Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που αλλάζει στους νέους ειδικούς όρους του myHome 4All είναι η τελευταία κουκκίδα:

Αναφορά σε κείμενο

Δύναται να εφαρμόζονται εκπτώσεις επί των χρεώσεων παγίου και χρεώσεων ενέργειας ημέρας και νύχτας, οι οποίες ανακοινώνονται στην ιστοσελίδα www.dei.gr

αλλάζει σε

Αναφορά σε κείμενο

Επί της ως άνω Βασικής Τιμής Προμήθειας δύναται να εφαρμόζονται προωθητικές ενέργειες για την κατανάλωση κάθε συγκεκριμένου μήνα , οι οποίες θα ανακοινώνονται την 1η ημέρα του μηνός εφαρμογής τους στην ιστοσελίδα www.dei.gr καθώς και με τον πρώτο Λογαριασμό Κατανάλωσης που ακολουθεί την εφαρμογή. 

Πόσο πιο ξεκάθαρο να το κάνουν ότι δεν υπάρχουν διαφορετικά τιμολόγια, αλλά ένα με έκπτωση που αλλάζει κάθε μήνα; ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. Παλιούς και νέους.

4 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Άρα για όσους το ενεργοποιήσουν από 1/6, θα ισχύει έκπτωση 35% για Ιούλιο Αύγουστο κλπ; Έχω μπει σε σκέψεις για τον τουρισμό που είπα (μια μέρα Γ1Ν και πάλι πίσω 4all), ώστε να πάρουμε την μεγαλύτερη έκπτωση, γίνεται ε; αφού είναι κυμαινόμενο αορίστου διάρκειας..

ΟΧΙ! Κάθε μήνα θα βγαίνει άλλη έκπτωση. Όπως γινόταν μέχρι τώρα.

4 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Και τα Online/Enter απείραχτα!

Τα σταθερά μπορεί να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή. Δεν υφίσταται υποχρέωση να ανακοινώσουν σήμερα νέα τιμή.

3 ώρες πριν, megapaixtaras είπε

παντως αν και τον ιουλιο δεν ανεβει η τιμη τοτε ολα αυτα που ακουσαμε για ,αυξησεις,τηλε-ειδικους πανε περιπατο και θα σταματησω να ασχολουμαι και να ενημερωνομαι .

δεν μπορει να επεσε τοσο εξω ο χριστοδουλιδης,προφανως ομως δεν μιλησε για τον παραγοντα ευρωεκλογες και καλοπιασματα γιατι δεν ειναι το αντικειμενο του.

Από τις 13 εταιρείες που βγάζουν πράσινα μόνο η ΔΕΗ προχώρησε σε τόσο μεγάλη έκπτωση. Οι περισσότερες έμειναν όπως είναι και 2 εταιρείες ΑΥΞΗΣΑΝ κιόλας την τιμή kWh. Η μέση τιμή είναι 0,145 €/kWh περίπου απο 0,105 €/kWh τον περασμένο μήνα.

2 ώρες πριν, GreekGames είπε

Συγνώμη αλλά έχω καεί λίγο εγώ που πήγα στο myHome4all στις 20/3 πόση έκπτωση έχω και ποια θα είναι η τιμή kWh

35%, 0.11461, 0.15101 και 0.09771.

2 ώρες πριν, megapaixtaras είπε

τον χειμωνα ομως που αρχιζε το θεμα με τα χρωματα επεσε μεσα απο την αρχη.ειπε εγω επιλεγω κυμαινομενο και κιτρινο γιατι οι τιμες θα ειναι χαμηλες

Ο οποίος ήταν στο πράσινο της ELPEDISON.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Τον χειμώνα που άρχιζε η ιστορία με τα χρωματάκια, ήταν κανονική περίοδος και δεν υπήρχαν ειδικές συνθήκες.

 

αυτο το ειπα και εγω.συμφωνουμε

4 ώρες πριν, doomnx είπε

 

Τα σταθερά μπορεί να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή. Δεν υφίσταται υποχρέωση να ανακοινώσουν σήμερα νέα τιμή.

αν και οπως μου ειπαν η δεη δεν αλλαζει ευκολα την τιμη στα σταθερα..οπως μου ειπαν,ξαναλεω.θεωρω οτι θα το τραβηξουν μεχρι ιουλιο γιατι βλεπουν οτι ακομα παει κοσμος και οι διαφημισεις παιζουν για τα καλα.μαλλον βλεπουν καθε μηνα την αυξηση στα σταθερα θελουν να πιασουν ενα ποσοστο στα σταθερα και μετα να το αυξησουν.

