Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, aks είπε

Τι συμφέρει αυτή την στιγμή να επιλέξουμε? είμαι Κοτ β ΔΕΗ

Να καθίσεις εκεί που είσαι.. 

Νυχτερινό;

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, aks said:

Τι συμφέρει αυτή την στιγμή να επιλέξουμε? είμαι Κοτ β ΔΕΗ

Άμα είσαι πράσινο τιμολόγιο, σου ρουφάνε το αίμα. Τράβα μπλε μέσα απ'το ebill... myhomeonline (προυποθέτει πάγια εντολή) ή Enter.

Ή για άλλο πάροχο, έχουν η Elpedison κι η Volton φτηνά μπλέ

 

9 minutes ago, takoulou said:

Να καθίσεις εκεί που είσαι.. 

 

Αν έχει πράσινο, να κάτσει στο πράσινο; Ωραίες συμβουλές...

  • Thanks 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άμα είσαι πράσινο τιμολόγιο, σου ρουφάνε το αίμα. Τράβα μπλε μέσα απ'το ebill... myhomeonline (προυποθέτει πάγια εντολή) ή Enter.

Ή για άλλο πάροχο, έχουν η Elpedison κι η Volton φτηνά μπλέ

 

Αν έχει πράσινο, να κάτσει στο πράσινο; Ωραίες συμβουλές...

Αφού είναι ΚΟΤ λέει.. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, takoulou said:

Αφού είναι ΚΟΤ λέει.. 

Ναι, και τι μ'αυτό; Και τα μπλέ συνδιάζονται με ΚΟΤ.

Τα μπλέ της ΔΕΗ έχουν σταθερή αρχική τιμή 0.12. Τα μπλε της Elpedison και της Volton έχουν σταθερή αρχική τιμή περίπου 0.09.

Το πράσινο της ΔΕΗ μπορεί να πάει 0.16 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μπλε της ΔΕΗ δεν δινει και 50€ επιστροφη? Με αυτη την εκπτωση δε βγαινει χαμηλοτερα απο τα μπλε των αλλων? (σε καταναλωση περιπου 600-700ΚWh το 4μηνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, AssosAneY είπε

To μπλε της ΔΕΗ δεν δινει και 50€ επιστροφη? Με αυτη την εκπτωση δε βγαινει χαμηλοτερα απο τα μπλε των αλλων? (σε καταναλωση περιπου 600-700ΚWh το 4μηνο)

Τα 50 ευρω ειναι σαν να σου κανει δωρο 406kw με 0.123 που εχει το δεη online οποτε στο 4μηνο αν καψεις 800 ειναι σαν 2 μηνες δωρο στην προμηθεια. Εχει και λιγοτερο παγιο 3.5 ευρω. Και στο 9μηνο αν θελεις φευγεις χωρις ρητρα και ας ειναι 12μηνο το συμβολαιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Τα 50 ευρω ειναι σαν να σου κανει δωρο 406kw με 0.123 που εχει το δεη online οποτε στο 4μηνο αν καψεις 800 ειναι σαν 2 μηνες δωρο στην προμηθεια. Εχει και λιγοτερο παγιο 3.5 ευρω. Και στο 9μηνο αν θελεις φευγεις χωρις ρητρα και ας ειναι 12μηνο το συμβολαιο.

Ναι κι εγω ετσι το σκεφτηκα φιλε. Εχω 700ΚWh καταναλωση το τελευταιο 5μηνο oποτε τα 50€ ειναι σαν 2-3 μηνες δωρο. Μαζι και με το μικροτερο παγιο που λες μαλλον ειναι το καλυτερο προγραμμα αυτη τη στιγμη??

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AssosAneY είπε

Ναι κι εγω ετσι το σκεφτηκα φιλε. Εχω 700ΚWh καταναλωση το τελευταιο 5μηνο oποτε τα 50€ ειναι σαν 2-3 μηνες δωρο. Μαζι και με το μικροτερο παγιο που λες μαλλον ειναι το καλυτερο προγραμμα αυτη τη στιγμη??

Καθαρα για ΔΕΗ ειναι σιγουρα το καλυτερο και πιο ασφαλες προγραμμα. Συγκριτικα με τις αλλες εταιριες δεν μπορω να γραψω βλεπω δινουν καποια δωρα καποιες οποτε ισως συμφερουν περισσοτερο αλλα κατα ποσο μονο στο αλλο θεμα μπορουν σιγουρα να σε απαντησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AssosAneY είπε

Ποιο ειναι το αλλο θεμα φιλε μου? Μπορω να εχω ενα link? 

Εδω εισαι να παρεις μια ιδεα και απο εναλλακτικους και τι μπορει να σε συμφερει καλυτερα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Άμα είσαι πράσινο τιμολόγιο, σου ρουφάνε το αίμα

Από τις φθηνότερες τιμές κιλοβατώρας στα ex-ante έχει μέχρι στιγμής το πράσινο της ΔΕΗ. Κάθε μήνα (μέχρι στιγμής) απορροφάει το μεγαλύτερο μέρος της ανόδου της τιμής. 

Οτι υπάρχουν πιο συμφέροντα προγράμματα είναι δεδομένο, αλλά διαφωνώ με την έκφραση σου ρουφάνε το αίμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Raki-meze είπε

Από τις φθηνότερες τιμές κιλοβατώρας στα ex-ante έχει μέχρι στιγμής το πράσινο της ΔΕΗ. Κάθε μήνα (μέχρι στιγμής) απορροφάει το μεγαλύτερο μέρος της ανόδου της τιμής. 

Οτι υπάρχουν πιο συμφέροντα προγράμματα είναι δεδομένο, αλλά διαφωνώ με την έκφραση σου ρουφάνε το αίμα. 

Καλα δεν απορροφάει ακριβώς. Η PPC έχει μεγάλο ποσοστό της προμήθειας και είναι η μόνη με υδροηλεκτρικά. Έτσι, λόγω οριακής τιμής, εισπράτει ώς παραγωγός πολλά και ένα μέρος το επιστρέφει στους πελάτες λιανικής της, ως έκτπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο Πράσινο σε βαράνε στον Εκκαθαριστικό και άντε να βγάλεις άκρη. Τόσους μήνες στους Έναντι η τιμή ήταν αρκετά πιο κάτω από 0,18€ στην Προτέργια, και τώρα ξαφνικά μου σκάει Εκκαθαριστικός με τιμή κιλοβατώρας 0,22€. Όπα ρε, είχα μέση τιμή τόσους μήνες στα 0,14€, εσύ πως με πας 8 λεπτά πάνω;
Anyway, μπήκα μπλε από τέλη Απριλίου και αν δεν το ανανεώσουν το πρόγραμμα εκ νέου, θα πάω αλλού σε μπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...