Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, stef1981 είπε

Λυπούμαστε πολύ αλλά σε καμία παροχή σας δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί το συγκεκριμένο προϊόν.

 

πηρα τηλ ,πρεπει να βαλεις παγια εντολη και μετα απο 3-4 μερες θα στο εμφανισει... εμενα μου το κανανε σημερα απο το τηλεφωνο μεσα σε 1 λεπτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εδώ τι παίχτηκε; 2 εκκαθαριστικοί με τις ίδιες ημερομηνίες 08/01-09/05 και καπάκι και άλλος εκκαθαριστικός για 10/05-06/06.

Κι εμένα μου έστειλαν 2 εκαθ. και με πήραν τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση να μου επεξηγήσουν. Η αιτία είναι ότι ο Δεδδιε άργησε να στείλει μετρήσεις, βγήκε ο πρώτος εκαθαρισικος πελάτη με τις μετρήσεις που είχα στείλει εγώ, αλλά μετά αφού έλαβαν τις μετρήσεις έστειλαν και δεύτερο εκκαθαριστικό. Με συμβούλεψαν να αγνοήσω τον πρώτο και να πληρώσω μόνο τον δεύτερο ( έτσι και αλλιώς ήταν πιστωτικός από το επίδομα θέρμανσης).

Επεξ/σία από redbullboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, redbullboy είπε

Κι εμένα μου έστειλαν 2 εκαθ. και με πήραν τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση να μου επεξηγήσουν. Η αιτία είναι ότι ο Δεδδιε άργησε να στείλει μετρήσεις, βγήκε ο πρώτος εκαθαρισικος πελάτη με τις μετρήσεις που είχα στείλει εγώ, αλλά μετά αφού έλαβαν τις μετρήσεις έστειλαν και δεύτερο εκκαθαριστικό. Με συμβούλεψαν να αγνοήσω τον πρώτο και να πληρώσω μόνο τον δεύτερο ( έτσι και αλλιώς ήταν πιστωτικός από το επίδομα θέρμανσης).

Για ρώτησε αν ισχύει αυτό με τις μετρήσεις από τον Δεδδηε... 

1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Εδώ τι παίχτηκε; 2 εκκαθαριστικοί με τις ίδιες ημερομηνίες 08/01-09/05 και καπάκι και άλλος εκκαθαριστικός για 10/05-06/06.

image.png.efea511c706df259997e2ee04e6f0667.png

Για ρώτησε για τις μετρήσεις από τον Δεδδηε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, takoulou είπε

Για ρώτησε αν ισχύει αυτό με τις μετρήσεις από τον Δεδδηε... 

Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς. Όπως μου τα εξήγησε στο τηλέφωνο, κατάλαβα ότι είναι λυμένο το θέμα, δεν χρειάζεται να κάνω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Ενδιαφέρομαι για καινούργιο συμβολαιο στη Δεη και στο pdf που μου εστειλαν , δεν αναγράφουν τις χρεώσεις που έχουν στο site τους αλλά τις αρχικές τιμές. 
Οφείλεται στις διακυμάνσεις που θα παίρνει το συμβόλαιο ανά μηνα ? 

image.png.94d0ea2643adacd2456998144e27987e.png

Επίσης θα θελα μια συμβουλή : 1 ατομο, 30τμ καινούργιο σπίτι με Α/C καθημερινά για 3 ώρες περίπου χρήση.
λόγω πολύωρης εργασίας χρησιμοποιείται κουζίνα 3 φορές την εβδομάδα και αντίστοιχα και το πλυντήριο.

 

Home Ή Γ1 να επιλέξω ? ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ibizakias10 είπε

Καλησπέρα σας,

 

Ενδιαφέρομαι για καινούργιο συμβολαιο στη Δεη και στο pdf που μου εστειλαν , δεν αναγράφουν τις χρεώσεις που έχουν στο site τους αλλά τις αρχικές τιμές. 
Οφείλεται στις διακυμάνσεις που θα παίρνει το συμβόλαιο ανά μηνα ? 

image.png.94d0ea2643adacd2456998144e27987e.png

Επίσης θα θελα μια συμβουλή : 1 ατομο, 30τμ καινούργιο σπίτι με Α/C καθημερινά για 3 ώρες περίπου χρήση.
λόγω πολύωρης εργασίας χρησιμοποιείται κουζίνα 3 φορές την εβδομάδα και αντίστοιχα και το πλυντήριο.

