Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, e-k είπε

να ξέρεις δεν είναι τόσο απλό.

Μια αίτηση 

 

1 ώρα πριν, takoulou είπε

να πληρώσεις ηλεκτρολόγο για να σου κάνει μετρατροπές

Όχι 

 

6 ώρες πριν, e-k είπε

πιστοποιητικά) στην (για την) ηλεκτρική εγκατάσταση του σπιτιού.

ΥΔΕ

 

6 ώρες πριν, e-k είπε

Και εφόσον μιλάμε για σπίτι παππού σε χωριό και για 1958 μιλάμε για πολλά χρήματα.

Όχι 

 

6 ώρες πριν, e-k είπε

Δεν ξέρω πόσα αλλά σίγουρα δεν ξεμπερδεύεις απλά με ένα 100άρικο οπότε ξέχνα το νυχτερινό είναι ασύμφορο.

Καταλαβαίνεις ότι όταν λες από τη μια ότι δε ξέρεις με ποσα ξεμπερδεύεις δε γίνεται να λες μετά ότι το νυχτερινό είναι ασύμφορο , που στη τελική το νυχτερινό δεν έχει καμία σχέσης με όλα τα παραπάνω που αναφέρεις 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, telusgr είπε

μια χαζή ερώτηση, στην καταχώρηση ενδείξεων βάζουμε την κατανάλωση κιλοβατώρων και οχι την ένδειξη;

Την ένδειξη βάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Raki-meze είπε

Την ένδειξη βάζεις.

Ευχαριστώ. Οτι να 'ναι η σελίδα,  δυο φορές μου έβγαζε σφάλμα πριν που προσπάθησα και με μπέρδεψε το kwh δίπλα στην καταχώρηση και λέω μήπως είναι αλλιώς γιατί πρώτη φορά βάζω ΔΕΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, telusgr είπε

Ευχαριστώ. Οτι να 'ναι η σελίδα,  δυο φορές μου έβγαζε σφάλμα πριν που προσπάθησα και με μπέρδεψε το kwh δίπλα στην καταχώρηση και λέω μήπως είναι αλλιώς γιατί πρώτη φορά βάζω ΔΕΗ. 

Μα η ένδειξη είναι σε Kwh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/02/2024 at 19:15, stapd_21 said:

Ήρθε λογαριασμός στο πράσινο Γ1/Ν με χρέωση για Green pass και fixit. Το ίδιο συνέβη σε όσους τους έριξαν στο ίδιο πρόγραμμα;

Πριν από 15 μέρες μεταφέρθηκα από Elpedison στο Γ1 της ΔΕΗ (οπότε δεν μου έχει έρθει ακόμα ο 1ος λογαριασμός από ΔΕΗ). Έκανα τα πάντα μέσω του website της ΔΕΗ (e-contract) και υπήρχε ένα σημείο (step) στο οποίο μπορούσα και δεν επέλεξα τα Fixit και Green pass. Σήμερα, με αφορμή το post σου προβληματίστηκα και κάλεσα στην εξυπηρέτηση για να ...προλάβω δυσάρεστες καταστάσεις. Ο υπάλληλος με τον οποίο μίλησα μου είπε ότι δεν βλέπει να υπάρχουν ενεργοποιημένες αυτές οι υπηρεσίες στην καρτέλα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Συμφωνα με το excel του φιλου doomnx και την στηλη preview Μαρτιου η τιμη στο Γ1 της ΔΕΗ αναμενεται να ειναι 0,092 / 0,067  ημερας/νύχτας  γιατί  θα φυγω απο Elpedison που ειμαι και το σκεφτομαι για ΔΕΗ.  Αν  όχι αυτή θα ειναι αρκετά κατω απο Φεβρουαριο  ή κατι μου διαφευγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, τελικά δεν έχω καταλάβει , για κάποιον που είναι ΚΟΤ και θέλει να μείνει στην ΔΕΗ και καίει πάνω κάτω 350Khw τον μήνα τώρα που έγινε μηνιαίος εκκαθαριστικός τι συμφέρει πιο πολύ να μείνει στο πράσινο ή να πάει τελικά στο κίτρινο ? Θα μπορούσε σας παρακαλώ κάποιος να απαντήσει σε αυτή την ερώτηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε μηνιαίος εκκαθαριστικός (εχω από τους καινούριους μετρητές) και έχει χρέσωση δήμο/ερτ 20 ευρώ... Δηλαδή τώρα κάθε μήνα θα μας χρεώνουν ερτ 20 ευρώ? (Σύνολο λογαριασμού 60 ευρώ)

