Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Πάλι τα μαγείρεψαν, αυτό είχα πει και εγώ.., μήπως να το τολμήσουμε;

Πήγα πράσινο με ένα τηλεφώνημα πριν λίγο. Θα δω τέλη του μηνός πάλι τι θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Raki-meze είπε

Πήγα πράσινο με ένα τηλεφώνημα πριν λίγο. Θα δω τέλη του μηνός πάλι τι θα κάνω.

Έχει φανεί η αλλαγή στο myΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προχθές σας τα έλεγα για τις εκπτώσεις της ΔΕΗ , αλλα βρήκα το μπελά μου. Όπως έχω πει ξανά, μετά από αίτημα που έκανα στη ΔΕΗ για τους "λάθος" υπολογισμούς έναντι αλλά και εκκαθαριστικού λογαριασμό, μου απάντησαν ότι θα βγει νέος με τις σωστές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιστορικό τιμών πάντως ήταν ξεκάθαρο για τις εκπτώσεις. 

Οι ειδικοί όροι αλλάζουν μόνο μετά από 6 μήνες και με ενημέρωση τουλάχιστον 60 μέρες πριν. 

17 minutes ago, Raki-meze said:

Πήγα πράσινο με ένα τηλεφώνημα πριν λίγο. Θα δω τέλη του μηνός πάλι τι θα κάνω.

Εγώ θα ξαναπήγαινα στο 4all. Μπορεί να είναι πάλι παράνομος ο όρος και να ξεμείνεις με σταθερή έκπτωση 35%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Έχει φανεί η αλλαγή στο myΔΕΗ?

Όχι ακόμα. Μου είπε μέχρι 3 εργάσιμες.

 

3 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Εγώ θα ξαναπήγαινα στο 4all. Μπορεί να είναι πάλι παράνομος ο όρος και να ξεμείνεις με σταθερή έκπτωση 35%.

Θα δω μέχρι τέλος του μήνα, αν ανεβαίνουν όλα πάλι , ίσως πάω online

 

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Καλά που πήγαμε online. Ξέφυγε το πράγμα με τα 15.5 λεπτά

Εντάξει, το πράσινο είναι 11,5 ημέρας και 10 νύχτας. Αλλά αν κάποιος δεν παρακολουθεί τα πράγματα, (πολύ εύκολα δηλαδή) ξεμένει στο κίτρινο με 10% ή 20% έκπτωση, άρα πληρώνει ακριβά την κιλοβατώρα. Καλά κάνατε όσοι πήγατε online , με τα 50€ δώρο έως τέλος του μήνα, αν μείνει αυτή η τιμή , είναι πολύ καλά (αν θες φυσικά να μην φύγεις από ΔΕΗ)

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, B. E. M. είπε

Καλησπέρα στην ομάδα!

σήμερα σε οικιακή παροχή στο my home online ήρθε έναντι λογαριασμός για 800 kWh ύψους 170€ διότι η παροχή έχει ενταχθεί στη μηνιαία καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ και λόγω αδυναμίας πρόσβασης σε οικοδομή «κέντρο διερχόμενων», έδωσε την εκτίμηση του!!!

μέχρι πρότινος στην Ουγκάντα που βρισκόμαστε μπορούσε ο πελάτης της ΔΕΗ μέσω της εφαρμογής να καταχωρήσει την ένδειξη κατανάλωσης του και να βγει ένας σωστός λογαριασμός! 
Παραδείγματος χάριν ο προηγούμενος με τη διαδικασία αυτή είχε έρθει 47€ για 200 kWh!

Κάλεσα και ΔΕΗ και δεδδηε και άκρη εννοείται δε βγαίνει … μου είπαν η μεν πρώτη να πληρώσω και να έρθει μετά πιστωτικό οι δε δεύτεροι/ απίθανοι να καταχωρήσω στο μέλλον εκεί τις μετρήσεις γιατί αυτοί μπορεί να κάνουν το ίδιο ξανά!

προς ενημέρωση όλων για το τι γίνεται! 

κανε αυτο που σου ειπα και σε αλλον φιλο.πανε σε ενα καταστημα και ζητα να αιτηθεις να γινει διορθωση στον λογαριασμο σου.την αιτηση θα την κανει υπαλληλος.σθνηθως η διαδικασια λεει να ερθει μεσα σε 15 μερες διορθωτικος.αν οχι θα ερθει στον επομενο.ομως καλο ειναι να κανεις αιτηση μην το αφησεις γιατι ετσι καλυπτεσαι οτι το ανεφερες.

καλο ειναι να βρειτε εναν υπαλληλο που να ειναι καλος και να εχετε μια στενη σχεση πελατη,ωστε να σας εξυπηρετει ευκολα.εγω ετσι κανω.και σε περιπτωσεις που κατι δυσκολεψει σνα διαδικασια ,κανουν και το παραπανω.

