Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://ysterografa.gr/mixalis-psilos-i-aftoktonia-tis-europe/?cmid=d9d27dc4-bc1b-4203-9078-c48c7b6427d5

Ας ελπισουμε αυτο να μην εχει μεγαλη δοση αληθειας γιατι αν εχει ετσι εξαρτωμενοι που ειμαστε ως χωρα απο το LNG οι μοναδες αεριου που υπαρχουν αρκετες θα χρειαστει να παραξουν ρευμα με αρκετα ακριβοτερη πρωτη υλη.

Και η ΔΕΗ αν δεν κανω λαθος τον καινουριο σταθμο στη βορεια Ελλαδα σκεφτοταν να τον μετατρεψει σε αεριο ή κατι εναλλακτικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω κάνει αίτημα για να πάω στην ΔΕΗ αλλά ακόμα δεν έχει έρθει λογαριασμός και θέλω να κάνω εγγραφή στο mydei αλλά ζητάει Κωδικό Εταίρου που στην Protergia που ήμουν δεν έχει μπορώ κάπως να το βρω πέρα από τον έντυπο λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GreekGames είπε

Έχω κάνει αίτημα για να πάω στην ΔΕΗ αλλά ακόμα δεν έχει έρθει λογαριασμός και θέλω να κάνω εγγραφή στο mydei αλλά ζητάει Κωδικό Εταίρου που στην Protergia που ήμουν δεν έχει μπορώ κάπως να το βρω πέρα από τον έντυπο λογαριασμό

4-5 μέρες αφότου έκανες την αίτηση πάρε τηλέφωνο στη ΔΕΗ και ζήτα τον κωδικό εταίρου, μόνο έτσι μπορείς να τον πάρεις πριν έρθει λογαριασμός

 

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lefta_yparxoun είπε

4-5 μέρες αφότου έκανες την αίτηση πάρε τηλέφωνο στη ΔΕΗ και ζήτα τον κωδικό εταίρου, μόνο έτσι μπορείς να τον πάρεις πριν έρθει λογαριασμός

 

Η ΔΕΗ δεν έχει όπως οι άλλες εταιρίες email?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω να κάνω online το 4all και πάλι όπως τον προηγούμενο μήνα στον τιμοκατάλογο που συνοδεύει το συμβόλαιο ΔΕΝ φαίνεται πουθενά η έκπτωση 20%. Να το προχωρήσω παρόλα αυτά τι λέτε; Εσείς για τον πρώτο μήνα πήρατε κανονικά την έκπτωση ή μας κοροϊδεύουν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Πάνω να κάνω online το 4all και πάλι όπως τον προηγούμενο μήνα στον τιμοκατάλογο που συνοδεύει το συμβόλαιο ΔΕΝ φαίνεται πουθενά η έκπτωση 20%. Να το προχωρήσω παρόλα αυτά τι λέτε; Εσείς για τον πρώτο μήνα πήρατε κανονικά την έκπτωση ή μας κοροϊδεύουν;

 

Νομίζω φαίνεται καθαρά https://www.dei.gr/media/1kgf5hk5/myhome4all_2024_feb24-v2.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimostr είπε

Νομίζω φαίνεται καθαρά https://www.dei.gr/media/1kgf5hk5/myhome4all_2024_feb24-v2.pdf

Διόρθωσαν το συντελεστή σε 1,15 και τα όρια @korakios

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Διόρθωσαν το συντελεστή σε 1,15 και τα όρια @korakios

την πίστωση βέβαια Ιανουαρίου τη φάγανε αν και είμαι σίγουρος δεν ασχολήθηκε κανένας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

την πίστωση βέβαια Ιανουαρίου τη φάγανε αν και είμαι σίγουρος δεν ασχολήθηκε κανένας

Εκείνο το τυπογραφικό ήθελε λεφτά να διορθωθεί 😂

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, korakios είπε

την πίστωση βέβαια Ιανουαρίου τη φάγανε αν και είμαι σίγουρος δεν ασχολήθηκε κανένας

Ποιά πίστωση λες;

29 λεπτά πριν, dimostr είπε

Νομίζω φαίνεται καθαρά https://www.dei.gr/media/1kgf5hk5/myhome4all_2024_feb24-v2.pdf

Στο συμβόλαιο που μου βγάζει πάλι ΔΕΝ φαίνεται αυτό το τιμολόγιο αλλά φαίνεται το τιμολόγιο ΧΩΡΙΣ εκπτώσεις.

