Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, doomnx είπε

Πρόσθεσα το Preview Μαρτίου για τα ex-ante. Κάτω από 9 λεπτά η τιμή της kWh σε ελίν και πιθανότατα σε ΔΕΗ 4All και Volton. Έχουμε άλλες 9 μέρες για την τελική ΤΕΑ.

5tym2lN.jpeg

Όσοι δεν βλέπετε υπογραφές, κάντε κλικ εδώ για να δείτε το spreadsheet.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, doomnx είπε
24 λεπτά πριν, doomnx είπε

Πρόσθεσα το Preview Μαρτίου για τα ex-ante. Κάτω από 9 λεπτά η τιμή της kWh σε ελίν και πιθανότατα σε ΔΕΗ 4All και Volton. Έχουμε άλλες 9 μέρες για την τελική ΤΕΑ.

5tym2lN.jpeg

Όσοι δεν βλέπετε υπογραφές, κάντε κλικ εδώ για να δείτε το spreadsheet.

Νομίζω ότι όσοι πήγαμε σε σταθερό τελικά την πατήσαμε...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μία βοήθεια από δω, χαωθήκαμε με τόσα που διαβάζουμε...

ΔΕΗ Γ1Ν κοινωνικό στο Πράσινο αυτή τη στιγμή, με κατανάλωση περί τις 1500 kW (πρόσφατοι εκκαθαριστικοί καρφωμένοι εκεί), παραμένουμε ή υπάρχει κάτι πραγματικά αποδοτικότερο; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill999r είπε

Νομίζω ότι όσοι πήγαμε σε σταθερό τελικά την πατήσαμε...

Αυτό, αν δεν περάσουν 12 μήνες, δεν μπορείς να το πεις 🤐

1 ώρα πριν, StandardTen είπε

Παίδες μία βοήθεια από δω, χαωθήκαμε με τόσα που διαβάζουμε...

ΔΕΗ Γ1Ν κοινωνικό στο Πράσινο αυτή τη στιγμή, με κατανάλωση περί τις 1500 kW (πρόσφατοι εκκαθαριστικοί καρφωμένοι εκεί), παραμένουμε ή υπάρχει κάτι πραγματικά αποδοτικότερο; 

 

το 4All σε ΔΕΗ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ έκανα σταθερό στα 17.5 λεπτά και βλέπω γενικά χαμηλότερες τιμές, μου ήρθε email από τη συγκρίνω ρεύμα για σταθερό για 6 μήνες στα 9.5 λεπτά. Έχω και κοινωνικό, θα πάω στα 7.5 λεπτά. Για 6 μήνες. Μετά δε με ενδιαφέρει, θα έχει γίνει καλοκαίρι. Συμφέρει να δώσω τα 100 να φύγω από δεη; χαλάω περίπου 700-800 κιλοβατωρες το μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, DjTony είπε

Επειδή και εγώ έκανα σταθερό στα 17.5 λεπτά και βλέπω γενικά χαμηλότερες τιμές, μου ήρθε email από τη συγκρίνω ρεύμα για σταθερό για 6 μήνες στα 9.5 λεπτά. Έχω και κοινωνικό, θα πάω στα 7.5 λεπτά. Για 6 μήνες. Μετά δε με ενδιαφέρει, θα έχει γίνει καλοκαίρι. Συμφέρει να δώσω τα 100 να φύγω από δεη; χαλάω περίπου 700-800 κιλοβατωρες το μήνα 

Ε θα γλιτώνεις 65 € το μήνα περίπου. Σε 2 μήνες κάνεις απόσβεση το κατοστάρι και μετά κέρδος. Αλλά δεν μας λες και τα πάγια.

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Ε θα γλιτώνεις 65 € το μήνα περίπου. Σε 2 μήνες κάνεις απόσβεση το κατοστάρι και μετά κέρδος. Αλλά δεν μας λες και τα πάγια.

Δε λέει ποια εταιρεία/πρόγραμμα είναι. Πρέπει να τους καλέσω να δω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/10/2023 στις 2:40 ΜΜ, MikeJ είπε

Όχι και τόσο σημαντικό αλλά πήγα να μπω σήμερα στο myrewardscoupons μέσω του mydei που καμιά φορά επισκέπτομαι να δω αν έχει κανένα κουπονάκι ή διαγωνισμό και δε με αφήνει πετώντας μήνυμα ότι  "Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για τον τύπο της παροχής σας."

