Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, geopro είπε

Τελικά  οι ανακοινωθείσες  τιμές 4all Φεβρουαρίου για το ημερήσιο 0,124 € και νυχτερινό 0,103 € υφίστανται;

Εγώ βλέπω στο λογαριασμοί  0,155 € και 0129 € αντίστοιχα.

Αυτή η έκπτωση οδηγεί στο σωστό αποτέλεσμα ή είναι κάτι άλλο ;

2024-03-17090646.png.bc086868625f9629ea81ea849bbcf933.png.7ee4c0c228b1d4d706b39f5a3184430b.png2024-03-17090728.png.2b94686e87dba83e2e7527a98a63a166.png.dc4eb6538ad2d90d7dcbbb9d1f6e4e62.png

Σωστές είναι. Μέσα στον λογαριασμό υπολογίζουν πρώτα το τιμολόγιο χωρίς την έκπτωση και μετά αφαιρούν την έκπτωση. Έκπτωση 20%, πολλαπλασιασε τα 0.155 και 0.129 με 0.8 και προκύπτει το τιμολόγιο που έλεγε και στο συμβόλαιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα,

πηγα σημερα απο τα γραφεια της δεη για να αφαιρεσω το γκριν πας απο τις συνδεσεις μου, η υπαλληλος μου ειπε πως για το μπλε γινεται ευκολα αλλα για το κιτρινο δεν γινεται καθως παει πακετο με το προγραμμα, βεβαια ηταν νεα κ συνεχεια ρωτουσε παλιοτερες για επιβεβαιωση, τεσπα της ειπα πως το εχω ψαξει κ γινεται, μου εκανε τις αιτησεις κ τις υπεγραψα κ τωρα περιμενω απο τα οποια κεντρικα αν θα μου αφαιρεθει το γκριν πας.

Στο συστημα ειδε πως το το εχω ενεργοποιημενο απο τον περσινο ιουνιο οποτε δε τιθεται θεμα υποχρεωτικης παραμονης κλπ

θα σας ενημερωσω για τις εξελιξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου απάντησαν σε αίτημα που έκαναν το Σάββατο για διακοπή green pass.

«Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η υπηρεσία  Green Pass εξασφαλίζει ότι όση ποσότητα ενέργειας καταναλώνετε στο σπίτι σας, τόση ποσότητα παράγεται από Ανανεώσιμες Πηγές. Οσον αφορά το τιμολογιακό σας πρόγραμμα MyHome4all ,το οποίο ενεργοποιήθηκε 29/12/2023, η υπηρεσία διατίθενται δωρεάν για τέσσερις μήνες και δεν δύναται η απενεργοποίησή της.

Σε περίπτωση που εντοπίσετε χρέωση ,μετά το πέρας της ενέργειας ,παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε ώστε να προβούμε στις απαραίτητες ενέργειες.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.»
 

Το κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koproli8os είπε

καλησπερα,

πηγα σημερα απο τα γραφεια της δεη για να αφαιρεσω το γκριν πας απο τις συνδεσεις μου, η υπαλληλος μου ειπε πως για το μπλε γινεται ευκολα αλλα για το κιτρινο δεν γινεται καθως παει πακετο με το προγραμμα, βεβαια ηταν νεα κ συνεχεια ρωτουσε παλιοτερες για επιβεβαιωση, τεσπα της ειπα πως το εχω ψαξει κ γινεται, μου εκανε τις αιτησεις κ τις υπεγραψα κ τωρα περιμενω απο τα οποια κεντρικα αν θα μου αφαιρεθει το γκριν πας.

Στο συστημα ειδε πως το το εχω ενεργοποιημενο απο τον περσινο ιουνιο οποτε δε τιθεται θεμα υποχρεωτικης παραμονης κλπ

θα σας ενημερωσω για τις εξελιξεις.

Αν εχεις την εφαμογη της δεη,τσεκαρε εκει.

Εμενα μεχρι να βγω απο το καταστημα ειχε βγει σαν υπηρεσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Gatoskylo8 said:

Γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό χρειάζεται μέχρι να φανεί στο ebill της ΔΕΗ η πληρωμή με κάρτα;
Πάντα μέσω της διαδικασίας του site.

1-2 εργασιμες no worries

Και εμενα η τελευταια πληρωμη εκανε 2 μερες να φανει ως πληρωμενη στο site της ΔΕΗ ενω στην τραπεζα ηταν "υπο επεξεργασια" αυτες τις δυο μερες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sebu είπε

1-2 εργασιμες no worries

Και εμενα η τελευταια πληρωμη εκανε 2 μερες να φανει ως πληρωμενη στο site της ΔΕΗ ενω στην τραπεζα ηταν "υπο επεξεργασια" αυτες τις δυο μερες.

