Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dimostr είπε

Μέσω του My ΔΕΗ αλλάζεις πρόγραμμα με ένα κλικ επιλέγεις το online με 3,5 ευρώ πάγιο και 50 ευρώ δώρο , έχεις αργήσει  ήδη με αυτή τη κατανάλωση

το 50 ευρω ισχυει και για παλιους πελατες ειμαι ηδη απο παλιοτερο online σε 4all που ειχα λαβει μια φορα!

Τι ποσο εχει η ΚW online ειναι χαμηλοτερα απο το 4 ALL επαναλμβανω εχω χαμηλες καταναλωσεις που δεν υπερβαινουν 140-150 τον μηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, PedroG είπε

το 50 ευρω ισχυει και για παλιους πελατες ειμαι ηδη απο παλιοτερο online σε 4all που ειχα λαβει μια φορα!

Τι ποσο εχει η ΚW online ειναι χαμηλοτερα απο το 4 ALL επαναλμβανω εχω χαμηλες καταναλωσεις που δεν υπερβαινουν 140-150 τον μηνα!

Ισχύει για όλους. 0,123 €/kWh. Ρίξτε μια ματιά στο www.dei.gr

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, doomnx είπε

Ισχύει για όλους. 0,123 €/kWh. Ρίξτε μια ματιά στο www.dei.gr

0,10656€/kWh πληρωνω τωρα την Κιλοβατωρα γιατι να παω σε πιο ακριβο προγραμμα καταναλωσης και με GREEN PASS μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει τρελαθεί ο κόσμος να μεταπηδά από το ένα πρόγραμμα στο άλλο για να γλυτώσει κάτι ελάχιστο ουσιαστικά.

Τι κι αν από πέρυσι έχει μειωθεί η τιμή χονδρικής κατά περίπου 25% ? Είδαμε αύξηση κάπου 10-12%.

Η κερδοσκοπία των παρόχων είναι ανεξέλεγκτη. Κι ενώ είχαμε και αύξηση χρεώσεων  δικτύου, αλλά και μια δικαιολογία πως ως πολίτες, επωμιζόμαστε το κόστος των ρευματοκλοπών....τώρα θα πρέπει να περιμένουμε και νέα αύξηση στις χρεώσεις δικτύου, γιατί θα χρηματοδοτήσουμε και το καλώδιο από Ηγουμενίτσα-Μόναχο το οποίο θα στέλνει δωρεάν ρεύμα στους Γερμανούς.

Επεξ/σία από warewolf
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PedroG είπε

0,10656€/kWh πληρωνω τωρα την Κιλοβατωρα γιατι να παω σε πιο ακριβο προγραμμα καταναλωσης και με GREEN PASS μεσα?

σε πιο προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γ1 Οικιακό Τιμολόγιο δυο κατοικιες των γονιων μου με αυτην την τιμη και εγω 

με πολυ χαμηλοτερη καταναλωση σε 4all πορτοκαλι

 

βασικα ξερετε και μια επιπλεον πληροφορια πως μπορω να συνδεσω σε καρτα miles AND BONUS που ηδη εχω περασμενη στο λογαριασμο μου και ελαβα ποντους απο παλια αλλους 2500 ποντους απο αλλαγη προγραμματος ..

να μη πανε χαμενοι οι 2500 ποντοι αν γινεται δλδ με καποιον τροπο και ξερει καποιος!

 

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, PedroG είπε

0,10656€/kWh πληρωνω τωρα την Κιλοβατωρα γιατι να παω σε πιο ακριβο προγραμμα καταναλωσης και με GREEN PASS μεσα?

Εγώ δεν είμαι καλός στα μαθηματικά ,αλλά με 3,5 πάγιο έναντι 5 στο 4all και με 50 ευρώ δώρο σου έρχεται φθηνότερα ,άρα μάλλον ούτε κι εσυ είσαι καλός.στις πράξεις για αυτή τη κατανάλωση που λες οτι.εχεις.

