Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, tempo said:

πρέπει να μας δώσουν (για όσους είναι στο 4all απο 1/1/2024) και την έκπτωση 20% για όλους τους μήνες και όχι το 10%

Τους έστειλα στο myrae και μου είπαν θα μου την δώσουν. 

Τα συστήματα της ΔΕΗ γενικά είναι μπάχαλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, doomnx είπε

Το γράφει ξεκάθαρα. Έκπτωση 35% για νέους και υφιστάμενους πελάτες. Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι αυτό το pdf με το ιστορικό τιμών είναι μια μπαρούφα και μισή.

Επίσης έχουμε καινούργιους ειδικούς όρους για το myHome4All

Άρα για όσους το ενεργοποιήσουν από 1/6, θα ισχύει έκπτωση 35% για Ιούλιο Αύγουστο κλπ; Έχω μπει σε σκέψεις για τον τουρισμό που είπα (μια μέρα Γ1Ν και πάλι πίσω 4all), ώστε να πάρουμε την μεγαλύτερη έκπτωση, γίνεται ε; αφού είναι κυμαινόμενο αορίστου διάρκειας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Τους έστειλα στο myrae και μου είπαν θα μου την δώσουν. 

Τα συστήματα της ΔΕΗ γενικά είναι μπάχαλο. 

Δηλαδή όλοι myrae για το αυτονόητο, Ελλαδάρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Τους έστειλα στο myrae και μου είπαν θα μου την δώσουν. 

Ποιος σου είπε , η ραε, η ΔΕΗ  , ποιος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, dimostr said:

Ποιος σου είπε , η ραε, η ΔΕΗ  , ποιος ?

Η ΔΕΗ. 

22 minutes ago, toni31 said:

Δηλαδή όλοι myrae για το αυτονόητο, Ελλαδάρα?

Πολύ απίθανο να τα δώσουν αυτόματα σε όλους όσους τα δικαιούνται. Όσοι το πάρουν χαμπάρι μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, myrsine είπε

Η τιμή μέχρι και τώρα είναι η τιμή Μαΐου. Έκανα μετάβαση στο σταθερό τιμολόγιο και μετά ακολούθησα τις συμβουλές του φίλου πιο πάνω. Τηλεφώνησα στη ΔΕΗ και ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε την τιμή κιλοβατώρας που θα πληρώνω, η οποία παραμένει σταθερή για 12 μήνες! Θα πρεπει να ζητήσω τώρα να μου στείλουν τη συνομιλία ή μόνο αν μου τη φέρουν και με χρεώσουν με άλλη τιμή;; 

μονο αν σε χρεωσουν.

6 ώρες πριν, aggelosn είπε

Πιστεύω ότι θα ανεβάσει την έκπτωση η ΔΕΗ στο 20% για το Γ1/Γ1Ν και θα απορροφήσει την μεγαλύτερη αύξηση για τον μήνα Ιούνιο. Για να δούμε. Με φαγουριζει το χέρι μου να κλείσω και γω το online αλλά δεν ξέρω τι με κρατάει και δεν το κάνω...

αλλη φορα αν σε φαγουριζει ξυστο και μην κανεις τιποτα😂 σε καλο σου βγηκε ,προς το παρον.

5 ώρες πριν, Merenda7 είπε

Εμένα σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι θα στείλουν με email το συμβόλαιο.

Έκανα αλλαγή μέσω mydei σήμερα.

Έκανα μόλις στο mydei, και αίτημα για αποστολή αντιγράφου συμβολαίου.

Ιδωμεν 

εμενα μου ειπαν οτι δεν στελνουν συμβολαια οταν γινεται μεσω mydei η' τηλεφωνικα.καποτε εστελναν σε sms λινκ,γιατι την μητερα μου την εκλεισα τηλεφωνικα.φανταζομαι οτι αν δεν υπαρχει καποιος ορος στο συμβολαιο μπορεις να αιτηθεις,δεν ειναι κατι.

4 ώρες πριν, Natdimitr είπε

Καλησπερα παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω ξέρετε πως απ ενεργοποιούμε την υπηρεσία fixit; Έχω ήδη επικοινωνήσει τηλεφωνικά και έκανα αίτηση μέσω του  site αλλά το χρεώνουν ακόμα εδώ και 2 μήνες!!

εχει χρεωση και το fixit;

1 ώρα πριν, Merenda7 είπε

38% έκπτωση στο γ1 

Δεν το περίμενα .

Και το online  παραμένει ίδιο 

1 ώρα πριν, ventic139 είπε

Ακριβώς. Δε μας πήγε καλά ο πρώτος μήνας εμείς που βάλαμε το online 🤣🤣

ελα σκεψου το διαφορετικα,τουλαχιστον δεν εισαι χαμενος😀

1 ώρα πριν, Merenda7 είπε

😂Την έκανα κι εγώ σήμερα στο online.Πρώτη φορά στην ζωή μου έχω σταθερό πρόγραμμα.

Μία χαρά 😁 🤣30λεπτά φθηνότερο βγαίνει το online 🤘

 

βασικα εγω το υπολογισα αλλιως και βγαινω κερδισμενος 2,799 λεπτα τον μηνα δλδ. σχεδον 28 ευρω το δεκαμηνο παραμονης.με τα υπαρχοντα τιμολογια στα κυμαινομενα ειναι για μενα σχεδον ενας μηνας δωρο στο 10μηνο

παραδειγμα

για 50 κιλοβατωρες τον μηνα 

στο πρασινο με νεες τιμες ειναι 50 Χ 0,11898=5,949+5 ευρω παγιο=10,949

στο μπλε ειναι 50Χ0,123=6,15+3,5=9,65...

