Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, JpegXguy είπε

Όντως θα εχει πλακα να δω σε 6 μηνες

Θα πικραθείς , ξανά κοιτα όταν θα μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα χωρίς ποινή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, dimostr είπε

Θα πικραθείς , ξανά κοιτα όταν θα μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα χωρίς ποινή 

Ε τότε είναι, μετά το 6μηνο έχει μόνο 30 €...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μου εσκασε ο πρωτος εγχρωμος Λογαριασμο με χρωμματακι (Πρασινο ειμαι με 4all) 

Εχω αυξηση διπλασιασμο του ποσου που πληρωνω σε σχεση με οτι πληρωνα περσι τετοια εποχη με Online!!!!

η χρηση μου ειναι λελογισμενη και μικρη και δεν διαφερει απο περσι σε κιλοβατωρες., Δεν εχω εικονα ακριβη ποσες εκαψα αλλα δεν αλλαξα απολυτως τιποτα σε σχεση με περσι, Μπορει φετος να εχω και λιγοτερες κιλοβατωρες!

Δεν δικαιολογειται ο Διπλασιασμος της Συνολικης τιμης σε ενα χρονο μεσα κ.ΔΕΗ στο ηλεκτρικο ρευμα!!!

(my home online ειμουν εγινα 4all με πρασινο τιμολογιο) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4All είναι κίτρινο. Οι παλιοί σου λογαριασμοί είναι διαθέσιμοι να συγκρίνεις κατανάλωση. Δυστυχώς το online με τα 7-9 λεπτά μας τελείωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, PedroG είπε

μολις μου εσκασε ο πρωτος εγχρωμος Λογαριασμο με χρωμματακι (Πρασινο ειμαι με 4all) 

Εχω αυξηση διπλασιασμο του ποσου που πληρωνω σε σχεση με οτι πληρωνα περσι τετοια εποχη με Online!!!!

η χρηση μου ειναι λελογισμενη και μικρη και δεν διαφερει απο περσι σε κιλοβατωρες., Δεν εχω εικονα ακριβη ποσες εκαψα αλλα δεν αλλαξα απολυτως τιποτα σε σχεση με περσι, Μπορει φετος να εχω και λιγοτερες κιλοβατωρες!

Δεν δικαιολογειται ο Διπλασιασμος της Συνολικης τιμης σε ενα χρονο μεσα κ.ΔΕΗ στο ηλεκτρικο ρευμα!!!

(my home online ειμουν εγινα 4all με πρασινο τιμολογιο) 

 

κατι λαθος μας λες..  εαν υποθεσουμε οτι εχεις 400kwh το μηνα.. με Online (που ηταν λαχειο) ηταν περιπου 0,10 λεπτα και τωρα περιπου θα ησουν 0,13 ... αρα μιλαμε για 0,03 λεπτα .. 400*0,03=12 ευρω για το ρευμα μονο...

 

 

*ΥΓ απο περσι ανεβηκε το μαιο ο ΔΕΔΔΗΕ , ανεβηκε ο ΑΔΜΗΕ παιζουν κ αυτα εαν κοιτας στο συνολο 

Επεξ/σία από pasxaliskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, PedroG said:

μολις μου εσκασε ο πρωτος εγχρωμος Λογαριασμο με χρωμματακι (Πρασινο ειμαι με 4all) 

Εχω αυξηση διπλασιασμο του ποσου που πληρωνω σε σχεση με οτι πληρωνα περσι τετοια εποχη με Online!!!!

η χρηση μου ειναι λελογισμενη και μικρη και δεν διαφερει απο περσι σε κιλοβατωρες., Δεν εχω εικονα ακριβη ποσες εκαψα αλλα δεν αλλαξα απολυτως τιποτα σε σχεση με περσι, Μπορει φετος να εχω και λιγοτερες κιλοβατωρες!

Δεν δικαιολογειται ο Διπλασιασμος της Συνολικης τιμης σε ενα χρονο μεσα κ.ΔΕΗ στο ηλεκτρικο ρευμα!!!

(my home online ειμουν εγινα 4all με πρασινο τιμολογιο) 

 

Η συνολική τιμή δεν αφορά μόνο κατανάλωση, αυτό που δεν δικαιολογείται είναι πως βγάζεις συμπεράσματα χωρίς να έχεις εικόνα του τι έκαψες.

(το 4all είναι κίτρινο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

κατι λαθος μας λες..  εαν υποθεσουμε οτι εχεις 400kwh το μηνα.. με Online (που ηταν λαχειο) ηταν περιπου 0,10 λεπτα και τωρα περιπου θα ησουν 0,13 ... αρα μιλαμε για 0,03 λεπτα .. 400*0,03=12 ευρω για το ρευμα μονο...

αυτο μονο ισχυει εαν πληρωνες  6 ευρω για ρευμα μονο πριν

 

*ΥΓ απο περσι ανεβηκε το μαιο ο ΔΕΔΔΗΕ , ανεβηκε ο ΑΔΜΗΕ παιζουν κ αυτα εαν κοιτας στο συνολο 

Ημερομηνια Εκδοσης 29.12 .23 Ποσο : 28 ευρω Εκκαθαριστικός λογαριασμός Τιμολόγιο: myHome4All Green Pass

δεν εχω ζητησει αλλαγη χρωμματος λογικα δεν παραμενω στο Πρασινο?

Ο αντιστοιχος περσινος με περισσοτερη καταναλω σε κιλοβατωρες μου ειχε ποσο Καταβολης : 35 Ευρωπουλα!!!

Φετος στα 67 ευρωπουλα ...περιμενω αναλυτικη εκδοση γιατι εχει ερθει μοναχα η ειδοποιηση καταβολης του 67ευρου!

