Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

οκ δεν επιμενω δεν το γνωριζω τοσο.. απλα με ειπε ειναι 3 μηνες δψρεαν και μετα 0,95..ρωτησα βγαινει ? με ειπε οχι και το αφησα ετσι δν ασχοληθηκα 

Δες εδώ, παράγραφος 7 το β

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ant_ είπε

Εγω θυμαμαι κατι μεγαλους τιτλους σε σαιτ κ καναλια "αλλαγες με ενα κλικ" κλπ

 

 

αλλαγες με ενα κλικ,οχι εμφανισεις αμεσως,μην υπερβαλεις κιολας.αυτα να ειναι,αλλες εταιρειες εχουν χειροτερα..

4 ώρες πριν, econmis είπε

Τα 50€ μπόνους εγγραφής για το Online αφαιρούνται από τις χρεώσεις προμήθειας μόνο στον 1ο λογαριασμό;

Γιατί στον επόμενο που ήρθε αφαιρεί το πιστωτικό υπόλοιπο από το σύνολο του λογαριασμού.

ναι παει στο συνολο  αν δεν καλυπτεται μονο απο τις χρεωσεις προμηθειας

2 ώρες πριν, doomnx είπε

Αν ο πρώτος λογαριασμός βγει πιστωτικός, το αρνητικό υπόλοιπο θα το δεις στον δεύτερο.

αλλο εννοει,αυτο πιο πανω..

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Θα πάρεις τηλέφωνο στον Δεδδηε να ρωτήσεις πότε θα είναι η επόμενη καταμέτρηση;

Για πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις πότε θα περάσουν ημερομηνίες για τις επόμενες καταμετρήσεις.. 8004004000

και να ξερετε μου ειπε προισταμενος 2 μερες πανω κατω οι ημερομηνιες,δεν ειναι σταθερες.μου εχει τυχει.

1 ώρα πριν, gangel είπε

Καλησπέρα, σε πρόγραμμα my home online μπαίνω στην εφαρμογή mydei και δεν βλέπω πουθενά πεδίο για καταχώρηση ενδείξεων. Το έχουν καταργήσει;

μηνιαιος πλεον γιαυτο.

Επεξ/σία από megapaixtaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Δεν έχω διαβάσει με ακρίβεια όλα σου τα post κ δεν θυμάμαι τι πρόγραμμα είναι. Αν είναι γ21 επαγγελματικο  πάντως, τους λογαριασμούς τους βρίσκεις μόνος σου με τον κωδικό που έχει ο λογαριασμός πάνω. Κάτω κάτω έχει πεδίο για κοινόχρηστες συνδέσεις. Οπότε μπορείς να βρεις τι γίνεται. 

https://mydei.dei.gr/el/login/

32€ είναι το ρεύμα σου. Δεν πάει πιο κάτω. Μην ασχολείσαι. 

Ειναι Γ21 Επ/κο και ebill αποκλειεται να εχει, απο οσο γνωριζω τις συνθηκες στο σπιτι του, 32 Ευρω τι το 4μηνο ή το μηνα?
Επισης ο λογαριασμος ειναι στο ονομα της γυναικας του, ηταν οικοπεδουχος, που εχει συγχωρεθει εδω και χρονια!

Επεξ/σία από Christopher_B
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, PedroG είπε

Σας παρακαλω πολυ οποια καθοδηγηση εχετε ειναι χρησιμη!

εχω αιτηθει εδω και καιρο πανω απο 1 χρονο με τροπο που υπεδειξε φιλος την καταργηση του GREEN PASS.....Απεναντιας βλεπω οτι η ΔΕΗ αναιτια καταχρηστικα και φοροεισπρακτικα μου χρεωνει καθε μηνα 5 ευρω το μηνα χαρατσι χωρις να το επιθυμω και εχοντας αποστειλει σχετικο αιτημα φορμα! Αν δε κανω λαθος ειναι 5 Χ12 : 60 ευρω το χρονο δαπανη!                 GreenPass Home 5 

Μπορω να κανω οτιδηποτε???

σας ευχαριστω θερμα!

