Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση:το DEI my home enter ,που δεν είναι με πάγια εντολή πληρωμής αλλά με πάγιο 5€ κτλ,τι ελάχιστη διάρκεια παραμονής έχει;

Και επίσης αν θα προτείνατε το online ,έναντι του enter ,για κατανάλωση κάτω των 400kw το μήνα;

Τα αιρκοντίσιον όλο το καλοκαίρι δεν κλείνουν και δεν βλέπω την κυβέρνηση να το "παίξει" Ρομπέν των δασών και να μας πει ότι κράτησε χαμηλές τιμές λόγω φτώχιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση:το DEI my home enter ,που δεν είναι με πάγια εντολή πληρωμής αλλά με πάγιο 5€ κτλ,τι ελάχιστη διάρκεια παραμονής έχει;

Και επίσης αν θα προτείνατε το online ,έναντι του enter ,για κατανάλωση κάτω των 400kw το μήνα;

Τα αιρκοντίσιον όλο το καλοκαίρι δεν κλείνουν και δεν βλέπω την κυβέρνηση να το "παίξει" Ρομπέν των δασών και να μας πει ότι κράτησε χαμηλές τιμές λόγω φτώχιας.

Σύμφωνα με το excel του @doomnx (και όσα διαβασα στις τελευταίες 20 σελίδες), 9 μήνες έχει κι αυτό ελάχιστη παραμονή (κάποιος παρέθεσε πιο πίσω και τους όρους).

 

Αυτό που θέλω κι εγώ να ρωτήσω είναι, το 50€ πίστωση το παίρνεις και με την αλλαγή σε home enter ή είναι αποκλειστικό του home online (από Γ1)? Το μόνο διαφορετικό που χρειάζεται να κάνεις για home online σε συγκριση με enter είναι η πάγια πληρωμή; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, whosethere είπε

Σύμφωνα με το excel του @doomnx (και όσα διαβασα στις τελευταίες 20 σελίδες), 9 μήνες έχει κι αυτό ελάχιστη παραμονή (κάποιος παρέθεσε πιο πίσω και τους όρους).

 

Αυτό που θέλω κι εγώ να ρωτήσω είναι, το 50€ πίστωση το παίρνεις και με την αλλαγή σε home enter ή είναι αποκλειστικό του home online (από Γ1)? Το μόνο διαφορετικό που χρειάζεται να κάνεις για home online σε συγκριση με enter είναι η πάγια πληρωμή; Ευχαριστώ.

 

Screenshot_20240627-214923.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jaisonas είπε

Ερώτηση, σκέφτομαι να βάλω το μπλε myHome Online, ερχόμενος από πράσινο ΕΛΠΕ, ήθελα να ρωτήσω, η πληρωμή με πάγια εντολή είναι υποχρεωτική?

Ναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, jaisonas είπε

Ερώτηση, σκέφτομαι να βάλω το μπλε myHome Online, ερχόμενος από πράσινο ΕΛΠΕ, ήθελα να ρωτήσω, η πληρωμή με πάγια εντολή είναι υποχρεωτική?

Ναι εκτός αν επιλέξεις το online ,που δεν έχει πάγια εντολή,αλλά έχει άλλο πάγιο(5€ ).Τα 50€ ισχύουν και πιστώνονται στις χρεώσεις προμήθειας 

1 ώρα πριν, whosethere είπε

 

Αυτό που θέλω κι εγώ να ρωτήσω είναι, το 50€ πίστωση το παίρνεις και με την αλλαγή σε home enter ή είναι αποκλειστικό του home online (από Γ1)? Το μόνο διαφορετικό που χρειάζεται να κάνεις για home online σε συγκριση με enter είναι η πάγια πληρωμή; Ευχαριστώ.

Τα παίρνεις και στο enter 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση:το DEI my home enter ,που δεν είναι με πάγια εντολή πληρωμής αλλά με πάγιο 5€ κτλ,τι ελάχιστη διάρκεια παραμονής έχει;

Και επίσης αν θα προτείνατε το online ,έναντι του enter ,για κατανάλωση κάτω των 400kw το μήνα;

Τα αιρκοντίσιον όλο το καλοκαίρι δεν κλείνουν και δεν βλέπω την κυβέρνηση να το "παίξει" Ρομπέν των δασών και να μας πει ότι κράτησε χαμηλές τιμές λόγω φτώχιας.

Αν δεν εχεις νυχτερινο να  το βαλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, takoulou είπε

Αν δεν εχεις νυχτερινο να  το βαλεις...

Έχω ήδη.αν και κανείς δεν μπορεί να προβλέψει τι θα γίνει και αυτή η μικρή διαφορά του παγίου που "κερδίζει" κάνεις 10+kw για εμένα είναι βασική(μιλάω για τα 3.5€ έναντι των 5€ πάγιο)

22 ώρες πριν, doomnx είπε

Enter 

Έχεις δίκιο,εκ παραδρομής μας έχουν κάψει ότι έχουν απομείνει από εγκεφαλικά κυτταρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σκεφτόμουν να ενεργοποιήσω το Enter, μεχρι πριν μια βδομαδα το εβλεπα διαθέσιμο στον λογαριασμό μου.

τώρα που το πηρα απόφαση δεν εμφανιζόταν πια, στην αρχη νομιζα οτι το "κατήργησαν". Βέβαια μετά κάνοντας Log out μπορούσα να το δω στο site της ΔΕΗ. Οταν το επέλεξα μου εμφανισε ότι δεν ειναι διαθέσιμο για την παροχή μου (;!).

Οπότε τελικά ενεργοποίησα το Online, που με εξαίρεση την πάγια εντολή  φαίνεται καλύτερο, είναι εστω και οριακά φθηνότερο και έχει και νυχτερινό.

Δίνει 3 μήνες Green pass δωρεάν. Μετά τους 3 μήνες πρέπει να το ακυρώσω ή ακυρώνεται αυτόματα;

Επεξ/σία από kon1to
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τον πρώτο μήνα και έως ότου ολοκληρωθεί το 3μηνο, ζητάς την διακοπή του σε συγκεκριμένη ημερομηνία. Αυτόματα δεν διακόπτεται αλλά συνεχίζει έως την λήξη της σύμβασης με κόστος 1€ ανά μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι από το πράσινο με νυχτερινό, να πάω στο MyHomeEnter λόγω των επερχόμενων αυξήσεων και μετά προς τον Νοέμβριο μεριά να επιστρέψω, πιστεύω ότι ακόμα και με την ρήτρα αποχώρησης αξίζει στα 12.5 λεπτά, τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες καλησπέρα. Ξέρει κανένας γτ δεν μου στέλνει το OTP? Ο αριθμός είναι σωστός το έκανα 2η φορά προσπάθεια από την αρχή.

Προσπαθώ να κάνω αίτηση στο dei my home online από τον Chrome του κινητού.

Update

Οκ λύθηκε αλλάζοντας browser!

Επεξ/σία από panagos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, patsakos. D είπε

Ξέρει κάνεις ποσό καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί από Γ1 σε enter?

 

η αίτηση έγινε χθες το πρωί τηλεφωνικός 

Έως 2 μέρες συνήθως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...