Το δοκίμασα σε δύο παροχές, η μία Γ1Ν και η άλλη Γ1 με ΚΟΤ και στις δύο το ίδιο.

είναι off topic το μήνυμα αλλά υπάρχει κάποιος που δεν χρειάζεται το κουπόνι για το Αnt1+ για την F1 και μπορεί να το στείλει;

Ευχαριστώ  τον φίλο @NikosRocknRolla για το κουπόνι.

Επεξ/σία από telusgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, από 8/11/23 που είχε εκδοθεί έναντι, δεν έχει βγει άλλος λογαριασμός.

Στο διάστημα αυτό μπήκα σε Κοτ Β και άλλαξε το ρολόι σε ψηφιακό νυχτερινό τιμολόγιο.

Έχω επιλέξει από τον Δεκέμβριο την επιλογή για μηνιαίο λογαριασμό.

Έχω αρχίσει και ανησυχώ τι θα έρθει μαζεμένο να πληρώσω.

Που μπορώ να απευθυνθώ για να μάθω πότε θα εκδοθεί νέος λογαριασμός;

Έχω στείλει από το my dei app ερώτημα, αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Τηλέφωνο να πάρω το πιθανότερο να μην ξέρουν πότε θα γίνει εκ νέου η έκδοση λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή,δεν έκανα καμία κίνηση να διαλέξω κάποιο πρόγραμμα μετά το online που ήμουν οπότε μπήκα στο Γ1..Έχω κάποιο χρονικό περιθώριο να διαλέξω πρόγραμμα (σταθερό,4all,Γ1 κλπ) ή μπορώ να διαλέξω οποιαδήποτε στιγμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Αυτή τη στιγμή,δεν έκανα καμία κίνηση να διαλέξω κάποιο πρόγραμμα μετά το online που ήμουν οπότε μπήκα στο Γ1..Έχω κάποιο χρονικό περιθώριο να διαλέξω πρόγραμμα (σταθερό,4all,Γ1 κλπ) ή μπορώ να διαλέξω οποιαδήποτε στιγμή?

Όποτε θέλεις αλλάζεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή ενδιαφέρει πολλούς και για μην κάνετε την ίδια ερώτηση, το MyHome4all σύμφωνα  με το excel του doomnx παραμένει και για τον Μάρτιο το φτηνότερο πρόγραμμα της ΔΕΗ για καταναλώσεις μέχρι 900 KWh ημέρας/μήνα.

Στις δε κιλοβατώρες νύχτας είναι ανεξαρτήτως κατανάλωσης φτηνότερο το 4all, οπότε είναι ξεκάθαρα η συμφερότερη επιλογή για όσους εχουν σημαντική νυχτερινή κατανάλωση. 

Επεξ/σία από Disrespect
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Disrespect said:

Επειδή ενδιαφέρει πολλούς και για μην κάνετε την ίδια ερώτηση, το MyHome4all σύμφωνα  με το excel του doomnx παραμένει και για τον Μάρτιο το φτηνότερο πρόγραμμα της ΔΕΗ για καταναλώσεις μέχρι 900 KWh ημέρας/μήνα.

Στις δε κιλοβατώρες νύχτας είναι ανεξαρτήτως κατανάλωσης φτηνότερο το 4all, οπότε είναι ξεκάθαρα η συμφερότερη επιλογή για όσους εχουν σημαντική νυχτερινή κατανάλωση. 

Πως βγαινει το 900;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

Μετα την υπογραφη του e-contract σε ποσο χρονο περιπου ολοκληρωνεται η αλλαγη?

Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αλλα υπαρχει προηραμματισμενη μετρηση στς 29/02. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση για οποιον γνωριζει..

Μολις μετακομισα,και ηθελα να στειλω τις KW στην Δεη...βλεπω ψηφιακο μετρητη,λεω οκ...αλλα με παραξενεψε αυτο το σηματακι στο ρολοι...αυτο σημαινει οτι τα στελνει online?

Screenshot_20240220_155038_Gallery.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...