Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, camel555 said:

Μόλις έκανα αίτηση για το my home online και στην σύμβαση γράφει ότι:

7. "Η χρονική διάρκεια ισχύος των όρων παροχής της ενεργειακής υπηρεσίας Green Pass είναι 365 μέρες από την υπογραφή των ειδικών όρων παροχής. εκτός εάν α) με οποιοδήποτε τρόπο λυθεί η σύμβαση προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας που έχει συναφθεί με τον Προμηθευτή ΔΕΗ, β) μέχρι ο πελάτης να υποβάλει σχετικό αίτημα διακοπής παροχής της ενεργειακής υπηρεσίας Green Pass στον Προμηθευτή ΔΕΗ, το οποίο δεν δύναται να υποβληθεί πριν την παρέλευση ενός τουλάχιστον μήνα από την ημερομηνία ενεργοποίησης των όρων παροχής."

Με βάση τα ανωτέρω η διακοπή του Green Pass μπορεί να γίνει μετά την πάροδο μηνός και σίγουρα μέσα στο τρίμηνο της δωρεάν παροχής της ανωτέρω υπηρεσίας.

Φίλε τί ψάχνεις να βρεις, αυτά ισχύουν σε μία χώρα που τηρούνται οι νόμοι και ο καθένας αναλαμβάνει το κόστος των πράξεων αλλά και των παραλείψεών του.

Ενημερωτικά και μόνο ακριβώς αυτό που παραθέτεις τους έστειλα 3 φορές στο support και εριστικά επέμεναν ότι η διακοπή γίνεται μετά το δωρεάν τρίμηνο/τετράμηνο.

 

Επεξ/σία από pan05
  • Like 2
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, Amaretos είπε

Που ακριβως??? Υπαρχει επιλογη εκει γιατι εγω δεν βρισκω κατι, η μεσω καποιας επικοινωνιας?

Έτσι με ενημέρωσαν χθες. Όταν περάσουν οι 3 μήνες και δε μπορέσω να το βρω μόνος μου από το my DEH, θα τους παρω τηλ 
Όπως και να ΄χει δε νομίζω να μη βρω άκρη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Free Bird είπε

Έτσι με ενημέρωσαν χθες. Όταν περάσουν οι 3 μήνες και δε μπορέσω να το βρω μόνος μου από το my DEH, θα τους παρω τηλ 
Όπως και να ΄χει δε νομίζω να μη βρω άκρη ....

Αν διαβάσεις  τις πιο πίσω σελίδες πας σε ένα κατάστημα και στο διαγράφουν. Εύκολα γίνεται.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε ολους! Δεη 4all από Απρίλιο και μου ήρθε λογαριασμός που έχει και 5 μέρες Ιούνιο μέσα. Όπως λέγατε και στις πίσω σελίδες όντως η τιμή είναι για αυτές τις μέρες 0,15336. Οι kwh που καταναλώνουμε είναι λίγες, 150/μήνα (110ημ+40νυχ) και αναρωτιέμαι τι να κάνω. Να πάω πράσινο και μετά πάλι κίτρινο. Πράσινο και βλέπω απο 1/7; Ήμουν ΕΛΠΕ ένα 3μηνο με τα 100€ δώρο και ξαναήρθα, ώστε όταν χρειαστεί να ξαναφύγω. :P ΕΛΠΕ είδα έχω χάσει τα πολλά, έχουν μείνει μόνο τα 50 με πόντους. Τι προτείνετε;

Επεξ/σία από Georgegr3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2024 στις 5:54 ΜΜ, fiestakias είπε

Ρε παιδιά για να μετρήσουν τις κιλοβατώρες χρειάζεται να φωτογραφίσουν η να σκαναρουν πχ το ρολόι πλέον;Ενώ οι ενδείξεις φαίνονται καθαρά από την γκαραζοπορτα στο σπίτι οπότε θέλουν μετράνε κ εκτός των άλλων δεν αφήνουν πχ ειδοποίηση για αδυναμία μέτρησης.Μεχρι κ post it με βελάκια που είναι το ρολόι έχω κολλήσει 

να ξερεις και κατι αλλο.τα συνεργεια ειναι εργολαβικα και οι υπαλληλοι που ερχονται καθε φορα μπορει να ειναι αλλοι,οποτε μην θεωρεις δεδομενο οτι ηρθε ο ιδιος με την προηγουμενη που ηξερε που ειναι..και για να σε προλαβω ,ολοι οι υπαλληλοι δεν ειναι το ιδιο καλοι.

23 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Δεν είναι e bill αυτό που λέω. Διάβασε το προηγούμενο μήνυμα μου και μπες στο link που έβαλα

Νομίζεις ότι καταναλώνεις πράσινη καλή ενέργεια και όχι μαύρη κακιά ενέργεια. Αυτό! 

Μιλάω σοβαρά! 

😂

15 ώρες πριν, econmis είπε

Οκ. Μάλλον με μπέρδεψε αυτό που αναφέρει στους όρους του προγράμματος ότι "Η έκπτωση 50€ αφορά τις χρεώσεις προμήθειας στον λογαριασμό ρεύματος."