4 ώρες πριν, doomnx είπε

Από τις 13 εταιρείες που βγάζουν πράσινα μόνο η ΔΕΗ προχώρησε σε τόσο μεγάλη έκπτωση. Οι περισσότερες έμειναν όπως είναι και 2 εταιρείες ΑΥΞΗΣΑΝ κιόλας την τιμή kWh. Η μέση τιμή είναι 0,145 €/kWh περίπου απο 0,105 €/kWh τον περασμένο μήνα.

αρα αυτοι που δυσαρεστηθηκαν και ενιωσαν οτι εχασαν με το μπλε να μην στεναχωριουνται.ειναι κερδισμενοι και στην συγκριση με τις αλλες εταιρειες,οχι μονο με τα κυμαινομενα της δεη.

4 ώρες πριν, doomnx είπε

 

Ο οποίος ήταν στο πράσινο της ELPEDISON.

μηπως αλλαξε μετα.περασαν και τοσοι μηνες απο την 02/01 που το ειπε.παντως ειχε πει γενικα να προτιμησουμε τα κυμαινομενα.καλα και τωρα απο οτι λες δικαιωθηκε για ολες τις εταιρειες και τις αυξησεις στις τιμες,οπως και εσυ.που να φανταστει για την μεγαλη εκπτωση της δεη,κανεις δεν μπορουσε ,αν και εμεις ψιθυριζαμε οτι κατι θα κανει για μην δυσαρεστησει την μαζα,για οποιον λογο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Όπως και να έχει οι αυξήσεις είναι εδώ, η ΤΕΑ έχει πάρει τον ανήφορο, τα κιτρινοπράσινα είναι όλα αυξημένα και η ΔΕΗ αναγκάστηκε να κάνει πρωτοφανείς εκπτώσεις να κρατήσει την τιμή στα ίδια επίπεδα.

ΥΓ: Καρδούλα στο συντονιστή ❤️

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους... Δε εχω λαβει απο παραπροχθες που εκανα τη αλλαγη καποιο εμαιλ για το νεο συμβολαιο, να παρω τηλ αυριο ή δε χρειαζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Καλημερα σε όλους.

Όσοι πήγαμε τελευταία ημέρα από Γ1-Γ1Ν-4ALL εάν αλλάξουμε τώρα σε 4ALL πληρώνουμε ρήτρα αποχώρησης?

Αν εννοείς ότι πήγες στο Online, μην αλλάξεις πίσω σε κυμαινόμενο. Κάτσε κανα μήνα να πάρεις και το δώρο στο λογαριασμό σίγουρα και μετά γύρνα (αν σε συμφέρει).

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Καλημερα σε ολους... Δε εχω λαβει απο παραπροχθες που εκανα τη αλλαγη καποιο εμαιλ για το νεο συμβολαιο, να παρω τηλ αυριο ή δε χρειαζεται;

Εμένα σήμερα μου ήρθε email. Έδωσα και τα δικαιολογητικά που ζητούσε και αναμένω τον έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kogba είπε

Εμένα σήμερα μου ήρθε email. Έδωσα και τα δικαιολογητικά που ζητούσε και αναμένω τον έλεγχο.

Τι σου ζήτησε; 
εμενα δε μου ήρθε κάτι ούτε στους δικούς μ που το έκανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Τι σου ζήτησε; 
εμενα δε μου ήρθε κάτι ούτε στους δικούς μ που το έκανα. 

Αντίγραφο δύο όψεων της ταυτότητας (μπροστά και πίσω), Αφμ αποδεικτικό(έβγαλα από ααδε). 

Αυτά μέσω της εφαρμογής. 

Από σταθερό υπολογιστή, που δεν το έκανα τελικά από εκεί, ζήτησε και selfie , εφαρμογή όχι (τουλάχιστον έως τώρα).

 

Φωτογραφίες τα έβγαλα και τα ανέβασα.

Επεξ/σία από kogba
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, armenistis1980 είπε

Καλημερα σε όλους.

Όσοι πήγαμε τελευταία ημέρα από Γ1-Γ1Ν-4ALL εάν αλλάξουμε τώρα σε 4ALL πληρώνουμε ρήτρα αποχώρησης?

