Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Pirate0 είπε

Καλημέρα ομάδα.. Με το green pass τι παίζει ; Πως απενεργοποιείται όταν περάσουν οι δωρεάν μήνες;

Διάβασα γενικά πολλά παράπονα από κόσμο που δυσκολεύεται να το απενεργοποιήσει. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Πας σε ένα κατάστημα και σε δυο λεπτά απενεργοποιείται αυτό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, energy52 είπε

Παιδια για 4500kw/ετος τι προτεινετε enter or online? Προκειται για την παροχη στο πατρικο που το 1/3 ισως κ λιγο παραπανω ειναι νυχτα..

Αν μπορείς να κάνεις το Online γιατί να κάνεις το Enter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, doomnx είπε

Αν μπορείς να κάνεις το Online γιατί να κάνεις το Enter?

Γιατι θελει χρεωστικη καρτα για να κανω παγια εντολη και δεν εχω τα στοιχεια τωρα...

Βασικα αν μεινει απληρωτος ενας λογαριασμος, ακυρωνει το προγραμμα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ληγει το 4all μου και αναρωτιεμαι, με βαση και τις τελευταιες ενημερωσεις για εκπτωση, να κανω ανανεωση στο 4all ή να παω στο σταθερο online;

Δεν εχω προβλημα να βαλω παγια εντολη αλλα εχω μετρια προς υψηλη καταναλωση ΚΒ (800kv Μ.Ο. ανα μηνα) και νυχτερινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, energy52 είπε

Γιατι θελει χρεωστικη καρτα για να κανω παγια εντολη και δεν εχω τα στοιχεια τωρα...

Βασικα αν μεινει απληρωτος ενας λογαριασμος, ακυρωνει το προγραμμα;

 

Άρα δεν μπορείς να κάνεις το Online και θα κάνεις το Enter. Δεν υπάρχει δίλημμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 Ιουνίου ήρθε το email για το μπλε συμβόλαιο, για τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

 

Τα έκανα όλα μια χαρά, μου ήρθε νέο email με άλλο σύνδεσμο, ότι η διαδικασία είναι προς ολοκλήρωση και έλεγχο των δικαιολογητικών, και ότι μπορώ να παρακολουθώ την εξέλιξή της μέσω του συνδέσμου. 

Αλλά, ο σύνδεσμος δεν ανοίγει, βγάζει μήνυμα σφάλματος και ότι η διαδικασία θα πρέπει να επαναληφθεί. Δεν ανοίγει όμως και ο σύνδεσμος του πρώτου email για να ξανακάνω την διαδικασία, βγάζει το ίδιο μήνυμα. 

 

Ακόμα ελέγχουν και θέλει μερικές ημέρες ή πράγματι πήγε κάτι στραβά;, Ποιός ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannhsg είπε

Ρε παιδια ληγει το 4all μου και αναρωτιεμαι, με βαση και τις τελευταιες ενημερωσεις για εκπτωση, να κανω ανανεωση στο 4all ή να παω στο σταθερο online;

Δεν εχω προβλημα να βαλω παγια εντολη αλλα εχω μετρια προς υψηλη καταναλωση ΚΒ (800kv Μ.Ο. ανα μηνα) και νυχτερινο.

Να πας στο online. Θα πληρώνεις όσο πλήρωνες τους τελευταίους μήνες και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν συμβεί καμία στραβή τους επόμενους μήνες, που θα συμβεί, θα πληρώνεις τα μαλιοκέφαλα σου με την υψηλή κατανάλωση που έχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, doomnx είπε

Κάθε μήνα η έκπτωση αλλάζει όπως στο Γ1.

Η έκπτωση είναι 20% για πελάτες που έχουν κάνει ενεργοποίηση μέχρι 29/2/24. Υπάρχει pdf με τις τιμές και το ποσοστό έκπτωσης στο site της ΔΕΗ. 

 

https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:EU:d0f30727-0932-44ce-8e8e-0a49b396bcfe

Επεξ/σία από lsk1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, takoulou είπε

Πας σε ένα κατάστημα και σε δυο λεπτά απενεργοποιείται αυτό.. 

πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του προγράμματος.

