Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, doomnx είπε

Αν ο πρώτος λογαριασμός βγει πιστωτικός, το αρνητικό υπόλοιπο θα το δεις στον δεύτερο.

Ο πρώτος βγήκε πιστωτικός ωστόσο το αρνητικό υπόλοιπο το αφαιρεί στον δεύτερο από το σύνολο του λογαριασμού και όχι μονο από τις χρεώσεις προμήθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, megapaixtaras είπε

υπαρχει μια περιπτωση να ερθουν τελος του μηνα αυτην την φορα και απο εδω και περα,συνηθως ετσι γινεται  στους περισοτερους οποτε να εισαι και εσυ μαζι.

ο ενας δεν βρισκει εντερ ο αλλος δεν βρισκει ονλαιν,εγω δεν βλεπω τα μιλια,οτι ναναι αυτο το σαιτ εχει γινει

Θα επανελθω εφοσον ερθουν τελος του μηνα γιατι το κλασικο 4μηνο περασε και δεν ηρθε κανεις απλα εγραψαν αναλογικα ποσο ειχα καψει περσι. 

13 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Αφού έχεις ενεργή πάγια εντολή, μην αγχώνεσαι, θα χρεώνεσαι το ποσό όταν λήγει ο κάθε λογαριασμός.. τα υπόλοιπα μην σε πειράζουν λογικά δεν είναι ληξιπρόθεσμα. Ο μετρητής σου είναι μήπως νέο με ενσωματωμένο modem και sim, ώστε να τηλεμετράται ή αναλογικός;

Με αυτά που ανεβάζεις φαίνεται να μην έχει γίνει καταμέτρηση από τον ΔΕΔΔΗΕ (εργολάβο) για αρκετούς μήνες, λογικά θα ενταχθείς στην μηνιαία καταμέτρηση το προσεχές διάστημα..., μήπως δεν υπάρχει πρόσβαση στον μετρητή ή είναι σε καμιά μονοκατοικία σε "δύσκολο" για αυτούς σημείο, οπότε δεν ασχολήθηκαν να περάσουν και δήλωσαν αδυναμία πρόσβασης ή οτιδήποτε άλλο; Ο μετρητής είναι αναλογικός ή από τους "έξυπνους";

Δεν εχει γινει γινεται ανα 4μηνο και ηταν να γινει τωρα Ιουλιο μεχρι τις 10 γινεται συνηθως ανα 4 μηνες. Ο μετρητης ειναι κανονικα προσβασιμος ευκολα μονοκατοικια ειναι με 2 οροφους μαζι και 2 ρολογια το ενα ειναι παλιο το αλλο το εχω με νυχτερινο νεο μετρητη τον εχω σιγουρα 5 χρονια ομως δεν πρεπει να ειναι με sim δηλαδη απλα ειναι ψηφιακος 42 ευρω ειχα δωσει οταν τον εβαλα. Θα με βολεψει να περνω καθε μηνα εκκαθαριστικο να πληρωνω οσο πραγματικα καιω τωρα δινω εγω μετρησεις στα 3 εναντι αλλα παλι δεν εχει νοημα γιατι στο τελος παει /4 οποτε παλι δεν πληρωνω το μηνα οσα καιω. Τωρα με το online ειναι το ιδιο βεβαια σταθερη τιμη οποτε λιγη σημασια εχει ενω πριν με το 4all ηταν αλλιως με καθε μηνα διαφορετικη τιμη. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Κάντε ένα κόπο όσοι λέτε για πιστωτικούς εκκαθαριστικούς να διαβάσετε 4-5 σελίδες πίσω, λέμε πως είναι η πίστωση της σωστής έκπτωσης του 4All, δεν είναι καμιά καταμέτρηση..

Η κανονική χρέωση του είναι περίπου 1€ το μήνα,  τώρα για τα 5€ που λες εσύ αν θες ανέβασε ένα λογαριασμό να το επιβεβαιώσουμε.., ίσως να είναι όντως λάθος οπότε θα πρέπει να κάνεις αίτημα μέσω ΡΑΕ (απαντάνε σε 2 εργάσιμες) για τη διακοπή της υπηρεσίας green pass, καθώς και πίστωση του ποσού αν το χρέωναν λανθασμένα..

image.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, takoulou είπε

Πάρε τηλέφωνο.. Έδωσες ένδειξη εσύ στον Δεδδηε; Δεν πέρασαν.. Βρήκαν κλειστά;

