Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο my dei μπορειτε να συνδεθειτε κανονικα? Προσπαθω να συνδεθω εδω και καμια ωρα, βαζω κωδικους και μου βγαζει μυνημα "ο χρηστης ειναι κλειδωμενος.Προσπαθηστε ξανα σε 10 λεπτα απο την τελευταια προσπαθεια συνδεσης"

Προσπαθω να καταλαβω εαν ειναι γενικο προβλημα της πλατφορμας η αν το προβλημα ειναι αποκλειστικα στον δικο μου λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στην παροχή μου πλέον γίνεται τηλεμέτρηση. Υπάρχει περίπτωση να δω κάπου πότε θα γίνει αυτή ή περιμένω απλά το λογαριασμό;

52 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Στο my dei μπορειτε να συνδεθειτε κανονικα? Προσπαθω να συνδεθω εδω και καμια ωρα, βαζω κωδικους και μου βγαζει μυνημα "ο χρηστης ειναι κλειδωμενος.Προσπαθηστε ξανα σε 10 λεπτα απο την τελευταια προσπαθεια συνδεσης"

Προσπαθω να καταλαβω εαν ειναι γενικο προβλημα της πλατφορμας η αν το προβλημα ειναι αποκλειστικα στον δικο μου λογαριασμο.

Συνδέεται αλλά αργεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geofak είπε

Στην παροχή μου πλέον γίνεται τηλεμέτρηση. Υπάρχει περίπτωση να δω κάπου πότε θα γίνει αυτή ή περιμένω απλά το λογαριασμό;

Θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή my DEDDIE App και θα ενεργοποιήσεις τη σχετική ειδοποίηση. 
 

IMG_0595.jpeg.be2723eb9e7a0538d05df1ff57845db8.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, geofak said:

Στην παροχή μου πλέον γίνεται τηλεμέτρηση. Υπάρχει περίπτωση να δω κάπου πότε θα γίνει αυτή ή περιμένω απλά το λογαριασμό;

Συνδέεται αλλά αργεί

Στον τελευταιο λογαριασμο σου απο τη ΔΕΗ αναγραφει επανω την ημερομηνια επομενης μετρησης στην αριστερη μερια, πρωτη σελιδα, κατω απο τη διευθυνση ακινητου πρεπει να λεει "Επομενη καταμετρηση:"

Βεβαια σε εμενα που λεει ημερομηνια προς τα τελη Μαρτη, απεχει αρκετες μερες απο την προηγουμενη του Φλεβαρη ωστε να ειναι στρογγυλα μηνας (30/31 μερες) γιατι υποτιθεται στο mydei μου εβγαζε μηνυμα οτι θα ειναι πλεον μηνιαια η μετρηση. Εκτος και αν το κανουν ετσι ωστε σταδιακα να πεσουν σε ολοκληρο μηνα.

Λχ τωρα να πανε προς 28 Μαρτη (απο 22 Φλεβαρη) και στον επομενο 29 Μαρτη με 30 Απριλη ωστε στον μεθεπομενο να ειναι 1 Μαη-31 Μαη και μετα 1/6-30/6 κοκ.

Οψομεθα

Επεξ/σία από Sebu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Sebu είπε

Στον τελευταιο λογαριασμο σου απο τη ΔΕΗ αναγραφει επανω την ημερομηνια επομενης μετρησης στην αριστερη μερια, πρωτη σελιδα, κατω απο τη διευθυνση ακινητου πρεπει να λεει "Επομενη καταμετρηση:"

Βεβαια σε εμενα που λεει ημερομηνια προς τα τελη Μαρτη, απεχει αρκετες μερες απο την προηγουμενη του Φλεβαρη ωστε να ειναι στρογγυλα μηνας (30/31 μερες) γιατι υποτιθεται στο mydei μου εβγαζε μηνυμα οτι θα ειναι πλεον μηνιαια η μετρηση. Εκτος και αν το κανουν ετσι ωστε σταδιακα να πεσουν σε ολοκληρο μηνα.

Λχ τωρα να πανε προς 28 Μαρτη (απο 22 Φλεβαρη) και στον επομενο 29 Μαρτη με 30 Απριλη ωστε στον μεθεπομενο να ειναι 1 Μαη-31 Μαη και μετα 1/6-30/6 κοκ.