Δεν επιθυμω την λειτουργια GREEN PASS ποσο πιο απλα να το διατυπωσω στην κυρια ???

 

Καλησπέρα.. Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα να ζητήσεις την διακοπή που θέλεις.. Γίνεται άμεσα.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για να μετρήσουν τις κιλοβατώρες χρειάζεται να φωτογραφίσουν η να σκαναρουν πχ το ρολόι πλέον;Ενώ οι ενδείξεις φαίνονται καθαρά από την γκαραζοπορτα στο σπίτι οπότε θέλουν μετράνε κ εκτός των άλλων δεν αφήνουν πχ ειδοποίηση για αδυναμία μέτρησης.Μεχρι κ post it με βελάκια που είναι το ρολόι έχω κολλήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fiestakias είπε

Ρε παιδιά για να μετρήσουν τις κιλοβατώρες χρειάζεται να φωτογραφίσουν η να σκαναρουν πχ το ρολόι πλέον;Ενώ οι ενδείξεις φαίνονται καθαρά από την γκαραζοπορτα στο σπίτι οπότε θέλουν μετράνε κ εκτός των άλλων δεν αφήνουν πχ ειδοποίηση για αδυναμία μέτρησης.Μεχρι κ post it με βελάκια που είναι το ρολόι έχω κολλήσει 

Σύμφωνα με πληροφορίες μέλους βγάζουν και φωτογραφία, φαντάζομαι τουλάχιστον στους αναλογικούς μετρητές.., τώρα για τους ηλεκτρικούς κάποιες φορές που έχω πετύχει μάλλον το κάνουν σκανάροντας κάποια οπτική θύρα στον μετρητή, ή με χειροκίνητη καταχώρηση των ενδείξεων.. επίσης υπάρχουν και οι "έξυπνοι" που έχουν τοποθετήσει modem και sim, οι οποίοι τηλεμετρώνται.., εσύ τι είδους μετρητή έχεις; αν τυχόν έχεις ψηφιακό και απλά δεν έχουν βάλει modem ζήτα να βάλουν για να ενταχθείς στην τηλεμέτρηση.. (αν θες ανέβασε μια φωτογραφία του μετρητή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kozanitis1 είπε

Σύμφωνα με πληροφορίες μέλους βγάζουν και φωτογραφία, φαντάζομαι τουλάχιστον στους αναλογικούς μετρητές.., τώρα για τους ηλεκτρικούς κάποιες φορές που έχω πετύχει μάλλον το κάνουν σκανάροντας κάποια οπτική θύρα στον μετρητή, ή με χειροκίνητη καταχώρηση των ενδείξεων.. επίσης υπάρχουν και οι "έξυπνοι" που έχουν τοποθετήσει modem και sim, οι οποίοι τηλεμετρώνται.., εσύ τι είδους μετρητή έχεις; αν τυχόν έχεις ψηφιακό και απλά δεν έχουν βάλει modem ζήτα να βάλουν για να ενταχθείς στην τηλεμέτρηση.. (αν θες ανέβασε μια φωτογραφία του μετρητή)

Απλό αναλογικό μετρητή εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PedroG είπε

Σας παρακαλω πολυ οποια καθοδηγηση εχετε ειναι χρησιμη!

εχω αιτηθει εδω και καιρο πανω απο 1 χρονο με τροπο που υπεδειξε φιλος την καταργηση του GREEN PASS.....Απεναντιας βλεπω οτι η ΔΕΗ αναιτια καταχρηστικα και φοροεισπρακτικα μου χρεωνει καθε μηνα 5 ευρω το μηνα χαρατσι χωρις να το επιθυμω και εχοντας αποστειλει σχετικο αιτημα φορμα! Αν δε κανω λαθος ειναι 5 Χ12 : 60 ευρω το χρονο δαπανη!                 GreenPass Home 5 

Μπορω να κανω οτιδηποτε???

σας ευχαριστω θερμα!

Δεν επιθυμω την λειτουργια GREEN PASS ποσο πιο απλα να το διατυπωσω στην κυρια ???