 

Home Ή Γ1 να επιλέξω ? ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αυτές είναι οι βασικές τιμές προμήθειας. Σε αυτές εφαρμόζεται έκπτωση 35% και ο Μηχανισμός Διακύμανσης.

Κατέβασε το εξέλ της υπογραφής μου, βάλε τη μέση κατανάλωση του μήνα σου και δες ποιο σε συμφέρει.

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ibizakias10 είπε

Καλησπέρα σας,

 

Ενδιαφέρομαι για καινούργιο συμβολαιο στη Δεη και στο pdf που μου εστειλαν , δεν αναγράφουν τις χρεώσεις που έχουν στο site τους αλλά τις αρχικές τιμές. 
Οφείλεται στις διακυμάνσεις που θα παίρνει το συμβόλαιο ανά μηνα ? 

image.png.94d0ea2643adacd2456998144e27987e.png

Επίσης θα θελα μια συμβουλή : 1 ατομο, 30τμ καινούργιο σπίτι με Α/C καθημερινά για 3 ώρες περίπου χρήση.
λόγω πολύωρης εργασίας χρησιμοποιείται κουζίνα 3 φορές την εβδομάδα και αντίστοιχα και το πλυντήριο.

 

Home Ή Γ1 να επιλέξω ? ευχαριστώ εκ των προτέρων

σταθερο να επιλέξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

@doomnx 

Σκέφτομαι να γυρίσω στο online (από smart ΕΛΠΕ). Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

Μπορεί να γίνει η διαδικασία αποκλειστικά από το site χωρίς τηλέφωνα και επιβεβαιώσεις;

Το 50άρι είναι μόνο για τις χρεώσεις προμήθειας, άρα θα μεταφερθεί το όποιο υπόλοιπο τον επόμενο μήνα, σωστά;

Η κατανάλωση μου είναι 200kWh ημέρας & 50kWh νύχτας το μήνα με ΚΟΤ Β.

Αξίζει σαν κίνηση;

Επεξ/σία από EchiDNA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ενοικίασα σπίτι για πρώτη φορά και στο τηλέφωνο που πήρα για να κάνω αίτηση για τη ΔΕΗ μου πρότειναν το κίτρινο τιμολόγιο και αυτό έβαλα. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα χρώματα ή τα ονλαιν προγράμματα της ΔΕΗ, απλώςέβαλα το κίτρινο που μου πρότειναν διότι με συμφέρει όπως είπαν καθώς μένω μόνος. Κοιτάζω τα ονλαιν προγράμματα για τα οποία μιλάτε και αναρωτιέμαι εάν και εγώ μπορώ να επωφεληθώ σε κάτι από αυτά ή δεν αξίζει επειδή η κατανάλωση είναι πολύ μικρή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Καλησπέρα.

@doomnx 

Σκέφτομαι να γυρίσω στο online (από smart ΕΛΠΕ). Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

Μπορεί να γίνει η διαδικασία αποκλειστικά από το site χωρίς τηλέφωνα και επιβεβαιώσεις;

Το 50άρι είναι μόνο για τις χρεώσεις προμήθειας, άρα θα μεταφερθεί το όποιο υπόλοιπο τον επόμενο μήνα, σωστά;

Η κατανάλωση μου είναι 200kWh ημέρας & 50kWh νύχτας το μήνα με ΚΟΤ Β.

Αξίζει σαν κίνηση;

ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΒΙΑΣΟΥ ΓΤ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για επιβεβαίωση,  τα 50 ευρώ θα τα πάρω αν μεταβώ από το πράσινο Γ1Ν της ΔΕΗ στο online ή είναι μόνο για καινούργιους πελάτες της ΔΕΗ; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2024 στις 10:32 ΠΜ, konstantin79 είπε

Για διακοπή βάζεις. Το έχω βάλει 2 φορές τον τελευταίο μήνα, δεν θα εχεις πρόβλημα

Τελικά το έκανα από εδώ και το πήρε κανονικά. Θα δείξει πόσο θα αργήσει η πίστωση. Τους έκανα κι ένα τηλέφωνο, όλα οκ

Σε ευχαριστώ πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EchiDNA είπε

Καλησπέρα.

