Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, dimostr είπε

Εαν ήσουν ήδη στη ΔΕΗ και απλά έκανες αλλαγή προγράμματος τότε δε περιμένεις τίποτα η αλλαγή γίνεται άμεσα και μπορείς να το δεις στην εφαρμογή που έχει αλλάξει το πρόγραμμα σου 

ρισκο δεν υπάρχει είσαι σε ένα σταθερό πρόγραμμα 

Ρίσκο από την άποψη να πέσουν παρα πολύ οι τιμές των κυμαινομενων. ΔΕΗ ήμουν και πριν στο πράσινο. Σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, allifora είπε

Ρίσκο από την άποψη να πέσουν παρα πολύ οι τιμές των κυμαινομενων. ΔΕΗ ήμουν και πριν στο πράσινο. Σε ευχαριστώ 

Εαν βάλεις κάτω τα νούμερα είναι τόσο μικρές οι διάφορες που στη τελική δεν αξίζει και το κόπο να αγχώνετε κάποιος , πρέπει να πάμε σε μεγάλες καταναλώσεις >900/μηνα και για πολλούς μήνες έχοντας και νυχτερινό για να κάθετε κάποιος και να μετράει τα ευρώ που θα γλιτώνει εφόσον η ΔΕΗ συνεχίζει να κάνει μεγάλες προσαρμοσμένες εκπτώσεις στα κυμαινομενα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ΤΕΑ πάντως ανέβηκε ακόμα περισσότερο, στα 120€ σχεδόν για αύριο, θεωρώ πως καλύτερες ενδείξεις θα έχουμε από Πέμπτη που θα μπουν τα αιολικά στο παιχνίδι, αλλά και πότε θα ξεκινήσουν εμπορικά οι λιγνίτες..

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις ζεστες που ερχονται τα κλιματιστικα θα παρουν φωτια ερχονται και απειροι τουριστες οποτε λογικο να βουλιαξει ενεργειακα η χωρα μας. Τωρα αν η ΔΕΗ κανει 50-60-70% εκπτωση τους επομενους μηνες αν παει η ΤΕΑ 200 κανεις δεν ξερει. Πιθανολογω οτι εγινε αυτη εκπτωση  για τον Ιουνιο καθαρα λογο των εκλογων. Και απο Ιουλιο ισως πεσουν κορμια. Για αυτο ισως εχουν το online σε αυτη την τιμη + το 50αρικο μεχρι τελος Ιουνιου. Δεν εγραφαν καπου οτι θα αυξηθει απο αρχες Ιουνιου οπως και δεν αυξηθηκε. Μαζι με το 50αρικο παει αυτη η τιμη οπως φαινεται και διορια τελος Ιουνιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζή ερώτηση αλλά, το σταθερό τιμολόγιο αλλάζει τιμή μια φορά κάθε μήνα για τους καινούριους πελάτες ή όποτε θέλει και μέσα στο μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jimsomebody είπε

Χαζή ερώτηση αλλά, το σταθερό τιμολόγιο αλλάζει τιμή μια φορά κάθε μήνα για τους καινούριους πελάτες ή όποτε θέλει και μέσα στο μήνα?

όποτε θέλει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, doomnx είπε

Βάλε τις καταναλώσεις σου στο εξελάκι μου και δες. Έχω την εντύπωση ότι σε συμφέρει το Online, αλλά κανείς δεν μας λέει ότι δεν θα δώσει 60% έκπτωση στα κυμαινόμενα τον άλλο μήνα ή ότι η ΤΕΑ δεν θα πέσει στα 30 € (λέμε τώρα). Μπορεί να κλιμακωθεί καμιά ένταση και να φτάσει πάλι 150 €. 

Γνώμη μου: αν δεν κάνετε τουρισμό για τα δώρα, το Online αυτή τη στιγμή είναι καλή περίπτωση.

εγω κανω εσωτερικο τουρισμο😂 με δωρα

9 λεπτά πριν, jimsomebody είπε

Χαζή ερώτηση αλλά, το σταθερό τιμολόγιο αλλάζει τιμή μια φορά κάθε μήνα για τους καινούριους πελάτες ή όποτε θέλει και μέσα στο μήνα?

