Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα
  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, speedobear είπε

Το μπλε πρόγραμμα της ΔΕΗ με προσφορά 50 έκπτωση και πάγιο €3,50 ξέρουμε μέχρι πότε θα δίνεται;

Τέλη Ιουνίου ή θα πάρει παράταση; 

Μέχρι τέλος Ιουνίου - λογικά - θα παραμείνει σε αυτή την τιμή. Μετά υπάρχει η πιθανότητα να ανατιμηθεί. Είναι εξαιρετική επιλογή εδώ και μήνες. Προσωπικά, δε νομίζω ότι θα παραμείνει για πολύ ακόμα σε αυτή την τιμή. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχω κάνει την αίτηση για το πρόγραμμα στην ΔΕΗ, έχω λάβει και το σχετικό sms ότι το αίτημα προωθήθηκε στον δεδηε για υλοποίηση και ότι αυτό θα γίνει εντός δύο εργάσιμων ημερών. 

Έχουν περάσει αυτές οι μέρες, τι κάνω; αργεί γενικά; θα ειδοποιηθώ με κάποιο τρόπο ότι ολοκληρώθηκε η μετάβαση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, camel555 είπε

Καλημέρα. Έχω κάνει την αίτηση για το πρόγραμμα στην ΔΕΗ, έχω λάβει και το σχετικό sms ότι το αίτημα προωθήθηκε στον δεδηε για υλοποίηση και ότι αυτό θα γίνει εντός δύο εργάσιμων ημερών. 

Έχουν περάσει αυτές οι μέρες, τι κάνω; αργεί γενικά; θα ειδοποιηθώ με κάποιο τρόπο ότι ολοκληρώθηκε η μετάβαση; 

Κάλεσε στο 800 400 4000 να μάθεις σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2024 στις 11:24 ΜΜ, Kozanitis1 είπε

Η εγγύηση ισχύει μέχρι να αλλάξει ο χρήστης της παροχής ή να αλλάξεις πάροχο ή να διακόψεις την παροχή, όπου συμψηφίζεται στον τελικό λογαριασμό. Αυτό που θα σου έλεγα να κάνεις είναι να αλλάξεις πάροχο, ώστε να συμψηφιστεί η εγγύηση στον τελικό, να σου επιστρέψουν σε IBAN ό,τι περισσέψει και μετά γυρνάς πάλι πίσω στη ΔΕΗ μέσω e-contract όπου δεν ζητάνε εγγύηση. Πάντως είναι αρκετά χρήματα για να τα έχουν "καβάτζα", στη θέση σου θα τα έπαιρνα πίσω με τον τρόπο που σου λέω (αλλαγή παρόχου), έχει και άλλους τρόπους, αλλά θα πρέπει να τσεκάρεις αν η παροχή έχει ενεργή ΥΔΕ και δεν είσαι σε ΚΟΤ ή  για οποιοδήποτε άλλο λόγο πρέπει να είναι στο όνομα σου το ρεύμα..

Είχα κάνει σχετική ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών και μόλις έλαβα την απάντηση, εφόσον πήγα στο HomeOnline.
Θα μου επιστρέψουν κανονικά την εγγύηση!
 image.png.bbd570af414521640cf5430c03ebe008.png

Επεξ/σία από Jsiderh
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, phanispal είπε

Με 400 kWh/μήνα και ΚΟΤ Β συμφέρει το μπλε (myHomeOnline) ή μένουμε στο πράσινο Γ1Ν;

πανε μπλε.. το πρασινο παιζει να εχει απο 1/7 18 λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο μήνα παίζει να μας χρεώνουν την κιλοβατώρα όσο στην Ουκρανία που βρίσκεται σε πόλεμο ,καλά πάμε .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μου ειπε η δεη οτι αμα εχεις ηδη εναν λογαριασμο δεη στο ιδιο αφμ και βαλεις ενα δευτερο δεν πληρωνεις εγγυηση . Πολυ καλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ICE-T said:

Το άλλο μήνα παίζει να μας χρεώνουν την κιλοβατώρα όσο στην Ουκρανία που βρίσκεται σε πόλεμο ,καλά πάμε .

Να λέμε κι ευχαριστώ. Παραπάνω πρέπει να μας χρεώνουν γιατί έχουμε ρεύμα 24 ώρες το 24ωρο, ενώ η Ουκρανία έχει συνέχεια blackouts.

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μετατροπή μέσω mydei 4all σε online, χρειάζεται να δώσω ενδείξεις;

Επίσης τα 50€ είναι για νέους πελάτες της ΔΕΗ (μάλλον ναι) ή και για τη μετατροπή από το 4all;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, popopo είπε

Για μετατροπή μέσω mydei 4all σε online, χρειάζεται να δώσω ενδείξεις;

Επίσης τα 50€ είναι για νέους πελάτες της ΔΕΗ (μάλλον ναι) ή και για τη μετατροπή από το 4all;

Δεν χρειάζονται ενδείξεις και θα πάρεις τα 50€. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανογραφικό συστημα της ΔΕΗ τα εχει παιξει. Συνεχίζουν τις βλακείες μετά την διόρθωση των λογαριασμών.

Πληρωθηκε αυτόματα σήμερα 13.88 e-bill οταν το ποσό που έπρεπε να πληρωθεί ήταν 14,00 στις 4/7 και μου βγαζει οτι 0,12 θα πληρωθούν στις 4/7. Εψαχνα σήμερα να δω ποιος τραβηξε αυτό το ποσό από τον τραπεζικό μου λογαριασμό γιατι οι λογαριασμοί πληρωμής εχουν στρογγυλοποίηση.

image.png.ce3ac266468330803ce49fdc1436436c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...