Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, doomnx είπε

Η ΤΕΑ Φεβρουαρίου έκλεισε στα 73,61 €/MWh.

Οπότε στο RAE INVOICES οι τιμές θα ανέβουν το Σάββατο να φανταστώ (για τους μη insomniacs), ελπίζω να διατηρηθεί η 20% έκπτωση.. είχαμε χρόνια να δούμε τέτοιες τιμές (ειδικά από ΔΕΗ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, takoulou είπε

Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά.. Οι τιμές παίζουν προς τα κάτω όπως φαίνεται μέχρι στιγμής.. 

Φαντάζομαι ότι θα έχεις νυχτερινό;

ναι έχω νυχτερινο, απλά κάποιοι λένε κίτρινο, κάποιοι πράσινο και δεν ξέρω τι άλλο από πληροφορίες θα πρέπει να βάλω κάτω ώστε να καταλήξω κάπου

25 λεπτά πριν, doomnx είπε

Περιμένουμε να δούμε αν θα δοθεί η έκπτωση 20% ή αν θα είναι λιγότερη ή περισσότερη. Αν διατηρηθεί, αυτή θα είναι η τιμή, 9,2 και 6,7 λεπτά/kWh. Η ΤΕΑ Φεβρουαρίου έκλεισε στα 73,61 €/MWh.

Ναι, με 350 kWh/μήνα σε συμφέρει το κίτρινο 4All.

Δηλαδή κάποιος με 350kwh/μήνα και ΚΟΤ και νυχτερινό και μηνιαίο τον συμφέρει το κίτρινο γενικά ή απλά αυτούς τους δύο μήνες έτυχε και τον συμφέρει ?

γιατί αν μπω στο κίτρινο και αλλάξουν τα δεδομένα στους άλλους μήνες θα πρέπει να χρεωθώ για να γυρίσω ξανά στο πράσινο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Stinis είπε

ναι έχω νυχτερινο, απλά κάποιοι λένε κίτρινο, κάποιοι πράσινο και δεν ξέρω τι άλλο από πληροφορίες θα πρέπει να βάλω κάτω ώστε να καταλήξω κάπου

Δηλαδή κάποιος με 350kwh/μήνα και ΚΟΤ και νυχτερινό και μηνιαίο τον συμφέρει το κίτρινο γενικά ή απλά αυτούς τους δύο μήνες έτυχε και τον συμφέρει ?

γιατί αν μπω στο κίτρινο και αλλάξουν τα δεδομένα στους άλλους μήνες θα πρέπει να χρεωθώ για να γυρίσω ξανά στο πράσινο ?

Δεν χρεώνεσαι τίποτα για να αλλάξεις πρόγραμμα στη ΔΕΗ, εκτός αν είσαι στο μπλε και δεν έχει λήξει η ελάχιστη παραμονή. Γενικά το 4All βγαίνει φθηνότερο από το Γ1 στις 350 kWh/μήνα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ίσως έχει ξανααναφερθεί, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα (online, με εγκατάσταση ή excellaki) που να βγάζει λογαριασμούς ΔΕΗ με όλα τα κόστη μέσα, και ΕΡΤ, Δήμο κτλ βάζοντας φυσικά τα κατάλληλα inputs?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, christos_uoa είπε

Καλησπέρα ίσως έχει ξανααναφερθεί, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα (online, με εγκατάσταση ή excellaki) που να βγάζει λογαριασμούς ΔΕΗ με όλα τα κόστη μέσα, και ΕΡΤ, Δήμο κτλ βάζοντας φυσικά τα κατάλληλα inputs?

 

Δες το excel του @doomnx στην υπογραφη του ή καρφιτσωμενη αναρτηση στους εναλλακτικους παρόχους.

Επεξ/σία από messinia3
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ventic139 είπε

Καλησπέρα 

Έχουμε κάποια ανακοίνωση για τος τιμές του επόμενου μήνα ;

Αύριο μεθαύριο.. Μάλλον προς τα κάτω.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ventic139 είπε

Καλησπέρα 

Έχουμε κάποια ανακοίνωση για τος τιμές του επόμενου μήνα ;

Τσέκαρε το preview στο εξελ. Έχει κλειδώσει η ΤΕΑ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, takoulou είπε

Έχει γίνει τόση δουλειά από το φίλο παραπάνω, είναι τόσο αξιόπιστη κι εσυ μας έχεις πήξει στις δημοσιεύσεις ότι να ‘ναι. Σεβάσου λίγο τον κόπο άλλων μελών και μην υποτιμάς τη δουλειά τους. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, motoboots είπε

Έχει γίνει τόση δουλειά από το φίλο παραπάνω, είναι τόσο αξιόπιστη κι εσυ μας έχεις πήξει στις δημοσιεύσεις ότι να ‘ναι. Σεβάσου λίγο τον κόπο άλλων μελών και μην υποτιμάς τη δουλειά τους. 

Εγω δεν ειπα τιποτα παραπανω... Αλλα τωρα μας τις λες και απο πανω.. Σε παρακαλω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2024 στις 7:09 ΜΜ, doomnx είπε

Σε όσους υπάρχει ηλεκτρονικός μετρητής με SIM και ο ΔΕΔΔΗΕ έχει ενεργοποιήσει την μηνιαία τηλεμέτρηση δεν υπάρχει η δυνατότητα καταχώρησης ενδείξεων.

Μάλλον ισχύει αυτό που μου λες για μένα, αλλά τουλάχιστον ακόμη στην εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ δεν έχει εμφανιστεί η τηλεμέτρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Ο λόγος που δεν έχει ενεργοποιηθεί η δυνατότητα στο mydei να ανεβάσουμε μηνιαία κατανάλωση είναι γιατί δεν έχουν περάσει 30 ημέρες από την προηγούμενη φορά ή καπου έχω χάσει επεισόδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Καλημέρα σε όλους. Ο λόγος που δεν έχει ενεργοποιηθεί η δυνατότητα στο mydei να ανεβάσουμε μηνιαία κατανάλωση είναι γιατί δεν έχουν περάσει 30 ημέρες από την προηγούμενη φορά ή καπου έχω χάσει επεισόδια?

Ουτε το προηγούμενο post δεν διάβασες.......

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...