Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, doomnx είπε

Ω... μάλλον λες για το app εσύ. Δεν το έχω κατεβάσει. Ευχαριστώ.

Όχι. Σε πορτραίτο χάνονται οι υπογραφές. 

IMG_0438.jpeg

Επεξ/σία από motoboots
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, doomnx είπε

Ε όχι σιγά! Απλά βάλε το link και για το δικό μου στο post που είναι ήδη sticky αν δυσκολεύονται να το βρουν. 

ΕΔΙΤ: Αλλά τι λέω αφού έχεις ήδη link στο excel σου. Παιδιά συντονιστείτε λίγο.

δεν έχω καν excel εδώ , το πολύ να έβαζα τιμές μόνο της ΔΕΗ μιας και τα άλλα προγράμματα δεν ενδιαφέρουν τα μέλη εδώ , αν και θα πετούσα το λινκ της ΡΑΕ

___________________________

για το εξέλ του doomnx:

Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση Λήψη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, motoboots είπε

Όχι. Από Safari iPhone σε πορτραίτο χάνονται οι υπογραφές. 

IMG_0438.jpeg

Εντάξει θα κάνω ένα copy paste σε κάθε μήνυμα.

Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση Λήψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostas314 είπε

Το κιτρινο for all ποσο πηγε τελικα το Γενάρη;

Δεν βρίσκω πουθενα που έκατσε η μπίλια.

Ποσο % διαφορά έχει απο το πράσσινο ξέρει κανείς;

όλοι αυτό περιμένουμε με κομμένη την ανάσα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, PedroG είπε

Ημερομηνια Εκδοσης 29.12 .23 Ποσο : 28 ευρω Εκκαθαριστικός λογαριασμός Τιμολόγιο: myHome4All Green Pass

δεν εχω ζητησει αλλαγη χρωμματος λογικα δεν παραμενω στο Πρασινο?

Ο αντιστοιχος περσινος με περισσοτερη καταναλω σε κιλοβατωρες μου ειχε ποσο Καταβολης : 35 Ευρωπουλα!!!

Φετος στα 67 ευρωπουλα ...περιμενω αναλυτικη εκδοση γιατι εχει ερθει μοναχα η ειδοποιηση καταβολης του 67ευρου!

Εγω δεν τα λεω καλά ή μηπως η κυρία ΔΕΗ μας εχει διπλασιασει τους λογαριασμους μας; 

Άρα πλήρωσες 32 ευρώ παραπάνω ωραία ; μέσα σε αυτά τα 32 ευρώ φίλε είναι ο δεδδηε που αυξήθηκε σχεδόν 10 φορές πάνω.. και ο αδμηε που άλλαξε ... Επίσης είδα συγκρίνεις έναντι και όχι εκαθαριστικους ...  Ότι αυξήθηκε αυξήθηκε το ρεύμα όχι 2 φορές πάνω σαν ρεύμα .. από τα 30 και τα 60 ευρώ σου το ρεύμα είναι λίγο σου φαίνεται τόσο γτ αυξήθηκαν τα πάγια .. 80 ευρώ πληρώνω ρεύμα και τα 50 είναι πάγια εργ φπα δήμους κλπ .. επίσης είναι μαθηματικά επειδή έχεις μικρή κατανάλωση σου φαίνεται ότι διπλασιάστηκε..εάν είχες μεγάλη η διαφορά θα ήταν παλι 30-40 ευρώ που είναι τα πάγια .. πριν γράψεις με bolt και με ύφος δες τιμές δες τι ανέβηκε και προς θεού μην συγκρίνεις έναντι αλλά εκαθαριστικους 

Επεξ/σία από pasxaliskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pasxaliskar είπε
6 ώρες πριν, PedroG είπε

περσινος με περισσοτερη καταναλω σε κιλοβατωρες μου ειχε ποσο Καταβολης : 35 Ευρωπουλα!!!

Φετος στα 67 ευρωπουλα ...περιμενω αναλυτικη εκδοση γιατι εχει ερθει μοναχα η ειδοποιηση καταβολης του 67ευρου!

 

Άρα πλήρωσες 32 ευρώ παραπάνω ωραία ; 

Πληρώνω διπλάσια χρήματα 💸💸💸 μόνο επειδή άλλαξα πρόγραμμα από online home σε 4all.

Οι λογαριασμοί και στις δύο περιπτώσεις είναι ίδιας χρονικής περιόδου εναντί.

Τα πάγια είναι ίδια πέρσι με φέτος. Δεν άλλαξε τίποτα εκτός από κίτρινο χρώμα του 4all που ήταν online home 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PedroG είπε

Πληρώνω διπλάσια χρήματα 💸💸💸 μόνο επειδή άλλαξα πρόγραμμα από online home σε 4all.

