Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 minutes ago, Liverpool89 said:

Μηπως να καταχωρησω εγω στην εφαρμογή του δεδδηε την ενδειξη; ή  θα περασουν;

Πολυ φοβαμαι οτι θα βαλουν οτι θελουν. 

Πάρε τηλέφωνο να σου πούνε πότε είναι ανοιχτό το παράθυρο καταχώρησης διμήνου (ενδιάμεσα στο 4μηνο). Δε βάζεις ένδειξη στο ΔΕΔΔΗΕ όποτε να'ναι γιατί θα τα κάνεις μπαχαλο.

Επίσης πρόσεξε αν έχεις ΚΟΤ, μη τυχόν κάνεις υπέρβαση στη 2μηνιαία εκκαθάριση... πχ αν έχεις κάψει πολύ κλιματιστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, doomnx είπε

Έχετε λυσσάξει με αυτό το 1 ευρώ και είστε ακόμα στη δωρεάν περίοδο έτσι;

φίλε μου χωρίς παρεξήγηση, κατα΄λαβαίνω και την προσφορά σου στο forum... Εσένα δεν σε ενοχλεί να σε βάζουν οι καρχαρίες να πληρώνεις μαμισιάτικα; ακόμα και για 1 λεπτό; Αεριτζίδικα λεφτά που για εσένα μπορεί να είναι μόνο 1 ευρώ όπως λες. Αν βάλεις 10.000.000 απο 1 ευρω όμως;  ΑΕΡΙΤΖΙΔΙΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... λογικό λοιπόν να ενοχλεί κάποιους όπως κι εμένα...Τώρα αν εσύ είσαι τόσο large δικό σου θέμα...

Επεξ/σία από madrivermadonus
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αεριτζίδικα και μαμισιάτικα λεφτά θα ήταν αν πλήρωνες για αυτή την υπηρεσία, που δεν την θέλεις. Ωστόσο δεν πληρώνεις σεντς τσακιστό για 4 μήνες. Αυτό σου λένε τόση ώρα.

Πριν την λήξη του 4μήνου, ζήτα να διακόψεις την υπηρεσία και αν δεν γίνει, τότε θα έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Disrespect είπε

Ναι.. Συμβαίνει καμια φόρα είπαν και θα δώσουν εντολή για καταμέτρηση και μπλα μπλα. Και ο προηγούμενος εκκαθαριστικός παντως στο οκτάμηνο μου βγήκε, αλλά εντάξει δεν τρελαίνομαι γιατί δίνω μετρήσεις στο MyDei και εκδίδονται σαν "Εναντι πελάτη"

 

18 ώρες πριν, takoulou είπε

Κάνε μια καταγγελία στον Δεδδηε της περιοχής σου. .. Φιλοθέης Κηφισίας.. 

ναι και θα ιδρωσει το αυτι τους... σε αντιστοιχη περιπτωση κ εγω μεχρι το διευθυντη εφτασα και χεστηκε... πανω απο 8 μηνες δεν ειχανε μετρησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση

Στον λογαριασμό που έλαβα από ΔΕΗ (myHome4All) εκκαθαριστικός, δεν υπάρχουν καθόλου χρεώσεις για

ΕΦΚ και ΔΕΤΕ

Τι μπορεί να συμβαίνει ? Εχουν καταργηθεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, madrivermadonus είπε

φίλε μου χωρίς παρεξήγηση, κατα΄λαβαίνω και την προσφορά σου στο forum... Εσένα δεν σε ενοχλεί να σε βάζουν οι καρχαρίες να πληρώνεις μαμισιάτικα; ακόμα και για 1 λεπτό; Αεριτζίδικα λεφτά που για εσένα μπορεί να είναι μόνο 1 ευρώ όπως λες. Αν βάλεις 10.000.000 απο 1 ευρω όμως;  ΑΕΡΙΤΖΙΔΙΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... λογικό λοιπόν να ενοχλεί κάποιους όπως κι εμένα...Τώρα αν εσύ είσαι τόσο large δικό σου θέμα...

Ναι το βρήκες, είμαστε πολύ large. Σκάμε τα 0 ευρώ για πλάκα, σαν να μην ήταν τίποτα. O doomnx ανάβει τα πούρα του με χαρτονομίσματα των μηδέν ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jkoukos είπε

Αεριτζίδικα και μαμισιάτικα λεφτά θα ήταν αν πλήρωνες για αυτή την υπηρεσία, που δεν την θέλεις. Ωστόσο δεν πληρώνεις σεντς τσακιστό για 4 μήνες. Αυτό σου λένε τόση ώρα.

Πριν την λήξη του 4μήνου, ζήτα να διακόψεις την υπηρεσία και αν δεν γίνει, τότε θα έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου.

