Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οσοι κανετε σημερα μπλε μεταβαση ενω δεν εχει αλλαξει ακομα στην σελιδα η τιμη,καντε ενα print screen την ωρα ,το συμβολαιο και την σελιδα με τις τιμες να το εχετε.

μετα καντε ενα τηλεφωνο στην δεη και ζητηστε να σας πουν με ποια τιμη το κλεισατε.καλυτερα να το κανετε και πριν.οι κλησεις αυτες ηχογραφουνται.εγω σε ενα μπερδεμα που ειχα ζητησα και μου τις εστειλαν ολες 2 μηνες πριν.ειναι αποδεικτικο στοιχειο.

Επεξ/σία από megapaixtaras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, apapadop837 είπε

Χμ… προσωπικά, σε 4 ρολόγια, δε μου ήρθε κανένα συμβόλαιο! Ισως επειδή ήμουν ΔΕΗ & τα έκανα μέσω mydei.

Όταν επιβεβαιώνεις την παραγγελία σου δείχνει τιμοκατάλογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, doomnx said:

Ό,τι γράφει το συμβόλαιο που υπογράφεις (αυτό που θα σου στείλουν με email).

Η ΔΕΗ ποτέ δεν στέλνει το συμβόλαιο μέσω email όταν κάνεις την αλλαγή προγράμματος μέσω του myΔΕΗ.

Αμφιβάλλω αν στέλνει γενικώς το συμβόλαιο, εκτός αν το ζητήσεις επί τούτου.

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που στην ενεργοποίηση συμβολαίου μέσω mydei φαίνεται ο τιμοκατάλογος, θεωρώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει ένταξη συμβολαίου στις νέες τιμές. Αυτό έχει ειπωθεί από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση, αλλά και από τα καταστήματα... 

Για να μην υπάρχει σύγχιση πάντως ως προς το τι ισχύει, θα έπρεπε η ισχύς του τιμοκαταλόγου να ξεκινά από την επόμενη μέρα, αφού οι τιμές ανακοινώνονται αργά το βράδυ... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Η ΔΕΗ ποτέ δεν στέλνει το συμβόλαιο μέσω email όταν κάνεις την αλλαγή προγράμματος μέσω του myΔΕΗ.

Η αλήθεια είναι ότι έψαχνα κι εγώ το δικό μου και δεν μπορούσα να το βρω. Τέλος πάντων το θεωρώ αυτονόητο πως όποιος κλείσει μέχρι να αναρτηθούν οι καινούργιες τιμές θα πάρει την προσφορά του Μαΐου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή μέχρι και τώρα είναι η τιμή Μαΐου. Έκανα μετάβαση στο σταθερό τιμολόγιο και μετά ακολούθησα τις συμβουλές του φίλου πιο πάνω. Τηλεφώνησα στη ΔΕΗ και ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε την τιμή κιλοβατώρας που θα πληρώνω, η οποία παραμένει σταθερή για 12 μήνες! Θα πρεπει να ζητήσω τώρα να μου στείλουν τη συνομιλία ή μόνο αν μου τη φέρουν και με χρεώσουν με άλλη τιμή;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προστεθεί ότι για τα σταθερά προγράμματα, δεν υπάρχει η νομική υποχρέωση από την πλευρά των εταιρειών να ανακοινώνουν τιμές μέχρι την πρώτη κάθε μήνα... Πχ την 1η Μαΐου, ο τιμοκατάλογος του online δεν άλλαξε... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, myrsine είπε

Η τιμή μέχρι και τώρα είναι η τιμή Μαΐου. Έκανα μετάβαση στο σταθερό τιμολόγιο και μετά ακολούθησα τις συμβουλές του φίλου πιο πάνω. Τηλεφώνησα στη ΔΕΗ και ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε την τιμή κιλοβατώρας που θα πληρώνω, η οποία παραμένει σταθερή για 12 μήνες! Θα πρεπει να ζητήσω τώρα να μου στείλουν τη συνομιλία ή μόνο αν μου τη φέρουν και με χρεώσουν με άλλη τιμή;; 

Δεν θα ανησυχούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάται κάποιος αν οι τιμές άλλαζαν στα site των παρόχων με το που έκαναν την ανακοίνωση ή την επόμενη/ τις επόμενες μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι θα ανεβάσει την έκπτωση η ΔΕΗ στο 20% για το Γ1/Γ1Ν και θα απορροφήσει την μεγαλύτερη αύξηση για τον μήνα Ιούνιο. Για να δούμε. Με φαγουριζει το χέρι μου να κλείσω και γω το online αλλά δεν ξέρω τι με κρατάει και δεν το κάνω...

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποίησα και εγώ σήμερα το online μέσω mydei, με δεδομένο ότι θα έχουμε αυξήσεις τον Ιούνιο... σημαντικό το δώρο των 50€, όπως και το χαμηλότερο πάγιο, μειονέκτημα η αυξημένη νυχτερινή χρέωση. Ωστόσο για τους κατόχους κοινωνικού τιμολογίου μάλλον είναι no brainer τώρα, αφού η έκπτωσή του εφαρμόζεται στις ημερήσιες τιμές και όχι στις νυχτερινές... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aiadas11 είπε

Ναι, ισχύουν, αλλά μόνο για μετάβαση από κυμαινόμενο για τους υφιστάμενους πελάτες δεη

Εγω ειμαι κιτρινο. Θεωρειται κυμαινόμενο σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...