Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Bax είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.2a787cb13df0a1cf4ca5287cf962d2ba.png

image.png.daac4c47e58c5852281c196fda6c2eab.png

Ήμουν myhome open μεχρι Δεκεμβρη 2023 και μπήκα Γ1Ν αυτόματα

 

το 0,176 είναι απο την τιμή που είχε το Γ1 το Δεκ

για Ιαν σωστά τα έσπασε και υπολόγισε στη χαμηλή κλίμακα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω δηλώσει μέσω mydei να εκδίδονται μηνιαίοι λογαριασμοί και έδωσα μέτρηση από το self metering. 

Μετά από πόσο καιρό βγαίνουν οι λογαριασμοί από δικιά μας μέτρηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, Mule206 said:

Έχω δηλώσει μέσω mydei να εκδίδονται μηνιαίοι λογαριασμοί και έδωσα μέτρηση από το self metering. 

Μετά από πόσο καιρό βγαίνουν οι λογαριασμοί από δικιά μας μέτρηση; 

Πάει βάσει κύκλου τιμολόγησης. Αν πχ οι εκκαθαριστικές επιτόπιες καταμετρήσεις στη περιοχή σου τελειώνουν στις 31/1, όλοι οι λογαριασμοί βγαίνουν σε μηνιαία βάση το πολύ μέχρι 5/2, 5/3, 5/4 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 δικούς μου:

  1. Έδωσα μέτρηση 28/1, στις 30/1 εμφανίσθηκε το ποσό στο mydei και χθες 1/2 φάνηκε και το pdf του λογαριασμού.
  2. Έδωσα μέτρηση 30/1, και μέχρι σήμερα δεν έχει εμφανισθεί τίποτα στο mydei.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Δεν ξέρω έαν έχει αναφερθεί αλλά είμαι στο 4all πρόγραμμα και οι μοναδικές επιλογές που έχω απο το site

της ΔΕΗ είναι τα μπλε προγραμματα .Δεν μπορω να μεταπηδήσω σε πράσινο δεν υπαρχει πουθενά διαθέσιμο .Ξέρει κανένας γιατί ? 2)Επίσης εάν απο το επιλέξω μπλε προγραμμα ξέρετε έαν ξαναπαίρνω 5000 Miles and bonus .Απο το πράσινο στο 4 all τον Δεκέμβριο πήρα 5000 μίλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Σε 2 δικούς μου:

  1. Έδωσα μέτρηση 28/1, στις 30/1 εμφανίσθηκε το ποσό στο mydei και χθες 1/2 φάνηκε και το pdf του λογαριασμού.
  2. Έδωσα μέτρηση 30/1, και μέχρι σήμερα δεν έχει εμφανισθεί τίποτα στο mydei.

Στους δικούς μου κι εγώ, 2 ρολόγια, πάντα έβγαιναν μαζί οι λογαριασμοί όλα τα χρόνια ακολουθώντας πάντα την ίδια κατάσταση δηλαδή εκκαθαριστικός ή έναντι.

Πριν 1 μήνα περίπου έδωσα ταυτόχρονα μετρήσεις... μαγεία, στο ένα εκδόθηκε λογαριασμός, στο άλλο περιμένουμε! Εννοείται ότι υπάρχει και ηλεκτρονική πρόσβαση στο myDei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα μου έδινε περιθώριο από 25 έως 30, εδωσα στις 28 αλλά ακόμα τπτ. 

Ρωτάω μήπως έκανα κάτι λάθος στη καταχώρηση γιατί ακόμα μου δείχνει τις τελευταίες μετρήσεις του δεδδηε. 

Μόλις τώρα ξανακοιτάξα και οι μετρήσεις μου είδα πως καταχωρήθηκαν άρα σε λίγο διάστημα θα εκδοθεί και ο λογαριασμός φαντάζομαι. 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Βρίσκομαι στο Γ1Ν αλλά με κατανάλωση 1.010 kWh (540η + 470ν) τον Ιανουάριο, βλέπω σαν μονόδρομο το 4all για Φεβρουάριο, λόγω της κλιμακωμένης τιμής και όχι τιμή σκουπα για όλες.

Ερώτηση Α: από πότε έγινε υποχρεωτική η αποδοχή όρων green pass μέσω myDEI app κατά την εναλλαγή προγράμματος; Όχι ότι θα σωθώ με 0,95€ το μήνα, όταν πληρώνω τώρα έναντι πελάτη €220. 

Ερώτηση Β: μήπως ξεχνάω να υπολογίσω κάτι ως προς τις χρεώσεις και δεν αξίζει η μετάβαση στο κίτρινο; Γιατί θυμάμαι να διαβάζω κάποιες σελίδες πίσω ότι το πράσινο είναι πιο συμφέρον σε μεγάλες καταναλώσεις, αλλά εν προκειμένου δεν το βλέπω. 
 

