Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο και να το ψάξει κανείς, αλλάζοντας προμηθευτές, καταλήγει να πληρώνει περισσότερα από παλιά, λόγω των αυξήσεων στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις και στα δημοτικά τέλη. Μας πάνε τώρα όλους σε μηνιαίους λογαριασμούς, γιατί τα ποσά των διμηνιαίων θα προκαλέσουν εγκεφαλικά. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Καλημέρα, όσοι θέλετε να πάρετε την μεγαλύτερη έκπτωση του 35% για τον Ιούνιο στο 4All, περάστε από ένα κατάστημα ΔΕΗ, επιτόπου σας βάζουν στο πράσινο (Γ1Ν) και ξανά στο 4All, οπότε ισχύουν νέοι ειδικοί όροι από 1.6.24, όσοι θελήσετε να το αφήσετε ως έχει λογικά θα σας βάλουν 10%.Επίσης έκανα και ticket στο myrae για τις εκπτώσεις και αναμένω.. Ευχαριστούμε τα παιδιά του φόρουμ που ασχολούνται να μας ανοίγουν τα μάτια στις κωλοτούμπες των logistics 😉

Τηλεφωνικά δε μπορεί να γίνει η αλλαγή από 4All σε Γ1Ν και πάλι πίσω;

Ρωτάω, για εμάς που λόγω δουλειάς δε μπορούμε να πάμε τα πρωινά σε κατάστημα ΔΕΗ.

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GiOrGoSk21 είπε

Τηλεφωνικά δε μπορεί να γίνει η αλλαγή από 4All σε Γ1Ν και πάλι πίσω;

Ρωτάω, για εμάς που λόγω δουλειάς δε μπορούμε να πάμε τα πρωινά σε κατάστημα ΔΕΗ.

Υπάρχουν και πολλά καταστήματα που λειτουργούν  πλέον μέχρι αργά το βράδυ. Το ξέρεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Υπάρχουν και πολλά καταστήματα που λειτουργούν  πλέον μέχρι αργά το βράδυ. Το ξέρεις.. 

Δεν το γνώριζα. Αλλά δε με βοηθάει κιόλας, γιατί είμαι επαρχία και το μοναδικό κατάστημα εξυπηρέτησης ΔΕΗ που βλέπω εδώ, λειτουργεί ως τις 14:00.

 

Γι' αυτό ρωτάω αν γίνεται τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα
Στις 5/6/2024 στις 12:14 ΠΜ, physnik είπε

Τι έγινε μ' αυτό τελικά;

Γιατί και σ' εμάς (η σύνδεση είναι στο όνομα της κοπελιάς μου, γι' αυτό το πρώτο πληθυντικό), που κάναμε αίτηση το ΣΚ και όλη τη διαδικασία με ηλεκτρονικές πληρωμές κτλ. για το online για επανηλεκτροδότηση σε ενοικιαζόμενο, ενώ μας ήρθε κανονικά e-contract στο Online με τους όρους και τις χρεώσεις που ισχύουν, όταν βάλαμε το myDei και, μετά από κάτι παρατράγουδα, συνδεθήκαμε , βλέπουμε ότι το πρόγραμμα είναι το Γ1 οικιακό.

Εν τω μεταξύ το πρωί μας πήραν από τον ΔΕΔΔΗΕ και ήρθαν το μεσημέρι και έκαναν τη σύνδεση.

Τεσπα. Παίρνουμε στη ΔΕΗ. Μας είπε κάτι, ότι έτσι γίνεται κτλ και της λέμε ότι εμείς άλλο υπογράψαμε και η διαδικασία έχει γίνει κανονικά. Λέει μόλις αλλάξει ο αριθμός παροχής που φαινεται στο app θα πάμε να ζητήσουμε να μεταβούμε στο online μέσω της εφαρμογής και θα κάνουμε και ξανά τη διαδικασία με την ενεργοποίηση της κάρτας... Ό,τι να 'ναι.

Τελικά το κλείσαμε, λέγοντας ότι δεν μπορούν να μας ζητάνε να ξανακάνουμε τη διαδικασία αφού την έχουμε κάνει κανονικά και έχουμε το e-contract που τα γράφει κανονικά. Της είπαμε θα είμαστε σε επαφή και αν δεν αλλάξει θα ξαναπάρουμε.

Τώρα το απόγευμα στο app γράφει "το αίτημα σας για ανανέωση προγράμματος είναι υπό επεξεργασία". Πότε προλάβαμε να πάμε ΔΕΗ, πότε αιτηθήκαμε και νέο πρόγραμμα, ούτε που το καταλάβαμε...