2 λεπτά πριν, PedroG είπε

σε 4all πορτοκαλι

Πορτοκαλί ? 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, PedroG said:

Γ1 Οικιακό Τιμολόγιο δυο κατοικιες των γονιων μου με αυτην την τιμη και εγω 

με πολυ χαμηλοτερη καταναλωση σε 4all πορτοκαλι

σε 4 μερες παιζει να παει πανω 12,50 λεπτα.. και το θεμα ειναι οτι εαν αλλαξει και η τιμη του σταθερου στα 17 λεπτα π.χ. την πατησατε.. η διαφορα 108 με 122 ειναι μικρη και αξιζει το ρισκο

κανονικα για ιουνιο η τιμη ειανι 16-17 λεπτα απλα η δεη εδωσε μεγαλη εκτωση που ισως να μην δωσει ιουλιο απο οτι με ενημερωσε ενας γνωστος μου 

 

image.png.836890c563932152968bc9d1640debb4.png

με 125 χοντρικη δν νομιζω να ξαναδουμε τιμες κατω απο 13 λεπτα τουλαχιστον μεχρι Νοέμβριο .. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμ αλαζω αμεσως

16 minutes ago, pasxaliskar said:

σε 4 μερες παιζει να παει πανω 12,50 λεπτα.. και το θεμα ειναι οτι εαν αλλαξει και η τιμη του σταθερου στα 17 λεπτα π.χ. την πατησατε.. η διαφορα 108 με 122 ειναι μικρη και αξιζει το ρισκο

κανονικα για ιουνιο η τιμη ειανι 16-17 λεπτα απλα η δεη εδωσε μεγαλη εκτωση που ισως να μην δωσει ιουλιο απο οτι με ενημερωσε ενας γνωστος μου 

 

image.png.836890c563932152968bc9d1640debb4.png

με 125 χοντρικη δν νομιζω να ξαναδουμε τιμες κατω απο 13 λεπτα τουλαχιστον μεχρι Νοέμβριο .. 

χμμμμμ αλλαξα αμεσως απο Κιτρινο 4all σε εμενα σε online σταθερο με την παραπανω τιμη και βαζω τους γονεις μου 2 σπιτια σε ιδιο προγραμμα απο Γ1 οικιακο! ξερει κανεις πως μπορω να παρω τους 2500 ποντους της AEGEAN Miles σε λογαριασμο που ηδη εχω συνδεδεμενο σε εμενα ? εννοω εχω προσθεσει στο παρελθον και ελαβα 2500 ποντους! καιδε δεχεται νεα καρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PedroG είπε

χμμμμμ αλαζω αμεσως

χμμμμμ αλλαξα αμεσως απο Κιτρινο 4all σε εμενα σε online σταθερο με την παραπανω τιμη και βαζω τους γονεις μου 2 σπιτια σε ιδιο προγραμμα απο Γ1 οικιακο! ξερει κανεις πως μπορω να παρω τους 2500 ποντους της AEGEAN Miles σε λογαριασμο που ηδη εχω συνδεδεμενο σε εμενα ? εννοω εχω προσθεσει στο παρελθον και ελαβα 2500 ποντους! καιδε δεχεται νεα καρτα!

Πτήση έχεις κάνει με την αεροπορική η σκοπεύεις να κανεις γιατί εαν όχι τζάμπα σκοτίζεστε για τους πόντους 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι προσφατα χρησιμοποιησα 3000 ποντους σε ταξιδι στη Βαρκελωνη και μου εδωσε 25 ευρω εκπτωση!

Βεβαια ολοι με κραξανε γιατι τους πουλησα πολυ φτηνα μου ειπαν ολοι!

Τωρα εχω κανει 2 ακινητα σε αλλαγη προγραμματος θεωρητικα μπορω και 5000 ποντους να λαβω απο αναβαθμιση αλλα δε ξερω τον τροπο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PedroG είπε

χμμμμμ αλαζω αμεσως

χμμμμμ αλλαξα αμεσως απο Κιτρινο 4all σε εμενα σε online σταθερο με την παραπανω τιμη και βαζω τους γονεις μου 2 σπιτια σε ιδιο προγραμμα απο Γ1 οικιακο! ξερει κανεις πως μπορω να παρω τους 2500 ποντους της AEGEAN Miles σε λογαριασμο που ηδη εχω συνδεδεμενο σε εμενα ? εννοω εχω προσθεσει στο παρελθον και ελαβα 2500 ποντους! καιδε δεχεται νεα καρτα!

