Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, lsk1977 είπε

Η έκπτωση είναι 20% για πελάτες που έχουν κάνει ενεργοποίηση μέχρι 29/2/24. Υπάρχει pdf με τις τιμές και το ποσοστό έκπτωσης στο site της ΔΕΗ. 

 

https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:EU:d0f30727-0932-44ce-8e8e-0a49b396bcfe

Το PDF αυτό δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Η έκπτωση στο 4All είναι μηνιαία και κυμαινόμενη όπως στο Γ1 και το διευκρίνησαν περισσότερο στους νέους ειδικούς όρους.

46 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Συγνωμη, τι αυξηση ειναι αυτη στο 4all στις ΤΕΛΙΚΕΣ τιμες προμηθειας ανα κιλοβατωρα απο Μαϊο σε Ιουνιο; 

image.png.0af99fdb2e08d083eee10bdd72fe97b8.png

 

Ημερας απο 9.6 λεπτα παει στα 15.33;

Νυχτας απο 7,3λεπτα παει 13 λεπτα;

70-75% αυξηση τιμης προμηθειας; Βλεπω καλα;

Η έκπτωση Ιουνίου είναι 35% επίσης βασικής τιμής προμήθειας για νέους και υφιστάμενους πελάτες και η αύξηση σε σχέση με την τιμή Μαΐου είναι 18,6%, όπως θα δεις στο ιστορικό τιμών στο εξέλ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Τότε περιμένεις  να λήξει η προσφορά.. Και πας ξανά.. 

και καλα μου ειπε οτι ειναι μερος του προγραμματος και δε μπορω να το βγαλω γενικα. Οποιος το απενεργοποίησε εγινε με αιτηση η του το εκαναν αμεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, macoc162 είπε

και καλα μου ειπε οτι ειναι μερος του προγραμματος και δε μπορω να το βγαλω γενικα. Οποιος το απενεργοποίησε εγινε με αιτηση η του το εκαναν αμεσα;

Μετά την πάροδο του χρόνου δωρεάν χορήγησης, απενεργοποίηση σε κατάστημα, άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pdf ειναείναι διαθέσιμο στο site της Δεη. Έχει 3 κατηγορίες πελατών. Αναλόγως πότε έγινε πελάτης κάποιος έχει και διαφορετική έκπτωση.  Και γιατί είχα και εγώ περίεργες έκπτωσης σε 2 έναντι και 1 εκκαθαριστικό λογαριασμό,  έκανα αίτημα και έλαβα τη παρακάτω απάντηση " Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι η αναφορά σας ελέγχθηκε απο το αρμόδιο τμήμα και στο προσεχές διάστημα θα ακολουθήσει διόρθωση σχετικά με την έκπτωση. Απολογούμαστε για τη ταλαιπωρία και την αναστάτωση που δημιουργήθηκε. "

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, lsk1977 είπε

Το pdf ειναείναι διαθέσιμο στο site της Δεη. Έχει 3 κατηγορίες πελατών. Αναλόγως πότε έγινε πελάτης κάποιος έχει και διαφορετική έκπτωση.  Και γιατί είχα και εγώ περίεργες έκπτωσης σε 2 έναντι και 1 εκκαθαριστικό λογαριασμό,  έκανα αίτημα και έλαβα τη παρακάτω απάντηση

" Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι η αναφορά σας ελέγχθηκε απο το αρμόδιο τμήμα και στο προσεχές διάστημα θα ακολουθήσει διόρθωση σχετικά με την έκπτωση. Απολογούμαστε για τη ταλαιπωρία και την αναστάτωση που δημιουργήθηκε. "

Ή λένε μπαρούφες γιατί δεν έχουν καταλάβει τόσο καιρό το τι κάνανε ή τώρα εφαρμόζουν τη νομοθεσία

Σε κάθε περίπτωση μπάχαλο το κάνανε , στο αέριο είχαν μοιράσει 50ρικα αποζημίωσης λόγω χαμηλής ποιότητας υπηρεσιών  , κυνηγήστε το αν είναι ...

