Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω τωρα ειμαι  στο myθερμανση...ουτε ξερω τι αφαιρουν...αν παω ΜΟΝΟ στο ΚΟΤ Β θα συμφερει πιο πολυ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, SofoS@ είπε

Στο econtract της ΔΕΗ για το Γ1/Γ1Ν είναι απαραίτητο να γίνει υπεύθυνη δήλωση αποδοχής/αναγνώρισης οφειλών από gov για να προχωρήσει η αίτηση;

Σε μας ζητήθηκε τέλος Δεκέμβρη σε αλλαγή ΑΦΜ πελάτη, παρόλο που δεν υπήρχε προηγούμενη οφειλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, optostyle είπε

Εγω τωρα ειμαι  στο myθερμανση...ουτε ξερω τι αφαιρουν...αν παω ΜΟΝΟ στο ΚΟΤ Β θα συμφερει πιο πολυ ?

Δεν νομίζω ότι είναι ανοιχτές οι αιτήσεις για το επίδομα θέρμανσης με ρεύμα. Πήγαινε στο αντίστοιχο νήμα του forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Δεν νομίζω ότι είναι ανοιχτές οι αιτήσεις για το επίδομα θέρμανσης με ρεύμα. Πήγαινε στο αντίστοιχο νήμα του forum.

Μα το εχω τωρα το myθερμανση...ρωτησα αν παω στο ΚΟΤ Β

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optostyle είπε

Μα το εχω τωρα το myθερμανση...ρωτησα αν παω στο ΚΟΤ Β

Αν βάλεις ΚΟΤ-Β δεν θα μπορείς να κάνει αίτημα για επίδομα θέρμανσης με ρεύμα, αν ήδη έχεις επίδομα θέρμανσης (οτιδήποτε εκτός ρεύματος), μπορείς να βάλεις ΚΟΤ-Β, ρώτα το λογιστή σου, έχει και νήμα για επίδομα θέρμανσης, μην γεμίζουμε της ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, doomnx said:

Κράτησα μόνο το Online ως φθηνότερο για οικονομία χώρου.

Δεν έχω καταλάβει ποια είναι η διαφορά τους. Σκέφτομαι αύριο από το Γ1 να πάω στο σταθερό, ποιο από τα δυο?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2024 στις 5:31 ΜΜ, tedkats είπε

Σε ερώτηση μου για την έκπτωση 20% στο 4all στον προϊστάμενο του τμήματος η απάντηση του ήταν "δεν ξέρω κάνε μια ερώτηση στο customer service". (ρε μήπως ήμουν σε οργανισμό τηλεπικοινωνιών). Συντάσσω ραε έτοιμα να τελειώνω και με αυτό.

Σε συνέχεια τις συζήτησης μου ανέφερε πως τα μπλε σταθερά θα πάνε στα 0,155 από τον Ιούνιο.

βρήκα την πηγή του κακού 😛

άρα ρωτάτε το μέλος @tedkats και την πηγή του για λεπτομέρειες 😂

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optostyle είπε

Μπορει να συνδιασει καποιος και επιδομα θερμανσης για (My θερμανση)ρευμα και ΚΟΤ Β?  η χανεται το ενα απο τα δυο?

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Εξαιρούνται από τους δικαιούχους επιδόματος θέρμανσης όσοι έχουν ΚΟΤ.

εγω εκανα για την μητερα μου αιτηση για επιδομα θερμανσης παροτι εχει κοτ β και την δεχτηκε.ομως τωρα που εγιναν οι πληρωμες,ειχε κατω απο την αποδοχη τον ορο οτι εαν στην εκαθαριση φανει οτι ειναι σε προγραμμα κοτ τοτε δνε θα δοθει η επιδοτηση.δεν το εγραφε ετσι αλλα αυτο ελεγε με λιγα λογια.

οποτε αν κανεις κοτ β ναι μεν θα σε αφησει να κανεις αιτηση για επιδομα αλλα δεν θα σου το δωσει οταν μπουν μεσα και δουν οτι εισαι του κοτ.πιστευω οτι εδωσαν αρχικα το ΟΚ και σε μερικους με κοτ β γιατι μου ειχαν πει οτι δεν εκαναν πολλοι αιτηση και περισεψαν χρηματα απο την επιδοτηση.ισως εδωσαν σε μερικους κοτ.ισως πηγαν αυτα τα περισια καπου αλλου😛

παντως μην τα μπερδευεις .με το κοτ β εχεις πολλες εκπτωσεις ,το επιδομα θερμανσης ειναι λιγο μπροστα στο κοτ.

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Απο μεθαυριο ανεβαινει η τιμη στο μπλε στα 15.5 απο οτι εχουν πει.

Το 50ευρω ισχυει μεχρι τελος Ιουνιου.

Η δεσμευση ειναι 9μηνη πραγματικα μιας και μετα δεν υπαρχει ρητρα οποτε φευγετε οποτε θελετε.

Τα κιτρινα σιγουρα θα ανεβουν μεχρι Σεπτεμβριο που εχουμε τουρισμο για μετα δεν γνωριζω.

Το μπλε δινει ασφαλεια για 1 χρονο το κιτρινο μεγαλυτερο ρισκο μπορει να κερδισεις μπορει και να χασεις. 

Τα βαζετε κατω και αναλογα πηγαινετε στο μπλε η μενετε κιτρινο/πρασινο οτι αλλο σας βολευει. 

