Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστειλα mail για απενεργοποίηση του Green pass και μου απάντησαν:

"Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημά σας, θα χρειαστεί να μας αναφέρετε την ακριβή ημερομηνία που επιθυμείτε να προχωρήσουμε στην απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας."

Την παλεύουν στην ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, toni31 είπε

Έστειλα mail για απενεργοποίηση του Green pass και μου απάντησαν:

"Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημά σας, θα χρειαστεί να μας αναφέρετε την ακριβή ημερομηνία που επιθυμείτε να προχωρήσουμε στην απενεργοποίηση της υπηρεσίας Green Pass.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας."

Την παλεύουν στην ΔΕΗ?

Πού έχουμε τη διαδικασία διακοπής του greenpass? Ήμουν στο 4all και το είχα εκεί δωρεάν. Απο 1/1/2024 μετάβηκα στο Γ1/Γ1Ν και το έχουν διατηρήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, foxfire είπε

Πού έχουμε τη διαδικασία διακοπής του greenpass? Ήμουν στο 4all και το είχα εκεί δωρεάν. Απο 1/1/2024 μετάβηκα στο Γ1/Γ1Ν και το έχουν διατηρήσει

σε μια υπογραφή υπάρχει η διαδικασία...

πάτα στο ΔΕΗ MyHOME με τα μπολτ...

 

Επεξ/σία από kokos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η απάντηση που έλαβα πριν λίγες μέρες για το ίδιο θέμα:

"Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε οτι η υπηρεσία Green Pass προσφέρεται δωρεάν για τους 4 πρώτους μήνες απο την ημερομηνία ενεργοποίησης του νέου σας προιόντος. Συνεπώς, καθώς η υπηρεσία λήγει στις xx/x/24, παρακαλούμε όπως επαναλάβετε το αίτημά σας λίγες ημέρες νωρίτερα απο την ημερομηνία λήξης."

Στους όρους του συμβολαίου δεν πρόσεξα να υπάρχει αναφορά στους 4 μήνες δώρο. Οπότε η διαδικασία απενεργοποίησης δεν νομίζω να γίνεται μετά τον 1ο μήνα (αυτό αφορά κανονική ενεργοποίηση όχι τη δωρεάν), αλλά όπως τα λένε στο μήνυμα λίγο πριν το τέλος του δώρου που μας ταλαιπωρεί. Πάντως θα ξαναδοκιμάσω όταν κλείσω ένα μήνα...

Επεξ/σία από mike634
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2024 στις 5:06 ΜΜ, takoulou είπε

Πολυ πιθανόν να ισχύει αυτό.. Αφού θα περνάει ο Δεδδηε κάθε μήνα.. 

εχουν ηδη αρχισει.εγω εδωσα πρωτη (και τελευταια φορα αποτι φανηκε) μετρηση στη δεη αλλα στον λογαριασμο ειδα καταχωρημενη αλλη μετρηση ελαφρως πιο αυξημενη.ρωτησα στο τηλεφωνικο κεντρο γιατι και μου ειπαν οτι πλεον θα εχω μηνιαια καταμετρηση απο δεδηε.ηρθαν λιγες μερες μετα και μετρησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, water97 είπε

Ενεργοποίησα τον Γενάρη το my home 4all και μου ήρθε εκκαθαριστικος με πάγια χρέωση 40 ευρώ. Το πάγιο δεν είναι σταθερό σε κάθε μηνιαίο λογαριασμό;

Ανέβασε το λογαριασμό να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Φίλε μου πάγιο για 222 ημέρες. 5,5 €/μήνα.

βασικά μου κάνει εντύπωση που έχει ΥΚΩ για 222 ημέρες ενώ για πάγιο διανομής 245 μέρες

άσε που το πάγιο διανομής θα έπρεπε να είχε άλλη χρέωση αν ήταν πριν το Μάιο

βέβαια τέτοιους λογαριασμούς δεν είναι να τους αγγίζεις μετά απο τόσες μαζεμένες χρεώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, doomnx είπε

Φίλε μου πάγιο για 222 ημέρες. 5,5 €/μήνα.