@doomnx 

Σκέφτομαι να γυρίσω στο online (από smart ΕΛΠΕ). Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

Μπορεί να γίνει η διαδικασία αποκλειστικά από το site χωρίς τηλέφωνα και επιβεβαιώσεις;

Το 50άρι είναι μόνο για τις χρεώσεις προμήθειας, άρα θα μεταφερθεί το όποιο υπόλοιπο τον επόμενο μήνα, σωστά;

Η κατανάλωση μου είναι 200kWh ημέρας & 50kWh νύχτας το μήνα με ΚΟΤ Β.

Αξίζει σαν κίνηση;

Δεν θυμάμαι αν χρειάζεται τηλεφωνική επιβεβαίωση. Κάποιος που έκανε πρόσφατα αίτηση ας μας πει.

Το 50αρι μπαίνει στις χρεώσεις προμήθειας, αλλά συμψηφίζεται με ολόκληρο το λογαριασμό. Οπότε αν έχεις αρκετές ρυθμιζόμενες, χρεώσεις Δήμου ή ανεξόφλητο υπόλοιπο τότε δεν θα δεις αρνητικό υπόλοιπο που θα μεταφερθεί στον επόμενο λογαριασμό.

36 λεπτά πριν, rkb είπε

Απλά για επιβεβαίωση,  τα 50 ευρώ θα τα πάρω αν μεταβώ από το πράσινο Γ1Ν της ΔΕΗ στο online ή είναι μόνο για καινούργιους πελάτες της ΔΕΗ; Ευχαριστώ 

Ναι θα τα πάρεις 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2024 στις 7:03 ΜΜ, ekrepali είπε

 

Μπορείς να φύγεις απλά θα σε ταλαιπωρήσουν. Αρχικά θα πρέπει να στείλεις αίτημα υπαναχώρησης, όμως εκεί που γράφει ότι "υπαναχωρώ από τη σύμβαση που συνάφθηκε μεταξύ μας την __/__/____"... αυτό αφορά τη σύμβαση προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας δηλαδή το Γ1.

Θα πρέπει να το τροποποιήσεις και να το κάνεις: "Υπαναχωρώ από τη σύμβαση που συνάφθηκε μεταξύ μας την __/__/____ και το πρόγραμμα myhomeonline που ενεργοποίησα την __/___/___"

Ως ημερομηνία σύμβασης του Γ1 είναι η ημερομηνία υπογραφής. Η ημερομηνία ενεργοποίησης του online φαίνεται εμμέσως στο ebill, πχ αν το πρόγραμμα λήγει 7/6/2025, τότε η ενεργοποίηση του online έγινε στις 8/6/24.

Αυτό το αίτημα θα το στείλεις αμέσως μόλις υπογράψεις τη νέα σύμβαση με την Elpedison... και φυσικά εντός 14 ημερών αλλά όχι τη τελευταία στιγμή.

Η ΔΕΗ βάσει όρων θα αποφανθεί για το αίτημα υπαναχώρησης εντός 30 ημερών, οπότε συστεμικά θα φας ρήτρα αποχώρησης 100 ευρώ κατά πάσα πιθανότητα και μετά θα κάνεις αίτηση αμφισβήτησης να αφαιρεθεί. Όλα αυτά μέσω myrae εννοείται γιατί με mail και τηλέφωνα δε θα βγάλεις άκρη.

Ένας συμφορουμήτης πρόσφατα έσβησε επιτυχώς τη ρήτρα αποχώρησης μέσω myrae για τον ίδιο λόγο (νομίζω είχε enter).

Aν έχεις κουράγιο να περάσεις όλη τη ταλαιπωρία προχώρα...αλλιώς κάτσε στ'αυγά σου.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Δεν έχω την διάθεση να τρέξω τόσο επομένως θα παραμείνω. Είναι κρίμα πάντως ενώ υπάρχει σαφής ευρωπαϊκή οδηγία να πέφτει τόση κοροϊδία..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...