Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, madrivermadonus είπε

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με μη ενεργοποίηση του Green Pass?

Όπως πρότεινα παραπάνω, έκανα μετατροπή απο Ειδικό σε κυμαινόμενο και στο 3ο βήμα απεπελλεξα όλες τις πρόσθετες υπηρεσίες συμπεριλαμβανομένης της Green Pass.
Ωστόσο μόλις έγινε η μεματροτπή εμφανίζεται ως ενεργή υπηρεσία. Τους έστειλα λοιπόν μήνυμα ζητώντας εξηγήσεις. Μαντέψτε ακόμα μου απαντούν. Πριν 4 ημέρες μου λένε: Παρακαλώ δώστε μας διευκρινησεις..."
Τους λέω "τι διευκρινήσεις ζητάτε; Θέλω αντίγραφο της αίτησης μετατροπής και  απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass, τι δεν καταλαβαίνετε;

Έχουμε γεμίσει λαμόγια ..... Είναι σαν να σου λένε: Έλα μωρέ θα βαρεθεί και θα τα παρατήσει....Ένα ευρω ο καθένας είναι αυτο...Ξεφτίλα...

Να κάνω καταγγελία στη RAE?

 

Το 4all έκανες δηλαδή έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, madrivermadonus είπε

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με μη ενεργοποίηση του Green Pass?

Όπως πρότεινα παραπάνω, έκανα μετατροπή απο Ειδικό σε κυμαινόμενο και στο 3ο βήμα απεπελλεξα όλες τις πρόσθετες υπηρεσίες συμπεριλαμβανομένης της Green Pass.
Ωστόσο μόλις έγινε η μεματροτπή εμφανίζεται ως ενεργή υπηρεσία. Τους έστειλα λοιπόν μήνυμα ζητώντας εξηγήσεις. Μαντέψτε ακόμα μου απαντούν. Πριν 4 ημέρες μου λένε: Παρακαλώ δώστε μας διευκρινησεις..."
Τους λέω "τι διευκρινήσεις ζητάτε; Θέλω αντίγραφο της αίτησης μετατροπής και  απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass, τι δεν καταλαβαίνετε;

Έχουμε γεμίσει λαμόγια ..... Είναι σαν να σου λένε: Έλα μωρέ θα βαρεθεί και θα τα παρατήσει....Ένα ευρω ο καθένας είναι αυτο...Ξεφτίλα...

Να κάνω καταγγελία στη RAE?

 

Στο Mega Live News κάνε αύριο το μεσημέρι. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, madrivermadonus said:

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με μη ενεργοποίηση του Green Pass?

Όπως πρότεινα παραπάνω, έκανα μετατροπή απο Ειδικό σε κυμαινόμενο και στο 3ο βήμα απεπελλεξα όλες τις πρόσθετες υπηρεσίες συμπεριλαμβανομένης της Green Pass.
Ωστόσο μόλις έγινε η μεματροτπή εμφανίζεται ως ενεργή υπηρεσία. Τους έστειλα λοιπόν μήνυμα ζητώντας εξηγήσεις. Μαντέψτε ακόμα μου απαντούν. Πριν 4 ημέρες μου λένε: Παρακαλώ δώστε μας διευκρινησεις..."
Τους λέω "τι διευκρινήσεις ζητάτε; Θέλω αντίγραφο της αίτησης μετατροπής και  απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass, τι δεν καταλαβαίνετε;

Έχουμε γεμίσει λαμόγια ..... Είναι σαν να σου λένε: Έλα μωρέ θα βαρεθεί και θα τα παρατήσει....Ένα ευρω ο καθένας είναι αυτο...Ξεφτίλα...

Να κάνω καταγγελία στη RAE?

 

Στον όρο 7β του green pass, γράφει ότι αφού περάσει ένας μήνας με την ενεργοποίηση... μπορεί να κάνεις αίτημα ακύρωσης του. Νομίζω έτσι θα ξεμπλέξεις γρηγορότερα, απ'το να προσπαθείς να αποδείξεις ότι δυσλειτουργεί η σελίδα τους και επιλέχτηκε αυτόματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dtzgr είπε

Για 2 εβδομάδες το Δεκέμβριο (6-20 Δεκ) είχες εκκαθαριστικό λογαριασμό 214.

Το διάστημα 21/12-18/2 είναι 8 εβδομάδες, οπότε παίζει να έβαλαν 4x ό,τι έκαψες το προηγούμενο διάστημα σε 2 εβδομάδες.

κοντα επεσες αλλα περιπου (βεβαια στο 214 ηταν η εγγυηση μεσα)

οι τυποι μάλλον πηγαν και ειδαν πριν απο 9-10 χρονια που ηταν η παροχη στη δεη καταναλωσεις και εβαλαν εναντι βασει εκεινων (μονο που τοτε ηταν εντελως διαφορετικα τα δεδομένα-θερμανση μονο με ρευμα χωρις Inverter a/c κλπ)... "Θα το διορθώσουν" και κατι γενικουρες σε 3 μερες θα βγει νεος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε 6ος στην σειρά μηνιαίος έναντι...  Πιο πιθανό βλέπω να έρθει η ανάπτυξη που λεει ο Μητσοτάκης, παρά να εκκαθαρίζει κάθε μήνα ο ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Disrespect είπε

Μου ήρθε 6ος στην σειρά μηνιαίος έναντι...  Πιο πιθανό βλέπω να έρθει η ανάπτυξη που λεει ο Μητσοτάκης, παρά να εκκαθαρίζει κάθε μήνα ο ΔΕΔΔΗΕ.