Επεξ/σία από GeorgeHellas
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

Μου ήρθε μηνιαίος εκκαθαριστικός (εχω από τους καινούριους μετρητές) και έχει χρέσωση δήμο/ερτ 20 ευρώ... Δηλαδή τώρα κάθε μήνα θα μας χρεώνουν ερτ 20 ευρώ? (Σύνολο λογαριασμού 60 ευρώ)

Πριν είχες άλλη χρέωση?

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, sphinxgr said:

Πριν είχες άλλη χρέωση?

Με συγχωρείς είδα μεγάλο αναλογικά το ποσό για 1 μήνα και με νευρίασαν.. 

Τώρα που είδα τον προηγούμενο εκαθαριστικό πρόσεξα ότι είναι σταθερή η χρέωση για όλο το χρόνο και βγαίνει αναλογικά με τις ημέρες του λογαριασμού. Οπότε άκυρος ο προβληματισμός μου :D:D  

Άλλο ένα κακό ποστ :D 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Stinis είπε

Καλησπέρα σας, τελικά δεν έχω καταλάβει , για κάποιον που είναι ΚΟΤ και θέλει να μείνει στην ΔΕΗ και καίει πάνω κάτω 350Khw τον μήνα τώρα που έγινε μηνιαίος εκκαθαριστικός τι συμφέρει πιο πολύ να μείνει στο πράσινο ή να πάει τελικά στο κίτρινο ? Θα μπορούσε σας παρακαλώ κάποιος να απαντήσει σε αυτή την ερώτηση ?

Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά.. Οι τιμές παίζουν προς τα κάτω όπως φαίνεται μέχρι στιγμής.. 

Φαντάζομαι ότι θα έχεις νυχτερινό;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

Μου ήρθε μηνιαίος εκκαθαριστικός (εχω από τους καινούριους μετρητές) και έχει χρέσωση δήμο/ερτ 20 ευρώ... Δηλαδή τώρα κάθε μήνα θα μας χρεώνουν ερτ 20 ευρώ? (Σύνολο λογαριασμού 60 ευρώ)

... τα 3 ευρώ είναι για υποχρεωτική συνδρομητική τηλεόραση πριν οι κουτόφραγκοι αποκτήσουν ίντερνετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsigpan είπε

Καλησπέρα.

Συμφωνα με το excel του φιλου doomnx και την στηλη preview Μαρτιου η τιμη στο Γ1 της ΔΕΗ αναμενεται να ειναι 0,092 / 0,067  ημερας/νύχτας  γιατί  θα φυγω απο Elpedison που ειμαι και το σκεφτομαι για ΔΕΗ.  Αν  όχι αυτή θα ειναι αρκετά κατω απο Φεβρουαριο  ή κατι μου διαφευγει;

Περιμένουμε να δούμε αν θα δοθεί η έκπτωση 20% ή αν θα είναι λιγότερη ή περισσότερη. Αν διατηρηθεί, αυτή θα είναι η τιμή, 9,2 και 6,7 λεπτά/kWh. Η ΤΕΑ Φεβρουαρίου έκλεισε στα 73,61 €/MWh.

2 ώρες πριν, Stinis είπε

Καλησπέρα σας, τελικά δεν έχω καταλάβει , για κάποιον που είναι ΚΟΤ και θέλει να μείνει στην ΔΕΗ και καίει πάνω κάτω 350Khw τον μήνα τώρα που έγινε μηνιαίος εκκαθαριστικός τι συμφέρει πιο πολύ να μείνει στο πράσινο ή να πάει τελικά στο κίτρινο ? Θα μπορούσε σας παρακαλώ κάποιος να απαντήσει σε αυτή την ερώτηση ?

Ναι, με 350 kWh/μήνα σε συμφέρει το κίτρινο 4All.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...