Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμία εξέλιξη όσον αφορά την εξαφάνιση του self metering από το app της ΔΕΗ; 

Κάποιοι είχαν αναφέρει ότι εμφανίζεται όταν είναι να δώσεις μετρήσεις αλλά νομίζω ότι κάτι άλλο συμβαίνει διότι τώρα βρίσκομαι στις μέρες αυτές αλλά παρόλα αυτά συνεχίζω να μην βλέπω τπτ. 

Ξέρω μπορώ να δώσω και από δεδδηε αλλά ρωτάω ενημερωτικά αν γνωρίζει κάποιος κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Mule206 είπε

Καμία εξέλιξη όσον αφορά την εξαφάνιση του self metering από το app της ΔΕΗ;

Αυτό έχει εξαφανιστεί μόνο σε αυτούς που έχουν έξυπνο μετρητή , έχεις τέτοιο ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Παλιά 

Οι νοοτροπίες δεν αλλάζουν ποτέ. Κρατικο νταβατζηλίκι πουλάνε ακόμα η ΔΕΗ και ο ΟΤΕ, παρά την -και καλα- ιδιωτικοποιηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Νομίζω πως σου διαφεύγει κάτι, το green pass δεν το απέκτησες υπογράφοντας το έντυπο του green pass με τους όρους του στο οποίο αναφέρεσαι, το απέκτησες υπογράφοντας τους όρους κάποιου προγράμματος το οποίο πάει πακέτο με το green pass για 4 μήνες.

Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτή η υπηρεσία πάει πακέτο με το green pass για 4 μήνες, αν δεν την ήθελες ας διάλεγες κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως το Γ1.

Ίσως να έχεις δικαιο, παντως  έχουν περάσει 17 ημέρες από τότε που εστειλα μυνημα στη πλατφόρμα επικοινωνίας και  ζήτησα  την απενεργοποίηση της υπηρεσίας , τόσες μέρες μετά θα επρπε να έχω πάρει  μια απάντηση θεωρώ, έστω και αρνητική, δεν ζήτησα δα και κάτι τόσο πολύπλοκο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimostr είπε

Αυτό έχει εξαφανιστεί μόνο σε αυτούς που έχουν έξυπνο μετρητή , έχεις τέτοιο ?

Σοβαρά; δεν το γνώριζα. Ναι αλλαξα πριν 4 μήνες και μου έβαλαν καινούργιο ψηφιακό. 

Άρα δε χρειάζεται να κάνω τπτ ή να δώσω καλού κακού; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Σοβαρά; δεν το γνώριζα. Ναι αλλαξα πριν 4 μήνες και μου έβαλαν καινούργιο ψηφιακό. 

Άρα δε χρειάζεται να κάνω τπτ ή να δώσω καλού κακού; 

Δε ξέρω εαν πρέπει να δώσεις , στις πιο πίσω σελίδες έχει αναφερθεί κάτι αλλα περίμενε όλο και καποιοςμθα δει το μήνυμα σου που είναι στην ίδια κατάσταση 

4 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ίσως να έχεις δικαιο, παντως  έχουν περάσει 17 ημέρες από τότε που εστειλα μυνημα στη πλατφόρμα επικοινωνίας και  ζήτησα  την απενεργοποίηση της υπηρεσίας , τόσες μέρες μετά θα επρπε να έχω πάρει  μια απάντηση θεωρώ, έστω και αρνητική, δεν ζήτησα δα και κάτι τόσο πολύπλοκο.

Τελικά δε πρέπει να ήταν και πολύ αυθαίρετο αυτό που σου είπα ε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Δε ξέρω εαν πρέπει να δώσεις , στις πιο πίσω σελίδες έχει αναφερθεί κάτι αλλα περίμενε όλο και καποιοςμθα δει το μήνυμα σου που είναι στην ίδια κατάσταση 

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι ότι διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν το είδα κάπου. Τεσπα μπορεί να μου ξέφυγε μάλλον... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mule206 είπε

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι ότι διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν το είδα κάπου. Τεσπα μπορεί να μου ξέφυγε μάλλον... 

μήπως το είδα στο άλλο θέμα με τους εναλλακτικούς ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Pwpwpw said:

Ίσως να έχεις δικαιο, παντως  έχουν περάσει 17 ημέρες από τότε που εστειλα μυνημα στη πλατφόρμα επικοινωνίας και  ζήτησα  την απενεργοποίηση της υπηρεσίας , τόσες μέρες μετά θα επρπε να έχω πάρει  μια απάντηση θεωρώ, έστω και αρνητική, δεν ζήτησα δα και κάτι τόσο πολύπλοκο.