Μου λέει κάνε εσύ βέβαια αίτηση και γράψε πως σε ενημέρωσα και ότι γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2024 στις 4:02 ΜΜ, dasnowy είπε

Για να πέρασε στη ΔΕΗ, ή έκανε άμεση έναρξη οπότε και έχασε το δικαίωμα υπαναχωρησης αφού άλλαξε ο προμηθευτής ή πέρασαν οι 14 μέρες οπότε δεν έχει δικαίωμα υπαναχωρησης. Αν δεν επιλέξεις άμεση έναρξη τότε το αίτημα πάει στο παλιό πάροχο μετά τις 14 μέρες. Δεν ξέρει ότι φεύγεις αν δεν περάσουν οι 14 μέρες. 

Τα παραθυράκια με την υπαναχωρηση έμειναν μόνο στις τηλεπικοινωνιες που αν επιλέξεις άμεση έναρξη ο πρώην πάροχος έχει περιθώριο λίγες ώρες μέχρι να ολοκληρωθούν οι εργασίες αλλαγής παρόχου. 

Μιας και μόλις έληξε η υπόθεση μέσω ΡΑΕ καθότι η ΔΕΗ επέμενε στην χρέωση ρήτρας αποχώρησης, σας παραθέτω την απάντηση: 

Σε απάντηση της υπ’ αριθμό ΧΧΧΧ ηλεκτρονικής αναφοράς, σχετικά με την παροχή με αριθμό ΧΧΧΧΧ σας αναφέρουμε ότι έχουμε προχωρήσει σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες προς διόρθωση του λογαριασμού σας.

Σας αναφέρουμε ότι στις 30.05.2024 εκδόθηκε νέος έκτακτός λογαριασμός στον οποίο έχει πραγματοποιηθεί πίστωση του ποσού 100,00 € το οποίο αφορά την λανθασμένη χρέωση πρόωρης ρήτρας αποχώρησης κατόπιν αιτήματός υπαναχώρησης.

Καθώς η παροχή είναι ανενεργή έχετε την δυνατότητα να λάβετε το πιστωτικό ποσό σε προσωπικό τραπεζικό σας λογαριασμό.

Σας αναφέρουμε ότι η διαδικασία επιστροφής του ποσού σε τραπεζικό λογαριασμό ή της μεταφοράς σε ενεργή παροχή στα προσωπικά σας στοιχεία, πραγματοποιείται μέσω αιτήματος στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ Α.Ε. https://www.dei.gr/el/

Συγκεκριμένα στο πεδίο Υποστήριξη και επικοινωνία θα επιλέξετε το πεδίο «Επιστροφή Χρημάτων μέσω IBAN»

Μέσα από γραπτό μήνυμα στο ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο, θα ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αιτήματός σας και την υλοποίηση του.

Τέλος, θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε, ότι στόχος μας παραμένει η συνεχής βελτίωση των υπηρεσιών μας, καθώς και η βελτίωση της εμπειρίας εξυπηρέτησης των πελατών μας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, macoc162 είπε

πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του προγράμματος.

Μου λέει κάνε εσύ βέβαια αίτηση και γράψε πως σε ενημέρωσα και ότι γίνει

Τότε περιμένεις  να λήξει η προσφορά.. Και πας ξανά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, doomnx είπε

Άρα δεν μπορείς να κάνεις το Online και θα κάνεις το Enter. Δεν υπάρχει δίλημμα.

γιατι εβγαλες το ονλινε απο το χλ ? δε το βαζεις και αυτο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συγνωμη, τι αυξηση ειναι αυτη στο 4all στις ΤΕΛΙΚΕΣ τιμες προμηθειας ανα κιλοβατωρα απο Μαϊο σε Ιουνιο; 

image.png.0af99fdb2e08d083eee10bdd72fe97b8.png

 

Ημερας απο 9.6 λεπτα παει στα 15.33;

Νυχτας απο 7,3λεπτα παει 13 λεπτα;

70-75% αυξηση τιμης προμηθειας; Βλεπω καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μειναν ιδιες οι τιμες στο online και τον ιουνιο? προλαβαινουμε ακομα γιατι βλεπω ναρχεται μπορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...