 

Εχθές ενεργοποίησα το my Home Online. Στις απορίες που είχα ήταν καi η υπηρεσία Green Pass.
Πήρα τηλέφωνο λοιπόν και μου είπαν.
Είναι 3 μήνες δωρεάν και μετά υπάρχει μία χρέωση 0,95 € το μήνα. 
Για να διαγράψεις τη συγκεκριμένη υπηρεσία, μπορείς να το κάνεις μέσα από το myDEH στο support center. 
 

SupportCenter.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Free Bird είπε

Εχθές ενεργοποίησα το my Home Online. Στις απορίες που είχα ήταν καi η υπηρεσία Green Pass.
Πήρα τηλέφωνο λοιπόν και μου είπαν.
Είναι 3 μήνες δωρεάν και μετά υπάρχει μία χρέωση 0,95 € το μήνα. 
Για να διαγράψεις τη συγκεκριμένη υπηρεσία, μπορείς να το κάνεις μέσα από το myDEH στο support center. 
 

SupportCenter.jpg

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕΣ ΟΠΟΤΕ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ 

σορι για τα caps δν το προσεξα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fiestakias είπε

Ρε παιδιά για να μετρήσουν τις κιλοβατώρες χρειάζεται να φωτογραφίσουν η να σκαναρουν πχ το ρολόι πλέον;Ενώ οι ενδείξεις φαίνονται καθαρά από την γκαραζοπορτα στο σπίτι οπότε θέλουν μετράνε κ εκτός των άλλων δεν αφήνουν πχ ειδοποίηση για αδυναμία μέτρησης.Μεχρι κ post it με βελάκια που είναι το ρολόι έχω κολλήσει 

Πλεον βγαινει και   η φωτογραφια απο τον μετρητη.. Αν δεν μπορουν να μετρησουν βγαζουν φωτογραφια  τον χωρο με  post it... Μπορει να πετυχες νεο καταμετρητη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, HERTHAN said:

Γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι η Διόρθωση 310124-040624 η οποια που αφαιρει 75,30 ευρω?

image.png.19713fa9ab01a3965a75ddc48c13583f.png

Είχα και εγώ μείον στο νέο λογαριασμό για περίοδο 12/23 έως 29/05/24 (η οποία είχε τιμολογηθεί) και μου είπαν ότι υπολογίσθηκε ξανά αυτό το διάστημα και προέκυψε κάποια επιπλέον έκπτωση που δεν είχε υπολογισθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, evagelos_21 είπε

για το green pass έχουμε κάτι σε περιληψη τι είναι;

Το GreenPass εξασφαλίζει ότι όση ποσότητα ενέργειας καταναλώνετε στο σπίτι σας, τόση ποσότητα παράγεται από Ανανεώσιμες Πηγές και δεσμεύεται για τη δική σας κατανάλωση από τη ΔΕΗ, τον μεγαλύτερο προμηθευτή* ενέργειας από Ανανεώσιμες Πηγές στην Ελλάδα. 

Προσθέστε το εύκολα, με ένα κλικ, σε όποιο προϊόν ηλεκτρικού ρεύματος ΔΕΗ έχετε επιλέξει. 

Η υπηρεσία έχει διάρκεια 12 μήνες. Στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 6%.

Η προωθητική "δωρεάν οι 3 πρώτοι μήνες" αφορά την πάγια χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannnis122 είπε

Το GreenPass εξασφαλίζει ότι όση ποσότητα ενέργειας καταναλώνετε στο σπίτι σας, τόση ποσότητα παράγεται από Ανανεώσιμες Πηγές και δεσμεύεται για τη δική σας κατανάλωση από τη ΔΕΗ, τον μεγαλύτερο προμηθευτή* ενέργειας από Ανανεώσιμες Πηγές στην Ελλάδα. 

Προσθέστε το εύκολα, με ένα κλικ, σε όποιο προϊόν ηλεκτρικού ρεύματος ΔΕΗ έχετε επιλέξει. 

Η υπηρεσία έχει διάρκεια 12 μήνες. Στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 6%.

Η προωθητική "δωρεάν οι 3 πρώτοι μήνες" αφορά την πάγια χρέωση.

Το θέμα είναι εγώ τι κερδίζω όχι τι λέει το φυλλάδιο.

:)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...