Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Sebu είπε

Και ορισμενοι στραφηκαν στη ΡΑΕ και καλα εκαναν και δικαιωθηκαν.

Ποιος δικαιώθηκε; Έχεις δει κάποιο λογαριασμό διορθωτικό που να επιστρέφει τη διαφορά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για τα αγροτικα προγραμματα GAIA τη γνωμη εχετε? Εκανα αιτηση για μια παροχη πριν 2 ωρες βλεπω λογικες τιμες για μια καταναλωση των 10000kw το χρονο. Εχω ακομα μια παροχη εκει γινονται 40000kw το χρονο καταναλωση αλλα δεν ξερω τι θα κανω. Η διορια ειναι μεχρι 26/6 μετα τελος και μενει το κλασικο αγροτικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδόθηκε ο πρώτος μου λογαριασμός σε ΔΕΗ στο πρόγραμμα myhome4all για το διάστημα 30 Απριλίου - 27 Μαιου

Θυμάται κανείς εάν τότε ετρεχε το προμο με τα 50 ευρώ δώρο στο πρώτο λογαριασμό? Γιατί 50 ευρώ δεν βλέπω πουθενά :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, doomnx said:

Ποιος δικαιώθηκε; Έχεις δει κάποιο λογαριασμό διορθωτικό που να επιστρέφει τη διαφορά;

Οχι απλα σχολια συμφορουμιτων και τριτων εκτος, οτι η ΔΕΗ τους απαντησε εγγραφως οτι θα διορθωθει σε επομενο λογαριασμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, CptBill είπε

Εκδόθηκε ο πρώτος μου λογαριασμός σε ΔΕΗ στο πρόγραμμα myhome4all για το διάστημα 30 Απριλίου - 27 Μαιου

Θυμάται κανείς εάν τότε ετρεχε το προμο με τα 50 ευρώ δώρο στο πρώτο λογαριασμό? Γιατί 50 ευρώ δεν βλέπω πουθενά :(

Το δώρο που αναφέρεις είναι για το online , όχι για το 4all

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Sebu είπε

Οχι απλα σχολια συμφορουμιτων και τριτων εκτος, οτι η ΔΕΗ τους απαντησε εγγραφως οτι θα διορθωθει σε επομενο λογαριασμο.

Από το «θα διορθωθεί» μέχρι καθολική πληρωμή όλων πελατών 4All είναι μακρύς ο δρόμος.

Οι κινήσεις τους μέχρι στιγμής δεν μου δείχνουν ότι θα υιοθετήσουν fix έκπτωση, το αντίθετο μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, Arkin said:

Για τα αγροτικα προγραμματα GAIA τη γνωμη εχετε? Εκανα αιτηση για μια παροχη πριν 2 ωρες βλεπω λογικες τιμες για μια καταναλωση των 10000kw το χρονο. Εχω ακομα μια παροχη εκει γινονται 40000kw το χρονο καταναλωση αλλα δεν ξερω τι θα κανω. Η διορια ειναι μεχρι 26/6 μετα τελος και μενει το κλασικο αγροτικο. 

Λέει έχει 10 χρόνια δέσμευση. Ρήτρα αποχώρησης έχει 70 ευρώ για φυσικά πρόσωπα και 700 ευρώ για νομικά πρόσωπα. Αν θεωρείσαι φυσικό πρόσωπο φαίνεται πως αξίζει. Αν θεωρείσαι νομικό πρόσωπο ίσως να χρειαστεί να το σκεφτείς λίγο παραπάνω. Καλή τιμή kwh έχει πάντως. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φίλο ρωτάω: το myHome Online της ΔΕΗ διατηρεί ακόμα τις τιμές που αναγράφονται;

Η:0.123/Ν:0.113/3.5€

Το ρωτάω γιατί οι μνήμες απο τις παλιές κομπίνες της ΔΕΗ είναι ακόμα έντονες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
16 ώρες πριν, Arkin είπε

Για τα αγροτικα προγραμματα GAIA τη γνωμη εχετε? Εκανα αιτηση για μια παροχη πριν 2 ωρες βλεπω λογικες τιμες για μια καταναλωση των 10000kw το χρονο. Εχω ακομα μια παροχη εκει γινονται 40000kw το χρονο καταναλωση αλλα δεν ξερω τι θα κανω. Η διορια ειναι μεχρι 26/6 μετα τελος και μενει το κλασικο αγροτικο. 

 

 

Και εγω 2 αγροτικες παροχες εχω με περιπου 35000kw καταναλωση, αν και φετος θα τις ξεπερασω λογο καιρου.