Έχει έρθει κανενός η χρέωση για τον Γενάρη να δούμε αν μπήκε η έκπτωση;

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Έχει έρθει κανενός η χρέωση για τον Γενάρη να δούμε αν μπήκε η έκπτωση;

σε όλους

2 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Στο συμβόλαιο που μου βγάζει πάλι ΔΕΝ φαίνεται αυτό το τιμολόγιο αλλά φαίνεται το τιμολόγιο ΧΩΡΙΣ εκπτώσεις.

δεν έχει σημασία , οι όροι περιγράφουν τις εκπτώσεις που ανακοινώνονται και δημοσιεύονται , δε χρειάζεται να γράφουν οι όροι κάτι συγκεκριμένο απο τη στιγμή που μπορούν και αλλάζουν ανα μήνα

3 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Ποιά πίστωση λες;

ακριβώς 😂

ένα πολύ μικρό ποσό στην αρνητική ρήτρα αναπροσαρμογής (δλδ πίστωση) που αφορούσε το 4all τον Ιανουάριο  , δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό ,το είχα γράψει όταν τη φάγανε ,  ίσως ο @doomnx θυμάται πόσο ήταν

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Στο συμβόλαιο που μου βγάζει πάλι ΔΕΝ φαίνεται αυτό το τιμολόγιο αλλά φαίνεται το τιμολόγιο ΧΩΡΙΣ εκπτώσεις.

Έχει έρθει κανενός η χρέωση για τον Γενάρη να δούμε αν μπήκε η έκπτωση;

Το συμβόλαιο είναι εξαμηνιαίο το λιγότερο. Δεν φαίνονται εκεί οι μηνιαίες εκπτώσεις. Είναι χαζό να ζητάς κάτι τέτοιο. Μόνο τη βασική τιμή προμήθειας έχουν τα συμβόλαια των πρασίνων.

Ναι μας έχει έρθει η χρέωση, με την έκπτωση, όλα κομπλέ.

8 λεπτά πριν, korakios είπε

σε όλους

δεν έχει σημασία , οι όροι περιγράφουν τις εκπτώσεις που ανακοινώνονται και δημοσιεύονται , δε χρειάζεται να γράφουν οι όροι κάτι συγκεκριμένο απο τη στιγμή που μπορούν και αλλάζουν ανα μήνα

ακριβώς 😂

ένα πολύ μικρό ποσό στην αρνητική ρήτρα αναπροσαρμογής (δλδ πίστωση) που αφορούσε το 4all τον Ιανουάριο  , δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό ,το είχα γράψει όταν τη φάγανε ,  ίσως ο @doomnx θυμάται πόσο ήταν

ε τι ήταν 1-2 ευρώ ήταν στις 300 kWh αν θυμάμαι καλά... 😅

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, eliascm21 said:

Έχει έρθει κανενός η χρέωση για τον Γενάρη να δούμε αν μπήκε η έκπτωση;

Ακομα οχι σε εμενα. Προσφατα (τελη Γεναρη) πληρωθηκε ο λογαριασμος που ειχε καταναλωση μεχρι 28/12.

Προς τελη Φλεβαρη δινει δικαιωμα να δοθουν μετρησεις. Αρα λογικα ο εναντι θα εκδοθει τελη Φλεβαρη και θα ερθει αρχες Μαρτη και εκει θα δω τι εχει χρεωση για Γεναρη και Φλεβαρη (μερος) στο Γ1Ν.

Επεξ/σία από Sebu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα εκδόθηκε σε μένα, 9/1 ως 28/1. Χρεώνει 0,155 και από κάτω αφαιρεί την έκπτωση και προκύπτει τελική χρέωση 0,124.

Πρόγραμμα 4all.

Επεξ/σία από BigBlack
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, eliascm21 είπε

Έχει έρθει κανενός η χρέωση για τον Γενάρη να δούμε αν μπήκε η έκπτωση;

Σε Γ1Ν      Ημέρας   Χ 0,13635    και      Νύχτας   Χ 0,11155 €/kWh

Επεξ/σία από teot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...