Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, giokol είπε

Πριν 2 μήνες είχα σπάσει το αρχικο μπλέ (0,175) με ρήτρα αποχωρησης 65 ευρώ.Έκατσα στο πράσινο για μία μέρα και υπέγραψα για το καινούριο μπλε (0,123). Στο τελευταίο λογαριασμό μπήκε και το κουπόνι των 50 ευρώ οπότε ηταν μικρό το κακό που έσπασα το συμβόλαιο.
image.png.05c21f31d163fa046018add1c7357851.png 

 

 

image.png.08237b06ae686d25b86f4dee7c8c8f16.png

το θέμα είναι να μην έσπαγε και να περνούσες κατευθείαν στις νέες τιμές (χωρίς ρήτρα) , δεν ξέρω αν έκανε κάποιος τέτοιο αίτημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως χτυπησα το μπλε με 0,1230 το οποιο θεωρω καλη περίπτωση κ με παγιο 3,5 κ με 50αρου δωρο στον πρώτο λογαριασμο. Μετα τις ευρωεκλογες μυριζομαι αυξηση στα πρασινοκιτρινα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω εάν ταιριάζει σε αυτό το θέμα συνολικά. Επέλεξα το πρόγραμμα my home on line από 25/4. Στον πρώτο λογαριασμό μου κάνανε την έκπτωση των 50 ευρώ. Έχω ενεργοποιήσει την πάγια πληρωμή μέσω κάρτας και έχω ζητήσει την επιστροφή της εγγύησης που είχα πληρώσει παλαιότερα (πριν το 2000). Η ΔΕΗ αρνείται ισχυριζόμενη ότι αυτό αφορά νέες συμβάσεις και όχι παλιούς πελάτες που εντάχθηκαν σε κάποιο πρόγραμμα. Μάλιστα το έχει απαντήσει μέσω ΡΑΕ. Τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akaterina1 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω εάν ταιριάζει σε αυτό το θέμα συνολικά. Επέλεξα το πρόγραμμα my home on line από 25/4. Στον πρώτο λογαριασμό μου κάνανε την έκπτωση των 50 ευρώ. Έχω ενεργοποιήσει την πάγια πληρωμή μέσω κάρτας και έχω ζητήσει την επιστροφή της εγγύησης που είχα πληρώσει παλαιότερα (πριν το 2000). Η ΔΕΗ αρνείται ισχυριζόμενη ότι αυτό αφορά νέες συμβάσεις και όχι παλιούς πελάτες που εντάχθηκαν σε κάποιο πρόγραμμα. Μάλιστα το έχει απαντήσει μέσω ΡΑΕ. Τι μπορώ να κάνω?

1) Βγάζεις την πάγια
2) Αλλάζεις πάροχο να πάρεις την επιστροφή εγγύησης αφού πρώτα περάσεις σε κυμαινόμενο μπας και γλιτώσεις το τέλος αποχώρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akaterina1 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω εάν ταιριάζει σε αυτό το θέμα συνολικά. Επέλεξα το πρόγραμμα my home on line από 25/4. Στον πρώτο λογαριασμό μου κάνανε την έκπτωση των 50 ευρώ. Έχω ενεργοποιήσει την πάγια πληρωμή μέσω κάρτας και έχω ζητήσει την επιστροφή της εγγύησης που είχα πληρώσει παλαιότερα (πριν το 2000). Η ΔΕΗ αρνείται ισχυριζόμενη ότι αυτό αφορά νέες συμβάσεις και όχι παλιούς πελάτες που εντάχθηκαν σε κάποιο πρόγραμμα. Μάλιστα το έχει απαντήσει μέσω ΡΑΕ. Τι μπορώ να κάνω?

Την σύμβαση την έχεις κοιτάξει; Τι αναφέρει; Το θέμα το έθεσε στην ΡΑΕ.. Πηρες απάντηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

το θέμα είναι να μην έσπαγε και να περνούσες κατευθείαν στις νέες τιμές (χωρίς ρήτρα) , δεν ξέρω αν έκανε κάποιος τέτοιο αίτημα

To ζητησα εγω α) τηλεφωνικα 2 φορες, β) εγγραφως μεσω του Mydei, γ) σε καταστημα

και αρνηθηκαν κατηγορηματικα στο α και γ. Για το β (προφανως) δεν απαντησαν ποτε...

 

Για την ιστορια σημερα καταφερα και απενεργοποιησα το greenpass σε 1 απο τις 4 παροχές που μου το ενεργοποιησαν με το ετσι θελω... 3 more to go

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

To ζητησα εγω α) τηλεφωνικα 2 φορες, β) εγγραφως μεσω του Mydei, γ) σε καταστημα

και αρνηθηκαν κατηγορηματικα στο α και γ. Για το β (προφανως) δεν απαντησαν ποτε...

