Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, doomnx είπε

Έχουν αρχίσει να σας δίνουν την αναδρομική έκπτωση στο 4All? Για ανεβάστε λογαριασμούς.

Δες πιο πίσω που ανέβασα. Ήρθε μείον 7 ευρώ μεχρι τη μέρα που έκανα το Online. Δηλαδή 7 ευρώ είναι τα αναδρομικά για το 4all?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Δες πιο πίσω που ανέβασα. Ήρθε μείον 7 ευρώ μεχρι τη μέρα που έκανα το Online. Δηλαδή 7 ευρώ είναι τα αναδρομικά για το 4all?

Βάλε όλο το λογαριασμό, δεν μπορώ να καταλάβω ποιο διάστημα καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Βάλε όλο το λογαριασμό, δεν μπορώ να καταλάβω ποιο διάστημα καλύπτει.

Καλύπτει από 8 Φλεβάρη μέχρι 13 Μαΐου δηλαδή 3 μήνες. 13 Μαΐου έκανα το Online. Και περιμένω από μέρα σε μέρα τον νέο για μέχρι 11 Ιουνίου που είναι εκκαθαριστικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που εντάχθηκα στη μηνιαία καταμέτρηση κάτι δεν πάει καλά με την έκδοση λογαριασμών και την καταμέτρηση.
Για να έχω πιστωτικό σημαίνει πως παλαιότερα με είχαν φορτώσει με μεγαλύτερες μετρήσεις και για αυτό μου επιστρέφεται το ποσό αφού το έχω ήδη πληρώσει.
Όταν πατάω το ματάκι μου βγάζει σφάλμα και δεν εμφανίζει τίποτα, περίεργα πράγματα.

 

dei.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Gatoskylo8 said:

Από τότε που εντάχθηκα στη μηνιαία καταμέτρηση κάτι δεν πάει καλά με την έκδοση λογαριασμών και την καταμέτρηση.
Για να έχω πιστωτικό σημαίνει πως παλαιότερα με είχαν φορτώσει με μεγαλύτερες μετρήσεις και για αυτό μου επιστρέφεται το ποσό αφού το έχω ήδη πληρώσει.
Όταν πατάω το ματάκι μου βγάζει σφάλμα και δεν εμφανίζει τίποτα, περίεργα πράγματα.

 

dei.png

περασα κιεγω στην μηναια και εχθεσ μου βγηκε ο λογαριασμος πιστωτικος. περιμενε σημερα η αυριο θα φανει η αναλυση του λογαριασμου, και μενα ετσι ειανι ακομα με θαυμαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, adok13 είπε

περασα κιεγω στην μηναια και εχθεσ μου βγηκε ο λογαριασμος πιστωτικος. περιμενε σημερα η αυριο θα φανει η αναλυση του λογαριασμου, και μενα ετσι ειανι ακομα με θαυμαστικο.

Σε εμένα ακόμα δεν φαίνεται ο εκκαθαριστικός που εκδόθηκε 20/05 οπότε σίγουρα κάτι δεν πάει κάλα.
Υποτίθεται ότι με τους νέους μετρητές και τις sim δεν θα χρειαζόταν να περάσει χειροκίνητα τις μετρήσεις αυτός του ΔΕΔΔΗΕ, αναρωτιέμαι πως γίνεται να συμβαίνουν λάθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.

Την επομενη βδομαδα μπαινουμε στο νεοδμητο σπιτι, εχουν γινει ολες οι απαραιτητες ενεργειες για ρευματοδοτηση, μας εβαλαν τους μετρητες και πρεπει να επιλεξω παροχο, η γραμμη στο σπιτι ειναι παροχη 05 με ενισχυμενο μονοφασικο 1x63A, οπως επισης υπαρχει και αντλια θερμοτητας 10Kw, η οποια θα λειτουργει 24/7/365 τοσο σε ψυξη αλλα και θερμανση.

Πανω κατω απο καταναλωση ειμαστε ειμαστε στις 500-600Kw το μηνα, προτεινετε αλλο προγραμμα απο το Elpedison Win που λεω να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JOHNX2 είπε

Καλημερα παιδια.

Την επομενη βδομαδα μπαινουμε στο νεοδμητο σπιτι, εχουν γινει ολες οι απαραιτητες ενεργειες για ρευματοδοτηση, μας εβαλαν τους μετρητες και πρεπει να επιλεξω παροχο, η γραμμη στο σπιτι ειναι παροχη 05 με ενισχυμενο μονοφασικο 1x63A, οπως επισης υπαρχει και αντλια θερμοτητας 10Kw, η οποια θα λειτουργει 24/7/365 τοσο σε ψυξη αλλα και θερμανση.

Πανω κατω απο καταναλωση ειμαστε ειμαστε στις 500-600Kw το μηνα, προτεινετε αλλο προγραμμα απο το Elpedison Win που λεω να κανω ?

βαλε φ/β οπωσδήποτε με τετοιες καταναλωσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά.

Βγήκε νέος λογαριασμός και είχε μέσα λογικά το 50αρικο από την αλλαγή σε online. 

Βγήκε -12 ευρώ. 

Δεν θα έχω κάποιο θέμα με την πάγια εντολή, έτσι?

Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θαυμαστικό δίπλα από το λογαριασμό είναι γιατί δεν έχει εκδοθεί ακόμα, απλά βλέπεις το ποσό στο myΔΕΗ, σε 2-3 μέρες μπορείς να τον δεις κανονικά.. Λογικά σε όσους έχει βγει κάποιο ποσό πίστωσης, έχετε (ή είχατε) το "πρόγραμμα" Home 4 All, είναι λόγω των λάθος εκπτώσεων τους προηγούμενους μήνες (10% αντί 20% - διαβάστε παραπάνω), οπότε επιστρέφουν τη διαφορά μόνοι τους.

Όσο για την τηλεμέτρηση, λειτουργεί κανονικά και λαμβάνονται οι σωστές ενδείξεις, απλά η ΔΕΗ έκανε λάθος τιμολογήσεις και τώρα πάει να το μπαλώσει.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Καλύπτει από 8 Φλεβάρη μέχρι 13 Μαΐου δηλαδή 3 μήνες. 13 Μαΐου έκανα το Online. Και περιμένω από μέρα σε μέρα τον νέο για μέχρι 11 Ιουνίου που είναι εκκαθαριστικός. 

Σε ρωτάω ποιο διάστημα καλύπτει ο λογαριασμός όχι η διόρθωση. Τη διόρθωση τη βλέπω. Γιατί βλέπω χρεώσεις του Online μέσα και γίνεται αχταρμάς. Πρέπει κάποιος να δει όλους τους λογαριασμούς από 1/1/24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...