Μα γιατί να το έχω στο μυαλό μου να τη διακόψω αφού δεν την ενεργοποίησα ποτέ Γιάννη... Να βάλω υπενθύμιση στο κιινητό να τη διακόψω; απλώς δεν τη θέλω. Και ναι είναι μαμισιάτικα γιατί μετά το 4μηνο κανείς δεν θα θυμηθεί να τη διακόψει και θα πληρώνει το ευρω...Είναι μια χρεώσιμη υπηρεσία που σου λέει θα είναι δωρεάν για 4 μήνες... Και είναι Αεριτζίδικη γιατι δεν εξυπηρετεί τίποτα...

Υ.,Σ. Αν διάβασες παραπάνω έχω μπει στη διαδικασία να έχω στείλει 3 email στα οποία μου απαντούν ανοησίες,  χωρίς να μου λένε γιατι μου την ενεργοποίησαν...Εσένα σου φάινεται οκ όλο αυτό; και μου λες αν μου τη διακόψουν ή όχι; Βλέπεις να έχουν μπέσα;

4 ώρες πριν, Disrespect είπε

Ναι το βρήκες, είμαστε πολύ large. Σκάμε τα 0 ευρώ για πλάκα, σαν να μην ήταν τίποτα. O doomnx ανάβει τα πούρα του με χαρτονομίσματα των μηδέν ευρώ.

Πόσων ετών είσαι άραγε; Πολύ ώριμη απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kostis123 είπε

Μια γρήγορη ερώτηση

Στον λογαριασμό που έλαβα από ΔΕΗ (myHome4All) εκκαθαριστικός, δεν υπάρχουν καθόλου χρεώσεις για

ΕΦΚ και ΔΕΤΕ

Τι μπορεί να συμβαίνει ? Εχουν καταργηθεί ?

Όχι δεν έχουν καταργηθεί. Θες να ανεβάσεις το λογαριασμό; Σίγουρα είναι εκκαθαριστικός;

2 λεπτά πριν, kstgr είπε

Αυτο με το 1€ κοντευει να καταστρεψει ολο το thread, φτανει κουρασατε, ειδικα απο τη στιγμη που υπαρχει λυση.

Και λύση υπάρχει και αστείο ποσό είναι για να γίνεται τόσο μεγάλο θέμα. Στον πρώτο λογαριασμό που θα το δει κάποιος θα το θυμηθεί και θα το κόψει, αν υποθέσουμε ότι το ξεχνάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimostr είπε

Είναι μέρος του προγράμματος 

IMG_0464.jpeg

Και υπάρχει και στους ειδικούς όρους που όφειλε να έχει διαβάσει πριν ζαλίσει ολόκληρο το forum.

image.png.12901a7080f4788ab780ca434de45c8e.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε όσους έχουν ενεργοποιήσει την τηλεμέτρηση και σας βγάζει η ΔΕΗ μηνιαίο εκκαθαριστικό, έχει εξαφανιστεί η καρτέλα καταμέτρηση;

Επίσης γιατί δεν φτιάχνουν επιτέλους τα μηχανογραφικά συστήματα, να εκδίδουν λογαριασμούς από 1 έως 30 του κάθε μήνα...

Τι σόι μηνιαία είναι αυτή αν είναι πχ από 20/1 έως 20/2, πάλι μπουγιουρντί είναι οι τιμές.., σε εσάς έτσι είναι ή τιμολογεί 1 με 30 κάθε μήνα; Αν θέλετε δείτε το λίγο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, doomnx είπε

Και υπάρχει και στους ειδικούς όρους που όφειλε να έχει διαβάσει πριν ζαλίσει ολόκληρο το forum.

δεν ζάλισα ολόκληρο το forum, όποιος θέλει απαντάει, είτε φτωχός είτε πλούσιος, είτε small είτε large. Αν έχει ξεχειλώσει το νήμα οφέιλεται σε βαρύγδουπες εκφράσεις τύπου "έχουμε λυσάξει με το 1 ευρω  και ειρωνίες περι Mega Live News..."
Αν θέλεις πραγματικά να προσφέρεις στο forum πρέπει να προσέχεις τις εκφράσεις σου...εκτός αν είσαι εδώ για την πλάκα σου.

Αν εσένα προσωπικά δεν σου αρέσει που εγώ ασχολούμαι με το ευρω και δεν έχεις πρόβλημα να το πληρώνεις ή να το ακυρωνεις μετά απο 4 μήνες, μπορείς απλά να προσπεράσεις το μήνυμά μου.

Περισσότερο κριτικάρω την λογική να ξεζουμίζεται ο καταναλωτής ειδικά στις δύσκολες εποχές που διανύουμε, παρά την αξία του ευρω. Αλλα μάλλον κάποιοι δεν καταλαβαίνουν...

Τέλος δεν χρειάστηκε να διαβάσω τους όρους καθώς όπως; ξαναέγραψα ΑΠΟΕΠΕΛΕΞΑ τις πρόσεθετες υπηρεσίες αλλα και πάλι ενεργοποιήθηκε το Green pass με το ζορι, γιαυτο ενοχλήθηκα...

Καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...