Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εγώ θυμάμαι όταν έκανα ενεργοποίηση του Enter του παππού μου δεν είχα τσεκάρει το κουτάκι του green pass και ενεργοποιήθηκε πάραυτα γιατί είναι 'τζάμπα', άσχετα που μετά από μερικούς μήνες δεν είναι τζάμπα (εννοείται έστειλα myrae μετά το 1ο μήνα για να καταργηθεί). Έκανα αίτημα στο myrae εννοείται για να ξηλωθεί.

Τώρα αν ενεργοποιούν με το ζόρι αυτό το green pass pro, μιλάμε για τεράστια απάτη. Είτε επρόκειτο για λάθος στην ιστοσελίδα είτε όχι, καλύτερα να γίνει η ενεργοποίηση του Enter σε κατάστημα... ώστε ακόμα κι αν με το ζόρι βάλουν green pass, τουλάχιστον να είναι το απλό (συνοδευόμενο με υπογραφή υπαλλήλου)  το οποίο μπορεί να καταργηθεί μετά από 1 μήνα.

Εννοείται οτι δοκίμασα να το προχωρήσω χωρίς να τσεκάρω το καταχρηστικό 3ο κουτάκι, αλλά δεν σε αφήνει.

Προφανώς και δε παίζει να το ρισκάρω να υπογράψω ψηφιακά για greenpass pro και να τρέχω να αποδείξω στους ελέφαντες της ΔΕΗ οτι δεν ειμαι μέλος της φαμίλιας τους.

Ειμαι ο πρωτος που το αντιλαμβάνεται; Είμαι τόσο "τυχερός" που εσπασε τώρα το σύστημά τους ή τόσο άτυχοι οι αμέσως προηγούμενοι που πάτησαν ναι σε όλα και δεν είδαν σε τι συμφωνούν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    792

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικά ποιο είναι πιο συμφέρον γιατί μπερδεύτηκα, τόσο σε επαγγελματικό όσο και σε σπίτι;

4all ή το Γ1;

Η επιστροφή σε Γ1 γίνεται μόνο σε κατάστημα ή και ηλεκτρονικά;

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

τελικά ποιο είναι πιο συμφέρον γιατί μπερδεύτηκα, τόσο σε επαγγελματικό όσο και σε σπίτι;

4all ή το Γ1;

Η επιστροφή σε Γ1 γίνεται μόνο σε κατάστημα ή και ηλεκτρονικά;

 

Ηλεκτρονικά δεν μπορείς να επιστρέψεις στο πράσινο. Μπορείς μέσω τηλεφώνου όμως.

Το 4All υποτίθεται ότι βγαίνει φθηνότερο, αλλά εξαρτάται από τα κέφια της ΔΕΗ και πώς ερμηνεύει τον τιμοκατάλογό της 😵‍💫

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι και παλι στο ίδιο ζήτημα με το GreenPass PRO.

Όσοι γνωστοι και φίλοι δοκίμασαν στις παροχές τους τη μεταφορά στο Enter, δυστυχώς έρχονται στο ίδιο αδιέξοδο με την εμφάνιση του παραπάνω λάθος προγράμματος που ζητάει να υπογράψεις οτι θα δίνεις 3€/μήνα χωρίς δικαιωμα διακοπής για 12μηνο. Το ίδιο κι απο app, που μάλλον φορτώνει την ίδια ιστοσελίδα.

Διάβασα αρκετές σελίδες πίσω και δεν βρήκα κανέναν να το σχολιάζει. Είναι λάθος της ιστοσελίδας της ΔΕΗ που έγινε τώρα; Να ρισκάρω να το κλείσω τηλεφωνικα το enter ή πρέπει να τρέχουν οι άνθρωποι εν μέσω καυσωνα σε κατάστημα σε πόλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dith είπε

Επανέρχομαι και παλι στο ίδιο ζήτημα με το GreenPass PRO.

Όσοι γνωστοι και φίλοι δοκίμασαν στις παροχές τους τη μεταφορά στο Enter, δυστυχώς έρχονται στο ίδιο αδιέξοδο με την εμφάνιση του παραπάνω λάθος προγράμματος που ζητάει να υπογράψεις οτι θα δίνεις 3€/μήνα χωρίς δικαιωμα διακοπής για 12μηνο. Το ίδιο κι απο app, που μάλλον φορτώνει την ίδια ιστοσελίδα.

Διάβασα αρκετές σελίδες πίσω και δεν βρήκα κανέναν να το σχολιάζει. Είναι λάθος της ιστοσελίδας της ΔΕΗ που έγινε τώρα; Να ρισκάρω να το κλείσω τηλεφωνικα το enter ή πρέπει να τρέχουν οι άνθρωποι εν μέσω καυσωνα σε κατάστημα σε πόλη;

Το ίδιο και σε 2 ασχετες παροχές που πήγα δοκιμαστικά να βαλώ στο enter φορτώνει μαλλον από λάθος τη μ....α το Green pass pro.