και εγω το αλλαξα πριν 10 μερες , και προχτες ο θειος μου.. Γ1 στο πρασινο με 0,118 καπου τοσο (ακριβως δν θυμαμαι)

Σε συζήτηση με γνωστο μου στην Δεη , μου ειπε μεσα στον ιουνιου 100-100 καθε μερα κανουν στο σταθερο και ο λογος ειανι οτι π.χ. για τον ιουνιο η πραγματικη τιμη ρευματος ειναι 0,16-0,17 λεπτα (οπως ανακοινωσαν κι οι αλλες εταιριες) και η δεη εκανε μεγαλη εκπτωση οποτε πηγε γυρο στα 10-11 για πρασινο-κιτρινο. 

το θεμα ειναι οτι ο ιουλιος ειναι χειροτερος απο ιουνιο στην χοντρικη τιμη οποτε παλι θα παιξει μπαλα σε τιμες 17-18 και δεν ξερουμε εαν θα δωσει και τι θα δωσει η δεη εκπτωση. επισης και το 2ο ερωτημ α ειναι ποτε θα αλλαξει το σταθερο τιμη γτ τον απριλιο απο 17 λεπτα πηγε στα 125 και λογικα εαν οι τιμες παιζουν 17-20 λεπτα θα ξανα αλλαξει . παντως απο την ιστορια το πιο φθηνο ρευμα υπαρχει μαρτιο-απρλιο και οκτωβριο-νοεμβριο .. καλοκαιρι ειναι φωτια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια βλεπω με τα μαθηματικα και λογιστικα που κανω......οτι τα χρηματα που σου δινει η αναβαθμιση αλλαγη στο παγιο απο 5 ευρω στα 3,5 ευρω στα παιρνει στο GREEN PASS και επιπλεον την εκπτωση των 50 ευρω στην καταναλωνει αφου η αυξηση της τιμης κατα 0.02 / KW σε 6 μηνες θα εξαλειψει το 50 ευρω!

Μας βαζει  η ΔΕΗ και οι managers της σε διαδικασια να υπολογιζουμε με τα κομπιουτερακια αλλα η ιδια ζημιωμενη δεν ειναι ουτε φυσικα εμεις κερδισμενοι αφου μας τα παιρνει αλλοιως!!! με αλλες προμηθειες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PedroG είπε

βεβαια βλεπω με τα μαθηματικα και λογιστικα που κανω......οτι τα χρηματα που σου δινει η αναβαθμιση αλλαγη στο παγιο απο 5 ευρω στα 3,5 ευρω στα παιρνει στο GREEN PASS και επιπλεον την εκπτωση των 50 ευρω στην καταναλωνει αφου η αυξηση της τιμης κατα 0.02 / KW σε 6 μηνες θα εξαλειψει το 50 ευρω!

Μας βαζει  η ΔΕΗ και οι managers της σε διαδικασια να υπολογιζουμε με τα κομπιουτερακια αλλα η ιδια ζημιωμενη δεν ειναι ουτε φυσικα εμεις κερδισμενοι αφου μας τα παιρνει αλλοιως!!! με αλλες προμηθειες!!!

το greenpass εαν θελεις το βγαζεις .. εχει απαντηθει και πιο πανω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολεμαω 10 μηνες και ακομη δεν.....

Δεν ειναι καθολου ευκολη διαδικασια πιστεψε με ειναι σαν βδελα κολημενη πανω στο λογαριασμο μου εχω δοκιμασει στο παρελθον μονο με αυτοπροσωπη παρουσια δεν δοκιμασα!!!

Ειναι κατι σαν στιγμα που σου αφηνει αν εχει λερωσει το ποινικο σου μητρωο!

Μόλις τώρα, pasxaliskar είπε

το greenpass εαν θελεις το βγαζεις .. εχει απαντηθει και πιο πανω 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...