ας συμψηφισουμε τα 50 ευρω δωρο με το παγιο.στο μπλε μπορεις να φυγεις τον δεκατο μηνα.αν πουμε οτι τα 3,5 παγιο Χ10 μηνες=35 ευρω τοτε περισευουν 15 ευρω απο το 50ευρω κερδος.

αυτα τα 15 τα διαιρουμε δια 10 που ειναι οι μηνες παραμονης και εχουμε 1,5 τον μηνα.οποτε,

9,65-1,5=8,15

Επεξ/σία από megapaixtaras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Θα μπορούσε όμως να εννοεί ως νέους πελάτες αυτούς που προέρχονται από άλλο πάροχο και ως υφιστάμενους τους ήδη πελάτες δεη σε άλλο πρόγραμμα που θα επιλέξουν το νέο home for all... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, aiadas11 είπε

 Θα μπορούσε όμως να εννοεί ως νέους πελάτες αυτούς που προέρχονται από άλλο πάροχο και ως υφιστάμενους τους ήδη πελάτες δεη σε άλλο πρόγραμμα που θα επιλέξουν το νέο home for all... 

μπα , σου λέει όσα θέλουμε χρεώνουμε νόμιμα στό πράσινο Γ1 και παράνομα γιατί μπορούν με το 4all

Spoiler

image.png.af8c818b3ee4cd25b288621f4fe5ebbb.png

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αν και τον ιουλιο δεν ανεβει η τιμη τοτε ολα αυτα που ακουσαμε για ,αυξησεις,τηλε-ειδικους πανε περιπατο και θα σταματησω να ασχολουμαι και να ενημερωνομαι .

δεν μπορει να επεσε τοσο εξω ο χριστοδουλιδης,προφανως ομως δεν μιλησε για τον παραγοντα ευρωεκλογες και καλοπιασματα γιατι δεν ειναι το αντικειμενο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, doomnx είπε

Επίσης έχουμε καινούργιους ειδικούς όρους για το myHome4All

Με μια γρήγορη ματιά που έριξα, η μόνη αλλαγή που βλέπω είναι στο τέλος, όπου τώρα γράφει:

Επί της ως άνω Βασικής Τιμής Προμήθειας δύναται να εφαρμόζονται προωθητικές ενέργειες για την κατανάλωση κάθε συγκεκριμένου μήνα, οι οποίες θα ανακοινώνονται την 1η ημέρα του μηνός εφαρμογής τους στην ιστοσελίδα www.dei.gr καθώς και με τον πρώτο Λογαριασμό Κατανάλωσης που ακολουθεί την εφαρμογή.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Με μια γρήγορη ματιά που έριξα, η μόνη αλλαγή που βλέπω είναι στο τέλος, όπου τώρα γράφει:

Επί της ως άνω Βασικής Τιμής Προμήθειας δύναται να εφαρμόζονται προωθητικές ενέργειες για την κατανάλωση κάθε συγκεκριμένου μήνα, οι οποίες θα ανακοινώνονται την 1η ημέρα του μηνός εφαρμογής τους στην ιστοσελίδα www.dei.gr καθώς και με τον πρώτο Λογαριασμό Κατανάλωσης που ακολουθεί την εφαρμογή.

 

Όταν ο πάροχος μπορεί να κάνει εκπτώσεις 0%-40% κάθε μήνα, οι λογικές προβλέψεις εύκολα πάνε περίπατο, ειδικά σε περίοδο «ειδικών συνθηκών» όπου παίζονται άλλα «κόλπα» και «παιχνίδια».

τον χειμωνα ομως που αρχιζε το θεμα με τα χρωματα επεσε μεσα απο την αρχη.ειπε εγω επιλεγω κυμαινομενο και κιτρινο γιατι οι τιμες θα ειναι χαμηλες

39 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δηλαδή, αν οι τιμές αυξάνονταν  θα είχαμε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ποσοστά στις ευρωεκλογές?

προφανως δεν θα ηθελαν να το μαθουν,ετσι δεν λειτουργουν οι επικοινωνιολογοι? η ακριβεια ειναι αυτο που συζητιεται πιο πολυ στις μερες μας,αν ακριβυνε οσο ελεγαν στα 0,155 γιατι οχι να μην μετρουσε? μπορει οχι πολυ αλλα θα επηρεαζε ,ειναι ενας παραγοντας σημαντικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, megapaixtaras είπε

 

προφανως δεν θα ηθελαν να το μαθουν,ετσι δεν λειτουργουν οι επικοινωνιολογοι? η ακριβεια ειναι αυτο που συζητιεται πιο πολυ στις μερες μας,αν ακριβυνε οσο ελεγαν στα 0,155 γιατι οχι να μην μετρουσε? μπορει οχι πολυ αλλα θα επηρεαζε ,ειναι ενας παραγοντας σημαντικος.

Με τα ΣΗΜΕΡΙΝΑ δεδομένα συν πλην 0.50% να παίξει ο 1' με τον 2', ΔΕΝ κάνει διάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, megapaixtaras said:

τον χειμωνα ομως που αρχιζε το θεμα με τα χρωματα επεσε μεσα απο την αρχη.ειπε εγω επιλεγω κυμαινομενο και κιτρινο γιατι οι τιμες θα ειναι χαμηλες

Τον χειμώνα που άρχιζε η ιστορία με τα χρωματάκια, ήταν κανονική περίοδος και δεν υπήρχαν ειδικές συνθήκες.

Από τα τέλη Ιουνίου θα μπορούμε με σχετική ασφάλεια να ξανακούμε τις προβλέψεις του για τις τιμές.

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...