Κι εμένα με ενημέρωσαν ότι παρά την τηλεμέτρηση, να πάρω να δώσω ενδείξεις 1 με 7 Μαρτίου αλλιώς εκκαθαριστικό το Μάιο πάλι 😂

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Disrespect είπε

Μου ήρθε 6ος στην σειρά μηνιαίος έναντι...  Πιο πιθανό βλέπω να έρθει η ανάπτυξη που λεει ο Μητσοτάκης, παρά να εκκαθαρίζει κάθε μήνα ο ΔΕΔΔΗΕ.

Μήπως δεν έχει πρόσβαση Ο Δεδδηε εκεί στις παροχές.. Σε ποια περιοχη είσαι; Έχεις σκεφτεί να δώσεις μέτρηση μέσα στην εφαρμογή του Δεδδηε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Μήπως δεν έχει πρόσβαση Ο Δεδδηε εκεί στις παροχές.. Σε ποια περιοχη είσαι; Έχεις σκεφτεί να δώσεις μέτρηση μέσα στην εφαρμογή του Δεδδηε.. 

Στην Πεντέλη.  Μια χαρά προσβάσιμος και ευδιάκριτος είναι ο μετρητής σε καθαρό και διάφανο ντουλαπάκι στην μαντρα του σπιτιού. Μόνο τραπεζάκι με καρέκλες και κανα ούζο με μεζέ δεν εχω βάλει μπροστά για τα παληκάρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Disrespect είπε

Στην Πεντέλη.  Μια χαρά προσβάσιμος και ευδιάκριτος είναι ο μετρητής σε καθαρό και διάφανο ντουλαπάκι στην μαντρα του σπιτιού. Μόνο τραπεζάκι με καρέκλες και κανα ούζο με μεζέ δεν εχω βάλει μπροστά για τα παληκάρια. 

Πήρες τηλέφωνο τον Δεδδηε να σου πουν γιατί δεν έχουν μετρήσει καθόλου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, μένω μόνος μου και οι καταναλώσεις μου δύσκολα ξεπερνάνε τις 500 κιλοβατώρες το μήνα. Αυτή τη στιγμή λέει ότι έχω Προϊόν ΟΙΚΙΑΚΟ Γ1/Γ1Ν Ειδικό τιμολόγιο. Επίσης έχω και νυχτερινό. Νομίζω πως ο λογαριασμός ήρθε αυξημένος. Ο έναντι είχε ΕΡΤ/Δήμο 23,50 ευρώ και ρυθμιζόμενες λέει 19,20 ευρώ. Αυτά δεν τα γλιτώνω έτσι κι αλλιώς. Ωστόσο με συμφέρει καλύτερα το myhome4All? Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cgioris είπε

Παιδιά καλησπέρα, μένω μόνος μου και οι καταναλώσεις μου δύσκολα ξεπερνάνε τις 500 κιλοβατώρες το μήνα. Αυτή τη στιγμή λέει ότι έχω Προϊόν ΟΙΚΙΑΚΟ Γ1/Γ1Ν Ειδικό τιμολόγιο. Επίσης έχω και νυχτερινό. Νομίζω πως ο λογαριασμός ήρθε αυξημένος. Ο έναντι είχε ΕΡΤ/Δήμο 23,50 ευρώ και ρυθμιζόμενες λέει 19,20 ευρώ. Αυτά δεν τα γλιτώνω έτσι κι αλλιώς. Ωστόσο με συμφέρει καλύτερα το myhome4All? Σας ευχαριστώ πολύ.

Ναι αλλά μιλάμε για μικρή διαφορά, μικρότερη από 5 ευρώ/μήνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, takoulou είπε

Πήρες τηλέφωνο τον Δεδδηε να σου πουν γιατί δεν έχουν μετρήσει καθόλου;;

Ναι.. Συμβαίνει καμια φόρα είπαν και θα δώσουν εντολή για καταμέτρηση και μπλα μπλα. Και ο προηγούμενος εκκαθαριστικός παντως στο οκτάμηνο μου βγήκε, αλλά εντάξει δεν τρελαίνομαι γιατί δίνω μετρήσεις στο MyDei και εκδίδονται σαν "Εναντι πελάτη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, doomnx είπε

Ναι αλλά μιλάμε για μικρή διαφορά, μικρότερη από 5 ευρώ/μήνα.

Σε ευχαριστώ πολύ, εδώ λέει Χρέωση Ενέργειας Ημέρας 27 , 76 (44kWhx0,12800€/kWh)+(90kWhx0,13635€/kWh)+(58kWhx0,17000€/kWh). Αναφέρεται στις διαφορετικές χρεώσεις του παρόχου ανά μήνα; Επίσης, στο ΟΙΚΙΑΚΟ Γ1/Γ1Ν Ειδικό τιμολόγιο έχει λέει και 10 ευρώ πάγιο το μήνα. Γνωρίζεις αν σε αυτό που είμαι ήδη αν χρεώνομαι παραπάνω αν ξεπεράσω τις 500/μήνα; 

Επεξ/σία από cgioris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Disrespect είπε

Ναι.. Συμβαίνει καμια φόρα είπαν και θα δώσουν εντολή για καταμέτρηση και μπλα μπλα. Και ο προηγούμενος εκκαθαριστικός παντως στο οκτάμηνο μου βγήκε, αλλά εντάξει δεν τρελαίνομαι γιατί δίνω μετρήσεις στο MyDei και εκδίδονται σαν "Εναντι πελάτη"

Κάνε μια καταγγελία στον Δεδδηε της περιοχής σου. .. Φιλοθέης Κηφισίας.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...