Στο online ολα μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οταν πας να κανεις διαγραφη το λογαριασμο στο mydei σου ζηταει να καταργησεις τις παγιες εντολες, που τις ειχες πριν εγγραφεις στο mydei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, gpapadakis said:

Γιατι οταν πας να κανεις διαγραφη το λογαριασμο στο mydei σου ζηταει να καταργησεις τις παγιες εντολες, που τις ειχες πριν εγγραφεις στο mydei?

Γιατί η διαγραφή λογαριασμού προϋποθέτει διαγραφή όλων των προσωπικών δεδομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dith είπε

ζητάει να υπογράψεις οτι θα δίνεις 3€/μήνα χωρίς δικαιωμα διακοπής για 12μηνο.

Διάβασα αρκετές σελίδες πίσω και δεν βρήκα κανέναν να το σχολιάζει. Είναι λάθος της ιστοσελίδας της ΔΕΗ που έγινε τώρα; Να ρισκάρω να το κλείσω τηλεφωνικα το enter ή πρέπει να τρέχουν οι άνθρωποι εν μέσω καυσωνα σε κατάστημα σε πόλη;

Είναι δωρεάν για 3 μήνες και μετά μπορείς να κάνεις αίτημα διακοπής κανονικά είτε μέσω τηλεφώνου είτε online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ΓΑΙΑ υπάρχει κάπου θέμα που δεν το βρήκα;

Έχω εδώ και χρόνια αγροτικό στη γεώτρηση και μόλις είδα αυτό με τις αιτήσεις ως τις 26 Ιουνίου.

Πλήρωνα περίπου 300+ ευρώ το χρόνο για 2000 περίπου μονάδες. Είδα ότι το πάγιο εκεί που ήταν 13 ευρώ (στο εξάμηνο αν δεν κάνω λάθος) το πήγαν στα 10 ευρώ/μήνα!!!

Συμφέρει να δηλώσω στο νέο πρόγραμμα με τόση κατανάλωση λέτε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απάντησαν από τη ΔΕΗ στο αίτημα στη ΡΑΕ πως θα ελέγξουν και πιστώσουν τυχόν διαφορές, πατάω το κόκκινο και κλείνω το αίτημα όταν πιστώσουν τις τυχόν διαφορές;

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Είναι δωρεάν για 3 μήνες και μετά μπορείς να κάνεις αίτημα διακοπής κανονικά είτε μέσω τηλεφώνου είτε online.

Αν δεις το προηγούμενο μου μήνυμα αναφέρομαι στο greenpass pro όχι το απλό που όντως είναι έτσι. Παρέθεσα και τους όρους. Στο pro διακόπτεις το πρόγραμμα όπως το απλό, αλλά το κόστος το πληρώνεις ετήσια ως χαράτσι.

Εκτός αν όντως όσοι υπογράψατε αυτές τις μέρες είπατε ναι σε όλα και στο pro, και δε σας απασχολεί ως κόστος. Τότε πάω πάσο...

 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, dith είπε

Αν δεις το προηγούμενο μου μήνυμα αναφέρομαι στο greenpass pro όχι το απλό που όντως είναι έτσι. Παρέθεσα και τους όρους. Στο pro διακόπτεις το πρόγραμμα όπως το απλό, αλλά το κόστος το πληρώνεις ετήσια ως χαράτσι.

Εκτός αν όντως όσοι υπογράψατε αυτές τις μέρες είπατε ναι σε όλα και στο pro, και δε σας απασχολεί ως κόστος. Τότε πάω πάσο...

 

 

 Τώρα είδα το σχετικό πεδίο της υπαναχώρησης και την αποπληρωμή του υπολοίπου χρόνου. Δεν ξέρω τι να σου πω, δεν ασχολούμαι με επαγγελματικά. Σκέτη απογοήτευση η ΔΕΗ τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

τα σταθερα της δεη ειναι 12μηνα σωστα?

επίσης, λεει 3 μηνες green pass δωρεαν.. μετα τους 3 μηνες πληρωνεις green pass η μονο εαν το ενεργοποιησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, doomnx said:

 Τώρα είδα το σχετικό πεδίο της υπαναχώρησης και την αποπληρωμή του υπολοίπου χρόνου. Δεν ξέρω τι να σου πω, δεν ασχολούμαι με επαγγελματικά. Σκέτη απογοήτευση η ΔΕΗ τελικά.

Το βγάζει και το home enter πλέον to pro. Ίσως από λάθος είτε επίτηδες, σε κάθε περίπτωση δε σε αφήνει να προχωρήσεις στην ενεργοποιηση αν δεν τσεκάρεις το κουτάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...