κανονικα ναι αλλα δνε ισχυει απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους και καλό καλοκαίρι μια ερώτηση σας παρακαλώ, δεν εχω σκοπό να αλλάξω πάροχο ειμαι στο on-line μου έληξε η ΥΔΕ και μου έστειλε ο δεδδηε το χαρτί για ενημέρωση για υποχρεωτική ανανέωση εντός 6 μηνών, αν δεν την ανανεώσω τι γίνεται έχετε άποψη? γιατί εδω στα Χανιά είναι καρτέλ και την τελευταία φορά πριν 10 χρόνια πού την είχα ανανεώσει για να βάλω νυκτερινό είχα πληρώσει 150€, και δεν μου περισσεύουν.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα είμαι στην ΔΕΗ στο myhome 4all στο κυμαινόμενο τιμολογιο(κίτρινο), με μέσο όρο καταναλωσεων σε Kwh το 4 μηνο 500 με 600

Που να κινηθώ να δω τι με συμφέρει καλύτερα από πλευρά παροχου? 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leotzian είπε

Καλημέρα σε όλους και καλό καλοκαίρι μια ερώτηση σας παρακαλώ, δεν εχω σκοπό να αλλάξω πάροχο ειμαι στο on-line μου έληξε η ΥΔΕ και μου έστειλε ο δεδδηε το χαρτί για ενημέρωση για υποχρεωτική ανανέωση εντός 6 μηνών, αν δεν την ανανεώσω τι γίνεται έχετε άποψη? γιατί εδω στα Χανιά είναι καρτέλ και την τελευταία φορά πριν 10 χρόνια πού την είχα ανανεώσει για να βάλω νυκτερινό είχα πληρώσει 150€, και δεν μου περισσεύουν.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλημέρα... Θα πρέπει να την ανανεώσεις γιατί θα υπάρξει θέμα.. Μην βρεθείς χωρίς ρεύμα.. Που είναι πιθανό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@leotzian Ρώτα πολιτικό μηχανικό μήπως έχει κάνα γνωστό να σου συστήσει. Γιατί το πρώτο πράγματα που κάνουν για να φτιάξουν οικοδομή είναι να βάλουν εργοταξιακό ρεύμα.

Επίσης απορία... έτσι στα ξεκάρφωτα σου έστειλαν μήνυμα για ΥΔΕ; Είχες αλλάξει πάροχο μήπως; Ή μήπως είχε κάποια διακοπή ηλεκτροδότησης λόγω οφειλών και μετά ενεργοποίηση; Ή μήπως έκανες αίτηση σε κατάστημα ΔΕΗ με νέα/επικαιροποιημένα στοιχεία και σου άνοιξαν νέα καρτέλα πελάτη (αν έγινε αυτό θα έλαβες τελικό για τη προηγούμενη κατανάλωση)

Γιατί πρώτη φορά ακούω να στέλνουν έτσι ειδοποίηση στα ξεκάρφωτα. Πόσοι ηλικιωμένοι δεν έχουν βγάλει ΥΔΕ εδώ και 50 χρόνια και δεν τους ενοχλούνε.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, scarface5323 είπε

Πως θα καταλάβουμε ότι έχει ενεργοποιηθεί το greenpass η όχι ? , πχ αν είχε ενεργοποιηθεί θα έγραφε και κάτω από το greenpass ημερομηνία λήξης ?

Screenshot_2024-06-20-15-04-34-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

σε αυτό πατάς, δηλ στην ασάφεια, στο ότι σε βάζουν με το ζόρι κλπ  και μετά από τηλ και μέιλ αν δεν στο βγάζουν, τότε τους στέλνεις ραέ  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ούτε διακοπή ούτε οφειλή ουτε τιποτε αλλαγή παρόχου πριν 3 χρόνια, κανένα θέμα με τίποτε, η ΥΔΕ εληξε τέλος Μαρτίου και στα καλά καθούμενα βρήκα σήμερα στο γραμματοκυβωτιο αυτό, αλληλογραφία δεν παίρνω τίποτα ολα ηλεκτρονικά, το έλεγχω που καί που, μήπως άλλαξε κατι στον νομό ιδέα δεν έχω γι'αυτό ρώτησα ξέρετε αν έχει γίνει διακοπή για ΥΔΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, leotzian said:

 ξέρετε αν έχει γίνει διακοπή για ΥΔΕ?

Ναι. Αν διαβάσεις ειδήσεις μέχρι και σε γιαγιά 90 χρόνων το έκοψαν λόγω ΥΔΕ. Άμα ο εργολάβος πάρει εντολή για διακοπή, θα έρθει να στο κόψει μπαμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, leotzian είπε

Καλημέρα ούτε διακοπή ούτε οφειλή ουτε τιποτε αλλαγή παρόχου πριν 3 χρόνια, κανένα θέμα με τίποτε, η ΥΔΕ εληξε τέλος Μαρτίου και στα καλά καθούμενα βρήκα σήμερα στο γραμματοκυβωτιο αυτό, αλληλογραφία δεν παίρνω τίποτα ολα ηλεκτρονικά, το έλεγχω που καί που, μήπως άλλαξε κατι στον νομό ιδέα δεν έχω γι'αυτό ρώτησα ξέρετε αν έχει γίνει διακοπή για ΥΔΕ?

Άλλαξε ο νόμος εδώ και πολυ  καιρό.. Ήταν κάθε 14 χρόνια η κατάθεση και τώρα έγινε 10 χρόνια η λήξη του πιστοποιητικού.. Όταν υπάρχει κάποια αλλαγή στον Δεδδηε βγαίνει κάτι τέτοιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά λήξη συναγερμού βλεπω πισω στι χαρτί κοινοποίηση ΗΡΩΝ εγώ δεν έχω καμμιά σχέση, με ΗΡΩΝ τελικά και η παροχή που πρόσεξα τα τελευταία νούμερα διαφορετικά συνονοιμια με ενα ξάδελφο μου σε ενα αρχαίο σπίτι στο χωριό...  Ονομα επίθετο ίδια..   είπα και εγώ χωρίς να κάνω κάτι πως τους ήρθε....

 

Επεξ/σία από leotzian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...