Τελικά τι έγινε??? Σε άλλαξαν??? Εγώ είμαι ακόμα στην αναμονή.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκληρωσα για το πατρικο την μεταβαση στο enter και πισω στη Δεη μετα απο 1 χρονο..! Στα δικαιολογητικα δεν ειδα καπου για φωτο μετρητη, θα το ζητησουν σε δευτερο χρονο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Trikala_city είπε

Τελικά τι έγινε??? Σε άλλαξαν??? Εγώ είμαι ακόμα στην αναμονή.....

Ναι. Από την Πέμπτη 6/6 το βράδυ. Αφού έφαγαν λίγο κράξιμο, προχώρησαν τη διαδικασία μόνοι τους και λέει από 3/6, όπως έπρεπε.

Τώρα ψάχνομαι τι θα κάνω με τη δική μου παροχή στο άλλο τόπικ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, energy52 said:

Ολοκληρωσα για το πατρικο την μεταβαση στο enter και πισω στη Δεη μετα απο 1 χρονο..! Στα δικαιολογητικα δεν ειδα καπου για φωτο μετρητη, θα το ζητησουν σε δευτερο χρονο ; 

Iσως ζητήσουν ή μπορεί να δουν στο σύστημα του δεδδηε την τελευταία εκκαθαριστική μέτρηση του προηγούμενου παρόχου και καταχωρήσουν αυτή ως αρχική. Δηλαδή υπάρχει το ενδεχόμενο να τα κάνουν μπαχαλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Iσως ζητήσουν ή μπορεί να δουν στο σύστημα του δεδδηε την τελευταία εκκαθαριστική μέτρηση του προηγούμενου παρόχου και καταχωρήσουν αυτή ως αρχική. Δηλαδή υπάρχει το ενδεχόμενο να τα κάνουν μπαχαλο 

Η Λαμία είναι στη μηνιαία καταμέτρηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, dimostr said:

Η Λαμία είναι στη μηνιαία καταμέτρηση 

Δεν λέει κάτι αυτό. Και η δική μου περιοχή είναι, αλλά το μόνο που άλλαξε είναι αντί να βγάζει έναντι η ΔΕΗ να βγάζει εκτίμηση ο ΔΕΔΔΗΕ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαφανίστηκε και σε εμένα η καρτέλα της καταμέτρησης. Αν είναι να μου στέλνουν έναντι να το βράσω, καλά έδινα τις ενδείξεις κάθε μήνα. Μια φορά ξέχασα να δώσω ένδειξη και μου έβαλαν σε έναν μήνα 1500kwh (500kwh μέρας και 1000kwh νύχτας) ενώ δεν υπήρχε ποτέ τέτοια κατανάλωση στο σπίτι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, pan05 είπε

Δεν λέει κάτι αυτό. Και η δική μου περιοχή είναι, αλλά το μόνο που άλλαξε είναι αντί να βγάζει έναντι η ΔΕΗ να βγάζει εκτίμηση ο ΔΕΔΔΗΕ..

Ειναι το ίδιο δηλαδή να πάρει ως αρχική μέτρηση μια εκκαθαριστική ένδειξη πριν από τρεις μήνες και το ίδιο με την ένδειξη την μηνιαία 

39 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Εξαφανίστηκε και σε εμένα η καρτέλα της καταμέτρησης. Αν είναι να μου στέλνουν έναντι να το βράσω, καλά έδινα τις ενδείξεις κάθε μήνα. Μια φορά ξέχασα να δώσω ένδειξη και μου έβαλαν σε έναν μήνα 1500kwh (500kwh μέρας και 1000kwh νύχτας) ενώ δεν υπήρχε ποτέ τέτοια κατανάλωση στο σπίτι. 

Δεν υπάρχει αυτό που λες

Η μηνιαία καταμέτρηση δεν είναι έναντι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Iσως ζητήσουν ή μπορεί να δουν στο σύστημα του δεδδηε την τελευταία εκκαθαριστική μέτρηση του προηγούμενου παρόχου και καταχωρήσουν αυτή ως αρχική. Δηλαδή υπάρχει το ενδεχόμενο να τα κάνουν μπαχαλο 

Guess what.. μου ηρθε ειδοποιηση οτι δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια κ να προσπαθησω ξανα..τους πηρα τηλ σημερα μου ζητησαν παλι επιβεβαιωση στοιχειων (μας συγχωρειτε συστημικο λαθος λεει!!😒) και περιμενω πλεον να μου στειλουν το συμβολαιο να βαλω ψηφ. υπογραφη +τα υπολοιπα... Φυσικα ζητησα επιβεβαιωση οτι θα μπει το 50αρι..Αυτα με τη Δεη κ βλεπουμε

57 λεπτά πριν, dimostr είπε

Η Λαμία είναι στη μηνιαία καταμέτρηση 

Αναφερομαι στο πατρικο που ειναι σε χωριο, δε νομιζω να ισχυει ακομη η μηνιαια..

Επεξ/σία από energy52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...