Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, PedroG είπε

βεβαια βλεπω με τα μαθηματικα και λογιστικα που κανω......οτι τα χρηματα που σου δινει η αναβαθμιση αλλαγη στο παγιο απο 5 ευρω στα 3,5 ευρω στα παιρνει στο GREEN PASS και επιπλεον την εκπτωση των 50 ευρω στην καταναλωνει αφου η αυξηση της τιμης κατα 0.02 / KW σε 6 μηνες θα εξαλειψει το 50 ευρω!

Μας βαζει  η ΔΕΗ και οι managers της σε διαδικασια να υπολογιζουμε με τα κομπιουτερακια αλλα η ιδια ζημιωμενη δεν ειναι ουτε φυσικα εμεις κερδισμενοι αφου μας τα παιρνει αλλοιως!!! με αλλες προμηθειες!!!

Ειπες ότι καις 150χ12 =1800kwh x0,105=189+60 ευρώ πάγιο =249€ 

online 150x12=1800kwh x0,123=221+42 €πάγιο =263-50 δώρο = 213 ευρώ 

τωρα βαλε και τα green pass και βλέπεις ποιο σε συμφερει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, PedroG είπε

βεβαια βλεπω με τα μαθηματικα και λογιστικα που κανω......οτι τα χρηματα που σου δινει η αναβαθμιση αλλαγη στο παγιο απο 5 ευρω στα 3,5 ευρω στα παιρνει στο GREEN PASS και επιπλεον την εκπτωση των 50 ευρω στην καταναλωνει αφου η αυξηση της τιμης κατα 0.02 / KW σε 6 μηνες θα εξαλειψει το 50 ευρω!

Μας βαζει  η ΔΕΗ και οι managers της σε διαδικασια να υπολογιζουμε με τα κομπιουτερακια αλλα η ιδια ζημιωμενη δεν ειναι ουτε φυσικα εμεις κερδισμενοι αφου μας τα παιρνει αλλοιως!!! με αλλες προμηθειες!!!

Υπάρχουν και άλλες εταιρείες....

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μερες εχει ξεφυγει η τιμη ρευματος

25% περιπου πανω απο τον προηγουμενο μηνα η Τεα ως τωρα

Να δουμε τι εκπτωση θα κανει η δεη  τωρα δεν θα φτανει ουτε το 38% που ειχε τον προηγουμενο μηνα στο πρασινο

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2024 στις 11:57 ΠΜ, _Kapitalas_ είπε

Καλημερα,
Πηρα και εγω την αποφαση τελικα για να εχω ησυχο το κεφαλι μου καθως πιο χαμηλα να παει η Kwh δεν το βλεπω να παω στο μπλε συμβόλαιο το online.
Εκανα τόσο στην κυρια κατοικια οσο και στο εξοχικο καθως δεν υπαρχει στην ουσια τεραστια διαφορα μεταξυ πρασινου και μπλε συμβολαιο αυτην την στιγμή.

Στο εξοχικό πώς το έκανες; Δεν το εμφανίζει καν στο λογαριασμό μου mydei αλλά ούτε και στο app. 

 

Μου έρχεται κανονικά βέβαια, τυπωμένος. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PedroG είπε

πολεμαω 10 μηνες και ακομη δεν.....

Δεν ειναι καθολου ευκολη διαδικασια πιστεψε με ειναι σαν βδελα κολημενη πανω στο λογαριασμο μου εχω δοκιμασει στο παρελθον μονο με αυτοπροσωπη παρουσια δεν δοκιμασα!!!

Ειναι κατι σαν στιγμα που σου αφηνει αν εχει λερωσει το ποινικο σου μητρωο!

 

Ψάξε τα μηνύματα μου παραπίσω σε αυτό το νήμα για να δεις πώς φεύγει άμεσα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, PedroG said:

πολεμαω 10 μηνες και ακομη δεν.....

Δεν ειναι καθολου ευκολη διαδικασια πιστεψε με ειναι σαν βδελα κολημενη πανω στο λογαριασμο μου εχω δοκιμασει στο παρελθον μονο με αυτοπροσωπη παρουσια δεν δοκιμασα!!!

Ειναι κατι σαν στιγμα που σου αφηνει αν εχει λερωσει το ποινικο σου μητρωο!

 

10 μήνες;;; Κουφό τηλεφωνο παίζετε με τους υπαλλήλους ή τη κωλοκυθιά μέσω mail;

Oι λύσεις είναι δύο  (εφόσον έχεις κλείσει 1 μήνα τουλάχιστον στη σύμβαση) :

1) Κατάστημα (κατά προτίμηση με ραντεβού για να μη φας χρόνο). Το ξηλώνουν άμεσα.

