Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Christopher_B είπε

Ειναι Γ21 Επ/κο και ebill αποκλειεται να εχει, απο οσο γνωριζω τις συνθηκες στο σπιτι του, 32 Ευρω τι το 4μηνο ή το μηνα?
Επισης ο λογαριασμος ειναι στο ονομα της γυναικας του, ηταν οικοπεδουχος, που εχει συγχωρεθει εδω και χρονια!

Δεν είναι e bill αυτό που λέω. Διάβασε το προηγούμενο μήνυμα μου και μπες στο link που έβαλα

14 λεπτά πριν, evagelos_21 είπε

Το θέμα είναι εγώ τι κερδίζω όχι τι λέει το φυλλάδιο.

:)

 

Νομίζεις ότι καταναλώνεις πράσινη καλή ενέργεια και όχι μαύρη κακιά ενέργεια. Αυτό! 

Μιλάω σοβαρά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, baspav είπε

Είχα και εγώ μείον στο νέο λογαριασμό για περίοδο 12/23 έως 29/05/24 (η οποία είχε τιμολογηθεί) και μου είπαν ότι υπολογίσθηκε ξανά αυτό το διάστημα και προέκυψε κάποια επιπλέον έκπτωση που δεν είχε υπολογισθεί.

 Οτι και να'ναι όταν έχει το μείον μπροστά καλό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, econmis είπε

Ο πρώτος βγήκε πιστωτικός ωστόσο το αρνητικό υπόλοιπο το αφαιρεί στον δεύτερο από το σύνολο του λογαριασμού και όχι μονο από τις χρεώσεις προμήθειας.

Οι χρεώσεις προμήθειας συμμετέχουν στο σύνολο του λογαριασμού και δεν υπάρχει όρος ότι δεν μεταφέρεται το υπόλοιπο στον επόμενο μήνα, οπότε σωστά υπολογίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, doomnx είπε

Οι χρεώσεις προμήθειας συμμετέχουν στο σύνολο του λογαριασμού και δεν υπάρχει όρος ότι δεν μεταφέρεται το υπόλοιπο στον επόμενο μήνα, οπότε σωστά υπολογίζονται.

Οκ. Μάλλον με μπέρδεψε αυτό που αναφέρει στους όρους του προγράμματος ότι "Η έκπτωση 50€ αφορά τις χρεώσεις προμήθειας στον λογαριασμό ρεύματος."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, econmis είπε

Οκ. Μάλλον με μπέρδεψε αυτό που αναφέρει στους όρους του προγράμματος ότι "Η έκπτωση 50€ αφορά τις χρεώσεις προμήθειας στον λογαριασμό ρεύματος."

Οι χρεώσεις προμήθειας υπόκεινται σε ΦΠΑ και ΔΕΤΕ άρα στην τσέπη σου το δώρο είναι 53,25 €. Θα βγάζεις αρνητικό υπόλοιπο μέχρι να φτάσεις αυτό το συνολικό ποσό χρέωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Δεν είναι e bill αυτό που λέω. Διάβασε το προηγούμενο μήνυμα μου και μπες στο link που έβαλα

Μια βοηθεια,

εχω βαλει διαφορα και δε με βαζει, ενα παραδειγμα, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Christopher_B είπε

Μια βοηθεια,

εχω βαλει διαφορα και δε με βαζει, ενα παραδειγμα, ευχαριστω

Για πρόσβαση σε λογαριασμούς κοινοχρήστων Γ21 μπαίνεις στο ακόλουθο Link

https://mydei.dei.gr/el/login/

image.png.89fb32c7f8ca472b9cc8d15b78b8af13.png

και βάζεις τον λογαριασμό συμβολαίου που γράφει ένας λογαριασμός που έχεις

 

image.png.d8c7123a1c8eb6898b37491fd18fd66b.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Free Bird είπε

Εχθές ενεργοποίησα το my Home Online. Στις απορίες που είχα ήταν καi η υπηρεσία Green Pass.
Πήρα τηλέφωνο λοιπόν και μου είπαν.
Είναι 3 μήνες δωρεάν και μετά υπάρχει μία χρέωση 0,95 € το μήνα. 
Για να διαγράψεις τη συγκεκριμένη υπηρεσία, μπορείς να το κάνεις μέσα από το myDEH στο support center. 
 

