Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, HuskerDu είπε

μόλις πήγα στο online μέσα από το myDEH, τώρα για το greenpass, όταν έρθει η ώρα ακολουθούμε την διαδικασία χωρίς να πάμε στο κατάστημα, από ένα παλιό post,

 

Spoiler

και σαλονικιος και ωραιο nickname απο γκρουπαρα,τα παλια καλα χρονια της μουσικης.

ωραια και τωρα που μπηκα στο οναλιν ειπα να ψαξω το θεμα για το greenpass, thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσωπικά δεν πιστεύω πως για τον Ιούνιο θα αυξήσουν τα κυμαινόμενα πριν τις εκλογές.

Για το αν θα αυξήσουν το σταθερό, δε ξέρω... 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, doomnx said:

Κακώς σε χαλάει η 9μηνη δέσμευση. Με όλα όσα γίνονται προσφέρει ξεγνοιασιά.

Να σου το θέσω αλλιώς, όσοι ήσασταν στο Γ1 από 1/1/2024 έχετε πληρώσει 0,118 €/kWh κατά μέσο όρο το περασμένο 5μηνο και 5 € πάγιο.

Για 250 kWh/μήνα σας ήρθε 34,50 €/μήνα.

Στο Online με 0,123 €/kWh και 3,50 € πάγιο θα σας ερχόταν 34,25. Βάλτε και το δώρο των 50 €/365 μέρες έχουμε περαιτέρω έκπτωση 4,11 το μήνα. Άρα συνολικά 30,14 €/μήνα.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Κανεις ενα μεγαλο λαθος ομως, τα Μπλε της ΔΕΗ ηταν τους πρωτους 3-4 μηνες στο 0,17.

Τελευταια η ΔΕΗ τα εριξε στο 0,12.

Επομενως αν θες να συγκρινεις τα 0,118 μεσοσταθμικα του 5μηνου του Γ1Ν πρεπει να συγκρινεις μεσοσταθμικα τις πραγματικες τιμες Μπλε του 5μηνου. Και εκει βγαινει αρκετα ακριβοτερο.

Και ολοι μα ολοι δεν βαζετε στην εξισωση τα νυχτερινα που για τους περισσοτερους ειναι σωτηρια και τεραστιο κερδος στην καταναλωση και το λογαριασμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπει κάποιος τώρα στο online, που έχουμε μπει στις 01.06 και αλλάξει η τιμή στην διάρκεια της μέρας, θα χρεωθεί με την τωρινή τιμή ή την καινούργια τιμή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επέλεξα και εγώ το online, και ο Θεός βοηθός. Κυριολεκτικά, 2 λεπτά πριν τις 00:00, λήξη συμβολαίου 30/5/25 λέει (myΔΕΗ app)

Επεξ/σία από kogba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggelosn είπε

Αν μπει κάποιος τώρα στο online, που έχουμε μπει στις 01.06 και αλλάξει η τιμή στην διάρκεια της μέρας, θα χρεωθεί με την τωρινή τιμή ή την καινούργια τιμή ;

το ρωτησα σε καταστημα και μου ειπαν οτι θα ισχυσει η τιμη που εχει ανακοινωθει εκεινη την στιγμη στην σελιδα .επομενως αν εκεινη την στιγμη δνεε χιε αλλαξει και ας ειναι 1η του μηνος θα μπεις με την τιμη που ξερεις.εξαλλου αποτι εχουμε δει η τιμη δνε αλλαζει παντα ον ταιμ δλδ. την 1η.μπορει να αλλαξει την δευτερη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μπήκα στο online πριν από 1΄ και γράφει λήξη σύμβασης 31/5/25 επίσης οι όροι και οι τιμές στο site δεν άλλαξαν. Θεωρώ ότι έχω προλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 

Γυρισα στο site της ΔΕΗ μία παροχή απο Γ1 στο συαθερο on line.

Στο περασμα ειδα και ξεκλικαρα μία επιλογή οτι δεν θελω κανένα απο τα 2. Ηταν το green pass και ακομα κάτι δεν θυμάμαι.

Παρολα αυτά λέτε θα μου φορτωσουν το green pass?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, xraxra είπε

Καλημέρα. 

Γυρισα στο site της ΔΕΗ μία παροχή απο Γ1 στο συαθερο on line.

Στο περασμα ειδα και ξεκλικαρα μία επιλογή οτι δεν θελω κανένα απο τα 2. Ηταν το green pass και ακομα κάτι δεν θυμάμαι.

Παρολα αυτά λέτε θα μου φορτωσουν το green pass?

 

 

Καλημέρα. 

Ναι φίλε μου θα το φορτώσουν αυτόματα γιατί πάει μαζί με το online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα & καλό μήνα.

Βγάζουν αναλυτικούς τιμοκαταλόγους ανά περίοδο. Αν λοιπόν βγάλουν νέο τιμοκατάλογο, από 01.06.2024 & 00.00 ισχύει ο νέος τιμοκατάλογος. Μέχρι τώρα, παραμένει ο ίδιος από 01.04.2024, που -για την ώρα- ισχύει & τώρα που γράφω.

IMG_0883.jpeg

Επεξ/σία από apapadop837
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, apapadop837 είπε

Καλημέρα & καλό μήνα.

Βγάζουν αναλυτικούς τιμοκαταλόγους ανά περίοδο. Αν λοιπόν βγάλουν νέο τιμοκατάλογο, από 01.06.2024 & 00.00 ισχύει ο νέος τιμοκατάλογος. Μέχρι τώρα, παραμένει ο ίδιος από 01.04.2024, που -για την ώρα- ισχύει & τώρα που γράφω.

IMG_0883.jpeg

Εννοείς να ανακοινωθεί ετεροχρονισμένα για 01/06 00.00;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...