2) Αίτημα στο myrae, αιτιολογία 'Άλλο'. Γράφεις κείμενο 'Ζητώ την άμεση κατάργηση του Green Pass όπως ορίζει ο ειδικός όρος 7 του Green Pass. Για τον παππού που έκανα πρόσφατα, απάντησαν μετά από 12 εργάσιμες και την επομένη ξυλώθηκε.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimostr είπε

Ειπες ότι καις 150χ12 =1800kwh x0,105=189+60 ευρώ πάγιο =249€ 

online 150x12=1800kwh x0,123=221+42 €πάγιο =263-50 δώρο = 213 ευρώ 

τωρα βαλε και τα green pass και βλέπεις ποιο σε συμφερει 

Για 36€ το χρόνο είναι όλη η ιστορία...αν αξιοποιηθεί και 2500 ποιντς του miles and bonus ανεβαίνει το κέρδος αν φυσικά μπορείτε να βάλετε την έκπτωση στην υπάρχουσα κάρτα που έχετε και ταξιδέψετε... Εγώ δεν τα κατάφερα ακόμη 

50 λεπτά πριν, motoboots είπε

Ψάξε τα μηνύματα μου παραπίσω σε αυτό το νήμα για να δεις πώς φεύγει άμεσα. 

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να επαναλάβεις με παράθεση αφορά πολλούς ανθρώπους εδώ μέσα και τους κάνεις δώρο....εν κάποια περίπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, PedroG said:

Για 36€ το χρόνο είναι όλη η ιστορία...

Το 1/20 μιας σύνταξης για ένα άχρηστο πράγμα. 90 χρόνων είναι ο παππους, θα του πω να μαζεύει μίλια και να έχει πράσινη ενέργεια...

Επεξ/σία από ekrepali
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Το 1/20 μιας σύνταξης για ένα άχρηστο πράγμα. 90 χρόνων είναι ο παππους, θα του πω να μαζεύει μίλια και να έχει πράσινη ενέργεια...

Για λυπηση είναι η όλη φάση καθομαστε και ξοδεύουμε μελάνι για επιδοτήσεις και voucher των 20&30€....

Σε ποια ευρωπαϊκή χώρα γίνεται αυτό άραγε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, PedroG είπε

0,10656€/kWh πληρωνω τωρα την Κιλοβατωρα γιατι να παω σε πιο ακριβο προγραμμα καταναλωσης και με GREEN PASS μεσα?

Σε ποιο πρόγραμμα έχει τόσο; Τέλος πάντων, υπομονή, στις 2 Ιουλίου θα έχουμε τις καινούργιες τιμές. Αποφασίζεις τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, PedroG είπε

Για λυπηση είναι η όλη φάση καθομαστε και ξοδεύουμε μελάνι για επιδοτήσεις και voucher των 20&30€....

Σε ποια ευρωπαϊκή χώρα γίνεται αυτό άραγε;

Στην ελλαδα χααχχααχαχαχαχ

χιουμορ κανω .. εαν δν κοροιδευψουμε την κατασταση μας θα τρελαθουμε ..πρασινο κιτρινο μπλε πορτοκαλια καραβακια στο αιγιο

Μόλις τώρα, doomnx είπε

Σε ποιο πρόγραμμα έχει τόσο; Τέλος πάντων, υπομονή, στις 2 Ιουλίου θα έχουμε τις καινούργιες τιμές. Αποφασίζεις τότε.

μεχρι τοτε μπορει να εινια αργα για το μπλε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

Στην ελλαδα χααχχααχαχαχαχ

χιουμορ κανω .. εαν δν κοροιδευψουμε την κατασταση μας θα τρελαθουμε ..πρασινο κιτρινο μπλε πορτοκαλια καραβακια στο αιγιο

μεχρι τοτε μπορει να εινια αργα για το μπλε.. 

Μπα, σκέφτονται να δώσουν επιδοτήσεις στο πράσινο αν ξεφύγει η κατάσταση. Και εν πάση περιπτώσει έχουμε κι άλλα (ημι)σταθερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, PedroG είπε

χμμμμμ αλαζω αμεσως

χμμμμμ αλλαξα αμεσως απο Κιτρινο 4all σε εμενα σε online σταθερο με την παραπανω τιμη και βαζω τους γονεις μου 2 σπιτια σε ιδιο προγραμμα απο Γ1 οικιακο! ξερει κανεις πως μπορω να παρω τους 2500 ποντους της AEGEAN Miles σε λογαριασμο που ηδη εχω συνδεδεμενο σε εμενα ? εννοω εχω προσθεσει στο παρελθον και ελαβα 2500 ποντους! καιδε δεχεται νεα καρτα!

Αν εχεις ξαναπαρει ποντους απο συμβολαιο ΔΕΗ το τελευταιο 12μηνο, απο αλλες περιπτωσεις που εχω δει, οχι ΔΕΝ θα στους ξαναδωσει. Το λεει και στα ψιλα γραμματα αλλωστε, αλλα εχει βγει και στην πραξη.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, doomnx είπε

Μπα, σκέφτονται να δώσουν επιδοτήσεις στο πράσινο αν ξεφύγει η κατάσταση. Και εν πάση περιπτώσει έχουμε κι άλλα (ημι)σταθερά.

σιγα μην δωσουν.. επικοινωνιακα τρικ ειναι.. πετανε το μπαλακι στην εξεδρα.. θα σου πουνε για αυτο υπηρχε το σταθερο .. να το εκανες 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, matrixxx είπε

Αν εχεις ξαναπαρει ποντους απο συμβολαιο ΔΕΗ το τελευταιο 12μηνο, απο αλλες περιπτωσεις που εχω δει, οχι ΔΕΝ θα στους ξαναδωσει. Το λεει και στα ψιλα γραμματα αλλωστε, αλλα εχει βγει και στην πραξη.

πολυ σωστα.. εξακριβωμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...