3 ώρες πριν, Stavmitsos είπε

Μιας και μόλις έληξε η υπόθεση μέσω ΡΑΕ καθότι η ΔΕΗ επέμενε στην χρέωση ρήτρας αποχώρησης, σας παραθέτω την απάντηση: 

Σε απάντηση της υπ’ αριθμό ΧΧΧΧ ηλεκτρονικής αναφοράς, σχετικά με την παροχή με αριθμό ΧΧΧΧΧ σας αναφέρουμε ότι έχουμε προχωρήσει σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες προς διόρθωση του λογαριασμού σας.

Σας αναφέρουμε ότι στις 30.05.2024 εκδόθηκε νέος έκτακτός λογαριασμός στον οποίο έχει πραγματοποιηθεί πίστωση του ποσού 100,00 € το οποίο αφορά την λανθασμένη χρέωση πρόωρης ρήτρας αποχώρησης κατόπιν αιτήματός υπαναχώρησης.

Καθώς η παροχή είναι ανενεργή έχετε την δυνατότητα να λάβετε το πιστωτικό ποσό σε προσωπικό τραπεζικό σας λογαριασμό.

Σας αναφέρουμε ότι η διαδικασία επιστροφής του ποσού σε τραπεζικό λογαριασμό ή της μεταφοράς σε ενεργή παροχή στα προσωπικά σας στοιχεία, πραγματοποιείται μέσω αιτήματος στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ Α.Ε. https://www.dei.gr/el/

Συγκεκριμένα στο πεδίο Υποστήριξη και επικοινωνία θα επιλέξετε το πεδίο «Επιστροφή Χρημάτων μέσω IBAN»

Μέσα από γραπτό μήνυμα στο ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο, θα ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αιτήματός σας και την υλοποίηση του.

Τέλος, θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε, ότι στόχος μας παραμένει η συνεχής βελτίωση των υπηρεσιών μας, καθώς και η βελτίωση της εμπειρίας εξυπηρέτησης των πελατών μας.

 

πάλι καλά , ευχαριστούμε για την ενημέρωση

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας πήρε και εσάς η ΔΕΗ να σας πουλήσει το σταθερό myhomeOnline με το τυράκι των 50ε έκτπωση? έχω πράσινο αυτή τη στιγμή με κατανάλωση ~160kwh τον μήνα και δεν ξέρω αν αξίζει η αλλαγή

 

Αν είναι να πάω από 160*12*0.10,8 = 207.36 (προ φπα προ χρεώσεων) + 5ε παγιο /μήνα =60

σε 

160*12*=236.16 μειων τα 50 της έκτπωσης ίσως να αξίζει,  + 3,5ε πάγιο/μήνα = 42

Με βάση τα παραπάνω βλέπω οτι με συμφέρει

αλλά διάβασα  κάτι για χρεώσεις greenpass και αλλαγη τιμής ανα μήνα και με μπερδέψατε. δεν ειναι σταθερό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgeps21 είπε

αλλά διάβασα  κάτι για χρεώσεις greenpass και αλλαγη τιμής ανα μήνα και με μπερδέψατε. δεν ειναι σταθερό?

σταθερό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με καταναλωση κατα  μ.ο 370kwh το μηνα (270 ημ.+90 νυχτ) συμφερει να παω στο online  απο elpedison ειδικο ; ειναι η παροχη των γονιων και σκεφτομαι να τους βαλω σε ενα σταθερο .

ΥΓ. Αληθεια γιατι δεν βλεπω το προγραμμα αυτο στο excel  του @doomnx ;

Επεξ/σία από tengai34
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tengai34 είπε

ΥΓ. Αληθεια γιατι δεν βλεπω το προγραμμα αυτο στο excel  του @doomnx ;

εκεί είναι

1 ώρα πριν, tengai34 είπε

Με καταναλωση κατα  μ.ο 370kwh το μηνα (270 ημ.+90 νυχτ) συμφερει να παω στο online  απο elpedison ειδικο ; ειναι η παροχη των γονιων και σκεφτομαι να τους βαλω σε ενα σταθερο .

