ανεφερε..θα ενημερωσω...

 

Στις 26/6/2024 στις 3:25 ΜΜ, ant_ είπε

Τις τελευταίες μερες εχει ξεφυγει η τιμη ρευματος

25% περιπου πανω απο τον προηγουμενο μηνα η Τεα ως τωρα

Να δουμε τι εκπτωση θα κανει η δεη  τωρα δεν θα φτανει ουτε το 38% που ειχε τον προηγουμενο μηνα στο πρασινο

μπορει να χωσει και κανα δωρακι παλι,ποιος ξερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2024 στις 6:46 ΜΜ, bad_freddy είπε

Γρήγορη ερώτηση, είμαι κι εγώ στο Γ1 και θέλω να παω στο Myhome Enter. 

Μέσα απο το ebill μου έχει μόνο να διαλέξω μεταξύ 4all και Online ενω αν μπώ στη σελίδα του Enter και πατήσω "είμαι πελάτης" με πάει σε σελίδα που αναφέρει οτι "Λυπούμαστε αλλά σε καμία παροχή δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί το συγκεκριμένο προιον" κλπ. 

Ξέρει κανείς τι παίζει και πώς μπορώ να το λύσω? Μου κάνει εντύπωση να μου δίνει πρόσβαση στο online αλλά οχι στο enter που η μόνη τους διαφορά είναι η πάγια πληρωμή αν δεν κάνω λάθος.

Βρήκες τρόπο να το λύσεις; Και σε εμένα μια από τα ίδια, μόνο το online διαθέσιμο -όχι το enter, και δε θέλω να τρέχω σε περίπτωση που κάνει κάνα λάθος η ΔΕΗ και μου τραβήξουν παλαβό ποσό λόγω πάγιας εντολής.

Να δεις που αγχωνόμαστε για τις τιμές από ιούλιο και τελικά δε θα έχει και καμία διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, whosethere είπε

Βρήκες τρόπο να το λύσεις; Και σε εμένα μια από τα ίδια, μόνο το online διαθέσιμο -όχι το enter, και δε θέλω να τρέχω σε περίπτωση που κάνει κάνα λάθος η ΔΕΗ και μου τραβήξουν παλαβό ποσό λόγω πάγιας εντολής.

Να δεις που αγχωνόμαστε για τις τιμές από ιούλιο και τελικά δε θα έχει και καμία διαφορά.

Έγραψα μερικές σελίδες πιο πριν ότι τηλεφωνικά μου ανέφεραν ότι πλέον μόνο το ον-λάιν θα γίνεται ον-λάιν… το εντερ τηλεφωνικά ή κατάστημα είπανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Tελευταια μερα σημερα για το online απο αυριο νεες τιμες κοβεται και το 50αρικο. 

Έχεις πληροφορία από μέσα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Έχεις πληροφορία από μέσα ?

Για το 50αρικο το εχει και η ΔΕΗ στο site καιρο οτι ληγει 30/6. Και για την τιμη της KW ειχαν πει οτι θα την αλλαξουν προς τα πανω καποιοι νομιζαν απο αρχες Ιουνιου αλλα οπως φαινεται παει με τη ληξη του 50αρικου. Θα φανει αυριο ομως αν μεινει 12.3 λεπτα θα ειναι πολυ περιεργο μιας και ανεβηκε πολυ η ΤΕΑ και θα πρεπει να κανει πολυ γερη εκπτωση η ΔΕΗ απο το 38% για να κρατησει την τιμη σε αυτα τα επιπεδα. 

Screenshot-1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, paylidis είπε

Έγραψα μερικές σελίδες πιο πριν ότι τηλεφωνικά μου ανέφεραν ότι πλέον μόνο το ον-λάιν θα γίνεται ον-λάιν… το εντερ τηλεφωνικά ή κατάστημα είπανε 

έχω διαβάσει τις τελευταίες σελίδες τόσες φορές, παίζει να μην καταγράφηκε στον εγκέφαλο, ευχαριστώ.

Επεξ/σία από whosethere
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

θα πρεπει να κανει πολυ γερη εκπτωση η ΔΕΗ απο το 38% για να κρατησει την τιμη σε αυτα τα επιπεδα. 

Σύμφωνα με το preview του doom , αν μείνουν οι ίδιες εκπτώσεις με τον Ιούνιο, το πράσινο θα είναι 0.125/0.105 και το κίτρινο 0.10/0.083.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδική ερώτηση, εφόσον βάλουμε πάγια εντολή εξόφλησης σε χρεωστική κάρτα, κρατιέται κάποια προμήθεια από την εξόφληση του λογαριασμού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, whosethere said:

παιδική ερώτηση, εφόσον βάλουμε πάγια εντολή εξόφλησης σε χρεωστική κάρτα, κρατιέται κάποια προμήθεια από την εξόφληση του λογαριασμού;

Οχι

48 minutes ago, Raki-meze said:

Σύμφωνα με το preview του doom , αν μείνουν οι ίδιες εκπτώσεις με τον Ιούνιο, το πράσινο θα είναι 0.125/0.105 και το κίτρινο 0.10/0.083.

Για να δούμε και εγώ δεν έκανα κίνηση για το σταθερό ελπίζοντας να δικαιωθούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...