Οψομεθα

Θα πάρεις τον ΔΕΔΔΗΕ τηλέφωνο να ρωτήσεις πότε είναι η επόμενη καταμέτρηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, takoulou είπε

Θα πάρεις τον ΔΕΔΔΗΕ τηλέφωνο να ρωτήσεις πότε είναι η επόμενη καταμέτρηση.. 

Η εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ λέει άλλα; 😃

IMG_0546_Original.jpeg

Επεξ/σία από motoboots
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Sebu είπε

Στον τελευταιο λογαριασμο σου απο τη ΔΕΗ αναγραφει επανω την ημερομηνια επομενης μετρησης στην αριστερη μερια, πρωτη σελιδα, κατω απο τη διευθυνση ακινητου πρεπει να λεει "Επομενη καταμετρηση:"

Βεβαια σε εμενα που λεει ημερομηνια προς τα τελη Μαρτη, απεχει αρκετες μερες απο την προηγουμενη του Φλεβαρη ωστε να ειναι στρογγυλα μηνας (30/31 μερες) γιατι υποτιθεται στο mydei μου εβγαζε μηνυμα οτι θα ειναι πλεον μηνιαια η μετρηση. Εκτος και αν το κανουν ετσι ωστε σταδιακα να πεσουν σε ολοκληρο μηνα.

Λχ τωρα να πανε προς 28 Μαρτη (απο 22 Φλεβαρη) και στον επομενο 29 Μαρτη με 30 Απριλη ωστε στον μεθεπομενο να ειναι 1 Μαη-31 Μαη και μετα 1/6-30/6 κοκ.

Οψομεθα

Γράφει 15/4 αλλά αυτό είναι για τον κλασικό 4μηνο εκκαθαριστικό από μέτρηση δεδδηε. Εγώ έδινα πάντα έναντι στο mydei σε συγκεκριμένα διαστήματα από 7-12 κάθε μήνα. Τώρα που εξαφανίστηκε αυτό δεν υπάρχει ενημέρωση ούτε στο mydei ούτε mydeddie. 

Επεξ/σία από geofak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημά σας, θα χρειαστεί να μας αναφέρετε την ακριβή ημερομηνία που επιθυμείτε να προχωρήσουμε στην απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass καθώς και τον αριθμό παροχής ή τον λογαριασμό συμβολαίου που θέλετε να εξυπηρετηθείτε, δημιουργώντας ένα νέο αίτημα.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

--------------- Αρχικό μήνυμα ---------------
Από: ΔΕΗ [[email protected]]
Έχει σταλεί: 1/3/2024, 9:36 π.μ.
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optostyle είπε
Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημά σας, θα χρειαστεί να μας αναφέρετε την ακριβή ημερομηνία που επιθυμείτε να προχωρήσουμε στην απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass καθώς και τον αριθμό παροχής ή τον λογαριασμό συμβολαίου που θέλετε να εξυπηρετηθείτε, δημιουργώντας ένα νέο αίτημα.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

--------------- Αρχικό μήνυμα ---------------
Από: ΔΕΗ [[email protected]]
Έχει σταλεί: 1/3/2024, 9:36 π.μ.

Εχει κανένα μήνα που το έχω κάνει εγω αυτό και ακομα δεν το βγαλαν το green pass .. νομίζω πρέπει να παρω τηλ και να αρχίσω τα μπινελικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optostyle είπε
Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημά σας, θα χρειαστεί να μας αναφέρετε την ακριβή ημερομηνία που επιθυμείτε να προχωρήσουμε στην απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass καθώς και τον αριθμό παροχής ή τον λογαριασμό συμβολαίου που θέλετε να εξυπηρετηθείτε, δημιουργώντας ένα νέο αίτημα.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

--------------- Αρχικό μήνυμα ---------------
Από: ΔΕΗ [[email protected]]
Έχει σταλεί: 1/3/2024, 9:36 π.μ.

