Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, doomnx είπε

Θέλω πολύ αφενός να δω τους λογιαρασμούς που θα στείλει στους παλιούς για Ιούνιο και αφετέρου κάποιον σοβαρό δημοσιογράφο να το κάνει θέμα.

εδώ δεν κάνανε θέμα τις ρήτρες που βάλανε στο Γ1 χωρίς ατομική ειδοποίηση και ήταν μεγάλα ποσά , με την κυμαινόμενη έκπτωση θα ασχοληθούν καλοκαιριάτικα ? Άσε που προϋποθέτει και κράξιμο της ΡΑΕ και το myrae πλασαρίστηκε ως επιτυχία υπερ του καταναλωτή , χλωμό

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετά από αίτημα μου στη ΡΑΕ για την περιβόητη έκπτωση, μου απάντησαν κ εμένα με την ίδια επιστολή μέσα από myrae...

"Εντός των επόμενων ημερών θα εκδοθεί νέο τιμολόγιο για την παροχή σας, το οποίο θα περιλαμβάνει την απόδοση της έκπτωσης για το πρόγραμμα MyHome 4all 20% έναντι της έκπτωσης 10% που λάβατε στο λογαριασμό σας."

Ερώτηση: Επειδή το κάνω 1η φορά, πατάω "Αποδοχή Απάντησης και Αίτημα προς Ολοκλήρωση" ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Raki-meze είπε

Μάλλον ήθελες να γράψεις με το 4all.

 

Σωστά. Το OnLine προς το παρόν μας έχει σώσει. 

1 ώρα πριν, toni31 είπε

Μετά από αίτημα μου στη ΡΑΕ για την περιβόητη έκπτωση, μου απάντησαν κ εμένα με την ίδια επιστολή μέσα από myrae...

"Εντός των επόμενων ημερών θα εκδοθεί νέο τιμολόγιο για την παροχή σας, το οποίο θα περιλαμβάνει την απόδοση της έκπτωσης για το πρόγραμμα MyHome 4all 20% έναντι της έκπτωσης 10% που λάβατε στο λογαριασμό σας."

Ερώτηση: Επειδή το κάνω 1η φορά, πατάω "Αποδοχή Απάντησης και Αίτημα προς Ολοκλήρωση" ?

 

Όχι, σημείωσε οτι θα περιμένεις την απόδοση της έκπτωσης στο λογαριασμό για να κλείσεις το θέμα.

Επεξ/σία από motoboots
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στο σταθερό (το έντερ, δεν ήθελα πάγιες εντολές κτλπ).... Θα πω για να βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ τη κοινότητα ότι μέχρι προχτές το ρολόι ήταν ακόμη στο όνομα του παππού που πέθανε επί ΠΑΣΟΚ (του ορθοδόξου). Ο πατέρας μου σαν κληρονόμος του σπιτιού δεν πήγε ποτέ να αλλάξει τη ΔΕΗ. Τα έκανα όλα από τη σελίδα της ΔΕΗ πανευκολα χωρίς πιστοποιητικό θανάτου κτλπ. Μόνο φωτογραφία της ταυτότητας του πατέρα μου και αποδεικτικό αφμ που κατέβασα από το τάξις σε pdf.  Σήμερα πήρα και τηλ να μου πουν αν προχωρήσει κανονικά το αίτημα και μου είπαν όλα οκ προχωράει και δεν χρειάζεται άλλο χαρτί ούτε θα πληρώσω καινούργια εγγύηση.  Μέχρι τώρα ήμουν στο κλασσικό πρόγραμμα γ1

Τώρα για το χρηματικό, ο τελευταίος λογαριασμός εκκαθαριστικά μου είχε έρθει 160 πριν λίγες μέρες. Αν στο σταθερο ο επόμενος μου έρθει αναλογικά για τις ίδιες κιλοβατώρες έως 200 δεν έχω πρόβλημα δεδομένου ότι θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο για ένα χρόνο γιατί έχω ξαναπεί ότι περιμένω λίγα σκαπανεβασματα φέτος με βάση γεωπολιτικές εξελίξεις σε διάφορους τομείς. Δεν κερδίζω τίποτα, χάνω ίσως λίγο αλλά δεν πρόκειται να χάσω πολύ. Ο καιρός θα δείξει ποιοι πράξαμε σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα κανενας δεν μου απαντησε για το φιξ ιτ...

