Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το βγάζει και το home enter πλέον to pro. Ίσως από λάθος είτε επίτηδες, σε κάθε περίπτωση δε σε αφήνει να προχωρήσεις στην ενεργοποιηση αν δεν τσεκάρεις το κουτάκι.

Το οικιακό; Αφού απευθύνεται σε business. Bug θα είναι. Θα ολοκλήρωνα κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, doomnx είπε

Το οικιακό; Αφού απευθύνεται σε business. Bug θα είναι. Θα ολοκλήρωνα κανονικά.

Ναι μιλάω για οικιακές συνδέσεις που ειναι σε 4all και θελω να τις πάω σε enter. 2 δικών μου και 2 ακόμα που ζήτησα να το ελέγξουν πριν συμφωνήσουν. Προφανώς κάποιο bug αλλά το φοβάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν μπηκα στο myDEH ειδα αυτο το μηνυμα, ξερετε περι τινος προκειται? ειναι κατι που κερδιζω στα σιγουρα? ειναι κατι που κερδιζω υπο προϋποθεσεις? ή ειναι κατι που κερδιζω μετα απο κληρωση?

miles-bonus.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μετά την αλλαγή παρόχου βγήκε ο τελευταίος λογαριασμός της ΔΕΗ -31 ευρώ (καθώς είχε την επιστροφή εγγύησης μείον τον τελευταίο ανεξόφλητο μείον κάποιες επιπλέον ημέρες πριν την αλλαγή παρόχου).

Επίσης έκανα σήμερα αίτημα μέσω myrae για πίστωση της διαφοράς της έκπτωσής του 20% για Μάρτιο και μετά συν του Green pass καθώς όσες φορές ενόχλησα δεν έγινε τίποτα

Το περίεργο είναι ότι παρόλο που είναι αρνητικός, όταν πάω μέσω support να ζητήσω επιστροφή μέσω IBAΝ μου γράφει ότι δεν βρέθηκε παροχή με πιστωτικό υπόλοιπο. Έχει συνβεί σε κάποιον? Μήπως περιμένει να περάσει η ημερομηνία εξόφλησης του τελευταίου λογαριασμού?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος, επειδή έχω κάνει αίτημα για νυχτερινό ρολόι, αν θα βάλουν το νέο-έξυπνο μετρητή ή το παλιό κλασικό ρολόι με τον περιστρεφόμενο δίσκο?

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vaggy είπε

Καλημέρα, μετά την αλλαγή παρόχου βγήκε ο τελευταίος λογαριασμός της ΔΕΗ -31 ευρώ (καθώς είχε την επιστροφή εγγύησης μείον τον τελευταίο ανεξόφλητο μείον κάποιες επιπλέον ημέρες πριν την αλλαγή παρόχου).

Επίσης έκανα σήμερα αίτημα μέσω myrae για πίστωση της διαφοράς της έκπτωσής του 20% για Μάρτιο και μετά συν του Green pass καθώς όσες φορές ενόχλησα δεν έγινε τίποτα

Το περίεργο είναι ότι παρόλο που είναι αρνητικός, όταν πάω μέσω support να ζητήσω επιστροφή μέσω IBAΝ μου γράφει ότι δεν βρέθηκε παροχή με πιστωτικό υπόλοιπο. Έχει συνβεί σε κάποιον? Μήπως περιμένει να περάσει η ημερομηνία εξόφλησης του τελευταίου λογαριασμού?

 

Καλημέρα!

Μαλλον το εχουν απενεργοποιήσει μεσω του tab support. Θα πρέπει να κάνεις το αίτημα από εδω:   https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, astavlas είπε

Καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος, επειδή έχω κάνει αίτημα για νυχτερινό ρολόι, αν θα βάλουν το νέο-έξυπνο μετρητή ή το παλιό κλασικό ρολόι με τον περιστρεφόμενο δίσκο?

Ευχαριστώ 

Καλημέρα.. Θα μπει νέος ηλεκτρονικός μετρητής.. 

28 λεπτά πριν, vaggy είπε

Καλημέρα, μετά την αλλαγή παρόχου βγήκε ο τελευταίος λογαριασμός της ΔΕΗ -31 ευρώ (καθώς είχε την επιστροφή εγγύησης μείον τον τελευταίο ανεξόφλητο μείον κάποιες επιπλέον ημέρες πριν την αλλαγή παρόχου).

Επίσης έκανα σήμερα αίτημα μέσω myrae για πίστωση της διαφοράς της έκπτωσής του 20% για Μάρτιο και μετά συν του Green pass καθώς όσες φορές ενόχλησα δεν έγινε τίποτα

Το περίεργο είναι ότι παρόλο που είναι αρνητικός, όταν πάω μέσω support να ζητήσω επιστροφή μέσω IBAΝ μου γράφει ότι δεν βρέθηκε παροχή με πιστωτικό υπόλοιπο. Έχει συνβεί σε κάποιον? Μήπως περιμένει να περάσει η ημερομηνία εξόφλησης του τελευταίου λογαριασμού?

 

Να πας σε ένα κατάστημα ΔΕΗ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Καλημέρα!