Εγω δεν τα λεω καλά ή μηπως η κυρία ΔΕΗ μας εχει διπλασιασει τους λογαριασμους μας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, PedroG είπε

Ημερομηνια Εκδοσης 29.12 .23 Ποσο : 28 ευρω Εκκαθαριστικός λογαριασμός Τιμολόγιο: myHome4All Green Pass

δεν εχω ζητησει αλλαγη χρωμματος λογικα δεν παραμενω στο Πρασινο?

Ο αντιστοιχος περσινος με περισσοτερη καταναλω σε κιλοβατωρες μου ειχε ποσο Καταβολης : 35 Ευρωπουλα!!!

Φετος στα 67 ευρωπουλα ...περιμενω αναλυτικη εκδοση γιατι εχει ερθει μοναχα η ειδοποιηση καταβολης του 67ευρου!

Εγω δεν τα λεω καλά ή μηπως η κυρία ΔΕΗ μας εχει διπλασιασει τους λογαριασμους μας; 

Καλημέρα, 

για να κάνεις ορθή (έστω και χοντρική) σύγκριση του κόστους θα πρέπει να συγκρίνεις τί πλήρωσες για μια δεδομένη περίοδο (τετραμηνία). 

Η σύγκριση που κάνεις είναι στον έναν από τους τέσσερις λογαριασμούς.

Υπάρχουν και άλλα πράγματα να ελέγξεις για να κάνεις σωστές συγκρίσεις αλλά θεωρώ ότι θα μπλεχτείς περισσότερο. 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, PedroG said:

Ημερομηνια Εκδοσης 29.12 .23 Ποσο : 28 ευρω Εκκαθαριστικός λογαριασμός Τιμολόγιο: myHome4All Green Pass

δεν εχω ζητησει αλλαγη χρωμματος λογικα δεν παραμενω στο Πρασινο?

Ο αντιστοιχος περσινος με περισσοτερη καταναλω σε κιλοβατωρες μου ειχε ποσο Καταβολης : 35 Ευρωπουλα!!!

Φετος στα 67 ευρωπουλα ...περιμενω αναλυτικη εκδοση γιατι εχει ερθει μοναχα η ειδοποιηση καταβολης του 67ευρου!

Εγω δεν τα λεω καλά ή μηπως η κυρία ΔΕΗ μας εχει διπλασιασει τους λογαριασμους μας; 

Το "green pass" είναι μια πρόσθετη υπηρεσία που συνδυάζεται με κάθε τιμολόγιο, δεν είναι κατηγοριοποίηση τιμολογίου, άλλωστε τον Δεκέμβριο που εκδόθηκε ο λογαριασμός δεν είχαν ακόμα χρώματα τα τιμολόγια. Λογικά παραμένεις στο 4all που είναι κίτρινο.

Τίποτα δεν λες καλά, όλα λάθος τα έχεις καταλάβει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dimichios είπε

Καλημέρα! Γνωρίζουμε κάθε πότε έρχεται ο λογαριασμός από ΔΕΗ? Έχει συγκεκριμένη ημερομηνία;

 

Είναι ανάλογα την καταμέτρηση που γίνεται στην περιοχή σου.. Δεν ενιαία παντού.. Διαφορετικές ημέρες.. Το γράφει ο λογαριασμός επάνω.. Κάθε δίμηνο και τετράμηνο.. 

Μετά από λίγο καιρό θα βγαίνουν μάλλον και οι μηνιαίοι λογαριασμοί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Dimichios said:

Καλημέρα! Γνωρίζουμε κάθε πότε έρχεται ο λογαριασμός από ΔΕΗ? Έχει συγκεκριμένη ημερομηνία;

 

Περίπου 4-5 ημέρες μετά την προγραμματισμένη καταμέτρηση έρχεται ο εκκαθαριστικός, και μετά ο/οι έναντι μετά από περίπου 30 ή 60 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Το "green pass" είναι μια πρόσθετη υπηρεσία που συνδυάζεται με κάθε τιμολόγιο, δεν είναι κατηγοριοποίηση τιμολογίου, άλλωστε τον Δεκέμβριο που εκδόθηκε ο λογαριασμός δεν είχαν ακόμα χρώματα τα τιμολόγια. Λογικά παραμένεις στο 4all που είναι κίτρινο.

Τίποτα δεν λες καλά, όλα λάθος τα έχεις καταλάβει.

Πως μπορω να φυγω απο Κιτρινο 4all?? 

ειχαν πει οσοι δεν επιλεξουν διαβαθμιση χρωματος παραμενουν στο Πρασινο χρωμα!

 

εχω ζητησει αναλυτικη κατασταση του αντιστοιχου περσινου λογαριασμου επισης περιμενω αναλυτικη κατασταση του λογαριασμου γιατι το ποσοι που ηρθε ειναι σαν ειδοποιηση!

Επαναλαμβανω ποτε δεν εχω δωσει τετοιο Ποσο σε ΔΕΗ. Η Καταναλωση μου ειναι πολυ λιγοτερη σε ρευμα φετος γιατι εχω Φυσικο Αεριο ενω περσι δουλευα Κλιματιστικα 2!!!

Η τιμη που ηρθε - ειδοποιηση ειναι ΔΙΠΛΑΣΙΑ απο οτι πληρωνα αλλες αντιστοιχες περιοδους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ομάδα. Το xls το βρίσκουμε κάπου ώστε να κάνουμε τους υπολογισμούς μας ποιο συμφέρει ανάλογα με την κατανάλωση; Έψαξα & σε παλιότερες αναρτήσεις, μπήκα και στο προφίλ του γκουρού @doomx (τον οποίο και ευχαριστούμε) αλλά δε βρήκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...