οσον αφορα αυτο που λετε για οτι σε. βγαζουν απο το ονλαιν αν σταματησεις την παγια εντολη..χωρις συνεπειες?

δλδ. αν τον σεπτεμβριο κανουν μια βουτια οι τιμες κατω.λεμε τωρα,και εγω χαρις στον doom θα το ξερω απο τον αυγουστο,μπορω να σταματησω την παγια εντολη ,να πληρωνω μετρητα ωστε να με βγαλουν τον οκτωμβριο απο το ονλαιν και μετα παω παλι αυτοματα στο γ1? και ειμαι ξανα ελευθερος να απαω τουρισμο?

τα περιεγραψα ολα ιδανικα,αλλα δεν γινεται αλλιως να μαθω.😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, megapaixtaras είπε

μπορω να σταματησω την παγια εντολη ,να πληρωνω μετρητα ωστε να με βγαλουν τον οκτωμβριο απο το ονλαιν και μετα παω παλι αυτοματα στο γ1? και ειμαι ξανα ελευθερος να απαω τουρισμο?

Έτσι θα γίνει αλλά ξέχασες ότι εαν δεν έχεις κλείσει 10 μήνες θα πληρώσεις ρήτρα αποχώρησης 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, megapaixtaras είπε

ακομα κανενας δεν μου απαντησε για το φιξ ιτ...

οσον αφορα αυτο που λετε για οτι σε. βγαζουν απο το ονλαιν αν σταματησεις την παγια εντολη..χωρις συνεπειες?

δλδ. αν τον σεπτεμβριο κανουν μια βουτια οι τιμες κατω.λεμε τωρα,και εγω χαρις στον doom θα το ξερω απο τον αυγουστο,μπορω να σταματησω την παγια εντολη ,να πληρωνω μετρητα ωστε να με βγαλουν τον οκτωμβριο απο το ονλαιν και μετα παω παλι αυτοματα στο γ1? και ειμαι ξανα ελευθερος να απαω τουρισμο?

τα περιεγραψα ολα ιδανικα,αλλα δεν γινεται αλλιως να μαθω.😂

Θα πληρώσεις την ρήτρα όμως.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Trikala_city είπε

Εχει εύκαιρο  κανείς το site όπου τσεκαρουμε αν ολοκληρώθηκε η αλλαγή παρόχου μέσω Δεδδηε??? Με το τελευταίο ψηφίο κλπ

κοιτάς το αποτέλεσμα να έχει +1 τελευταίο ψηφίο , είτε έχει λήξει είτε όχι

Και για να προλάβω γιατί όλο και κάποιος θα ρωτήσει  , για θέματα ΥΔΕ στο άλλο νήμα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/763296-επανέλεγχος-ηλεκτρικής-εγκατάστασης-και-υποβολή-νέας-υδε/?do=getNewComment

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, korakios είπε

κοιτάς το αποτέλεσμα να έχει +1 τελευταίο ψηφίο , είτε έχει λήξει είτε όχι

Και για να προλάβω γιατί όλο και κάποιος θα ρωτήσει  , για θέματα ΥΔΕ στο άλλο νήμα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/763296-επανέλεγχος-ηλεκτρικής-εγκατάστασης-και-υποβολή-νέας-υδε/?do=getNewComment

Είσαι κορυφή. Το τσεκαρα, όλα καλά ήρθα ΔΕΗ. 