ζήτα to μέσω myrae και επιπλέον ζήτα για αποζημίωση λόγω χαμηλήσς ποιότητας υπηρεσιών για το β 😛

πάντως , όντως δεν είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν αλλαγή προγράμματος , όμως η άρνηση υποτίθεται πρέπει να είναι τεκμηριωμένη στη γραπτή απάντηση

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Για την ιστορια σημερα καταφερα και απενεργοποιησα το greenpass σε 1 απο τις 4 παροχές που μου το ενεργοποιησαν με το ετσι θελω... 3 more to go

myrae και εκεί και ζήτα και αποζημίωση και γιαυτό

το μόνο θετικό αυτής της εταιρίας είναι οτι κρατά τα σταθερά μέχρι στιγμής ... κατα τα άλλα σαπίλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, dasnowy είπε

Μου απάντησε η ΔΕΗ στο myrae, όπου έστειλα σχετικά με τη μείωση έκπτωσης του 4all από 20% σε 10% ενώ παντού αναγράφουν έκπτωση 20%, πως το ελέγχουν και θα ακολουθήσουν διορθώσεις που θα αποτυπωθούν στον επόμενο λογαριασμό. 

Για να δούμε. 

Τώρα το τσίμπησα.....

πρέπει να κινηθούμε ο καθένας ατομικά στη ραε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

ζήτα to μέσω myrae και επιπλέον ζήτα για αποζημίωση λόγω χαμηλήσς ποιότητας υπηρεσιών για το β 😛

πάντως , όντως δεν είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν αλλαγή προγράμματος , όμως η άρνηση υποτίθεται πρέπει να είναι τεκμηριωμένη στη γραπτή απάντηση

myrae και εκεί και ζήτα και αποζημίωση και γιαυτό

το μόνο θετικό αυτής της εταιρίας είναι οτι κρατά τα σταθερά μέχρι στιγμής ... κατα τα άλλα σαπίλα

τωρα εσπασα με το 65-50=15... ας ειναι, κουραστηκα δεν παλευονται οι τυποι... κ οντως οπως ειπες μενω μονο κ μονο επειδη κρατανε τα σταθερα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, paylidis said:

Για την ιστορια σημερα καταφερα και απενεργοποιησα το greenpass σε 1 απο τις 4 παροχές που μου το ενεργοποιησαν με το ετσι θελω... 3 more to go

Πώς το έκανες; Εμένα με νίκησαν μετά απο 3 email, απαντώντας ακριβώς τα ίδια και τα ίδια. Δεν έχω κουράγιο να ασχοληθώ άλλο.

Όλα αυτά μετα τον 1 μήνα ενεργοποίησης. Θα ξαναστείλω μόλις λήξει η δωρεάν περίοδος σε 2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, pan05 είπε

Πώς το έκανες; Εμένα με νίκησαν μετά απο 3 email, απαντώντας ακριβώς τα ίδια και τα ίδια. Δεν έχω κουράγιο να ασχοληθώ άλλο.

Όλα αυτά μετα τον 1 μήνα ενεργοποίησης. Θα ξαναστείλω μόλις λήξει η δωρεάν περίοδος σε 2 μήνες.

κεφαλαια, επαναληψη, απειλη για ραε

καθε 2 μερες αιτημα απο το μυδεη

 

και εγω εχω μελλον ακομα οπως ειδες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, pan05 είπε

Όλα αυτά μετα τον 1 μήνα ενεργοποίησης. Θα ξαναστείλω μόλις λήξει η δωρεάν περίοδος σε 2 μήνες.

Είχα ζητήσει κατάργηση τέλος Γενάρη και μου απάντησαν με email να κάνω αίτημα όταν λήξει το 4μηνο. Ούτως ή άλλως ήταν δωρεάν, οπότε επανήλθα τέλος Απρίλη ζητώντας άμεση διακοπή και σε email απάντησαν ότι ήθελαν ακριβή ημερομηνία, πράγμα που έκανα και σε 3 μέρες έγινε η διακοπή και εξαφανίσθηκε η ένδειξη στο mydei και την εφαρμογή.

Επεξ/σία από jkoukos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, pan05 είπε

Πώς το έκανες; Εμένα με νίκησαν μετά απο 3 email, απαντώντας ακριβώς τα ίδια και τα ίδια. Δεν έχω κουράγιο να ασχοληθώ άλλο.

Όλα αυτά μετα τον 1 μήνα ενεργοποίησης. Θα ξαναστείλω μόλις λήξει η δωρεάν περίοδος σε 2 μήνες.

Μόλις απενεργοποίησα το green pass σε κατάστημα ΔΕΗ μέσα σε 5 λεπτά. (ας είναι καλά οι αναφορές ατόμων από το forum). η υπάλληλος με ρώτησε γιατί το απενεργοποιείτε αφού είναι δωρεάν. Άρα και στην δωρεάν περίοδο να είσαι μια χαρά μπορείς να τον απενεργοποίησης.
Στο τηλέφωνο μου είχαν πει πως δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω γιατί είναι πακέτο του 4all.

Σε ερώτηση μου για την έκπτωση 20% στο 4all στον προϊστάμενο του τμήματος η απάντηση του ήταν "δεν ξέρω κάνε μια ερώτηση στο customer service". (ρε μήπως ήμουν σε οργανισμό τηλεπικοινωνιών). Συντάσσω ραε έτοιμα να τελειώνω και με αυτό.

Σε συνέχεια τις συζήτησης μου ανέφερε πως τα μπλε σταθερά θα πάνε στα 0,155 από τον Ιούνιο.

Κάτι που μου ανέφερε και δεν το είχα παρατήρηση είναι πως κάποιοι δήμοι έκαναν αύξηση στα δημοτικά τέλη, και βλέποντας στον λογαριασμό μου από 1,52 πήγε στο 2,39 /τμ

Επεξ/σία από tedkats
  • Like 1
  • Sad 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...