Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, cgioris είπε

Σε ευχαριστώ πολύ, εδώ λέει Χρέωση Ενέργειας Ημέρας 27 , 76 (44kWhx0,12800€/kWh)+(90kWhx0,13635€/kWh)+(58kWhx0,17000€/kWh). Αναφέρεται στις διαφορετικές χρεώσεις του παρόχου ανά μήνα; Επίσης, στο ΟΙΚΙΑΚΟ Γ1/Γ1Ν Ειδικό τιμολόγιο έχει λέει και 10 ευρώ πάγιο το μήνα. Γνωρίζεις αν σε αυτό που είμαι ήδη αν χρεώνομαι παραπάνω αν ξεπεράσω τις 500/μήνα; 

5 ευρώ το μήνα είναι στο Γ1 το πάγιο. Ναι η ανάλυση που δείχνεις αναφέρεται στις kWh που αναλογούν σε κάθε μήνα.

Αν ξεπεράσεις τις 500 kWh/μήνα χρεώνεσαι για ΟΛΕΣ με μεγαλύτερη τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, madrivermadonus είπε

ναι σωστά

Είναι προεπιλεγμένη αυτή η υπηρεσία ως προϋπόθεση του εν λόγω προγράμματος και δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί εαν δεν λήξει τουλάχιστον το δωρεάν τετράμηνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, dimostr είπε

Είναι προεπιλεγμένη αυτή η υπηρεσία ως προϋπόθεση του εν λόγω προγράμματος και δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί εαν δεν λήξει τουλάχιστον το δωρεάν τετράμηνο 

Αυτο υπαρχει καπου γραπτα στους ορους? Εχω δει μονο την παραγραφο στους ορους που αναφερει οτι μπορει να γινει απενεργοποιηση μετα την συμπληρωση ενος μηνα, αλλα δεν εχω δει να αναφερει καπου οτι δεν ειναι δυνατη η απενεργοποιηση στο πρωτο 4μηνο δωρεαν χρησης.Υπαρχει καπου στους ορους και μου διαφευγει?

Εγω τους εστειλα μεσω της φορμας επικοικωνιας αιτημα απενεργοποιησης του green pass συμφωνα με τον ορο που αναφερει οτι μπορω να ζητηση  απενεργοποιηση μετα την συμπληρωση του πρωτου μηνα, εχουν περασει σχεδον 20 ημερες που τους εστειλα το αιτημα και δεν εχουν απαντησει καν ακομα, εστω αρνητικα, καμια απαντηση.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, doomnx είπε

Έχετε λυσσάξει με αυτό το 1 ευρώ και είστε ακόμα στη δωρεάν περίοδο έτσι;

Απο την στιγμη που δεν θελουμε  την υπηρεσια και στους ορους αναφερει οτι μετα την συμπληρωση ενος μηνα εχουμε δικαιωμα  απενεργοποιησης,  δεν εχουμε το δικαιωμα να ζητησουμε απενεργοποιηση ? Τι θα πει εχουμε λυσσαξει?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Απο την στιγμη που δεν θελουμε  την υπηρεσια και στους ορους αναφερει οτι μετα την συμπληρωση ενος μηνα εχουμε δικαιωμα  απενεργοποιησης  δεν εχουμε το δικαιωμα να ζητησουμε απενεργοποιηση ? Τι θα πει εχουμε λυσσαξει?

 
Όταν στο λέει φάτσα φορα όταν μπαίνεις να κανεις συμβόλαιο δε χρειάζεται να το λέει κάπου άλλου , οι ειδικοί όροι είναι για όταν δεν υπάρχουν προσφορές σε ισχύ όπως αυτοί που επικαλείσαι 
ζητηστε απενεργοποίηση με ημερομηνία στη λήξη του τετραμήνου 

 

IMG_0464.jpeg

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dimostr είπε
 
Όταν στο λέει φάτσα φορα όταν μπαίνεις να κανεις συμβόλαιο δε χρειάζεται να το λέει κάπου άλλου , οι ειδικοί όροι είναι για όταν δεν υπάρχουν προσφορές σε ισχύ όπως αυτοί που επικαλείσαι 
ζητηστε απενεργοποίηση με ημερομηνία στη λήξη του τετραμήνου 

 

 

 Αυτο που ποσταρες γραφει  οτι ειναι δωρεαν το πρωτο 4μηνο, το οτι αυτο συνεπαγεται  οτι εντος του πρωτου δωρεαν 4μηνου δεν υπαρχει δικαιωμα απενεργοποιησης ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

 Αυτο που ποσταρες γραφει  οτι ειναι δωρεαν το πρωτο 4μηνο, το οτι αυτο συνεπαγεται  οτι εντος του πρωτου δωρεαν 4μηνου δεν υπαρχει δικαιωμα απενεργοποιησης ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα.

Η χρέωση σου τώρα για την υπηρεσία είναι 0 ευρώ. Από όσο θυμάμαι από τα μαθηματικά  0 - 0 = 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Disrespect είπε

Η χρέωση σου τώρα για την υπηρεσία είναι 0 ευρώ. Από όσο θυμάμαι από τα μαθηματικά  0 - 0 = 0.