Οι λογαριασμοί και στις δύο περιπτώσεις είναι ίδιας χρονικής περιόδου εναντί.

Τα πάγια είναι ίδια πέρσι με φέτος. Δεν άλλαξε τίποτα εκτός από κίτρινο χρώμα του 4all που ήταν online home 

Γιατί δεν πήγαινες στο καινούργιο Online? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, PedroG είπε

Πληρώνω διπλάσια χρήματα 💸💸💸 μόνο επειδή άλλαξα πρόγραμμα από online home σε 4all.

Οι λογαριασμοί και στις δύο περιπτώσεις είναι ίδιας χρονικής περιόδου εναντί.

Τα πάγια είναι ίδια πέρσι με φέτος. Δεν άλλαξε τίποτα εκτός από κίτρινο χρώμα του 4all που ήταν online home 

λες ημερομηνία έκδοσης 29/12 άρα είχες για 2 μήνες 0,17 χρέωση μιας και ήταν πανάκριβη η ΔΕΗ το τελευταίο 18μηνο και μόνο όσοι καβάντζωσαν το παλιό online στα 0,096 είχαν όφελος

συν κάποια αύξηση ρυθμιζόμενων και λογικό είναι να σου φαίνονται διπλάσια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, PedroG είπε

Πληρώνω διπλάσια χρήματα 💸💸💸 μόνο επειδή άλλαξα πρόγραμμα από online home σε 4all.

Οι λογαριασμοί και στις δύο περιπτώσεις είναι ίδιας χρονικής περιόδου εναντί.

Τα πάγια είναι ίδια πέρσι με φέτος. Δεν άλλαξε τίποτα εκτός από κίτρινο χρώμα του 4all που ήταν online home 

Για ένα μονοφασικό ρολόι με ισχύ 8 KVa, το πάγιο από τα 4,41 ευρώ τον χρόνο ανεβαίνει στα 37,6 ευρώ.

 Για ένα τριφασικό ρολόι με ισχύ 25 KVa το πάγιο ανεβαίνει από τα 13,78 ευρώ στα 117,5 ευρώ. 

 

αρα εαν εχεις τριφασικο αυτοματος πληρώνεις σε κάθε λογαριασμο 8,00 ευρώ σχεδον το μηνα παραπανω αρα παλι εισαι λαθος..  ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΠΕΡΣΙ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΑΥΞΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 23.. 

αρα ενα 10ρικο απο εδψ ενα δεκαρικο απο εκει βγηκανε τα +30 το καταλαβες τωρα? 

26 λεπτά πριν, korakios είπε

λες ημερομηνία έκδοσης 29/12 άρα είχες για 2 μήνες 0,17 χρέωση μιας και ήταν πανάκριβη η ΔΕΗ το τελευταίο 18μηνο και μόνο όσοι καβάντζωσαν το παλιό online στα 0,096 είχαν όφελος

συν κάποια αύξηση ρυθμιζόμενων και λογικό είναι να σου φαίνονται διπλάσια

δεν λεει να το καταλαβει αυτο ρε .. νομιζει ολα ιδια εμειναν απο παγια.. 

καθομαστε 2 σελιδες να εξηγουμε οτι δεν πεταει ο γαιδαροσ και τελευταιο σχολιο γραφει παλι με σιγουρια οτι πεταει ..

Επεξ/σία από pasxaliskar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

Για ένα μονοφασικό ρολόι με ισχύ 8 KVa, το πάγιο από τα 4,41 ευρώ τον χρόνο ανεβαίνει στα 37,6 ευρώ.

 Για ένα τριφασικό ρολόι με ισχύ 25 KVa το πάγιο ανεβαίνει από τα 13,78 ευρώ στα 117,5 ευρώ. 

 

αρα εαν εχεις τριφασικο αυτοματος πληρώνεις σε κάθε λογαριασμο 8,00 ευρώ σχεδον το μηνα παραπανω αρα παλι εισαι λαθος..  ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΠΕΡΣΙ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΑΥΞΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 23.. 

αρα ενα 10ρικο απο εδψ ενα δεκαρικο απο εκει βγηκανε τα +30 το καταλαβες τωρα? 

δεν λεει να το καταλαβει αυτο ρε .. νομιζει ολα ιδια εμειναν απο παγια.. 

καθομαστε 2 σελιδες να εξηγουμε οτι δεν πεταει ο γαιδαροσ και τελευταιο σχολιο γραφει παλι με σιγουρια οτι πεταει ..

καλά , μη σκας , ότι κατάλαβε 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PedroG said:

Πληρώνω διπλάσια χρήματα 💸💸💸 μόνο επειδή άλλαξα πρόγραμμα από online home σε 4all.

Οι λογαριασμοί και στις δύο περιπτώσεις είναι ίδιας χρονικής περιόδου εναντί.