καθολου χαζη,η πιο σημαντικη ερωτηση που δεν πρεπει να αγνοηθει για οσους το σκεφτονται για σταθερο και πρεπει να ληφθει πολυ σιβαρα υποψη και κυριως να ΤΟΝΙΣΤΕΙ !

Επεξ/σία από megapaixtaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Alexcxvtr είπε

Καλησπέρα.

Είμαι στο 4all από 22/01.

Δεν θέλουμε να πάμε σε Online λόγω πάγιας εντολής, που αποφεύγουμε.

Συμφέρει το σταθερό Enter, αφού θα χάσουμε το Νυχτερινό;

Η δύσκολη εποχή είναι ο χειμώνας, που ανάβουμε αντλία θερμότητας 6μηνες.

Το καλοκαίρι ανάβουμε ένα κλιματιστικό Toshiba Edge 18αρι, ανά διαστήματα.

Ο λογαριασμός δείχνει περίπου 18% έκπτωση.

Σύνολο πληρωτεο, 206€ για το τετράμηνο, εκκαθαριστικός.

3400 kwh πέρσι, σύνολο.

2640 kwh φέτος, σύνολο.

Μένω 4all ή πάω Enter;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Screenshot_20240603_150247_WPS Office.jpg

Screenshot_20240603_150328_WPS Office.jpg

Το ποσοστό έκπτωσης είναι περίπου 13.3%!!!

Νομίζω ότι κλέβει η ΔΕΗ , αφου η έκπτωση πρέπει να είναι 20%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lsk1977 είπε

Νομίζω ότι κλέβει η ΔΕΗ , αφου η έκπτωση πρέπει να είναι 20%

Ανάλογα πώς ερμηνεύεις τον τιμοκατάλογό της. Κατ' εμέ, δεν κλέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, doomnx είπε

Ανάλογα πώς ερμηνεύεις τον τιμοκατάλογό της. Κατ' εμέ, δεν κλέβει.

20% έκπτωση δεν έχει για πελάτες μέχρι τέλους Φεβρουαρίου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ομάδα.. Με το green pass τι παίζει ; Πως απενεργοποιείται όταν περάσουν οι δωρεάν μήνες;

Διάβασα γενικά πολλά παράπονα από κόσμο που δυσκολεύεται να το απενεργοποιήσει. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Arkin said:

Με τις ζεστες που ερχονται τα κλιματιστικα θα παρουν φωτια ερχονται και απειροι τουριστες οποτε λογικο να βουλιαξει ενεργειακα η χωρα μας. Τωρα αν η ΔΕΗ κανει 50-60-70% εκπτωση τους επομενους μηνες αν παει η ΤΕΑ 200 κανεις δεν ξερει. Πιθανολογω οτι εγινε αυτη εκπτωση  για τον Ιουνιο καθαρα λογο των εκλογων. Και απο Ιουλιο ισως πεσουν κορμια. Για αυτο ισως εχουν το online σε αυτη την τιμη + το 50αρικο μεχρι τελος Ιουνιου. Δεν εγραφαν καπου οτι θα αυξηθει απο αρχες Ιουνιου οπως και δεν αυξηθηκε. Μαζι με το 50αρικο παει αυτη η τιμη οπως φαινεται και διορια τελος Ιουνιου. 

Και τα επόμενα χρόνια οι τιμές θα είναι αυξημένες.

6:00 λεπτό του βίντεο

https://youtu.be/nctuETenTEI?si=oRIvmh7TVrZalTh3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lsk1977 είπε

20% έκπτωση δεν έχει για πελάτες μέχρι τέλους Φεβρουαρίου; 

Κάθε μήνα η έκπτωση αλλάζει όπως στο Γ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για 4500kw/ετος τι προτεινετε enter or online? Προκειται για την παροχη στο πατρικο που το 1/3 ισως κ λιγο παραπανω ειναι νυχτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...