Ειπαν οτι δεν θα ξαναδωσουν κρατικη επιδοτηση και η αληθεια ειναι οτι με κρατικη επιδοτηση περσι η kw μου βγηκε περιπου 15 λεπτα. Με ρητρα αποχωρησης στα 70 ευρω και κλειστη τιμη για 2 χρονια στα .093 λεπτα εγω εκανα τις αιτησης απο αρχες Μαιου και με εβαλαν. Τουλαχιστον για δυο χρονια θα εχω το κεφαλι μου υσηχο.

 

Δεν γραφω αλλα σας διαβαζω και σε αυτο το νημα και στους εναλακτικους. Σας ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες που εχεται δωση ολα τα παιδια και ολη την δουλεια που κανεται! 

 

ΥΓ ξεχασα να αναφερω οτι η τιμη ιουνιου για το αγροτικο χωρις συμβολαιο ειναι στα  .11858, και εχουν βαλει κ σε αυτη 35% εκπτωση. Δεν ξερω αν το ειδες.

Επεξ/σία από MadMax01
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tasos είπε

Για φίλο ρωτάω: το myHome Online της ΔΕΗ διατηρεί ακόμα τις τιμές που αναγράφονται;

Η:0.123/Ν:0.113/3.5€

Το ρωτάω γιατί οι μνήμες απο τις παλιές κομπίνες της ΔΕΗ είναι ακόμα έντονες

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MadMax01 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Και εγω 2 αγροτικες παροχες εχω με περιπου 35000kw καταναλωση, αν και φετος θα τις ξεπερασω λογο καιρου.

Ειπαν οτι δεν θα ξαναδωσουν κρατικη επιδοτηση και η αληθεια ειναι οτι με κρατικη επιδοτηση περσι η kw μου βγηκε περιπου 15 λεπτα. Με ρητρα αποχωρησης στα 70 ευρω και κλειστη τιμη για 2 χρονια στα .093 λεπτα εγω εκανα τις αιτησης απο αρχες Μαιου και με εβαλαν. Τουλαχιστον για δυο χρονια θα εχω το κεφαλι μου υσηχο.

 

Δεν γραφω αλλα σας διαβαζω και σε αυτο το νημα και στους εναλακτικους. Σας ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες που εχεται δωση ολα τα παιδια και ολη την δουλεια που κανεται! 

 

ΥΓ ξεχασα να αναφερω οτι η τιμη ιουνιου για το αγροτικο χωρις συμβολαιο ειναι στα  .11858, και εχουν βαλει κ σε αυτη 35% εκπτωση. Δεν ξερω αν το ειδες.

Ωραιος θα κανω σημερα αιτηση και στη δευτερ παροχη. Πρακτικα μετα τα 2 χρονια ειναι το 1/3 καταναλωσης 0.09 λεπτα και τα αλλα 2/3 οπως πηγαινει παμε οπου θελουμε ακομα και σε αλλο παροχο. Το 10αρικο το μηνα παγιο βγαινει απο τη μεγαλη καταναλωση και αποσβενεται σχεδον αμεσα. Καποτε αγροτικο πληρωναμε 6 λεπτα εβγαινε 9 με ολα μεσα σημερα λεμε καλα τα 0.098 λεπτα. Εκει μας φτασανε αλλα και τι να κανεις. Ειχα σκεφτει για μοναδα φωτοβολταικων αλλα με τους γυφτους φοβασαι να φτιαξεις κατι τετοιο σε απομερο μερος μακρια απο χωρια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκε μολις το προγραμμα Γαια πολυ γρηγοροι εκει στη ΔΕΗ.

Ερωτηση αν καποιος γνωριζει. Γινεται αλλαγη ονοματος σε αγροτικη παροχη online? Στο καταστημα ζητανε ενα σωρο χαρτουρα και δεν θελουν να βοηθησουν. Μπηκα στο econtract της δεη για την αλλαγη αλλα εκει στην κατηγορια επαγγελματικου δραστηριοτητα δεν ξερω τι να βαλω δεν εχεις αγροτικες εκμεταλλευσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα!

σήμερα σε οικιακή παροχή στο my home online ήρθε έναντι λογαριασμός για 800 kWh ύψους 170€ διότι η παροχή έχει ενταχθεί στη μηνιαία καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ και λόγω αδυναμίας πρόσβασης σε οικοδομή «κέντρο διερχόμενων», έδωσε την εκτίμηση του!!!

μέχρι πρότινος στην Ουγκάντα που βρισκόμαστε μπορούσε ο πελάτης της ΔΕΗ μέσω της εφαρμογής να καταχωρήσει την ένδειξη κατανάλωσης του και να βγει ένας σωστός λογαριασμός! 
Παραδείγματος χάριν ο προηγούμενος με τη διαδικασία αυτή είχε έρθει 47€ για 200 kWh!