Μαλλον το εχουν απενεργοποιήσει μεσω του tab support. Θα πρέπει να κάνεις το αίτημα από εδω:   https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πήγα να το κάνω από εκεί και προχωρώντας στο λόγο αίτησης επιστροφής χρημάτων έχει μόνο λάθος RF - για διακοπή -μετακόμιση, ενώ εμένα είναι αλλαγή παρόχου. Μόνο το διακοπή ταιριάζει αλλά μη βάλουμε διακοπή και μπλέξουμε 😄

10 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Θα μπει νέος ηλεκτρονικός μετρητής.. 

Να πας σε ένα κατάστημα ΔΕΗ.. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όμως αν είναι να τρέχουμε στα καταστήματα για τόσο απλά πράγματα είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Θα προσπαθήσω πρώτα τηλεφωνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν να έρθει εκκαθαριστικός λογαριασμός σε 3 μέρες μιας και έχω ήδη 3 μήνες έναντι και ήρθε ένας ένδειξη πελάτη μείον 7 ευρώ μεχρι τη λήξη του προηγούμενου μήνα. Νέα κόλπα είναι αυτά? 

Να ήρθε σαν τελικός μέχρι τη μέρα που είχα 4all και τώρα να έρχεται μόνο με τιμές online? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vaggy είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πήγα να το κάνω από εκεί και προχωρώντας στο λόγο αίτησης επιστροφής χρημάτων έχει μόνο λάθος RF - για διακοπή -μετακόμιση, ενώ εμένα είναι αλλαγή παρόχου. Μόνο το διακοπή ταιριάζει αλλά μη βάλουμε διακοπή και μπλέξουμε 😄

 

Για διακοπή βάζεις. Το έχω βάλει 2 φορές τον τελευταίο μήνα, δεν θα εχεις πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν θα γελάσουμε πάλι,

τον προ προηγούμενο μήνα είχαν κάνει λάθος μέτρηση 420 κβώρες (παλιό κι θαμπό ρολόι), τον προηγούμενο μου έβαλαν 20 ενώ είχα λιγότερες μόνο και μόνο να δικαιολογήσουν την μακακία τους, τώρα μου λέει η σύζυγος ότι μέτρησαν και είχα 35 κβώρες, για 1 μήνα...να πάω σπίτι και θα το ελέγξω καθώς είμαι στη δουλεία...

άμα δεν τα κάνεις μόνος σου παπαριές κάνουν όλοι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dasos2024 είπε

Oταν μπηκα στο myDEH ειδα αυτο το μηνυμα, ξερετε περι τινος προκειται? ειναι κατι που κερδιζω στα σιγουρα? ειναι κατι που κερδιζω υπο προϋποθεσεις? ή ειναι κατι που κερδιζω μετα απο κληρωση?

miles-bonus.png

Με καθε 200 μιλια που εξαργυρωνεις ειναι 1 ευρω εκτπωση ενω αν τελειωσει η προσφορα θα ειναι με 300 μιλια 1 ευρω εκτπωση 

5 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Θα μπει νέος ηλεκτρονικός μετρητής.. 

Να πας σε ένα κατάστημα ΔΕΗ.. 

Απο ποτε μπαινουν οι ηελτρονικοι ; Και εγω τετοιο εχω αλλα γινεται τηλεκαταμετρηση ή πρεπει να ερχεται καποιος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έκανα αίτηση για το home online μέσω e contract στις 06/06 και ξεκίνησε η εκπροσώπηση χτες.Μου έκανε αντιπροσφορά η elpe, και σκέφτομαι να επιστρέψω άμεσα. Μπορώ με την αίτηση υπαναχώρησης η οποία δίνει περιθώριο 14 μέρες να το κάνω αζημίως μιας και μιλάμε για σταθερό πρόγραμμα? Από τη ΔΕΗ μου τα μασάνε αλλά στην αίτηση υπαναχώρησης δεν κάνει κάποια διάκριση σχετικά με το πρόγραμμα από το οποίο υπαναχωρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, bob464 είπε

Καλησπέρα.

Έκανα αίτηση για το home online μέσω e contract στις 06/06 και ξεκίνησε η εκπροσώπηση χτες.Μου έκανε αντιπροσφορά η elpe, και σκέφτομαι να επιστρέψω άμεσα. Μπορώ με την αίτηση υπαναχώρησης η οποία δίνει περιθώριο 14 μέρες να το κάνω αζημίως μιας και μιλάμε για σταθερό πρόγραμμα? Από τη ΔΕΗ μου τα μασάνε αλλά στην αίτηση υπαναχώρησης δεν κάνει κάποια διάκριση σχετικά με το πρόγραμμα από το οποίο υπαναχωρείς.

Πρέπει να συμπληρώσεις και να αποστείλεις το έντυπο υπαναχώρησης για να είσαι καλυμμένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ενημερώσω ότι εμφανίστηκε νέος εκκαθαριστικός (απο 12/01 εως 13/05 όπως και ο προηγούμενος που είχε εκδοθεί) με πιστωτικό υπόλοιπο (-13ευρώ). Υποθέτω ότι είναι οι επιστροφές του 4all γιατί το είχα ενεργοποιήσει 01/01/24 και ενώ έπρεπε η έκπτωση να είναι 20%, η ΔΕΗ ορισμένους μήνες έκανε έκπτωση 10%. Το θέμα που έχουμε συζητήσει αρκετά εδώ στο forum. Δυστυχώς δεν μπορώ ακόμη να κατεβάσω τον λογαριασμό....

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...