Ευχαριστώ, βιάστηκα να γράψω πριν το δω με την τράπεζα.
Ακόμη δεσμευμένα είναι από τις 15/03

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, koproli8os said:

καλησπερα,

πηγα σημερα απο τα γραφεια της δεη για να αφαιρεσω το γκριν πας απο τις συνδεσεις μου, η υπαλληλος μου ειπε πως για το μπλε γινεται ευκολα αλλα για το κιτρινο δεν γινεται καθως παει πακετο με το προγραμμα, βεβαια ηταν νεα κ συνεχεια ρωτουσε παλιοτερες για επιβεβαιωση, τεσπα της ειπα πως το εχω ψαξει κ γινεται, μου εκανε τις αιτησεις κ τις υπεγραψα κ τωρα περιμενω απο τα οποια κεντρικα αν θα μου αφαιρεθει το γκριν πας.

Στο συστημα ειδε πως το το εχω ενεργοποιημενο απο τον περσινο ιουνιο οποτε δε τιθεται θεμα υποχρεωτικης παραμονης κλπ

θα σας ενημερωσω για τις εξελιξεις.

Tη καθαρίστρια και το σεκιουριτά έπρεπε να ρωτήσει, ίσως ήξεραν. 😆

Οι όροι είναι ξεκάθαροι:

- Παράγραφος 6: Οποτεδήποτε θέλει ο πελάτης.

- Παράγραφος 7: Αρκεί να έχει περάσεις 1 μήνας.

Αν πάτε σε κατάστημα, να το έχετε μαζί σας εκτυπωμένο... να μη τρώτε το χρόνο σας.

Η γνώμη μου πάντως εξακολουθεί να είναι πως πρέπει να γίνει βροχή αιτημάτων στο myrae, μόνο έτσι βάζουν μυαλό.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, armenistis1980 είπε

το excell δείχνει το 4all κάτι τις φθηνότερο

Ναι, έγραψα κάτι διαφορετικό; Μέχρι τις 850 φθηνότερο το 4All και από κει και πάνω το Γ1.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Η γνώμη μου πάντως εξακολουθεί να είναι πως πρέπει να γίνει βροχή αιτημάτων στο myrae, μόνο έτσι βάζουν μυαλό.

εδώ μεταβάλλει εκπτώσεις ανα μήνα παράνομα στο 4all και δεν ασχολήθηκε κανένας, πόσο μάλλον για το greengate 😂

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sebu είπε

1-2 εργασιμες no worries

Και εμενα η τελευταια πληρωμη εκανε 2 μερες να φανει ως πληρωμενη στο site της ΔΕΗ ενω στην τραπεζα ηταν "υπο επεξεργασια" αυτες τις δυο μερες.

 

5 ώρες πριν, Gatoskylo8 είπε

Ευχαριστώ, βιάστηκα να γράψω πριν το δω με την τράπεζα.
Ακόμη δεσμευμένα είναι από τις 15/03

Εμένα ήταν στις 15/03 να πληρωθεί κι ακόμη και σήμερα δεν έχουν τραβήξει τα χρήματα.

Δεν φαίνεται καν στην τράπεζα να είναι υπό επεξεργασία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,εχω μια απορία σχετικά με τον λογαριασμό κοιτάτε υι υπολογισμό εχουν κανει για εναν εναντι?Ήρθε τέλη Φεβρουαρίου.Επίσης γτ με βγαζει πάνω απο 500kwah χωρίς να τις μετρήσουν?Είχα επίσης την εντύπωση οτι ηταν για 500kwah το μήνα μαι οχι το τετράμηνο.

 

IMG_20240320_072537.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, etien4 είπε

Καλημέρα σας,εχω μια απορία σχετικά με τον λογαριασμό κοιτάτε υι υπολογισμό εχουν κανει για εναν εναντι?Ήρθε τέλη Φεβρουαρίου.Επίσης γτ με βγαζει πάνω απο 500kwah χωρίς να τις μετρήσουν?Είχα επίσης την εντύπωση οτι ηταν για 500kwah το μήνα μαι οχι το τετράμηνο.

 

IMG_20240320_072537.jpg

Καλημέρα.. Θα γίνει συμψηφισμός στον εκκαθαριστικό λογαριασμό.. Όταν θα γίνει η καταμέτρηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, HERTHAN said:

 

Εμένα ήταν στις 15/03 να πληρωθεί κι ακόμη και σήμερα δεν έχουν τραβήξει τα χρήματα.

 

Πλήρωσε χειροκίνητα με κάρτα. Μέχρι να μηδενίσει το υπόλοιπο στο ebill, μην αφήσεις χρήματα στο λογαριασμό για να μη τραβήξει κι η πάγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...