εγω τωρα στο πρασινο με 5 ευρω παγιο και 0,12656 ειμαι πιο ακριβα απο το μπλε που εχει 3.5 παγιο και 0,12300 και 50 ευρω δωρο.οποτε τωρα που πηγα online θα εχω σχεδον ιδια κιλοβατωρα, πιο φθηνο παγιο και το 50ευρω δωρο ,1.5 ευρω μειον στο 10μηνο στον λογαριασμο.τι να σκεφτω? ειναι πιο φθηνο απο το τωρα και σιγουρα πιο φθηνο απο το μετα

οσο για το μετα ,οπως ειπαν ακομα και μετα το καλοκαιρι θα ακριβυνει το ρευμα λογω αλλων παραγοντων οπως ειπωθηκε σε πολλα αρθρα,ρευματοκλοπη,ΑΠΕ κ.λ.π. οποτε πιο φθηνο σε ΔΕΗ δεν θα βρουμε απο αυτο το μπλε  τωρα, θεωρω.το επιβεβαιωσε και ο doom .μεθαυριο θα ακριβυνει ισως λιγο.οποιος βρει πιο φθηνο θα ειναι μονο σε εναλλακτικο παροχο με δωρα εκπτωσεις και τουρισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, megapaixtaras είπε

εγω εκανα για την μητερα μου αιτηση για επιδομα θερμανσης παροτι εχει κοτ β και την δεχτηκε.ομως τωρα που εγιναν οι πληρωμες,ειχε κατω απο την αποδοχη τον ορο οτι εαν στην εκαθαριση φανει οτι ειναι σε προγραμμα κοτ τοτε δνε θα δοθει η επιδοτηση.δεν το εγραφε ετσι αλλα αυτο ελεγε με λιγα λογια.

οποτε αν κανεις κοτ β ναι μεν θα σε αφησει να κανεις αιτηση για επιδομα αλλα δεν θα σου το δωσει οταν μπουν μεσα και δουν οτι εισαι του κοτ.πιστευω οτι εδωσαν αρχικα το ΟΚ και σε μερικους με κοτ β γιατι μου ειχαν πει οτι δεν εκαναν πολλοι αιτηση και περισεψαν χρηματα απο την επιδοτηση.ισως εδωσαν σε μερικους κοτ.ισως πηγαν αυτα τα περισια καπου αλλου😛

παντως μην τα μπερδευεις .με το κοτ β εχεις πολλες εκπτωσεις ,το επιδομα θερμανσης ειναι λιγο μπροστα στο κοτ.

εγω τωρα στο πρασινο με 5 ευρω παγιο και 0,12656 ειμαι πιο ακριβα απο το μπλε που εχει 3.5 παγιο και 0,12300 και 50 ευρω δωρο.οποτε τωρα που πηγα online θα εχω σχεδον ιδια κιλοβατωρα, πιο φθηνο παγιο και το 50ευρω δωρο ,1.5 ευρω μειον στο 10μηνο στον λογαριασμο.τι να σκεφτω? ειναι πιο φθηνο απο το τωρα και σιγουρα πιο φθηνο απο το μετα

οσο για το μετα ,οπως ειπαν ακομα και μετα το καλοκαιρι θα ακριβυνει το ρευμα λογω αλλων παραγοντων οπως ειπωθηκε σε πολλα αρθρα,ρευματοκλοπη,ΑΠΕ κ.λ.π. οποτε πιο φθηνο σε ΔΕΗ δεν θα βρουμε απο αυτο το μπλε  τωρα, θεωρω.το επιβεβαιωσε και ο doom .μεθαυριο θα ακριβυνει ισως λιγο.οποιος βρει πιο φθηνο θα ειναι μονο σε εναλλακτικο παροχο με δωρα εκπτωσεις και τουρισμο.

Οπότε εμείς με το γ1 με κοτ πάμε στο online? 

Αυτό με το Greenpass το αφήνουμε όπως έχει? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Οπότε εμείς με το γ1 με κοτ πάμε στο online? 

Αυτό με το Greenpass το αφήνουμε όπως έχει? 

 

Το green pass για 3 μηνες ειναι δωρο. Μετα η στελνεις myrae η στη ΔΕΗ η σε καταστημα. Μιλαμε για 1 ευρω το μηνα επιπλεον βεβαια αλλα και παλι ειναι κατι αχρηστο για αυτο και οι περισσοτεροι θελουμε να το κοψουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το green pass για 3 μηνες ειναι δωρο. Μετα η στελνεις myrae η στη ΔΕΗ η σε καταστημα. Μιλαμε για 1 ευρω το μηνα επιπλεον βεβαια αλλα και παλι ειναι κατι αχρηστο για αυτο και οι περισσοτεροι θελουμε να το κοψουμε. 

Ωραία φίλε μου.

Θα το κάνω μέσω my dei app εάν είναι.

Στο online μπαίνει κοτ κανονικά έτσι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnnyman είπε

Ωραία φίλε μου.

Θα το κάνω μέσω my dei app εάν είναι.

Στο online μπαίνει κοτ κανονικά έτσι?

 

Νομιζω μπαινει κανονικα αλλα δεν ειμαι σιγουρος περιμενε και καποιο αλλο παιδι για 100%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε με κοτ βγαίνει 0.078 το on-line συν το 50αρικο συν το φτηνότερο παγιο. 

Νομίζω για 12 μήνες είναι καλό deal.

Ξέρουμε περίπου για Ιούνιο πόσο θα είναι το γ1 μαζί με την έκπτωση της ΔΕΗ?

 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, HuskerDu said:

Δεν έχω καταλάβει ποια είναι η διαφορά τους. Σκέφτομαι αύριο από το Γ1 να πάω στο σταθερό, ποιο από τα δυο?! 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/sygkrisi-proionton/?products=1136,1138

Δηλ, γιατί κάποιος να πάει στο enter που έχει ακριβότερο πάγιο και ελάχιστα την kwh?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...