Τα πάγια είναι ίδια πέρσι με φέτος. Δεν άλλαξε τίποτα εκτός από κίτρινο χρώμα του 4all που ήταν online home 

Πως γνωριζεις οτι τα παγια και οι λοιπες χρεωσεις ειναι οι ιδιες χωρις να εχεις μπροστα σου τους δυο λογαριασμους?

Σου γραφουν τοσοι ανθρωποι οτι εσυ συγκρινεις απλα δυο τελικα νουμερα, που ειναι το συνολο του εναντι λογαριασμου περιοδου, ΟΧΙ μονο το κοστος καταναλωσης, χωρις την αναλυση τους και κατα 99% κανεις λαθος χωρις την πληρη αναλυση κα εσυ επιμενεις.

Εεεε τοτε πιστευε οτι θες δεν μπορει να σε πεισει κανενας οτι η γη δεν ειναι επιπεδη αν δεν θες να το πιστεψεις μονο σου ακομα και αν σου λενε δες βιντεο της απο το διαστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sebu είπε

Πως γνωριζεις οτι τα παγια και οι λοιπες χρεωσεις ειναι οι ιδιες χωρις να εχεις μπροστα σου τους δυο λογαριασμους?

Σου γραφουν τοσοι ανθρωποι οτι εσυ συγκρινεις απλα δυο τελικα νουμερα, που ειναι το συνολο του εναντι λογαριασμου περιοδου, ΟΧΙ μονο το κοστος καταναλωσης, χωρις την αναλυση τους και κατα 99% κανεις λαθος χωρις την πληρη αναλυση κα εσυ επιμενεις.

Εεεε τοτε πιστευε οτι θες δεν μπορει να σε πεισει κανενας οτι η γη δεν ειναι επιπεδη αν δεν θες να το πιστεψεις μονο σου ακομα και αν σου λενε δες βιντεο της απο το διαστημα.

το πιο βασικο που ειχε γινει χαμος το Μαιο 23 που ανεβηκε ο ΔΕΔΔΗΕ ... και μας λεει ιδιες χρεωσεις εχει ιανουαριος του 23 και ιανουριος του 24 αιντε βγαλε ακρη 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Sebu είπε

Πως γνωριζεις οτι τα παγια και οι λοιπες χρεωσεις ειναι οι ιδιες χωρις να εχεις μπροστα σου τους δυο λογαριασμους?

Σου γραφουν τοσοι ανθρωποι οτι εσυ συγκρινεις απλα δυο τελικα νουμερα, 

Εεεε τοτε πιστευε οτι θες δεν μπορει να σε πεισει κανενας οτι η γη δεν ειναι επιπεδη αν δεν θες να το πιστεψεις μονο σου ακομα και αν σου λενε δες βιντεο της απο το διαστημα.

Εγώ πλήρωνα .....500 και τώρα 1000 δεν έχει αλλάξει απόλυτα τίποτα σε σχέση με πέρσι...

Και εσύ μου να πιστέψω τι μου λένε οι άνθρωποι και όχι ότι η ΔΕΗ Διπλάσιασε τα τιμολόγια της;

Πόσα θες να μας τρελάνεις. Μήπως είσαι από αυτούς που θα μας πούνε ότι έχουμε και μείωση του πληθωρισμόυ και τιμών στο τέλος;

Σου εξηγώ πλήρωνα α τώρα 2Χα ακριβώς τι να πιστέψω ότι  ή ότι η ΔΕΗ είναι πιο φτηνή από πέρσι; τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα ρε παιδιά ; έλεος πόσο πλύση εγκεφάλου ακόμη ορισμένοι...θα μας κάνουν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PedroG είπε

Εγώ πλήρωνα .....500 και τώρα 1000 δεν έχει αλλάξει απόλυτα τίποτα σε σχέση με πέρσι...

Και εσύ μου να πιστέψω τι μου λένε οι άνθρωποι και όχι ότι η ΔΕΗ Διπλάσιασε τα τιμολόγια της;

Πόσα θες να μας τρελάνεις. Μήπως είσαι από αυτούς που θα μας πούνε ότι έχουμε και μείωση του πληθωρισμόυ και τιμών στο τέλος;

Σου εξηγώ πλήρωνα α τώρα 2Χα ακριβώς τι να πιστέψω ότι  ή ότι η ΔΕΗ είναι πιο φτηνή από πέρσι; τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα ρε παιδιά ; έλεος πόσο πλύση εγκεφάλου ακόμη ορισμένοι...θα μας κάνουν 

παμε ενα ενα ..εαν απαντησεις λαθος σταματαω.. αρχικα καταλαβες οτι αυξηθηκε σχεδον 10 φορες πανω ο δεδδηε στον λογαριασμο σε σχεση με περσι ? 

σου εξηγουμε πως βγαινει το 2α αρχικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...