Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Αν θελω να παω απο το μπλε στο πρασινο, θα ενεργοποιηθει η ρητρα,  θα πληρωσω το πέναλτι. Αν ομως επιλεξω να παω πρωτα στο κιτρινο που δεν εχει δεσμευσεις, δεν θα πληρωσω το πεναντλι. 

Αυτό ισχύει στη πράξη και μου κάνει εντύπωση που στο είπαν γιατί κανονικά δεν το λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tigkas είπε

Αυτό ισχύει στη πράξη και μου κάνει εντύπωση που στο είπαν γιατί κανονικά δεν το λένε.

Αυτό ισχύει όντως;

γιατι οι γονείς μου έκαναν μπλε…κ τώρα θέλω να τους γυρίσω κίτρινο…αλλά το σκέφτομαι…γιατί θα πληρώσουν 100€ ρήτρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2024 στις 12:29 ΠΜ, trobinhood είπε

Poll για Δυνατούς Λύτες αλλά και απλό λαουτζίκο :

Με δεδομένο ότι έχω σταθερά μεγάλη κατανάλωση 550 ημέρας και 150 νύχτας και το πρόγραμμα που εχω από τον Ιανουάριο ειναι το ΔΕΗ MyHome Online με 17.5 ημερα και 16,5 νύχτα

 

 κάποιοι πιο πάνω λένε ότι από μπλε ΔΕΗ σε κίτρινο δεν έχει ρήτρα - ενώ σε πράσινο έχει. Αν και μου φαίνεται περίεργο, προσπάθησε να επιβεβαιώσεις τηλεφωνικά από ΔΕΗ και μήπως να κάνεις πρώτα αυτό και μετά να πας όπου θέλεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, marinna είπε

 

 κάποιοι πιο πάνω λένε ότι από μπλε ΔΕΗ σε κίτρινο δεν έχει ρήτρα - ενώ σε πράσινο έχει. Αν και μου φαίνεται περίεργο, προσπάθησε να επιβεβαιώσεις τηλεφωνικά από ΔΕΗ και μήπως να κάνεις πρώτα αυτό και μετά να πας όπου θέλεις

Έχετε δίκαιο ισχύει!! 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι για αυτό το διάστημα υπάρχει αυτή η προσφορά από μπλε σέ κίτρινο χωρίς ρήτρα .

Βέβαια όπως είναι πολύ λογικό Δεν το διαφημίζουν αλλά αν τους ρωτήσεις το επιβεβαιώνουν Κ τό κάνουν κ τηλεφωνικά.

Μάλιστα πήρα ξανά τηλέφωνο σέ δεύτερο εκπρόσωπο να επιβεβαιωσω όλα όσα είπε η προηγούμενη!! Πράγματι έτσι είναι

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση παιδιά με σώσατε!!

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/3/2024 στις 9:20 ΜΜ, Liverpool89 είπε

Αν θελω να παω απο το μπλε στο πρασινο, θα ενεργοποιηθει η ρητρα,  θα πληρωσω το πέναλτι. Αν ομως επιλεξω να παω πρωτα στο κιτρινο που δεν εχει δεσμευσεις, δεν θα πληρωσω το πεναντλι. 

Τελικά το έχει κάνει κάποιος? Ισχύει όντως στην πράξη ?

Ακυρο .... με πρόλαβε ο προηγούμενος .

Επεξ/σία από manos1251
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, trobinhood είπε

Έχετε δίκαιο ισχύει!! 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι για αυτό το διάστημα υπάρχει αυτή η προσφορά από μπλε σέ κίτρινο χωρίς ρήτρα .

Βέβαια όπως είναι πολύ λογικό Δεν το διαφημίζουν αλλά αν τους ρωτήσεις το επιβεβαιώνουν Κ τό κάνουν κ τηλεφωνικά.

Μάλιστα πήρα ξανά τηλέφωνο σέ δεύτερο εκπρόσωπο να επιβεβαιωσω όλα όσα είπε η προηγούμενη!! Πράγματι έτσι είναι

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση παιδιά με σώσατε!!

Να το πάρετε και γραπτώς πριν κάνετε την αλλαγή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Να το πάρετε και γραπτώς πριν κάνετε την αλλαγή. 