Αυτό ήθελα να διευκρινίσω. Είχα την εντύπωση ότι χρεωνοταν στους μηνιαίους έναντι. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

βασικά μου κάνει εντύπωση που έχει ΥΚΩ για 222 ημέρες ενώ για πάγιο διανομής 245 μέρες

άσε που το πάγιο διανομής θα έπρεπε να είχε άλλη χρέωση αν ήταν πριν το Μάιο

βέβαια τέτοιους λογαριασμούς δεν είναι να τους αγγίζεις μετά απο τόσες μαζεμένες χρεώσεις

Α μπράβο, 245 είναι, 5 €/μήνα. Δεν φαινόταν καθαρά η φωτο.

Τώρα για τις ΥΚΩ τι να πω, δεν ξέρω και τι σόι πρόγραμμα είχε και αν του χαρίστηκαν κάποιες πριν αλλάξουν οι τιμές;

3 λεπτά πριν, water97 είπε

Αυτό ήθελα να διευκρινίσω. Είχα την εντύπωση ότι χρεωνοταν στους μηνιαίους έναντι. Ευχαριστώ!

Χρεώνεται. Θα αφαιρεθεί από τη σούμα. Στον εκκαθαριστικό υπολογίζεται όλο το διάστημα από την προηγούμενη καταμέτρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρε μια γλυκούλα από τη ΔΕΗ να με ρωτήσει τους λόγους που αλλάξαμε πάροχο και μου πρότεινε να κάνω συμβόλαιο μαζί της στο 4All. Δεν έδωσε δώρα ή τίποτα τέτοιο όπως στους εναλλακτικούς παρόχους και μόλις είπα ότι δεν μπορούμε να επιστρέψουμε ακόμα γιατί δεν έχουμε λάβει ούτε τον πρώτο λογαριασμό, κατάλαβε αμέσως και δεν επέμεινε ούτε έθαψε κάποιον πάροχο. Ήταν πολύ ευγενική και της έβαλα 10 στο τηλέφωνο που ακολούθησε για την αξιολόγησή της. 🤌🏻

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Έχει καταφέρει κανείς να απενεργοποιήσει την πάγια εντολή στην ΔΕΗ;
Έχω αποχωρήσει μήνες τώρα αλλά βλέπω τα στοιχεία της κάρτας παραμένουν αποθηκευμένα στο site τους.
Απενεργοποίηση/διαγραφή δεν υπάρχει, μόνο αλλαγή κάρτας. Έστειλα αίτημα μέσω της εξυπηρέτησης, υποτίθεται το προώθησαν στο αρμόδιο τμήμα και από τότε σιγή ιχθύος...
Έλεος δηλαδή, όλα με καταγγελίες πρέπει να λειτουργούν σε αυτή την καταραμένη χώρα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, grinder_ είπε

΄Έχει καταφέρει κανείς να απενεργοποιήσει την πάγια εντολή στην ΔΕΗ;
Έχω αποχωρήσει μήνες τώρα αλλά βλέπω τα στοιχεία της κάρτας παραμένουν αποθηκευμένα στο site τους.
Απενεργοποίηση/διαγραφή δεν υπάρχει, μόνο αλλαγή κάρτας. Έστειλα αίτημα μέσω της εξυπηρέτησης, υποτίθεται το προώθησαν στο αρμόδιο τμήμα και από τότε σιγή ιχθύος...
Έλεος δηλαδή, όλα με καταγγελίες πρέπει να λειτουργούν σε αυτή την καταραμένη χώρα;

Αν η ενεργοποίηση έχει γίνει από το e-bill της ΔΕΗ δεν μπορείς να την απενεργοποιήσεις. Για αυτό καλό είναι όσοι κάνουν ενεργοποίηση της πάγιας να το κάνουν από το e banking της τράπεζας τους και όχι από το e-bill ώστε μόλις φύγουν να την ακυρώσουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...