Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο 50% του μηνα  η Τεα ειναι 94.7 απο 81 τον προηγουμενο μηνα

Αυξηση 17% εως τωρα

Βεβαια δεν σημαινει και κατι οριστικο μπορει να πεσει παρακατω αλλα με την τιμη του φ.αεριου να ειναι σε υψηλα επιπεδα λιγο δυσκολο να ειναι μικροτερη η τιμη απο του ιουνιου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Titarasaudi είπε

Ναι το Online το ξέρω ότι είναι 12μηνο, γι' αυτό και το σκέφτομαι για να έχω το κεφάλι μου "ήσυχο'" το χειμώνα που θα καίω πολύ. 

Υπάρχει και το μπλε της elpe που είναι φθηνότερο αλλά μέχρι τέλος του χρόνου. Αν τότε οι τιμές είναι πιο πάνω από τώρα θα πληρώνω πολλά μέχρι να βγει ο χειμώνας! 

Λοιπόν είναι απλό το θέμα , ειπες είσαι σε πρόγραμμα με παγιο 9 χ12 = 108 ,εαν πας στο online είναι 3,5 χ12 = 42 βαλε και τα 50 ευρώ δώρο στο πρώτο λογαριασμό , έχεις αντλία και θα κάψεις 4 μήνες χ 1500 kWh = 6000 αμα κανεις τις πράξεις θα δεις ότι το online σε συμφέρει και από οικονομικής άποψης πέραν του ψυχολογικού που αναφέρεις ακόμα και αν πας σε πρόγραμμα που θα είναι και 1-2 λεπτά φθηνότερο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αποκλείω ο λόγος που η ΔΕΗ έκανε μεγάλη έκπτωση στο πράσινο να είναι το οτι αρκετοί δεν έχουν αλλάξει σε σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, infini είπε

Δεν αποκλείω ο λόγος που η ΔΕΗ έκανε μεγάλη έκπτωση στο πράσινο να είναι το οτι αρκετοί δεν έχουν αλλάξει σε σταθερό.

η' οτι θελει να παρει και τους υπολοιπους,σκεψου οτι δινει καλο δωρο και καλη τιμη και για 10 μολις μηνες.σκεφτεται εξυπνα σουλεει απο την μια χτυπαω στα κυμαινομενα με μια τεραστια εκπτωση,παιρνω μεγαλο μερος απο εκει και μετα δινω για 10 μηνες λιγο παραπανω απο τον ανταγωνισμο ,που το δινει και μονο για 6 μηνες,1-2 εταιρειες ουσιαστικα.οποτε εγω λεω οτι μπορει να το συνεχισει και το υπολοιπο καλοκαιρι για να εχει μπακα για χειμωνα καλο ποσοστο σταθερη πελατεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Κάτι πρέπει να παίζει με το dei.gr . Δεν έχει πουθενά πλέον το self metering

Έχουμε αναφέρει πολλές φορές πως όταν εξαφανίζεται η καρτέλα "Καταμέτρηση" στο myΔΕΗ, η παροχή μας πιθανότατα εντάχθηκε στη μηνιαία καταμέτρηση από τον ΔΕΔΔΗΕ, οπότε θα μας βγαίνει κάθε μήνα εκκαθαριστικός 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε έκτακτος με τις αναδρομικές εκπτώσεις του 4all αλλά δεν μπορώ να τον δω ακόμα. Διασταύρωσα όμως τις έκπτωσεις που χρωστάνε με το υπόλοιπο του λογαριασμού και ταιριάζουν.

image.png.78c6368512c3b6dbf9010911d9db0042.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2024 στις 12:09 ΠΜ, stef1981 είπε

Το θεμα με το green pass pro στο myhome enter ακομα δεν διορθώθηκε!! Τους πηρα τηλεφωνο και δεν ξερουν τιποτα!!

Εγώ πάντως τους πήρα τηλέφωνο και ενεργοποιησα το enter μέσα σε 2 λεπτα. Είδα οτι εχει το κλασσικό greenpass το απλο το ορθόδοξο που θα φάει πόδι οσονούπω

Επίσης σε online που πήγα την δική μου παροχή απο 4all, είδα περάστηκαν 2 εκκαθαριστικοί με αρνητικά ποσά. Και σε εμένα δε φαίνεται κάτι, οπότε αναμένουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω για όποιον γνωρίζει: είχα 3 παροχές και τις πήγα online τους 2500 πόντους mymiles bonus τους παίρνω μόνο μία φορά, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, infini said:

Δεν αποκλείω ο λόγος που η ΔΕΗ έκανε μεγάλη έκπτωση στο πράσινο να είναι το οτι αρκετοί δεν έχουν αλλάξει σε σταθερό.

Spoiler

Στο πράσινο είναι όλοι οι γέροι συνταξιούχοι που δεν αλλάζουν με τίποτα. 

 

Επεξ/σία από gpapadakis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Κι εγώ στο πράσινο είμαι, πού να πάω δηλαδή, έχω ρωτήσει τόσες φορές κι όλο στο περίμενε με έχετε.

Προσωπικά είμαι τουρίστας(αν και έχουν περιοριστεί οι προορισμοί...). Την παροχή όμως στο πατρικό μου με 200-250 kWh το μήνα την πήγα στο on line να μην έχουν στο μυαλό τους και το ρεύμα για τον επόμενο χρόνο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος, παρακαλώ, να βάλει τις τιμές μου στο Excel και να το δείξει με ένα σκρίνσοτ;

Δεν καταλαβαίνω σε ποια κελιά πρέπει να μπουν;

Είμαι σε 4all και θέλω να δω σύγκριση με άλλα προγράμματα.

Πάω στα ex-ante και έχει μόνο ένα κελί για κατανάλωση.

Παροχή 25άρα.

Εκκαθαριστικός Μάι-Σεπ 2023

920 kwh ημέρα

345 kwh νύχτας

Εκκαθαριστικός Σεπ 2023-Ιαν 2024

2417 kwh ημέρα

1071 kwh νύχτας

Εκκαθαριστικός Ιαν-Μάι 2024

1875 kwh ημέρα

781 kwh νύχτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...