SupportCenter.jpg

Που ακριβως??? Υπαρχει επιλογη εκει γιατι εγω δεν βρισκω κατι, η μεσω καποιας επικοινωνιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

Πως θα καταλάβουμε ότι έχει ενεργοποιηθεί το greenpass η όχι ? , πχ αν είχε ενεργοποιηθεί θα έγραφε και κάτω από το greenpass ημερομηνία λήξης ?

Screenshot_2024-06-20-15-04-34-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Έτσι όπως το βλέπεις είναι ενεργό. Όπως είναι παρακάτω είναι ανενεργό. IMG_0965.jpeg.6a8ccbb658ac5c9cae6ee1ba1b202ea4.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, pasxaliskar είπε

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕΣ ΟΠΟΤΕ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ 

σορι για τα caps δν το προσεξα

 

Μόλις έκανα αίτηση για το my home online και στην σύμβαση γράφει ότι:

7. "Η χρονική διάρκεια ισχύος των όρων παροχής της ενεργειακής υπηρεσίας Green Pass είναι 365 μέρες από την υπογραφή των ειδικών όρων παροχής. εκτός εάν α) με οποιοδήποτε τρόπο λυθεί η σύμβαση προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας που έχει συναφθεί με τον Προμηθευτή ΔΕΗ, β) μέχρι ο πελάτης να υποβάλει σχετικό αίτημα διακοπής παροχής της ενεργειακής υπηρεσίας Green Pass στον Προμηθευτή ΔΕΗ, το οποίο δεν δύναται να υποβληθεί πριν την παρέλευση ενός τουλάχιστον μήνα από την ημερομηνία ενεργοποίησης των όρων παροχής."

Με βάση τα ανωτέρω η διακοπή του Green Pass μπορεί να γίνει μετά την πάροδο μηνός και σίγουρα μέσα στο τρίμηνο της δωρεάν παροχής της ανωτέρω υπηρεσίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, camel555 είπε

Με βάση τα ανωτέρω η διακοπή του Green Pass μπορεί να γίνει μετά την πάροδο μηνός και σίγουρα μέσα στο τρίμηνο της δωρεάν παροχής της ανωτέρω υπηρεσίας.

Έλα που δε γίνεται & ψάχνουν λόγους να μας τρελαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Εδώ και 3 μήνες δεν έχει γίνει πληρωμή μέσω πάγιας εντολής που έχω δηλώσει και γινόταν κανονικά εδώ και 2 χρόνια.

Δεν έχει αλλάξει κάτι ούτε στο λογαριασμό της τράπεζας ούτε η κάρτα έχει λήξει κτλ

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που πήγε απο 4ll σε online πρόσφατα και να πήρε τα μίλια της Aegean. Γιατί εμένα το support μου λέει : 

«Για την ένταξη σας στο My Home Online δε δικαιούστε να λάβετε μίλια καθώς δεν έχουν παρέλθει 365 ημέρες από την ένταξη σας στο προηγούμενο πρόγραμμα καθώς αφορά αλλαγή προϊόντος. Η πίστωση των μιλίων πραγματοποιείται εφόσον γίνει αγορά προγράμματος από Γ1 σε κάποιο άλλο ή ανανέωση εφόσον έχουν παρέλθει 365 ημέρες από την ένταξη του σε κάποιο διαθέσιμο πρόγραμμα.»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, apapadop837 είπε

Έλα που δε γίνεται & ψάχνουν λόγους να μας τρελαίνουν.

Γίνεται.  Το έκανα σήμερα σε ένα λεπτό και το έχω κάνει πολλές ακόμα φορές, ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΔΕΗ. Αν αρχίσουν τα μα-μου, τους κολλάς τους όρους του συμβολαίου στη μούρη. 😇

Επεξ/σία από motoboots
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...