Το παραπάνω μήνυμα δείχνει ότι δεν ανέφερες ημερομηνία διακοπής ( π.χ. άμεσα) και λογαριασμό. Στη φόρμα επικοινωνίας υπάρχει πεδίο επιλογής της παροχής που αφορά το αίτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

2 hours ago, optostyle said:
Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημά σας, θα χρειαστεί να μας αναφέρετε την ακριβή ημερομηνία που επιθυμείτε να προχωρήσουμε στην απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass καθώς και τον αριθμό παροχής ή τον λογαριασμό συμβολαίου που θέλετε να εξυπηρετηθείτε, δημιουργώντας ένα νέο αίτημα.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

--------------- Αρχικό μήνυμα ---------------
Από: ΔΕΗ [[email protected]]
Έχει σταλεί: 1/3/2024, 9:36 π.μ.

 

1 hour ago, berny said:

Εχει κανένα μήνα που το έχω κάνει εγω αυτό και ακομα δεν το βγαλαν το green pass .. νομίζω πρέπει να παρω τηλ και να αρχίσω τα μπινελικια

 

1 hour ago, motoboots said:

Το παραπάνω μήνυμα δείχνει ότι δεν ανέφερες ημερομηνία διακοπής ( π.χ. άμεσα) και λογαριασμό. Στη φόρμα επικοινωνίας υπάρχει πεδίο επιλογής της παροχής που αφορά το αίτημα.

myrae παιδιά.

Γιατί συνεχίζετε να ασχολείστε με τη φόρμα επικοινωνίας, όπου δεν έχετε καν αντίγραφο του απεσταλμένου μηνύματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τραβάνε με το green pass.  Μιλάμε για υπηρεσία που κάποτε με ένα κουμπάκι την έστελνες απο εκει που ήρθε.  Μάλλον πέσανε βροχή αιτήματα και άλλαξανε τροπάριο.
ΡΑΕ  λοιπόν και βλέπουμε.
Σεβασμός μηδέν πάντως. Τόσος χρόνος πεταμένος σε αιτήματα . Λες και  έχω όρεξη να κάθομαι να ξαναθυμάμαι κάθε 1-2 μήνες και να ασχολούμαι με την πατσαβουροαρπαχτή της κάθε εταιρίας που θέλει να βγάλει απο τη μύγα ξύγγι με τα ευρουλάκια όποιου ξεχαστεί η πιαστεί πρασινοκότσος.

Επεξ/σία από johnpopexi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, optostyle said:
Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημά σας, θα χρειαστεί να μας αναφέρετε την ακριβή ημερομηνία που επιθυμείτε να προχωρήσουμε στην απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass καθώς και τον αριθμό παροχής ή τον λογαριασμό συμβολαίου που θέλετε να εξυπηρετηθείτε, δημιουργώντας ένα νέο αίτημα.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

--------------- Αρχικό μήνυμα ---------------
Από: ΔΕΗ [[email protected]]
Έχει σταλεί: 1/3/2024, 9:36 π.μ.

Χαχαχαχαχα τους κανεις το αιτημα μεσα απο τη μεριδα σου στο mydei γιατι αλλιως δεν μπορεις, κοινως ξερουν ποιος χρηστης εισαι, αφου κιολας σου απαντανε στο email σου και ειδικα αν εχεις ενα ρολοι/συνδεση/συμβολαιο ειναι παναπλο.

Χαχαχαχαχαχαχαχα

2 hours ago, ekrepali said:

  

 

 

myrae παιδιά.

Γιατί συνεχίζετε να ασχολείστε με τη φόρμα επικοινωνίας, όπου δεν έχετε καν αντίγραφο του απεσταλμένου μηνύματος;

Η φορμα επικοινωνιας ειναι επιτηδες λαμογιοστημενη ωστε δεν στελνει αντιγραφο του αιτηματος απευθειας στο μεηλ σου ουτε κραταει ιστορικο.

Για ευνοητους λαμογιο λογους αλλα κατα τα αλλα θελουν να λεγονται μεγαλη εταιρεια και να εμπλακουν στο retail καταστηματων και σε αλλες εξωτικες μπιζνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν τους στείλεις εξαρχής στο αίτημα τον αριθμό παροχής και ακριβή ημερομηνία το διακόποτουν ή βρίσκουν κάτι άλλο να ζητήσουν; :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...