ανάλογα τι πιστεύεις πως θα κυμανθεί η χοντρική , δεν έχουμε κρυστάλλινη γυάλα , κλείσε σταθερό για να μην ασχολείσαι , εκτός αν μαζεύεις δώρα (το γνωστό τουρισμό που κάνουμε στο άλλο νήμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος παροχής και χρεωστικής ή πιστωτικής πρέπει να είναι το ίδιο άτομο για πάγια εντολή;

Η μάνα μου δεν έχει κάρτα, δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, lsk1977 είπε

Το pdf ειναείναι διαθέσιμο στο site της Δεη. Έχει 3 κατηγορίες πελατών. Αναλόγως πότε έγινε πελάτης κάποιος έχει και διαφορετική έκπτωση.  Και γιατί είχα και εγώ περίεργες έκπτωσης σε 2 έναντι και 1 εκκαθαριστικό λογαριασμό,  έκανα αίτημα και έλαβα τη παρακάτω απάντηση " Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι η αναφορά σας ελέγχθηκε απο το αρμόδιο τμήμα και στο προσεχές διάστημα θα ακολουθήσει διόρθωση σχετικά με την έκπτωση. Απολογούμαστε για τη ταλαιπωρία και την αναστάτωση που δημιουργήθηκε. "

Άμα λάβεις ποτέ την έκπτωση να μας πεις. Απαντήσεις αυτόματες δίνουν πολλές.

Το PDF μέχρι και τον Απρίλιο ήταν άλλο. Έχει 2 μήνες που ανεβαίνει λάθος.

2 ώρες πριν, tengai34 είπε

Με καταναλωση κατα  μ.ο 370kwh το μηνα (270 ημ.+90 νυχτ) συμφερει να παω στο online  απο elpedison ειδικο ; ειναι η παροχη των γονιων και σκεφτομαι να τους βαλω σε ενα σταθερο .

ΥΓ. Αληθεια γιατι δεν βλεπω το προγραμμα αυτο στο excel  του @doomnx ;

Το είχα βγάλει για λίγο. Τώρα έχω και Enter και Online.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Alexcxvtr είπε

Κάτοχος παροχής και χρεωστικής ή πιστωτικής πρέπει να είναι το ίδιο άτομο για πάγια εντολή;

Η μάνα μου δεν έχει κάρτα, δυστυχώς.

Δε τους νοιάζει σε ποιο όνομα θα είναι η κάρτα απλά να έχει λεφτά μέσα για να πληρώσετε για αυτή τη παροχή που θες 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, doomnx είπε

Η έκπτωση Ιουνίου είναι 35% επίσης βασικής τιμής προμήθειας για νέους και υφιστάμενους πελάτες και η αύξηση σε σχέση με την τιμή Μαΐου είναι 18,6%, όπως θα δεις στο ιστορικό τιμών στο εξέλ μου.

Αυτο που λες αφορα μηπως οσους ηρθαν ΔΕΗ τις τελευταιες 2 ημερες, δηλαδη κανεναν στην πραξη, μονο οσους πανε απο εδω και περα; Μιλας για το τελευταιο πινακακι μηπως, που λεει για οσους υπεγραψαν απο 1-6-2024;

Οσοι πηγαν τους 3 τελευταιους μηνες θα πληρωνουν 70-75% ακριβοτερα τον Ιουνιο απο Μαιο. Μονο 10% η εκπτωση, οχι 35 που λες. 15.33 λεπτα της ημερας και 13 λεπτα νυχτας! Οι τιμες αυτες ειναι οι αναφερομενες ως τελικες. Αυτο τουλαχιστον λεει το pdf της ΔΕΗ που ειναι τωρα αναρτημενο. Καλο θα ηταν να διορθωσεις το excel σου επομενως, εκτος αν δεν ισχυει το pdf που εχει αναρτησει η ΔΕΗ, δεν ξερω που βρισκεις τα δεδομενα που χρησιμοποιεις, φανταζομαι στα επισημα αναρτημενα pdf των παροχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...