σας ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dBpanos είπε

Καλησπέρα. Βρίσκομαι στο Γ1Ν αλλά με κατανάλωση 1.010 kWh (540η + 470ν) τον Ιανουάριο, βλέπω σαν μονόδρομο το 4all για Φεβρουάριο, λόγω της κλιμακωμένης τιμής και όχι τιμή σκουπα για όλες.

Ερώτηση Α: από πότε έγινε υποχρεωτική η αποδοχή όρων green pass μέσω myDEI app κατά την εναλλαγή προγράμματος; Όχι ότι θα σωθώ με 0,95€ το μήνα, όταν πληρώνω τώρα έναντι πελάτη €220. 

Ερώτηση Β: μήπως ξεχνάω να υπολογίσω κάτι ως προς τις χρεώσεις και δεν αξίζει η μετάβαση στο κίτρινο; Γιατί θυμάμαι να διαβάζω κάποιες σελίδες πίσω ότι το πράσινο είναι πιο συμφέρον σε μεγάλες καταναλώσεις, αλλά εν προκειμένου δεν το βλέπω. 
 

σας ευχαριστώ. 

Κατεβάζεις εξελάκι, βάζεις κατανάλωση, κρίνεις.

Έχει καιρό που έγινε υποχρεωτικό το GreenPass αλλά σου το προσφέρουν τζάμπα για μήνες και απενεργοποιείται πανεύκολα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dBpanos είπε

Καλησπέρα. Βρίσκομαι στο Γ1Ν αλλά με κατανάλωση 1.010 kWh (540η + 470ν) τον Ιανουάριο, βλέπω σαν μονόδρομο το 4all για Φεβρουάριο, λόγω της κλιμακωμένης τιμής και όχι τιμή σκουπα για όλες.

Ερώτηση Α: από πότε έγινε υποχρεωτική η αποδοχή όρων green pass μέσω myDEI app κατά την εναλλαγή προγράμματος; Όχι ότι θα σωθώ με 0,95€ το μήνα, όταν πληρώνω τώρα έναντι πελάτη €220. 

Ερώτηση Β: μήπως ξεχνάω να υπολογίσω κάτι ως προς τις χρεώσεις και δεν αξίζει η μετάβαση στο κίτρινο; Γιατί θυμάμαι να διαβάζω κάποιες σελίδες πίσω ότι το πράσινο είναι πιο συμφέρον σε μεγάλες καταναλώσεις, αλλά εν προκειμένου δεν το βλέπω. 
 

σας ευχαριστώ. 

κανα 10ευρω μαξ είσαι υπερ του 4all .... πλησιάζεις τα όρια που η λόγω του οτι το 4all έχει πιο ακριβή κλίμακα , ενώ δεν εφαρμόζεται σε όλη την κατανάλωση τείνει να σου βγαίνει στα ίδια με το Γ1

 

όλο και κάποιος θα σχολιάσει την κατανάλωση , ο καθένας σήμερα έχει τις πληροφορίες που χρειάζονται για τον περιορισμό της , συνέχεια εκεί όχι εδώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, madboy είπε

Μετά απο Volton ποιος είναι ο επόμενος προορισμός για δώρα. Elpedison Ειδικό; 

Μιλάμε για χειμερινή κατανάλωση γύρω στις 750 κιλοβατώρες.

Και τι σχέση έχει αυτό με το θέμα της ΔΕΗ?

Φεύγω πάω να δώ ταινία.... πολύ έκατσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, HERTHAN said:

Και τι σχέση έχει αυτό με το θέμα της ΔΕΗ?

Φεύγω πάω να δώ ταινία.... πολύ έκατσα.

Με τόσα tabs ανοιχτά δεν πρόσεξα οτι ήμουν στην Δεη. Προφανώς και δεν πήγαινε εδώ. 

Τα chips μην ξεχάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Φεύγω πάω να δώ ταινία.... πολύ έκατσα.

Καλά, είσαι καλά;;; Υπάρχει καλύτερο δράμα με περισσότερο σασπένς από αυτό του ρεύματος;;; Κάτσε εδώ με τα τσιπς σου και... F5.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Basketikos_ είπε

Καλά είσαι καλά;;; Υπάρχει καλύτερο δράμα με περισσότερο σασπένς από αυτό του ρεύματος;;;

τελειώσε ο 2 κύκλος επεισοδίων  ,σε κανα μήνα ο 3ος , περιμένουμε την έκδοση με τα σχόλια σκηνοθέτη δίπλα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...