Παιδιά ελληνικά γράφω. Δεν εγραψα πουθενά ότι πληρώνω κάτι. Εγραψα ότι δεν θέλω την υπηρεσία και ας είναι δωρεάν και σύμφωνα με τους όρους όταν συμπληρωθεί ο πρώτος μήνας έχουμε δικαίωμα να ζητήσουμε απενεργοποίηση της υπηρεσίας. Γράφει κάπου στους όρους ότι κατά το πρώτο δωρεάν 4μηνο δεν έχουμε δικαίωμα μα ζητήσουμε απενεργοποίηση και μου έχει διαφύγει; Αυτό ρωτήσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

 Αυτο που ποσταρες γραφει  οτι ειναι δωρεαν το πρωτο 4μηνο, το οτι αυτο συνεπαγεται  οτι εντος του πρωτου δωρεαν 4μηνου δεν υπαρχει δικαιωμα απενεργοποιησης ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα.

Καλά ότι πεις 

Παντως εαν στο απενεργοποιήσουν πριν λήξει το δωρεάν τετράμηνο να μας το πεις αν και έχω μια μικρή υποψία ότι θα σου ζητήσουν την ακριβή ημερομηνία απενεργοποίησης που επιθυμείς και εντελώς αυθαίρετα σου λέω ότι αν δεν συμπίπτει με την ημερομηνία συμπλήρωσης του τετραμήνου απλά θα περιμένεις άσκοπα 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Μου ήρθε λογαριασμός ΔΕΗ για 15 μέρες με πόσο 90€. Εγώ 90€ δεν πλήρωνα ούτε για 2 μηνες. Η ένδειξη που έστειλε ο δεδδηε είναι λαθος, έχουν βάλει ότι έκαψα 25 kWh σε ένα μήνα, και προφανώς ο επόμενος βγήκε σαν να έκαψα 400+. Είχαν πάρει δηλαδή μια ένδειξη τον Γενάρη που ήταν 300kw λιγότερες απότι θα έπρεπε. Έχω φωτογραφία τραβηγμένη πριν την ένδειξη του δεδηε που δείχνει 8300kwh ενώ αυτοί έχουν καταχωρήσει 8100.. συνεπώς η ΔΕΗ με χρέωσε 15 και 20 λεπτά την kWh. Μίλησα ήδη με ΔΕΗ, ζήτησα ενδείξεις από δεδηε και αύριο θα μιλήσω στο τηλ μαζί τους. Εκτός από αίτημα ραε με δεδηε + ΔΕΗ και αμφισβήτηση λογαριασμού τι άλλο μπορώ να κάνω;

Έχει τύχει σε κανέναν αντίστοιχη περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Pwpwpw said:

Εχω δει μονο την παραγραφο στους ορους που αναφερει οτι μπορει να γινει απενεργοποιηση μετα την συμπληρωση ενος μηνα, αλλα δεν εχω δει να αναφερει καπου οτι δεν ειναι δυνατη η απενεργοποιηση στο πρωτο 4μηνο δωρεαν χρησης.Υπαρχει καπου στους ορους και μου διαφευγει?

Νομίζω πως σου διαφεύγει κάτι, το green pass δεν το απέκτησες υπογράφοντας το έντυπο του green pass με τους όρους του στο οποίο αναφέρεσαι, το απέκτησες υπογράφοντας τους όρους κάποιου προγράμματος το οποίο πάει πακέτο με το green pass για 4 μήνες.

10 minutes ago, Pwpwpw said:

Εγραψα ότι δεν θέλω την υπηρεσία και ας είναι δωρεάν

Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτή η υπηρεσία πάει πακέτο με το green pass για 4 μήνες, αν δεν την ήθελες ας διάλεγες κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως το Γ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, drunkdonkey είπε

Καλησπέρα.

Μου ήρθε λογαριασμός ΔΕΗ για 15 μέρες με πόσο 90€. Εγώ 90€ δεν πλήρωνα ούτε για 2 μηνες. Η ένδειξη που έστειλε ο δεδδηε είναι λαθος, έχουν βάλει ότι έκαψα 25 kWh σε ένα μήνα, και προφανώς ο επόμενος βγήκε σαν να έκαψα 400+. Είχαν πάρει δηλαδή μια ένδειξη τον Γενάρη που ήταν 300kw λιγότερες απότι θα έπρεπε. Έχω φωτογραφία τραβηγμένη πριν την ένδειξη του δεδηε που δείχνει 8300kwh ενώ αυτοί έχουν καταχωρήσει 8100.. συνεπώς η ΔΕΗ με χρέωσε 15 και 20 λεπτά την kWh. Μίλησα ήδη με ΔΕΗ, ζήτησα ενδείξεις από δεδηε και αύριο θα μιλήσω στο τηλ μαζί τους. Εκτός από αίτημα ραε με δεδηε + ΔΕΗ και αμφισβήτηση λογαριασμού τι άλλο μπορώ να κάνω;

Έχει τύχει σε κανέναν αντίστοιχη περίπτωση;

ΡΑΕ δεν έχει νόημα αν είναι θέμα καταμέτρησης. Κανε αμφισβήτηση στη ΔΕΗ αλλά δε νομίζω να βγάλεις άκρη. Και εμένα όταν είχα φύγει για άλλο παροχο με χρέωσαν κερατιάτικα. Αυτά έχουν οι αλλαγές, γιαυτό έμαθα να κάθομαι φρόνιμος στο κρατικό μαγαζί και να μην είμαι πηδηχτουλης 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...