Κάλεσα και ΔΕΗ και δεδδηε και άκρη εννοείται δε βγαίνει … μου είπαν η μεν πρώτη να πληρώσω και να έρθει μετά πιστωτικό οι δε δεύτεροι/ απίθανοι να καταχωρήσω στο μέλλον εκεί τις μετρήσεις γιατί αυτοί μπορεί να κάνουν το ίδιο ξανά!

προς ενημέρωση όλων για το τι γίνεται! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, B. E. M. είπε

Καλησπέρα στην ομάδα!

σήμερα σε οικιακή παροχή στο my home online ήρθε έναντι λογαριασμός για 800 kWh ύψους 170€ διότι η παροχή έχει ενταχθεί στη μηνιαία καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ και λόγω αδυναμίας πρόσβασης σε οικοδομή «κέντρο διερχόμενων», έδωσε την εκτίμηση του!!!

μέχρι πρότινος στην Ουγκάντα που βρισκόμαστε μπορούσε ο πελάτης της ΔΕΗ μέσω της εφαρμογής να καταχωρήσει την ένδειξη κατανάλωσης του και να βγει ένας σωστός λογαριασμός! 
Παραδείγματος χάριν ο προηγούμενος με τη διαδικασία αυτή είχε έρθει 47€ για 200 kWh!

Κάλεσα και ΔΕΗ και δεδδηε και άκρη εννοείται δε βγαίνει … μου είπαν η μεν πρώτη να πληρώσω και να έρθει μετά πιστωτικό οι δε δεύτεροι/ απίθανοι να καταχωρήσω στο μέλλον εκεί τις μετρήσεις γιατί αυτοί μπορεί να κάνουν το ίδιο ξανά!

προς ενημέρωση όλων για το τι γίνεται! 

Σε μεταφορά από άλλο πάροχο προς ΔΕΗ, σε γνωστό, εκδόθηκε ο πρώτος λογαριασμός (Ιανουαρίου) έναντι (καθώς από Φεβρουάριο και μετά μπήκαν στην μηνιαία τηλεμέτρηση), αξίας σχεδόν 200€ χωρίς φυσικά να υπάρχουν τέτοιες καταναλώσεις ούτε πέρσι (το ποσό τελείως αυθαίρετο), απλά τον άφησαν απλήρωτο και πλήρωσαν τον επόμενο που ήταν εκκαθαριστικός.., αν οι προηγούμενοι λογαριασμοί είναι κανονικά εξοφλημένοι, μην τον πληρώσεις και πλήρωσε τον επόμενο (λογικά εκκαθαριστικό).., δεν θα σου κόψουν ρεύμα για 1 λογαριασμό..Τώρα επειδή έχεις βάλει πάγια φαντάζομαι λόγω online, μην αφήσεις καθόλου χρήματα στην κάρτα τη μέρα που λήγει ο λογαριασμός ώστε να μην τα τραβήξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, B. E. M. said:

Καλησπέρα στην ομάδα!σήμερα σε οικιακή παροχή στο my home online ήρθε έναντι λογαριασμός για 800 kWh

Ζάχαρη... κάθε μήνα δηλαδή αν δε λάβουν μέτρηση, τόσο θα βαράνε στον έναντι;

Πάρε τον ΔΕΔΔΗΕ στο 8004004000 και ρώτα πότε είναι το επόμενο παράθυρο καταχώρησης στο mydeddie app, ώστε να δώσεις εκεί ένδειξη και να χρησιμοποιηθεί σε περίπτωση που δεν έρθουν πάλι οι βλάκες για επιτόπια.

Το κακό με το online είναι ότι σε πετάνε εκτός προγράμματος αν ξηλώσεις τη πάγια. Επίσης αν αδειάσεις τον λογαριασμό και η οφειλή μείνει απλήρωτη, και πάλι μπορεί να σε πετάξουν εκτός προγράμματος λόγω αποτυχημένων προσπαθειών. Βέβαια γι'αυτό το θέμα ο κάθε υπάλληλος λέει το μακρύ του και το κοντό του.

Κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να τσεκάρεις στο mydeddie app το ιστορικό κατανάλωσης (μετρήσεις --> στατιστικά καταναλώσεων). Αν δε προκύπτει από πουθενά μέσος όρος 800kw το μήνα στο ιστορικό, τράβα screenshot και κάνε αίτημα αμφισβήτησης στο myrae κατά ΔΕΗ και ΔΕΔΔΗΕ. Γιατί υποτίθεται ότι οι έναντι κατά προσέγγιση λογαριασμοί βγαίνουν βάσει ιστορικού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...