Επεξ/σία από Trikala_city
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jimsomebody είπε

Μπήκα στο σταθερό (το έντερ, δεν ήθελα πάγιες εντολές κτλπ).... Θα πω για να βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ τη κοινότητα ότι μέχρι προχτές το ρολόι ήταν ακόμη στο όνομα του παππού που πέθανε επί ΠΑΣΟΚ (του ορθοδόξου). Ο πατέρας μου σαν κληρονόμος του σπιτιού δεν πήγε ποτέ να αλλάξει τη ΔΕΗ. Τα έκανα όλα από τη σελίδα της ΔΕΗ πανευκολα χωρίς πιστοποιητικό θανάτου κτλπ. Μόνο φωτογραφία της ταυτότητας του πατέρα μου και αποδεικτικό αφμ που κατέβασα από το τάξις σε pdf.  Σήμερα πήρα και τηλ να μου πουν αν προχωρήσει κανονικά το αίτημα και μου είπαν όλα οκ προχωράει και δεν χρειάζεται άλλο χαρτί ούτε θα πληρώσω καινούργια εγγύηση.  Μέχρι τώρα ήμουν στο κλασσικό πρόγραμμα γ1

Χωρίς Ε9; Ή συμβόλαιο ιδιοκτησίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, jimsomebody είπε

Μπήκα στο σταθερό (το έντερ, δεν ήθελα πάγιες εντολές κτλπ).... Θα πω για να βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ τη κοινότητα ότι μέχρι προχτές το ρολόι ήταν ακόμη στο όνομα του παππού που πέθανε επί ΠΑΣΟΚ (του ορθοδόξου). Ο πατέρας μου σαν κληρονόμος του σπιτιού δεν πήγε ποτέ να αλλάξει τη ΔΕΗ. Τα έκανα όλα από τη σελίδα της ΔΕΗ πανευκολα χωρίς πιστοποιητικό θανάτου κτλπ. Μόνο φωτογραφία της ταυτότητας του πατέρα μου και αποδεικτικό αφμ που κατέβασα από το τάξις σε pdf.  Σήμερα πήρα και τηλ να μου πουν αν προχωρήσει κανονικά το αίτημα και μου είπαν όλα οκ προχωράει και δεν χρειάζεται άλλο χαρτί ούτε θα πληρώσω καινούργια εγγύηση.  Μέχρι τώρα ήμουν στο κλασσικό πρόγραμμα γ1

 

Δεν χρειάζεται πιστοποιητικό θανάτου για την αλλαγή ονόματος γιατί αλλαγή ονόματος και νέο συμβόλαιο  έγινε... αρκεί το Ε9 η η αποδοχή κληρονομιάς.  Επίσης η εγγύηση στις online αιτήσεις (οπου προβλέπετε) έρχεται στον πρώτο λογαριασμό.

Πιστοποιητικό θανάτου και πλησιεστερων συγγενών θα χρειαστεί   αν ο τελικός λογαριασμός (θα είναι στο όνομα του θανόντα)  βγει επιστροφικός  και θελήσετε  να εισπράξετε το ποσό

Επεξ/σία από teot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, physnik said:

Χωρίς Ε9; Ή συμβόλαιο ιδιοκτησίας;

Μέχρι τώρα τίποτα. Δεν ξέρω αν θελήσουν να προσκομίσω τίποτα αργότερα αλλά το ρώτησα και αυτό και είπαν όχι . Επίσης ρώτησα πόση θα είναι η εγγύηση και είπαν δεν πληρώνω εγγύηση . Τι να σας πω θα μάθουμε σε ένα μήνα. Εντωμεταξυ ξέχασα να ρωτήσω αν γίνεται να μου έρχεται κάθε δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, motoboots είπε

Όχι, σημείωσε οτι θα περιμένεις την απόδοση της έκπτωσης στο λογαριασμό για να κλείσεις το θέμα.

Δηλαδή να πατήσω Απόρριψη Απάντησης και να γράψω νέο σχόλιο? Μήπως έτσι απορρίπτω την πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, toni31 said:

Δηλαδή να πατήσω Απόρριψη Απάντησης και να γράψω νέο σχόλιο? Μήπως έτσι απορρίπτω την πρόταση?

Μη πατάς τίποτα ακόμα. Περίμενε 10 μέρες κι αν δεν έχουν βγάλει λογαριασμό πάτα κόκκινο και γράψε ότι ακόμα περιμένεις...

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...