18 ώρες πριν, Sebu είπε

Καθολικη πληρωμη ολων των 4ολ ας μην ονειρευεται κανενας.

Θα κανουν μαλλον οτι και οι τραπεζες σε αντιστοιχες περιπτωσεις λχ παρανομων χρεωσεων = οσοι το παρουν χαμπαρι και διαμαρτυρηθουν θα τους τα γυρισουμε με επικυψεις. Η πλειονοτητα που δεν θα παρει χαμπαρι τιποτα ή δεν θα ασχοληθει, τους τα φαγαμε και απο δω παν και αλλοι, μπονους στα στελεχη που το σκεφτηκαν ετσι και βγαλαμε λεφτακια.

Οι εταιρειες ψοφανε για τετοιες καταστασεις ή για σκηνικα green pass και fix it που πρακτικα ειναι μια μορφη αυτασφαλισης κινδυνου. Ειδικα με το fix it μαζευει λεφτακια και αν προκυψει η αναγκη καλυπτει το κοστος του επαγγελματια, εχοντας προφανως κανει αναλυση και γνωριζοντας οτι οι ζημιες και τα αιτηματα θα ειναι πολυ λιγα σε σχεση με τα γκαφρα που παντελονιαζει καθε μηνα/ετος απο την υπηρεσια. Παιζει δηλαδη με τις πιθανοτητες και τη στατιστικη.

ειχα ξαναρωτησει.το fix it χρεωνεται? εγω πηρα τηλεφωνο και τους ειπα οτι δνε το βλεπω στο μπλε που επελξα και μου ειπαν οτι δεν το ενεργοποιησα.υπαρχει περιοτωση να χρεωθει μεσα στον λογαριασμο?

4 λεπτά πριν, Raki-meze είπε

Εντάξει, το πράσινο είναι 11,5 ημέρας και 10 νύχτας. Αλλά αν κάποιος δεν παρακολουθεί τα πράγματα, (πολύ εύκολα δηλαδή) ξεμένει στο κίτρινο με 10% ή 20% έκπτωση, άρα πληρώνει ακριβά την κιλοβατώρα. Καλά κάνατε όσοι πήγατε online , με τα 50€ δώρο έως τέλος του μήνα, αν μείνει αυτή η τιμή , είναι πολύ καλά (αν θες φυσικά να μην φύγεις από ΔΕΗ)

 

 

11,89 παρακαλω😛.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που έκαναν στη ΔΕΗ με το 4All είναι απαράδεκτο. Δηλαδή οι παλιοί πελάτες θα πληρώσουν τα μαλιοκέφαλα τους, αν δεν το πάρουν χαμπάρι. Κακές τακτικές ιδιωτών. 

Επεξ/σία από motoboots
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, motoboots είπε

Αυτό που έκαναν στη ΔΕΗ με το OnLine είναι απαράδεκτο. Δηλαδή οι παλιοί πελάτες θα πληρώσουν τα μαλιοκέφαλα τους, αν δεν το πάρουν χαμπάρι. Κακές τακτικές ιδιωτών. 

1 στους 10 τα ξέρουν αυτά ναι. Ούτε κοιτάνε τι πρόγραμμα έχουν μετά τρέχουν και ρωτάνε γιατί με ήρθε υπέρογκο λογαριασμός. Εγώ πήγα 5 παροχές σε Online σε άτομα που δεν είχαν ιδέα. Όσοι ξέρουν αν βοηθάνε φίλους συγγενείς κάτι θα γίνει αλλιώς οι περισσότεροι θα πληρώσουν την kw πολύ ακριβά φέτος το καλοκαίρι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, doomnx είπε

Εν τω μεταξύ στο site της ΡΑΕ  🤡

37EaMAg.png

το γράφουν απλά και ξεδιάντροπα ...για τον Ιούνιο , δλδ άλλη θα είναι τον Ιούλιο 🤪...αφού συμφωνεί ο σεβάσμιος ελεγκτικός φορέας τι να πούμε οι κοινοί θνητοί ,δε μας πέφτει λόγος ....

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

το γράφουν απλά και ξεδιάντροπα ...για τον Ιούνιο , δλδ άλλη θα είναι τον Ιούλιο 🤪...αφού συμφωνεί ο σεβάσμιος ελεγκτικός φορέας τι να πούμε οι κοινοί θνητοί ,δε μας πέφτει λόγος ....

Θέλω πολύ αφενός να δω τους λογιαρασμούς που θα στείλει στους παλιούς για Ιούνιο και αφετέρου κάποιον σοβαρό δημοσιογράφο να το κάνει θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...