Πληρωνεις ρητρα μεχρι τους 9 μηνες αλλα για πιο λογο να γυρισεις? Κατσε να παρεις το 50αρικο εχεις και το χαμηλοτερο παγιο μια η αλλη βγαινει οπως ειναι τα πραγματα τωρα. Δεν ειναι οτι εκανες online με 17 λεπτα με 12.3 ειναι και 11.3 νυχτα οποτε η διαφορες ειναι ελαχιστες πραγματικα. 

 

Σκεφτειτε οτι το 1 λεπτο διαφορα σε προγραμματα ειναι 50 ευρω στις 5000kw που καιμε οι περισσοτεροι το χρονο στην Ελλαδα. Αραξτε και βλεπετε μετα το καλοκαιρι θα ειναι και η ρητρα χαμηλοτερη οσο περνανε οι μηνες αν θελουμε να παμε σε αλλο προγραμμα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές αργά το βράδυ έκανα στο online, για επανηλεκτροδοτηση σε ενοικιαζομενο στο οποίο είχε κάνει διακοπή ο ιδιοκτήτης. Έβγαλε και σελφι, έκανε και έλεγχο τα δικαιολογητικά (κανα 5λεπτο) και μια χαρά προχώρησε. Για ΑΦΜ έβαλα το νέο μισθωτήριο. 

Στο τέλος είπε θα ενημερωθείτε για την πορεία.

Θα ζητηθεί κάτι άλλο; 

Πόσο να υπολογίζω για ενεργοποίηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, doomnx είπε

 

35%, 0.11461, 0.15101 και 0.09771.

Επειδή είμαι κι εγώ στην ίδια θέση με τον φίλο (από Φεβρουάριο στο 4all μέσωMyDei), πρέπει να κάνουμε αίτημα στο myrae, όπως βλέπω ότι ποσταρεται στο νήμα, ή θα μπει αυτόματα η έκπτωση;

Διότι το νοικοκυριό μας έχει μεγάλες καταναλώσεις.

Κι αν ναι, πώς κάνω την αίτηση και τι γράφω;

Συγγνώμη, δεν έχω ξανακάνει αίτηση στο myrae.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kogba είπε

Αντίγραφο δύο όψεων της ταυτότητας (μπροστά και πίσω), Αφμ αποδεικτικό(έβγαλα από ααδε). 

Αυτά μέσω της εφαρμογής. 

Από σταθερό υπολογιστή, που δεν το έκανα τελικά από εκεί, ζήτησε και selfie , εφαρμογή όχι (τουλάχιστον έως τώρα).

 

Φωτογραφίες τα έβγαλα και τα ανέβασα.

Απλά ενημερωτικά, εκεί που ζητάει selfie αν θέλεις έχει επιλογή να κάνεις skip και η όλη διαδικασία συνεχίζεται κανονικά. Εγώ έτσι έκανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kogba είπε

Αντίγραφο δύο όψεων της ταυτότητας (μπροστά και πίσω), Αφμ αποδεικτικό(έβγαλα από ααδε). 

Αυτά μέσω της εφαρμογής. 

Από σταθερό υπολογιστή, που δεν το έκανα τελικά από εκεί, ζήτησε και selfie , εφαρμογή όχι (τουλάχιστον έως τώρα).

 

Φωτογραφίες τα έβγαλα και τα ανέβασα.

Πολύ πιθανό επειδή έχω ξανακάνει σταθερό στο παρελθόν, για αυτό το λόγο να μη ζήτησε; 
ποιος ξέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Έτοιμο το νέο εξέλ μετά την ανακοίνωση των ex-ante κιτρινοπράσινων προγραμμάτων.

Αριθμός προγραμμάτων: 16
Μέση τιμή ημέρας για 200 kWh/μήνα: 0,14596 €/kWh
Μέση τιμή ημέρας για 800 kWh/μήνα: 0,14653 €/kWh
Ελάχιστη τιμή: 0,09093 €/kWh (Protergia Value Simple)
Μέγιστη τιμή: 0,19062 €/kWh (OTE ESTATE Ειδικό)
Μέση αύξηση τιμής ημέρας: 39% (0,041 €/kWh)
Μικρότερη αύξηση: 0% (Protergia Value Simple)
Μεγαλύτερη αύξηση: 70% (ELPEDISON Ειδικό >100 kWh)

Οι τιμές περιλαμβάνουν έκπτωση συνέπειας.

Τα σταθερά (μπλε) προγράμματα για την ώρα μένουν απαράλλαχτα, με εξαίρεση την λήξη διαθεσιμότητας των προγραμμάτων της nrg.

JDt2nS4.jpeg

DxC64XJ.jpeg

  • Like 13
  • Thanks 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...