Θά το κάνω αλλά η ΔΕΗ είναι σοβαρή εταιρεία ,προς τό παρόν Δεν έχει δείξει τέτοια δείγματα από περίεργες τακτικές 

Επεξ/σία από trobinhood
  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Νεος στην "adulthood" και ψάχνω για εταιρία παροχής ρεύματος. Νοίκιασα για 1 χρόνο για εργασία. Έχω άπειρες ερωτήσεις (με τι κρητίρια συγκρίνουμε εταιρίες και προγράμματα? Που κοιτάμε για να δούμε τα "λετπα γράμματα"? και άλλες πολλές χαζούλικες ερωτήσεις). Δεν θέλω να σας βάλω να γράφετε εκθέσεις, μπορείτε όμως να με στείλετε σε κάποια ήδη γραμμένη έκθεση ή να μου αναφέρετε πηγές που μπορώ να διαβάσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, trobinhood said:

Έχετε δίκαιο ισχύει!! 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι για αυτό το διάστημα υπάρχει αυτή η προσφορά από μπλε σέ κίτρινο χωρίς ρήτρα .

Βέβαια όπως είναι πολύ λογικό Δεν το διαφημίζουν αλλά αν τους ρωτήσεις το επιβεβαιώνουν Κ τό κάνουν κ τηλεφωνικά.

Μάλιστα πήρα ξανά τηλέφωνο σέ δεύτερο εκπρόσωπο να επιβεβαιωσω όλα όσα είπε η προηγούμενη!! Πράγματι έτσι είναι

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση παιδιά με σώσατε!!

Μαλλον δεν θελει να χασει πελατες προς τους φθηνοτερους παροχους, ακομα και με πληρωμη της ρητρας ισως ο φρικαρισμενος με το 0,17 αποφασισει να το πιστολιασει και να φυγει.

Απο την αλλη μπορει κιολας η τιμη που εχουν προαγορασει συμβολαια ενεργειας για το σταθερο να ηταν κοντα στις τιμες του πρασινοκιτρινου αρα και παλι να ειναι κερδισμενοι απο την αλλαγη συμβολαιου/χρεωσης.

Βεβαια για να μην το προμοταρουν μαζικα σημαινει οτι αν το κανουν μαζικα για ολους τους μπλε ισως μπουν μεσα απο τα συμβολαια προαιρεσης συν του οτι θα εκτεθουν καθως δεν θα ειχε γινει σωστο hedging και projection αποκλιμακωσης των τιμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες χαιρετω,

μολις επικοινωνησα με τη δεη για να γυρισω κ εγω απο το μπλε στο κιτρινο κ μου ειπαν πως απο 01/03 ισχυει κανονικα η ρητρα αποχωρησης κ δεν μπορω να το κανω τσαμπα...

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, trobinhood είπε

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι για αυτό το διάστημα υπάρχει αυτή η προσφορά από μπλε σέ κίτρινο χωρίς ρήτρα .

Βέβαια όπως είναι πολύ λογικό Δεν το διαφημίζουν αλλά αν τους ρωτήσεις το επιβεβαιώνουν Κ τό κάνουν κ τηλεφωνικά.

Μάλιστα πήρα ξανά τηλέφωνο σέ δεύτερο εκπρόσωπο να επιβεβαιωσω όλα όσα είπε η προηγούμενη!! Πράγματι έτσι είναι

 

34 λεπτά πριν, koproli8os είπε

παιδες χαιρετω,

μολις επικοινωνησα με τη δεη για να γυρισω κ εγω απο το μπλε στο κιτρινο κ μου ειπαν πως απο 01/03 ισχυει κανονικα η ρητρα αποχωρησης κ δεν μπορω να το κανω τσαμπα...

Τελικά βρε παιδιά τι ισχύει ? Εχει κάνει κανείς την αλλαγή για να ξέρουμε στα σίγουρα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manos1251 είπε

Τελικά βρε παιδιά τι ισχύει ? Εχει κάνει κανείς την αλλαγή για να ξέρουμε στα σίγουρα ?

Ισχύει αυτό που λέει στη παράγραφο 3,1 https://www.dei.gr/media/fl0dmf2p/eidoroi_myhomeonline_2024_02_29-fl8-v3.pdf

ολατα υπολοιπα είναι πολύ ευγενικά το λέω μπαρούφες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, trobinhood είπε

Θά το κάνω αλλά η ΔΕΗ είναι σοβαρή εταιρεία ,προς τό παρόν Δεν έχει δείξει τέτοια δείγματα από περίεργες τακτικές 

Δεν διαφωνώ, αλλά καλύτερα να είμαστε 100% σίγουροι για παν ενδεχόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, dimostr είπε

Ισχύει αυτό που λέει στη παράγραφο 3,1 https://www.dei.gr/media/fl0dmf2p/eidoroi_myhomeonline_2024_02_29-fl8-v3.pdf

 

Κι εγώ αυτό πιστεύω . Αν δεν το δούμε γραμμένο ..... δέεεν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...