Εγω στο Mydei έβαλα, κανείς δεν πέρασε 11/6 επόμενη καταμέτρηση έχουν για 1/8 από τον τελευταίο εκκαθαριστικο που είχαν βγάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε πρόγραμμα my home online μπαίνω στην εφαρμογή mydei και δεν βλέπω πουθενά πεδίο για καταχώρηση ενδείξεων. Το έχουν καταργήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, giannisww είπε

Εγω στο Mydei έβαλα, κανείς δεν πέρασε 11/6 επόμενη καταμέτρηση έχουν για 1/8 από τον τελευταίο εκκαθαριστικο που είχαν βγάλει

Θα πάρεις τηλέφωνο στον Δεδδηε να ρωτήσεις πότε θα είναι η επόμενη καταμέτρηση;

35 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα επανελθω εφοσον ερθουν τελος του μηνα γιατι το κλασικο 4μηνο περασε και δεν ηρθε κανεις απλα εγραψαν αναλογικα ποσο ειχα καψει περσι. 

Δεν εχει γινει γινεται ανα 4μηνο και ηταν να γινει τωρα Ιουλιο μεχρι τις 10 γινεται συνηθως ανα 4 μηνες. Ο μετρητης ειναι κανονικα προσβασιμος ευκολα μονοκατοικια ειναι με 2 οροφους μαζι και 2 ρολογια το ενα ειναι παλιο το αλλο το εχω με νυχτερινο νεο μετρητη τον εχω σιγουρα 5 χρονια ομως δεν πρεπει να ειναι με sim δηλαδη απλα ειναι ψηφιακος 42 ευρω ειχα δωσει οταν τον εβαλα. Θα με βολεψει να περνω καθε μηνα εκκαθαριστικο να πληρωνω οσο πραγματικα καιω τωρα δινω εγω μετρησεις στα 3 εναντι αλλα παλι δεν εχει νοημα γιατι στο τελος παει /4 οποτε παλι δεν πληρωνω το μηνα οσα καιω. Τωρα με το online ειναι το ιδιο βεβαια σταθερη τιμη οποτε λιγη σημασια εχει ενω πριν με το 4all ηταν αλλιως με καθε μηνα διαφορετικη τιμη. 

Για πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις πότε θα περάσουν ημερομηνίες για τις επόμενες καταμετρήσεις.. 8004004000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα στο Δεδδηε και ειπαν να παω στη δεη για να παμε δουμε(Μυτιλήνης) τι εγινε

εχει γινει καπιο λαθος εδω

1316 και στα δυο 

 

a77474a127dc94cf4555a49c10fa9077.png

4ada2e0de7260c2e09ff4f15c4a95332.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα επανελθω εφοσον ερθουν τελος του μηνα γιατι το κλασικο 4μηνο περασε και δεν ηρθε κανεις απλα εγραψαν αναλογικα ποσο ειχα καψει περσι. 

Δεν εχει γινει γινεται ανα 4μηνο και ηταν να γινει τωρα Ιουλιο μεχρι τις 10 γινεται συνηθως ανα 4 μηνες. Ο μετρητης ειναι κανονικα προσβασιμος ευκολα μονοκατοικια ειναι με 2 οροφους μαζι και 2 ρολογια το ενα ειναι παλιο το αλλο το εχω με νυχτερινο νεο μετρητη τον εχω σιγουρα 5 χρονια ομως δεν πρεπει να ειναι με sim δηλαδη απλα ειναι ψηφιακος 42 ευρω ειχα δωσει οταν τον εβαλα. Θα με βολεψει να περνω καθε μηνα εκκαθαριστικο να πληρωνω οσο πραγματικα καιω τωρα δινω εγω μετρησεις στα 3 εναντι αλλα παλι δεν εχει νοημα γιατι στο τελος παει /4 οποτε παλι δεν πληρωνω το μηνα οσα καιω. Τωρα με το online ειναι το ιδιο βεβαια σταθερη τιμη οποτε λιγη σημασια εχει ενω πριν με το 4all ηταν αλλιως με καθε μηνα διαφορετικη τιμη. 