Σε αυτό που λες τώρα δεν έχεις άδικο, αλλά αυτό είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα.

1 minute ago, Mule206 said:

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι ότι διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν το είδα κάπου. Τεσπα μπορεί να μου ξέφυγε μάλλον... 

Αυτό έχει συζητηθεί εκτενώς σe άλλο θέμα:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Επειδη εχω χασει επεισοδια και παροτι διαβασα αρκετες σελιδες πισω δεν βρισκω ακρη στο θεμα μου θα παρακαλεσω για την βοηθεια σας με μια απαντηση στο παρακατω...                                

Κλασικα ημουν στο ΔΕΗ myHome Online και με πεταξε στο My Home Open με αποτελεσμα να ερθει πολυ παραπανω ο εκκαθαριστικος. Τι προτεινετε να κανω να αλλαξω μεσα στη δεη και με ποιο η να παω εκτος πχ στην ελιν σταθερο;

Επαναλαμβανω εχω χασει επεισοδια δειξτε κατανοηση

Ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αυτό έχει συζητηθεί εκτενώς σe άλλο θέμα:

Μου έχει ξεφύγει το θέμα αυτό.. 

Εν τέλει μπήκα στην εφαρμογή του δεδδηε και μου είχε έρθει ειδοποίηση ότι θα πάρουν μέτρηση στις 28/2 οπότε λογικά μου ενεργοποίησαν την τηλεμετρηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, drunkdonkey είπε

Καλησπέρα.

Μου ήρθε λογαριασμός ΔΕΗ για 15 μέρες με πόσο 90€. Εγώ 90€ δεν πλήρωνα ούτε για 2 μηνες. Η ένδειξη που έστειλε ο δεδδηε είναι λαθος, έχουν βάλει ότι έκαψα 25 kWh σε ένα μήνα, και προφανώς ο επόμενος βγήκε σαν να έκαψα 400+. Είχαν πάρει δηλαδή μια ένδειξη τον Γενάρη που ήταν 300kw λιγότερες απότι θα έπρεπε. Έχω φωτογραφία τραβηγμένη πριν την ένδειξη του δεδηε που δείχνει 8300kwh ενώ αυτοί έχουν καταχωρήσει 8100.. συνεπώς η ΔΕΗ με χρέωσε 15 και 20 λεπτά την kWh. Μίλησα ήδη με ΔΕΗ, ζήτησα ενδείξεις από δεδηε και αύριο θα μιλήσω στο τηλ μαζί τους. Εκτός από αίτημα ραε με δεδηε + ΔΕΗ και αμφισβήτηση λογαριασμού τι άλλο μπορώ να κάνω;

Έχει τύχει σε κανέναν αντίστοιχη περίπτωση;

Ανέβασε τους λογαριασμούς χωρίς προσωπικά στοιχεία. 

40 λεπτά πριν, thyreates είπε

Καλησπερα. Επειδη εχω χασει επεισοδια και παροτι διαβασα αρκετες σελιδες πισω δεν βρισκω ακρη στο θεμα μου θα παρακαλεσω για την βοηθεια σας με μια απαντηση στο παρακατω...                                

Κλασικα ημουν στο ΔΕΗ myHome Online και με πεταξε στο My Home Open με αποτελεσμα να ερθει πολυ παραπανω ο εκκαθαριστικος. Τι προτεινετε να κανω να αλλαξω μεσα στη δεη και με ποιο η να παω εκτος πχ στην ελιν σταθερο;

Επαναλαμβανω εχω χασει επεισοδια δειξτε κατανοηση

Ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον απαντησεις

Δες τα εξελάκια του korakiou και εμού, βάλε καταναλώσεις, σύγκρινε τιμές και αποφάσισε που θες να πας. Μέχρι να αποφασίσεις γύρνα το σήμερα κιόλας myHome 4All. Δωρεάν είναι και χωρίς δεσμεύσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mindreader είπε

Μπορει καποιος, να μας πει σε απλα ελληνικα, τι σημαινει η ακολουθη ειδηση/εξελιξη;

https://www.news247.gr/energia/nees-epivarinseis-stous-logariasmous-tou-ilektrikou-revmatos/

Αυτο που διαβασες...Οτι  θα ανεβουν λιγο οι λογαριασμοι ρευματος... Θα ειναι  ελαχιστα σε καθε λογαριασμο...

https://www.ienergeia.gr/ilektrismos/30213/pro-ton-pylon-nees-afksiseis-sta-teli-xrisis-diktyou-ilektrikis-energeias

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...