Κάνε ένα κόπο και βγάλε μια φωτογραφία το μετρητή (σε spoiler), να φαίνεται η οθόνη και το πάνω μέρος του για να δούμε ποιο μοντέλο είναι και αν έχει modem εγκατεστημένο, για να σου πούμε τι μπορείς να κάνεις 

 

31 λεπτά πριν, PedroG είπε

 

image.jpeg

Ο λογαριασμός πόσες ημέρες αφορά; βλέπω πάγιο 25.84€ (δηλαδή 150κατι ημέρες κατανάλωσης), οπότε τα 5.01€ του green pass ειναι ουσιαστικά 1€ το μήνα.. Μπορείς να περάσεις από ένα κατάστημα ΔΕΗ να σου απενεργοποιησουν επιτόπου το green pass

 

34 λεπτά πριν, gangel είπε

Καλησπέρα, σε πρόγραμμα my home online μπαίνω στην εφαρμογή mydei και δεν βλέπω πουθενά πεδίο για καταχώρηση ενδείξεων. Το έχουν καταργήσει;

Έχεις ενταχθεί στη μηνιαία καταμέτρηση από τον ΔΕΔΔΗΕ, για αυτό "εξαφανίστηκε" η καρτέλα "Καταμέτρηση" στο myΔΕΗ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

από ένα κατάστημα ΔΕΗ να σου απενεργοποιησουν επιτόπου το green pass

 

υποχρεωτικο ειναι δεν βγαινει ετσι μου ειπανε εμενα

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

υποχρεωτικο ειναι δεν βγαινει ετσι μου ειπανε εμενα

Στο τηλέφωνο δεν είναι υπάλληλοι ΔΕΗ, αλλά τηλεφωνικό κέντρο εταιρείας.., πες τους να στο στείλουν γραπτώς και άμα στο στείλουν RAE. Επίσης για απενεργοποίηση αίτημα myRAE και το απενεργοποιούν άμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, econmis είπε

Ο πρώτος βγήκε πιστωτικός ωστόσο το αρνητικό υπόλοιπο το αφαιρεί στον δεύτερο από το σύνολο του λογαριασμού και όχι μονο από τις χρεώσεις προμήθειας.

Και στον πρώτο λογαριασμό  το τυχόν αρνητικό υπόλοιπο που προκύπτει απο την προμήθεια ενέργειας το συμψηφίζει  με τις υπόλοιπες χρεώσεις που υπάρχουν ... και αν συνεχίζει να υπάρχει υπόλοιπο το μεταφέρει αυτούσιο  στον επόμενο λογαριασμό.

Τι πρόβλημα υπάρχει που στον επόμενο δεν πάει μόνο στην προμήθεια αλλά σε όλο τον λογαριασμό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Στο τηλέφωνο δεν είναι υπάλληλοι ΔΕΗ, αλλά τηλεφωνικό κέντρο εταιρείας.., πες τους να στο στείλουν γραπτώς και άμα στο στείλουν RAE. Επίσης για απενεργοποίηση αίτημα myRAE και το απενεργοποιούν άμεσα

λαιβ στην δεη σε γνωστο μου πηγα , οταν πηγα πριν καμαι βδομαδα να κανω το σταθερο 

μηπβς στα σταθερα ειναι υποχρεωτικο ? δν ξερω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pasxaliskar είπε

λαιβ στην δεη σε γνωστο μου πηγα , οταν πηγα πριν καμαι βδομαδα να κανω το σταθερο 

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις μετά τον 1ο μήνα από τότε που ενεργοποιήθηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις μετά τον 1ο μήνα από τότε που ενεργοποιήθηκε..

οκ δεν επιμενω δεν το γνωριζω τοσο.. απλα με ειπε ειναι 3 μηνες δψρεαν και μετα 0,95..ρωτησα βγαινει ? με ειπε οχι και το αφησα ετσι δν ασχοληθηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

υποχρεωτικο ειναι δεν βγαινει ετσι μου ειπανε εμενα

Υποχρεωτικό δεν είναι. Απλά το δίνουν δωρεάν για 4 μήνες και μετά με χρώση 1€/μήνα.

Σε κατάστημα γίνεται άμεση διακοπή, ενώ σε online αίτημα συνήθως ζητάνε να το κάνεις λίγο πριν την λήξη του 4μήνου και αναφέροντας την ημερομηνία διακοπής. Τουλάχιστον έτσι έγινε σε 2 δικές μας συνδέσεις.

Όταν κάνεις online το αίτημα στο mydei ή την εφαρμογή, σου έρχεται email με αριθμό του αιτήματος. Αν τον έχεις και δεν σου το έχουν απενεργοποιήσει, απευθύνεσαι σε ΡΑΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...